Zwycięstwo Ipswich, Polacy na ławce rezerwowych

Jon Candy, wikipedia
Ipswich Town pokonało na wyjeździe Charlton Athletic 3:0 w meczu osiemnastej kolejki drugiej ligi angielskiej. Bartosz Białkowski i Piotr Malarczyk całe spotkanie przesiedzieli na ławce rezerwowych gości.

Pierwszego gola dla drużyny "The Tractor Boys" strzelił Daryl Murphy w 28. minucie gry, a chwilę przed przerwą bramkarza rywali pokonał Freddie Sears. Wynik na 3:0 ustalił Murphy, dla którego było to szóste trafienie w bieżących rozgrywkach.

Białkowski ostatni raz w tym sezonie w lidze zagrał w połowie sierpnia. Malarczyk od momentu przejścia do angielskiego klubu zaliczył dwa występy w Championship.

Dzięki wygranej, Ipswich awansowało na siódme miejsce w tabeli. Ma osiem punktów straty do prowadzącego w lidze Derby County. Charlton jest na 20. pozycji w Championship.