Zwycięstwo polskich siatkarzy w Memoriale Wagnera. "Biało-Czerwoni" pokonali niewygodnego rywala

Krzysztof Porebski / PressFocus
Memoriał Wagnera jest dla polskich siatkarzy próbą generalną przed mistrzostwami świata. W swoim pierwszym meczu w tym turnieju "Biało-Czerwoni" wygrali w trzech setach z reprezentacją Iranu.
Drużyna z Azji to dla Polaków od lat bardzo niewygodny rywal. Oba zespoły dwa razy mierzyli się w tegorocznej Lidze Narodów i za każdym razem do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tiebreak. W fazie zasadniczej lepszy był Iran, w turnieju finałowym podopieczni Nikoli Grbicia wzięli rewanż na przeciwnikach.
Od początku spotkania to nasz zespół narzucił rywalom swoje warunki i wyszedł na wysokie prowadzenie. Skuteczny był Semeniuk, który kończył ataki, ale też popisał się asem serwisowym. Później Irańczycy doprowadzili do wyrównania 14:14.
Taki stan rzeczy nie trwał na szczęście długo, bo sprawy w swoje ręce wziął Bartosz Kurek. To po jego atakach gospodarze znów wyszli na prowadzenie. Ostatecznie wygrali pierwszą odsłonę 25:19.
Drugi set okazał się zdecydowanie najbardziej zacięty, choć Polacy prowadzili w nim już 15:11. Przewagę szybko jednak stracili, a w zaciętej końcówce musieli nawet bronić trzech piłek setowych.
W kluczowym momencie świetnie działał blok, w czym prym wiedli Kochanowski, Bieniek oraz Fornal. Tym samym "Biało-Czerwoni" wygrali 29:27 i podwyższyli prowadzenie.
W trzeciej odsłonie "Biało-Czerwoni" odskoczyli rywalom w połowie seta, między innymi dzięki dobrej zagrywce. Całą partię wygrali pewnie, do 17, pieczętując wygraną w całym spotkaniu.
Kolejny mecz w memoriale Wagnera "Biało-Czerwoni" rozegrają w piątek. Wówczas zmierzą się z Argentyną, która pokonała dziś 3:1 reprezentację Serbii.

Polska - Iran 3:0 (25:19, 29:27, 25:17)