Ostatnio dodane komentarze

Wczoraj | 22:46
Niestety to ty czepiłeś się tego jednego słowa i na podstawie tego próbujesz budować jakieś teorie. Przecież wyraźnie napisałem, że ładne bramki tez strzelał. Nie zmienia to faktu, ze te ładne bramki nie były jakby to powiedziec, zebyś znów sie nie przyczepił, nie wiem, nie były "częścią planu"? Podczas oddawani ich myślał, strzele i "może" wpadnie bramka. Białek i Lewy gdy już oddają strzał to jest on taki po prostu "soczysty", bramkarz zawsze będzie miał kłopoty by wybronić. A stwierdzam że to tzw "farfocle" właśnie dlatego, ze widziałem wiele jego bramek. jakim cudem mógłbym tak stwierdzić w ogóle go nie oglądając? I nie, to czy rzeczywiście to były "farfocle" czy nie nie jest tutaj sednem sprawy. Sednem sprawy są różnice w stylu tych 4 zawodników i to, ze Białek ma dla mnie większy potencjał grając w ten sposób niż Arek i Krzysiek w jego wieku. P.S. Byc moze chodzi ci o słowo "farfocel". Moze jest tutaj za mocne, ale po prostu nie mam innego lepszego określenia jednym słowem, na strzał który ma 20% szans na gola i jak wpadnie to będzie ładna bramka, stadiony świata. Lewy i Białek jak już strzelają to są to zabójcze strzały, ale właśnie rzadko są to jakieś przepiękne gole. Chodzi mi o to, ze proporcje efektywności i efektowności u tych zawodników rozkładają się inaczej.
Wczoraj | 22:36
Nawet przez chwilę było mi go żal, że tak go nagle zwolnili, na szczęście co chwila wypływają takie historie jak wyżej i przychodzi opamiętanie.
Wczoraj | 18:20
Niestety, ale nic nie zrozumiałeś z mojego komentarza. Ubolewam.
Wczoraj | 16:40
Wiem o co chodzi, ale trenerów parę się ostatnio zmieniło, a jakoś i tak nadal od 1,5 roku posostaje bez pracy. Na pewno bycie selekcjonerem Polski to nie jest jego marzenie, ale lepsze to niż nic. Polska to nie jest przecież jakaś egzotyka wzgledem Włoch tak jak byłaby to praca w Chinach albo u Arabów. Raczej nie ma nic do stracenia zostajac trenerem Polski naparę meczow, a może jeszcze zyskać jakby jakimś cudem osiagnał sukces na EURO. Stracić niekoniecznie, bo nawet jeżeli turniej mu nie wyjdzie to to nie skresli przecież jego dotychczasowych osiagnięć. W najgorszym razie złapie nieco doświadczenia z pracą z reprezentacjami.
Wczoraj | 16:33
Nie nie, nie mówię, ze nie strzela ładnych bramek, ale ta ładna bramka paradoksalnie teza może być pewnego rodzaju farfoclem. Piatek np. czesto oddaje strzał taką piętką w polu karnym, że najpierw ją przepuszcza a potem strzela druga noga zza siebie (nie umiem okreslić czy to ma jakas swoją piłkarska nazwę, mam nadzieje, ze wiesz o co chodzi). Na zywo wygląda super, ale po zblizeniu kamery widać, zę ta piłka odbiła mu sie niekoniecznie od pietki tylko od łydki, po drodze jeszcze zrykoszetowała lekko od nogi obrońcy i tak padł gol. Milik podobnie, ma okazję, strzela nawet z daleka i może wpadnie a może nie. I tak trzeba grać, to jest rola napastnika, żeby oddawać strzały, a jak nie damy szansy bramkarzowi, żeby się pomylił, to się nie pomyli. I raz wpadnie cudowna brameczka, raz poleci 15 metrów nad bramką a raz odbie sie od ręki bramkarza, od słupka, potem jeszcze od obrońcy i się do bramki wturla. Natomiast