Zwycięstwo Kaiserslautern, gol Kilcha, grał Przybyłko

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Piłkarze RB Leipzig ulegli u siebie FC Kaiserslautern 0:2 (0:1) w niedzielnym spotkaniu 14. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi. W podstawowym składzie gości wystąpili Mateusz Klich i Kacper Przybyłko.

Na Red Bull Arena były rozgrywający Cracovii siedem minut przed przerwą zdobył pierwszego gola dla przyjezdnych. Klich został zmieniony sześć minut przed końcem. Osiem minut krócej grał Przybyłko, także zastąpiony w drugiej połowie. Drugą bramkę dla czterokrotnych mistrzów Niemiec strzelił Luksemburczyk Maurice John Deville.

Dzięki piątej wygranej w sezonie "Czerwone Diabły" awansowały na jedenaste miejsce w tabeli. Ekipa z Lipska natomiast doznała sopiero drugiej porażki w bieżących rozgrywkach, ale zachowała pozycję wicelidera.