Podstawowe cechy zakładów długoterminowych. Zalety tego typu zakładów bukmacherskich

Przyzwyczailiśmy się, że zazwyczaj typujemy zdarzenia dotyczące pojedynczego spotkania, opcji jest tak wiele, że praktycznie każdy może wybrać coś dla siebie. Dużą popularnością cieszą się jednak zakłady na wygraną drużyny/zawodnika w określonym turnieju czy też inne opcje na zakłady dotyczące całego sezonu czy też jednego wydarzenia. Z jednej strony na rozstrzygnięcie takiego zakładu trzeba zazwyczaj czekać długo, z drugiej jednak daje ono duże możliwości kontroli zakładu i grania ewentualnych zdarzeń kontrujących.

Czym są zakłady outrights

Zakłady outrights to nic innego jak po prostu zakłady długoterminowe, których przedmiotem jest zdarzenie trwające dłużej niż pojedynczy mecz. Z tego typu opcjami mamy do czynienia szczególnie na początku sezonu kiedy nie ma jeszcze zakładów na poszczególne mecze, bo często nie jest znany jeszcze właściwy terminarz rozgrywek, a bukmacherzy dodają na stronę możliwość obstawienia tego kto wygra daną ligę lub kto zostanie królem strzelców. Zakłady długoterminowe mogą być zakładami łączonymi gdzie za cenę wyższego kursu bukmacher łączy ze sobą kilka zdarzeń jak np. zwycięstwo w lidze, a także tytuł króla strzelców lub też zakłady na poniżej/powyżej danej ilości bramek kilku zawodników.

Sam fakt iż nazywamy te zakłady długoterminowymi nie musi oczywiście oznaczać tego, że zakład może być rozliczany np. za rok. W przypadku zakładów tenisowych na dany turniej możemy obstawić np. to czy dany zawodnik dojdzie do półfinału czy też do decydującego starcia albo też który z dwóch tenisistów zajdzie na określonej imprezie wyżej. Najbardziej prestiżowe turnieje Wielkiego Szlema trwają dwa tygodnie więc zakłady są w tym czasie rozliczane. Bukmacherzy poszerzają ofertę outrightów także w trakcie dużych imprez piłkarskich kiedy dawno znane są już drabinki więc gracz ma wszystkie potrzebne do analizy informacje.

Zalety zakładów długoterminowych

W przeciwieństwie do typów na poszczególne spotkania, w których o wyniku może zadecydować jedno przypadkowe zagranie (jak ręka w polu karnym czy też faul, po którym zawodnik otrzymuje czerwoną kartkę) zakłady długoterminowe nie są podatne na tego typu wahania, przez co bardziej nadają się do lokowania w nich większej części swego budżetu na grę. Najlepiej nadają się do tego wielkie turnieje czy to piłkarskie czy też tenisowe, które dość łatwo analizować, a przy tym gracz nie zamraża sobie pieniędzy na dłuższy okres czasu jak w przypadku choćby zakładów na zwycięstwo drużyny w lidze.

Zakłady długoterminowe mają w tym kontekście jeszcze jedną ważną zaletę: pozwalają na sporą kontrolę wcześniej zagranego typu. W przypadku gdy drużyna, na którą stawialiśmy przejdzie kilka rund dużo łatwiej znaleźć dobre zdarzenie kontrujące i wyjść na plus niezależnie od tego jakim rezultatem zakończy się dany typ wykorzystując wysoki kurs na opcję outright.

Sprawdź ranking bukmacherów i nasze wyjątkowe promocje
Ranking

Bukmacherzy

TYLKO U NAS: Wpisz kod promocyjny 1000plus29pln, a otrzymasz darmowy zakład 29 PLN bez wpłaty (+ podwojenie wpłaty do 1000 PLN). Dodatkowo wygraj podwójny bilet na mecz Polska - Izrael!

Jeden z największych legalnych bukmacherów w Polsce. Brak ryzyka na start!

Podczas rejestracji podaj kod 60plnmeczyki a na start otrzymasz darmowy zakład 50 PLN i punkty do wymiany na 10 PLN bez depozytu.

Do góry Treść Porady Promocje Typy
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.