Nadchodzące
Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące
Profil użytkownika klapaucyusz
  • Zarejestrowany od 1961 dni
  • Dodanych komentarzy 2925
  • Dodanych do sportbuzz 2
  • Łącznie ocen 18808
  • Plusów 17740
  • Minusów 1068
Ostatnio dodane komentarze
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Został źle zrozumiany, bo w takich sytuacjach raczej nikt nie opisuje wartości emocjonalnej jako wartości policzalnej, poddającej się prostemu mnożeniu czy dzieleniu. Używa się określeń sugerujących raczej bezgraniczność żalu czy przywiązania do zmarłego. Bywa. Rozejdźmy się.
+52
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
No to zapłaciliśmy Kubackiemu sto patoli. Szkoda, że nikt nie spytał nas o zdanie. Lubię Cię, Dawid, ale nie daj się wciągnąć zawodowym złodziejom w ich praktyki, bo na dłuższą metę na tym stracisz.
+15
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Na moje oko: w lepszym dla siebie sezonie taka Legia mogłaby przetrwać w dolnej połówce Championship, ale wątpię, żeby była w stanie powtórzyć to 2-3 razy z rzędu. A pomyśleć, że jeszcze w 1995 eliminowała mistrza Anglii w LM. Pamiętam te mecze - rozstrzygnięcie zaskakujące, ale jednak wówczas ligi europejskie były dużo bardziej wyrównane, giganci jeszcze tak nie odjechali. Teraz prowincjonalne ligi takie jak polska są tylko przedsionkiem do dużego futbolu, w erze globalizacji pozwalającym utalentowanym piłkarzom posmakować dorosłej piłki na etapie młodzieżowym, zanim przejdą oni do lig, które coś znaczą. I trudno się dziwić Zibiemu, że nie ma pomysłu, jak to zmienić, bo kto go ma? Można się śmiać, można kpić, ale porównywalne ligi z nieco lepszą organizacją w klubach, takie jak czeska, doświadczyły czegoś podobnego, choć w ciut mniejszej skali. Na dłuższą metę czeka je jednak ten sam los. Giganci będą poszerzali swoje wpływy, bo jest zapotrzebowanie na garść marek globalnych, średniacy będą tonąć w średniactwie, słabeusze zaś w morzu słabizny. Globalizacja pozwoliła tworzyć dobre reprezentacje w oparciu o emigrantów, ale też sprawiła, że statystyczny Kowalski może na co dzień oglądać topowe ligi, pasjonować się bojami Realu z Barcą, Liverpoolu z United, itd. Polska liga zaś obchodzi go tyle co zeszłoroczny śnieg, bo czemu miałby tracić czas na tak słaby produkt. Nie jest już dla niego czymś szczególnie bliskim, wyjątkowym, ważniejszym od trzeciej ligi angielskiej, której poziom prezentuje.
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
PS. Pisząc o BVB, miałem na myśli opinię o Krzyśku, która przedostała się do prasy. A mianowicie, że Dortmund nie jest zainteresowany, bo Piątek ma braki taktyczne. Tym się różni sytuacja jego i kupowanych za dziesiątki milionów 19-latków - oni jeszcze mogą mieć braki taktyczne, dlatego są warci takich i większych pieniędzy. Kluby szukają diamentów, które mogą szlifować prawie od pieluchy, a nie gości, którzy w wieku 24 lat ledwie postawili pierwsze kroki w poważnym futbolu. Piątek w tamtym sezonie bronił się golami, ale inne statystyki miał i ma słabe.
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
To wskaż mi tych przeciętnych z Championship, za których ktoś zapłacił 30 baniek. Bo o ile mi wiadomo do dziś tylko jeden zawodnik z tej ligi kosztował 30 milionów lub więcej, a był to Moussa Sissoko. Poza tym Piątek, choć miał swój sezon życia, do takiej trzydziestomilionowej "przeciętności" może nie dorastać. Pół roku gry w średniej Genui plus rok w beznadziejnie grającym Milanie to nie są papiery na pierwszą półkę piłkarskiej Europy. Gdyby Piątek miał 21 lat, to co innego, ale on już nie jest młodzieniaszkiem. I nie ma w tym sezonie argumentów. Pogra jeszcze długo, jednak w tym wieku człowiek wolniej się już uczy. Zresztą sam zauważ, że BVB zrezygnowała z jego zakupu, a i teraz jakoś oferty nie wpływają. Rynek zweryfikuje nasze opinie.
+56
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Wybitny napastnik, ale i nietuzinkowy człowiek, idealista - rzadki przypadek pośród głąbów, dla których szczytem marzeń jest jeżdżenie wypasioną furką, puszczanie pornoli na pełny regulator i rysowanie penisów. Co za pomysł, zafundować piłkarzom bibliotekę - dziwak, prawda? Gdyby więcej było takich dziwaków, może piłkarskie gwiazdy potrafiłyby świecić przykładem, dobrze zarządzać swoimi pieniędzmi... W świetle tego chyba można wybaczyć Klinsiemu odpały z Buddą. W jego pokoleniu był to modny prąd, buddystą był m.in. Roberto Baggio.
+5
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Na moje oko przykład Lewego (oraz Milika) pokazuje, że lepiej rozkręcać się stopniowo, ucząc się gry na najwyższym poziomie w klubie takim jak BVB (czy Ajax) niż stać się supergwiazdą od kopa, zostać uznanym za lepszego niż się jest i rzuconym od razu na najgłębszą wodę.
-7
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
30 baniek to jednak nie są kieszonkowe. Tyle się wydaje na perspektywicznych zawodników, ale Krzysiek ma już 24 lata, a ciągle wykazuje braki taktyczne i techniczne. Angielską ligę też zaludnili trenerzy z zagranicy, którzy od środkowych napastników wymagają kreowania gry. Ze swoimi umiejętnościami li tylko świetnego finishera Piątek pasuje bardziej do klubów, które pewnie chętnie wyłożyłyby kilkanaście baniek, a obecna cena wydaje im się zaporowa. Kwota, jaką wydał na niego Milan, od początku wydawała się wygórowana i teraz Piątek na tym traci. Kolejna nauczka, że być może nie warto prędko pchać się na szczyty, że ścieżka a la Glik ma więcej plusów. Zawodnicy, którzy raz odbili się od sufitu, nie tylko upadają na cztery litery, ale mogą też więcej nie podskoczyć.
+9
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
MLS na poziomie ligi portugalskiej? No, gdyby oderwać od niej Benficę, Porto i Sporting, to może. Jak na razie kluby MLS rokrocznie dostają lanie w CONCACAF Champions League. Jest dobrze, gdy młócą ich tylko Meksykanie. Gorzej, kiedy zbierają baty od klubów z Panamy czy Kostaryki. Co do ligi polskiej, to wierzę jednak, że w Conference Leauge, czy jak to się nazywa, nasze słabiaki wreszcie poczują się jak u siebie i zdołają wyszarpać parę punktów ;)
+15
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Ale się wszyscy zdziwicie, gdy na koniec okienka jednak przejdzie do Lakersów.
{{comment.created_datetime}}
{{comment.content}}
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.