Zwycięstwo Manchesteru United! Kolejny gol Rashforda, Casemiro wyleciał za podduszenie rywala [WIDEO]

Manchester United odniósł kolejne zwycięstwo w tym sezonie ligowym. "Czerwone Diabły" pokonały Crystal Palace 2:1.
Mecz początkowo ułożył się idealnie dla gospodarzy z Old Trafford. W 6. minucie Bruno Fernandes zamienił rzut karny na bramkę.
W 13. minucie Vicente Guaita uratował Crystal Palace przed utratą drugiego gola. Hiszpan poradził sobie z uderzeniem Wouta Weghorsta. Później solową akcję przeprowadził Marcus Rasfhord. Anglik w swoim stylu wpadł w pole karne rywali, ale po jego strzale piłkę odbił dobrze dysponowany Guaita.
Pod koniec pierwszej połowy zrobiło się groźnie pod bramką gospodarzy. David de Gea powstrzymał jednak Jeffa Schluppa. Do przerwy Manchester prowadził 1:0.
W drugiej połowie Erik ten Hag zdecydował się na zmianę ustawienia. Po godzinie gry Weghorsta zastąpił Alejandro Garnacho.
W 62. minucie "Czerwone Diabły" podwyższyły prowadzenie. Swoją dziesiątą bramkę w tym sezonie ligowym zdobył niezawodny Marcus Rashford.
W 70. minucie doszło do przepychanek z udziałem piłkarzy obu drużyn. Casemiro obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę za zaatakowanie Willa Hughesa. Brazylijczyk próbował poddusić rywala.
W 76. minucie Crystal Palace zdobyło bramkę kontaktową. Do siatki trafił Schlupp. Goście nie zdołali już jednak doprowadzić do remisu. Po zwycięstwie Manchester United zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Strata do liderującego Arsenalu wynosi osiem punktów.
Adam Kłos04 Feb 2023 · 17:59