Profil użytkownika KoloToure

Solidny ligowiec
  • Zarejestrowany od 2358 dni
  • Dodanych komentarzy 921
  • Dodanych do sportbuzz 4
  • Łącznie ocen 10553
  • +
    Plusów 8613
  • -
    Minusów -1940

Kibicuje drużynom

Ostatnio dodane komentarze

15 mar 2020 | 00:26
Polecam obejrzeć napisane przeze mnie wyżej sytuacje, wtedy zobaczysz, że podobnie jak w wielu innych przypadkach nie były one trudne do oceny i wystarczyła jedna powtórka żeby wiedzieć jaką decyzję podjąć. Bo nad czym się zastanawiać jak ktoś na pełnej szybkości wjeżdża wyprostowaną nogę w nogę rywala, skoro przepisy mówią wyraźnie, że nawet za sam zamiar takiego zagrania daje się czerwo. Ostatni akapit to już argument na poziomie pięciolatka..."nie podobają ci się decyzje sędziów to sam zostań sędzią". Jak ci kolego kiedyś nie zasmakuje chleb w piekarni, zupa w restauracji lub nie spodoba się film w TV, to zamiast wyzywać autora sam zostań kucharzem/piekarzem/ reżyserem.
12 mar 2020 | 13:15
Nie powiem, że Atletico nie zasłużyło na awans bo jednak wygrać oba mecze z Liverpoolem i to jeszcze na Anfield to robi mocne wrażenie. Zadecydowała zabójcza skuteczność i dyspozycja bramkarza. Szkoda bo oglądanie Atletico w LM jest równie męczące jak słuchanie wykładu z teorii i filozofia prawa, dlatego z całych sił ściskałem kciuki za Liverpool, no ale niestety... Atletico dostanie mocniejszego rywala, który akurat będzie skuteczny i tradycyjnie zostanie zweryfikowane.
10 mar 2020 | 00:32
Właśnie chodzi o to, że wiele z tych sytuacji, w których są błędy na VARze są oczywiste i proste do oceny, jak właśnie wczorajszy gol w meczu Barcy z Sociedad, czy np. brak czerwa dla Sterlinga w jednym z ostatnich meczów City za wjazd na pełnej szybkości wyprostowaną nogą w rywala, brak jakiejkolwiek kartki dla LoCelso za bandycki faul w meczu Tottenhamu z Chelsea, długo by wymieniać. To prawda, że jest wiele trudnych do oceny sytuacji jak choćby przy spalonych w Premier League, ale VAR powinien przynajmniej zminimalizować mylenie się sędziów w prostych i oczywistych przypadkach, jednak jak się okazuje wielu z nich to po prostu patałachy, które powinny sędziować okręgówkę. Inna sprawa, że czasem nie chce im się nawet podejść do ekranu i sprawdzić takiej stykowej sytuacji, jak np. Sz. p. Marciniakowi, bo przecież sędzia widzi lepiej niż jakiś tam ekran na dziesięciu powtórkach ze zbliżeniem.
9 mar 2020 | 21:34
VAR pokazał, że problemem w piłce był nie tylko sam brak możliwości przeanalizowania stykowych i dynamicznych sytuacji przez sędziów, a następnie ich oceny na chłodno, lecz po prosty fakt, że ludzie, którzy sędziują mecze w europejskich ligach zwyczajnie nie potrafią tego robić. Bo niezrozumiałą rzeczą jest dla mnie sędzia, który przechodzi fachowe szkolenie, z wieloma latami doświadczenia i nie potrafi wydać prawidłowej decyzji, mając możliwość jej oglądania kilkanaście razy na monitorze, chociaż nawet przeciętnie znający się na piłce janusz po takiej analizie wie co należałoby zrobić . Problem leży albo w szkoleniu albo jest w tym jakiś wałek, wynikający z tego, że niektórzy ludzie z FIFA i UEFA nie chcą VARu i mają interes w tym, że system nie niweluje błędów sędziowskich. A rozwiązanie tego problemu jest proste - sędzia, który podejmuje decyzje takie jak w meczu Barca - Sociedad od razu wypierdala sędziować 2 albo 3 ligę hiszpańską. Czas przestać pobłażać sędziom i zacząć trzymać ich za pysk.
9 mar 2020 | 20:50
Pytanie jaki sens ma rewanż skoro Radczenko nie był zainteresowany zwycięstwem i chciał dać się znokautować w 10 rundzie. Szpilka to taki dobry bokser, który nawet ustawionej walki nie potrafi wygrać.
22 lut 2020 | 19:24
Piątek zamienił grający beznadziejną piłkę Milan (mający przynajmniej uznaną markę i szansę na występy co najmniej w LE) na grającą totalnie beznadziejny i jeszcze bardziej defensywny futbol Herthę, walczącą o utrzymanie. Świetny wybór, najlepsze jest to, że wielu "ekspertów" przyklaskiwało Piątkowi za tą decyzję mówiąc, że tutaj będzie miał szansę się odbudować XD Ciekawe co będzie następne, Championship, klub z Turcji, czy od razu powrót do Ekstraklapy.
17 lut 2020 | 23:33
Nie sądzę żeby ta kara została utrzymana, to raczej miał być taki straszak an przyszłość dla City i innych klubów, a Trybunał po odwołaniu zapewne zniesie wykluczenie z LM. I tego im życzę, bo brak wspaniałej drużyny jaką zbudowało City w LM byłoby dużą stratą dla prawdziwych fanów piłki nożnej. Karą za tego typu naruszenia dyscypliny finansowej powinny być obarczane wyłącznie osoby odpowiedzialne za prowadzenie polityki finansowej klubu i to każdy indywidualnie, bo niby dlaczego za błędy kilku nieumiejących liczyć błaznów ma cierpieć cały klub na czele z trenerem, piłkarzami i kibicami
16 lut 2020 | 15:11
Zgadzam się ze Stochem całkowicie za wyjątkiem stwierdzenia, że wygrał najlepszy. Zwyciężył zawodnik, który uzyskał przeciętną w kontekście całego konkursu odległość i do tego w przeciętnymi stylu, choć wysokie noty tradycyjnie dostał za nazwisko. Absurdem dla mnie jest zaniżanie not za styl zawodnikom, którzy przeskakują skocznie i nie są w stanie wylądować telemarkiem, co jest oczywistą koniecznością jeżeli nie chcą połamać sobie nóg. Jeżeli to się nie zmieni to w lotach nigdy nie wygra najlepszy, tylko ten co skoczył 15 metrów bliżej od najlepszego, bo wylądował pięknym telemarkiem. Kraft powinien odmówić stanięcia na pierwszym stopniu podium i przyjęcia nagrody, a następnie powiedzieć, że jego zwycięstwo nie było uczciwe i przekazać wygraną Japończykowi.
2 lut 2020 | 19:32
No cóż wprowadzenie VARu nie rozwiąże problemów, jeżeli przed ekranem będzie siedział jełop. Bo tylko tak można nazwać sędziego, który ślęczy przed ekranem i po 10 - ciu powtórkach nie widzi faulu na czerwoną kartkę, który widzi cały świat (no chyba, że dostają jakieś wytyczne przed meczem od jakiej minuty i których zawodników można wyrzucić z boiska). Za takie coś powinna być od razu degradacja sędziego do ligi niżej, może wtedy zaczęli by się przykładać do swojej roboty.
25 sty 2020 | 23:35
Myślę, że takie Watford, czy Norwich mogłoby spokojnie wygrać naszą Ekstraklasę bez jednej porażki. A kto wie może nawet i bez jednego remisu.