Specyfika rozgrywek E-sportu, najpopularniejsze zakłady i typy rozgrywek

E-sport długo pozostawał raczej ciekawostką, a niektórzy wzbraniali się przed nazwaniem tych rozgrywek sportem sensu stricto. W dobie coraz powszechniejszej profesjonalizacji sportu nie można było przeoczyć ogromnych pieniędzy generowanych poprzez zainteresowanie rywalizacją w różnych grach online, w których zaczęto urządzać coraz większe turnieje, a w końcu zainteresowała się tym także telewizja. W ofercie bukmacherskie pojawia się coraz więcej zdarzeń związanych z tym stosunkowo młodym sportem.

Konserwatyści zapewne nie chcą o tym słyszeć, ale E-sport powoli wchodzi do sportowego mainstreamu i jest traktowany coraz poważniej o czym świadczy zwiększona popularność kanałów traktujących o ostatnich wydarzeniach z tego kręgu, a także fakt iż zawody są coraz częściej pokazywane w najpopularniejszych telewizjach sportowych takich jak choćby TVP Sport czy Polsat Sport. E-sport rzeczywiście w ciągu ostatnich lat przeszedł długą drogę od bycia rodzajem branżowej ciekawostki do prawdziwego sportowego biznesu skupiającego wielu fanów, a ostatnio także coraz częściej pojawia się w ofercie bukmacherskiej. Nie ma w tym nic dziwnego bowiem tam gdzie walka toczy się o wielkie pieniądze, a w przypadku rywalizacji na najwyższym szczeblu z takowymi mamy do czynienia, zawsze znajdziemy ludzi, którzy zechcą postawić swoje pieniądze na wynik zawodów.

Najpopularniejsze gry

Najbardziej popularną grą, w której toczą się poważne rozgrywki jest zdecydowanie Counter Strike, a także jego wersja Global Offensive, w której uczestniczą dwie drużyny: terrorystów i antyterrorystów, a zadaniem drugich jest niedopuszczenie do podłożenia bomby. Zainteresowanie tym rodzajem rozgrywek bierze się zapewne z tego, że większość amatorów gier komputerowych przynajmniej raz grała w grę będącą klasycznym shooterem, a z kolei obserwatorzy, którzy nigdy nie mieli z tego typu rozrywką do czynienia mogą się w nią łatwo zaangażować. W 2014 roku największe zawody w tej grze rozegrano w Katowicach i w Spodku finałowe rozgrywki na żywo obserwowało ponad 12 tysięcy ludzi.

Inną kategorią gier, w których urządza się zawody są strategie czasu rzeczywistego, w których gracz rozwija swój obóz po to by w decydującej rozgrywce pokonać swojego przeciwnika. Przewagą tego typu rozgrywek jest to, że uczestniczą w niej pojedynczy gracze, którzy w krajach azjatyckich takich jak choćby Korea Południowa gdzie tego typu rozgrywki są najpopularniejsze, stają się prawdziwymi gwiazdami. Do najpopularniejszych gier tego typu należy stary-dobry Starcraft 2, Dota 2 czyli kontynuacja moda do gry Warcraft III (Defense of the Ancients), a także sam Warcraft III. Coraz większą popularność zaczyna zdobywać także gra League of Legends.


Oferta bukmacherska na E-sport

Poszczególne spotkania na zawodach E-sportu nie oferują tak wiele opcji jak choćby w piłce nożnej, koszykówce czy tenisie, ale może być to tylko kwestią czasu. Na rynku europejskim pojawiają się bowiem bukmacherzy, którzy skupiają się przede wszystkim na zdarzeniach E-sportu, a wedle wszelkich dostępnych raportów ten rynek będzie w najbliższym czasie cały czas rósł więc możemy się doczekać także różnych opcji na poszczególne spotkania. Na razie gracze bukmacherscy mają możliwość obstawiania zwycięzcy danego spotkania, a także minimalnej liczby opcji powyżej/poniżej, szczególnie w odniesieniu do zawodów CS czy też CS:Go.

Sprawdź ranking bukmacherów i nasze wyjątkowe promocje
Ranking

Bukmacherzy

TYLKO U NAS: Wpisz kod promocyjny 1000plus29pln, a otrzymasz darmowy zakład 29 PLN bez wpłaty (+ podwojenie wpłaty do 1000 PLN). Dodatkowo wygraj podwójny bilet na mecz Polska - Izrael!

Jeden z największych legalnych bukmacherów w Polsce. Brak ryzyka na start!

Podczas rejestracji podaj kod 60plnmeczyki a na start otrzymasz darmowy zakład 50 PLN i punkty do wymiany na 10 PLN bez depozytu.

Wszystkie

Typy bukmacherskie

Poniżej 2.5 bramki (under 2.5) Walijczycy choć mają całkiem ciekawy skład najczęściej kompletnie tego nie wykorzystują, szczególnie jeśli chodzi o grę ofensywną. Choć Słowacy są notowani dużo niżej powinni sprawić Wyspiarzom duże problemy, a w spotkaniu pewnie nie padnie wiele bramek.
Poniżej 2.5 bramki (under 2.5) To co Austriacy pokazali w meczu z Polską nie daje im żadnych podstaw do optymizmu w kolejnych spotkaniach. Ich kolejny rywal - Izraelczycy nie mają wielkiego potencjału ofensywnego, ale potrafią grać solidnie i rzadko tracą wiele bramek. Zwiastuje to nam mecz z małą ilością sytuacji.
Belgia -1 (Belgia wygra przynajmniej dwiema bramkami, handicap 1:0) Drobne problemy nie przeszkodziły Belgom w odniesieniu pewnej wygranej nad Rosjanami. Teraz drużyna Roberto Martineza zagra przeciwko zdecydowanie słabszemu rywalowi, który nie powinien mieć w tym spotkaniu większych szans na zdobycie choćby punktu, a pewnie zdecydowanie przegra.
Holandia wygra - mecz bez remisu (Holandia wygra, zwrot w przypadku remisu) Holendrzy z każdym kolejnym meczem potwierdzają, że na dobre wracają do europejskiej czołówki. Niemcy są na etapie przebudowy i choć oczywiście mają ogromny potencjał na razie zupełnie go nie wykorzystują. Oranje pokonali zespół Loewa już w trakcie rozgrywek Ligi Narodów i obecnie są w stanie to powtórzyć.
Do góry Treść Porady Promocje Typy
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.