Zwycięstwo Łudogorca, remisy Dynama i Lokomotiwu, grali Kędziora, Góralski i Rybus

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Sporting Braga przegrał u siebie Łudogorcem Razgrad 0:2 (0:1) w meczu trzeciej kolejki grupy C rozgrywek Ligi Europy. Całe zawody w szeregach przyjezdnych zaliczył Jacek Góralski.
Prowadzenie gościom zapewnił dwadzieścia minut przed przerwą uderzeniem głową Rumun Cosmin Moti. Po zmianie stron Brazylijczyk Raul Michel Melo da Silva niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki i gospodarze przegrywali już 0:2.
Więcej goli w tym spotkaniu kibice już nie oglądali i dzięki drugiej wygranej z rzędu mistrzowie Bułgarii awansowali na pozycję lidera tabeli. Zespół z Portugalii doznał pierwszej porażki i spadł na drugą lokatę.
Cały mecz w barwach Dynama Kijów zagrał Tomasz Kędziora. Zespół z Ukrainy dwukrotnie przegrywał, ale ostatecznie zremisował u siebie z Young Boys Berno 2:2 (1:2). Podopieczni Alaksandra Chackiewicza mimo straty dwóch punktów nadal pewnie prowadzą w tabeli grupy B.
Całe spotkanie w barwach Lokomotiwu Moskwa zanotował również Maciej Rybus. Rosyjskie "Parowozy" zremisowały w Tyraspolu z miejscowym Szeriffem 1:1 i zachowały pozycję lidera tabeli grupy F.