Główne założenie stawkowania modulowanego w zakładach bukmacherskich. Wady i zalety tego systemu obstawiania.

Stawkowanie modulowane jest pewnym wariantem płaskiego stawkowania, które jednak uwzględnia to, że różne typy mogą być przez gracza różnie oceniane pod względem szansy ich trafienia. Modulowanie stawki daje możliwość dodatkowego zabezpieczania się przed porażkami pod warunkiem oczywiście, że gracz jest w stanie właściwie ocenić ryzyko danego typu.

Stawkowanie płaskie a modulowane

Opisywany przez nas system płaskiego stawkowania ma swoje zalety, do których z pewnością należy zaliczyć małe ryzyko bankructwa i łatwość w jego doborze i praktykowaniu. Zasadniczo jest to system, który idealnie sprawdza się w przypadku nowych graczy, którzy nie mają dużego doświadczenia i to co powinni zrobić to przede wszystkim sprawdzenie swojej skuteczności w dłuższej perspektywie czasowej do czego to stawkowanie nadaje się idealnie. Dopiero gdy gracz zacznie uzyskiwać dodatni Yield może zmodyfikować stawkowanie w taki sposób by skuteczność zaczęła przynosić wyższy zysk.

Płaskie stawkowanie wiąże się jednak także z problemami jakie sygnalizowaliśmy. Przede wszystkim sprawdza się przy obstawianiu zdarzeń o jednakowym kursie, wyższym niż 2. Dobór tego typu zakładów jest jednak błędny na dłuższą metę i koniec końców sprowadza się do grania na siłę wyłącznie zdarzeń z określonym kursem. Oczywiście można płaską stawką grać zdarzenia z różnymi kursami, lepszym rozwiązaniem w tym wypadku będzie jednak zastosowanie stawkowania modulowanego, dzięki któremu ryzyko zagrania typów po różnych kursach będzie bardzo podobne niezależnie czy gramy typ o kursie 1.5 czy 2.5.

Ogólne założenia stawkowania modulowanego

Podobnie jak w przypadku płaskiej stawki określamy ile procent budżetu przeznaczymy na jeden typ; zazwyczaj mieści się on w przedziale 0.5% do 2.5% całego budżetu na grę. Przyjmując, że mamy do czynienia z budżetem na poziomie 1000 PLN i postanawiamy grać za 2% budżetu oznacza to, że maksymalna stawka na zakład wynosić 20 PLN. W przeciwieństwie do płaskiego stawkowania nie oznacza to, że taką kwotą będziemy grali. W stawkowaniu modulowanym określamy bowiem ryzyko danego typu w przedziale od 1 do 10. W przypadku gdy jesteśmy pewni danego typu wybieramy próg od 7 do 10, bardziej ryzykowane typy gramy za 6 do 4, a ryzykowane typy od 3 do 1. Wybierając zatem próg 5 dany zakład stawiamy za 5 j. wychodzi zatem 10 PLN na zakład.

W stawkowaniu modulowanym przyjmujemy, że nie oceniamy wszystkich naszych typów jednakowo: jednych możemy być pewni bardziej (zazwyczaj tych o kursach niższych niż 2), a innych mniej. System ten idealnie nadaje się do grania valuebetów czyli zdarzeń, których prawdopodobieństwo wejścia oceniamy wyżej niż bukmacher. Przykładowo jeśli w meczu tenisowym kurs na jednego z zawodników wynosi 2.6, a my oceniamy prawdopodobieństwo jego wygranej na 45% mamy do czynienia z valuebetem, którego jednak nie musimy grać za całą stawkę przeznaczoną na jeden zakład (czyli w naszym wypadku 20 PLN). Zmniejszamy stawkę na 4j. i gramy ten typ za 8 PLN.

