Zwycięstwo SC Freiburg z RB Lipsk, debiut Gikiewicza

YouTube
SC Freiburg pokonał przed własną publicznością RB Lipsk 2:1 (0:0) w sobotnim meczu 19. kolejki niemieckiej ekstraklasy.
Pierwszego gola na Schwarzwald-Stadion strzelił w 66. minucie Timo Werner. Niemiecki napastnik wykorzystał dośrodkowanie Marcela Sabitzera i oddał mocny strzał zza pola karnego.
W 72. minucie gospodarze zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. Wówczas Janik Haberer odebrał futbolówkę odbitą w polu karnym i trafił w górny róg bramki.
Wynik spotkania na 2:1 ustalił cztery minuty później Robin Koch, który przyjął piłkę zagraną z rzutu rożnego przez Christiana Guntera i głową wpakował ją do siatki.
W 24. minucie bramkarz SC Freiburg, Alexander Schwolow doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. Na placu gry zastąpił go Rafał Gikiewicz, który tym samym zadebiutował w Bundeslidze.
Podopieczni Christiana Streicha zajmują obecnie 12. miejsce w tabeli Bundesligi, z kolei zawodnicy Ralpha Hasenhuttla plasują się na trzeciej pozycji.