Zwycięstwo Vive Kielce w pierwszym meczu 1/8 finału LM

Vive Tauron Kielce pokonało Mieszkow Brześć 32:28 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Białorusini od początku meczu nastawili się na ostrą walkę. W pierwszych minutach byliśmy zatem świadkami zaciętego pojedynku. Rywalom w ósmej minucie spotkania udało się wyjść na jednobramkowe prowadzenie - 5:4. Świetnie w pierwszej odsłonie prezentował się Sławomir Szmal, choć to gospodarze na przerwę schodzili z wynikiem 14:12.

Drugą połowę nasi zawodnicy zaczęli zdecydowanie lepiej i już po chwili remisowali po 14. Potem jednak spotkanie wyrównało się, a o losach rywalizacji zadecydował ostatni kwadrans. Białorusini popełniali coraz więcej błędów, a podopieczni Tałanta Dujszebajewa wykorzystali doświadczenie oraz szerszą ławkę. W 53 minucie prowadzili 26:22 i zwycięstwa już nie oddali.

Vive Tauron Kielce ostatecznie wygrało 32:28 z Mieszkowem Brześć. Rewanż w Polsce odbędzie się za tydzień.