Zalety i wady stawkowania modulowanego

Ten sposób gry jest bardziej skomplikowany niż płaskie stawkowanie, ale daje większe korzyści, bo dzięki niemu gracz nie musi się ograniczać do typów o jednym kursie, bo jak wspomnieliśmy dobrze nadaje się on do grania valuebetów. Podobnie jak w przypadku stawkowania płaskiego tak i przy pomocy modulowanego ciężko o bankructwo, bo gramy tylko za małą część budżetu, a w razie kilku porażek można zmniejszyć stawkę lub pozostawić tę samą biorąc za podstawę wyliczania stawki kwotę po kilku przegranych. System modulowany dobrze nadaje się także do modyfikacji, najprostsza z nich polega na graniu wszystkich typów z kursem poniżej 1.9 za 10 jednostek, a typy na underdogi gramy za 5 j. Oczywiście jest to najprostsza możliwa opcja, bo można dodawać kolejne progi (np. typy z kursem powyżej 2.5 grane za 3 j.).

Właściwy dobór jednostek czyli innymi słowy ocena trudności wejścia danego typu jest jednak bardzo trudno i zazwyczaj dużo czasu mija aż gracz jest w stanie robić to bardzo dobrze, co nie oznacza, że nie będzie przy tym popełniał błędów. Przejście od płaskiej stawki do modulowanej wydaje się nieuniknione jednak gracz musi być do tego dobrze przygotowany, warto więc najpierw spróbować płaskiego tym bardziej, że w obu przypadkach zyski ze stosowania systemów nie są tak duże jak w przypadku niektórych progresji, ale w ostateczności tylko w taki sposób można sprawdzić czy gracz osiąga zysk w dłuższym okresie czasu.

Sprawdź ranking bukmacherów i nasze wyjątkowe promocje
Ranking

Bukmacherzy

TYLKO U NAS: Wpisz kod promocyjny 1000plus29pln, a otrzymasz darmowy zakład 29 PLN bez wpłaty (+ podwojenie wpłaty do 1000 PLN). Dodatkowo wygraj podwójny bilet na mecz Polska - Izrael!

Jeden z największych legalnych bukmacherów w Polsce. Brak ryzyka na start!

Podczas rejestracji podaj kod 60plnmeczyki a na start otrzymasz darmowy zakład 50 PLN i punkty do wymiany na 10 PLN bez depozytu.

Wszystkie

Typy bukmacherskie

Poniżej 2.5 bramki (under 2.5) Walijczycy choć mają całkiem ciekawy skład najczęściej kompletnie tego nie wykorzystują, szczególnie jeśli chodzi o grę ofensywną. Choć Słowacy są notowani dużo niżej powinni sprawić Wyspiarzom duże problemy, a w spotkaniu pewnie nie padnie wiele bramek.
Poniżej 2.5 bramki (under 2.5) To co Austriacy pokazali w meczu z Polską nie daje im żadnych podstaw do optymizmu w kolejnych spotkaniach. Ich kolejny rywal - Izraelczycy nie mają wielkiego potencjału ofensywnego, ale potrafią grać solidnie i rzadko tracą wiele bramek. Zwiastuje to nam mecz z małą ilością sytuacji.
Belgia -1 (Belgia wygra przynajmniej dwiema bramkami, handicap 1:0) Drobne problemy nie przeszkodziły Belgom w odniesieniu pewnej wygranej nad Rosjanami. Teraz drużyna Roberto Martineza zagra przeciwko zdecydowanie słabszemu rywalowi, który nie powinien mieć w tym spotkaniu większych szans na zdobycie choćby punktu, a pewnie zdecydowanie przegra.
Holandia wygra - mecz bez remisu (Holandia wygra, zwrot w przypadku remisu) Holendrzy z każdym kolejnym meczem potwierdzają, że na dobre wracają do europejskiej czołówki. Niemcy są na etapie przebudowy i choć oczywiście mają ogromny potencjał na razie zupełnie go nie wykorzystują. Oranje pokonali zespół Loewa już w trakcie rozgrywek Ligi Narodów i obecnie są w stanie to powtórzyć.
Do góry Treść Porady Promocje Typy
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.