Zwycięstwo Realu Sociedad w derbach Kraju Basków

facebook.com/LevanteUD (drużyna Levante)
Real Sociedad San Sebastian wygrał u siebie z Athletikiem Bilbao 3:1 w sobotnim meczu 35. kolejki hiszpańskiej La Liga. Dwa samobójcze trafienia w tym spotkaniu zanotował w zespole gości Mikel San Jose.
Derby Kraju Basków na Anoeta fatalnie rozpoczęły się dla gości. Po kwadransie gry samobójcze trafienie zanotował Mikel San Jose. W 37. minucie na 2:0 podwyższył Mikel Oyarzabal.
Po przerwie bardzo szybko zrobiło się 3:0. Kolejny raz pecha miał San Jose, który ponownie trafił do własnej siatki. Przyjezdni odpowiedzieli jedynie trafieniem Raula Garcii z rzutu karnego. Drużyna z San Sebastian skończyła mecz w osłabieniu, bo czerwoną kartkę otrzymał w 86. minucie Ruben Pardo.
Po tym zwycięstwie podopieczni Imanola Alguacila zajmują 10. miejsce w tabeli z 46 punktami na koncie. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Sevillą.
Natomiast zespół prowadzony przez Jose Zigadnę plasuje się na 14. pozycji ze zdobytymi 40 „oczkami”. Jego kolejnym rywalem będzie Real Betis Sewilla.