Zwycięstwo PSG po dwóch golach Mbappe

Biser Todorov / wikicommons
Piłkarze Paris Saint-Germain przed własną publicznością pokonali Angers SCO 2:1 (2:0) w meczu 31. kolejki francuskiej ekstraklasy.
Na Parc des Princes oba gole dla drużyny gospodarzy strzelił Kylian Mbappe. Reprezentant Francji w 12. minucie wykorzystał dośrodkowanie Juliana Draxlera i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Nieco ponad dziesięć minut później 19-letni napastnik po zagraniu Layvina Kurzawy strzałem prawy dolny róg wpakował futbolówkę do siatki.
Po zmianie stron bramkę kontaktową zdołali zdobyć goście spotkania. W 75. minucie Flavien Tait zagrał na pole karne, a akcję precyzyjnym strzałem wykończył Karl Toko Ekambi.
Paryżanie kończyli ten mecz w dziesiątkę, bowiem już w 16. minucie czerwoną kartką został ukarany Thiago Motta.
Podopieczni Unai Emery'ego zajmują obecnie pierwsze miejsce w tabeli francuskiej ekstraklasy, z kolei zawodnicy prowadzeni przez Stephane'a Moulina plasują się na 14. pozycji.