w grze Lewego i w tych krótkich skrótach z gry Białka widac, ze oni od poczatku swojej akcji robią wszystko "zgodnie z planem". przyjecie takie jak chcieli, potem zastawimy ciałem obrońcę, żeby nie odebrał piłki, zrobimy zwód w prawo i pójdziemy w lewo i oddamy mocny strzał dokładnie tam gdzie celowaliśmy, w miejsce w którym trudno będzie bramkarzowi interweniować. czasem lepszy jest styl Piatka i Milika a czasem Lewego i Białka. W bundeslidze o wiele lepszy jest styl tych drugich, co widać po sukcesach Lewego i po tym, ze białek gra mało a gole i sytuacje łatwo mu przychodzą. Natomiast gra na lekki "chaos" i wykorzystywanie tego co da los, sie w NIemczech kompletnie nie sprawdza i Piatek przepadł w Hertcie tak samo jak Milik sobie tam nie poradził na początku kariery. W serie A jest to znowu lepszy wybór, tam i Milik i piątek strzelali gole przecież hurtowo. Natomiast co ciekawe, właśnie styl Lewego słabo sprawdza sie przeciwko włoskim zespołom i ma problemy, żeby przeciwko nim strzelać. https://www.uefa.com/uefachampionsleague/news/0253-0d81fbde2118-f25edae61b04-1000--lewandowski-s-favourite-opponents/ Kwestia stylu, ciężko to wytłumaczyć słowami, ale mam nadzieję, ze te 20 parę osób które dały mi plusa zrozumiały o co chodzi.
Wczoraj | 16:12
Nie mam układów więc żadnym prezesem ani dyrektorem w Polsce na pewno nie zostane ;) Tymczasem przecietny kibic reprezentacji ma więcej zdrowego rozsądku i oleju w głowie niż dzban stojacy na czele PZPN. Najpierw zatrudnia gościa, którego każdy kibic (oprócz jednej pisarki) mu odradza, a potem zwalnia go nagle po 2 latach w srodku zimowej przerwy beż żadnego powodu i bez żądnej konsultacji z innymi członkami zarządu.
Wczoraj | 16:03
De Laurentis znowu się nie umył, albo śmierdzą jego brudne mafijne pieniądze z portfela.
Wczoraj | 16:02
Niech mu Milik powie, że on żąda klauzuli, że go prezes musi pocałowac w dupę żeby odszedł. Chyba ten dzban De Laurentis nie wie, ze nie jest już w pozycji do stawiania jakichkolwiek żądań. Jak mu nie pasuje, to niech płaci Milikowi pensje przez 6 miesięcy a potem oddaje go za darmo.
Wczoraj | 11:57
Spryciarz. Zwęszył że jest okazją trenować reprezentację Polski, to w ten chytry sposób chce, żeby go zwolnili i będzie mógł łatwiej do nas przyjść. Zobaczymy czy mu się uda ;)
Przedwczoraj | 22:46
Nie Milik, nie Piatek (oni już swój sufit osiągnęli) ale to Białek w przyszłości będzie naszym "drugim Lewandowskim". Ciężko mi to wytłumaczyc, ale on ma "to coś". Taką łatwość zdobywania bramek i te bramki po prostu pewne. Jak widzisz że ma dogodną okazję to już przed strzałem wiesz, ze on tę bramkę strzeli. Podobnie ma własnie Lewy. Piątek na przykład potrafi głównie tylko dostawić nogę. Milik zdobywa bramki, ale to są tak zwane "farfocle" strzał wcale nie był soczysty i piłka dobrze trafiona, a jednak bramka wpadła. To tez są ważne cechy dla napastników, świadczą, ze potrafią się swietnie ustawić, przepchnac z obrońcą i oddać groźny strzał nawet ze słabej pozycji np. Salah tez ma ten styl, ze odbije mu sie piłka od kolana i padnie bramka, więć to nie jest wada, ale to jest tak jakby inny typ napastnika. Możecie robić screeny i wyciągniecie za 5 lat ;)