Zwycięstwo Legii Warszawa nad Śląskiem Wrocław. Dublet Gvilii [WIDEO]

Lens Strong / shutterstock.com
Legia Warszawa pokonała Śląsk Wrocław 2:0 (1:0) w hicie 31. kolejki Ekstraklasy w grupie mistrzowskiej. Wicemistrzowie Polski powiększyli swą przewagę nad Piastem Gliwice do 10 punktów.
Na pierwszą groźną okazję trzeba było poczekać kwadrans. Wtedy Wszołek dośrodkował w kierunku pola karnego przyjezdnych, do piłki dopadł Gvilia, ale jego strzał był zbyt słaby i Putnocky bez problemu poradził sobie z obroną tego uderzenia. Kilka minut później przed szansą na otwarcie wyniku stanął Antolić, ale nie wykorzystał jej.
W odpowiedzi zaatakował Śląsk Wrocław. Do piłki dopadł były legionista, Krzysztof Mączyński, ale futbolówka po jego uderzeniu przeleciała minimalnie nad poprzeczką bramki Majeckiego.
W 32. minucie Legia musiała dokonać zmiany. Kontuzjowanego Kante zmienił Pekhart.
Chwilę później było już 1:0 dla gospodarzy. Wszołek dośrodkował z prawej strony, piłka odbiła się jeszcze od jednego z piłkarzy Śląska i trafiła wprost pod nogi Gvilii, który strzałem "z czuba" pokonał Putnocky'ego.
Kilka minut po przerwie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Wszołek znów wrzucił z prawej strony, futbolówkę głową zgrał Pekhart, a Gvilia mocnym wolejem pokonał Putnocky'ego.
Ostatecznie Legia wygrała 2:0 i pewnie prowadzi w tabeli Ekstraklasy. Goście kończyli mecz w osłabieniu, bowiem Diego Živulić po obejrzeniu dwóch żółtych kartek - i w konsekwencji czerwonej - przedwcześnie opuścił boisko.