Profil użytkownika Amerrozzo

Junior
  • Zarejestrowany od 1242 dni
  • Dodanych komentarzy 37
  • Dodanych do sportbuzz 0
  • Łącznie ocen 294
  • +
    Plusów 294
  • -
    Minusów 0

Kibicuje drużynom

Ostatnio dodane do Sportbuzz

Ostatnio dodane komentarze

Przedwczoraj | 12:15
Ale Daan, jest właśnie tak, jak chcesz, żeby było. Mecze mają różną wagę w zależności od rozgrywek. Możesz to sam łatwo sprawdzić na polskiej Wikipedii pod hasłem: "Ranking FIFA". Przykładowo: mecz towarzyski w terminie FIFA - 10; z kolei mecz el. MŚ lub mistrzostw kontynentalnych - 25. Do tego stopniowanie występuje również na MŚ, gdzie mecze od ćwierćfinału mają jeszcze większą wagę. Bardziej wiarygodny ranking Elo (pisany według tych samych zasad co szachowy raking Elo; na dodatek sporządzony retrospektywnie, tzn. z uwzględnieniem wszystkich meczów od XIX wieku) też na same górze wskazuje dzisiaj Belgię. Wpisz sobie w Google: "Footbal Elo Ratings". W zakładce "Results" możesz też sprawdzić, ile punktów ktoś dostał/stracił za dany mecz. Ranking aktualizowany po każdym meczu.
15 wrz 2021 | 23:19
To rewanż za trzy ostatnie ME. Słowenia wyeliminowała nas w 2019, 2017 i 2015.
14 lip 2021 | 11:40
Puchar Konfederacji już w ogóle nie będzie rozgrywany. Czemu? Ano dlatego że kalendarz jest przepełniony. Mają być organizowane m.in. klubowe MŚ z udziałem aż 24 zespołów.
30 cze 2021 | 13:50
Powyższe zestawienie to nieporozumienie. W tytule wyraźnie jest napisane, że te drużyny skompromitowały się bardziej od Polaków. Bardziej?! Naprawdę? Może i parę potęg (oraz zespołów aspirujących do bycia potęgami) odpadło w 1/8, ale tak jest co turniej. Komicznie brzmi twierdzenie, że drużyna z dorobkiem 1 punktu, która na starcie przegrała z jedną z najsłabszych ekip na tegorocznym Euro, wychodzi wizerunkowo lepiej niż drużyny, które wyszły z grupy. Niż Holandia, która przez parę dni miała swoje piłkarskie święto, bo wygrywała raz za razem (komplet punktów w grupie). Portugalia odpadła z Belgią, z którą na tę chwilę odpaść może każdy (w zasadzie może właśnie poza Włochami, z którymi zmierzą się w ćwierćfinale). No straszny przypał. Od mistrzów świata, Francuzów, oczekuje się zawsze najwięcej, ale nie przegrali w grupie śmierci, a ze Szwajcarią przecież zremisowali (tak to będzie ujęte w statystykach). Przegrali w zawodach pomeczowych, rzutach karnych. Są jeszcze na świecie naiwniacy, którzy wierzą, że potęga wygrywać będzie mecz za meczem? Gdyby przegrali, choćby po dogrywce, gdyby przegrali wyraźnie. Ale nie, o wszystkim zdecydowały rzuty karne, a lepszy okazał się zespół, który czwarty raz z rzędu wyszedł na mistrzowskim turnieju z grupy. Czyli ci Szwajcarzy to nie są jakieś ułomki, ale porządny zespół. Z powyższego rankingu rzeczywiście Turcy zagrali gorzej niż my, zwłaszcza że byli częściej typowani jako czarny koń. Rosjanie to sprawa dyskusyjna (jednak 3 punkty sobie w drugiej kolejce dopisali, a z Belgami to i my dostalibyśmy co najmniej 3 golami, z kolei z Danią 4 lata temu w el. do MŚ, co było naszym ostatnim pojedynkiem z tą ekipą, przegraliśmy nawet wyżej, bo 0 do 4). Nie bądźmy więc tacy do przodu, bo wylosowaliśmy chyba jednak łatwiejszą grupę.
23 cze 2021 | 18:50
Najważniejsze, że zdaniem ekspertów ogramy Chorwację w 1/8 xD
23 cze 2021 | 16:46
Ale zauważyłeś, że dyskutujesz sam ze sobą? Bo na pewno nie z tym, co ja napisałem. Co mają do meczów reprezentacyjnych spotkania klubowe? Co ma do mojego pytania twoja uwaga o tym, że wygląd kibiców nie jest reprezentatywny dla reszty społeczeństwa? Wymyśliłeś sobie, że przedstawiłem wyżej jakąś tezę (ale jaką?), do której teraz się odnosisz. Właśnie rzecz w tym, że wiem, że czarnoskórzy stanowią pewien rosnący procent społeczeństw Francji, Holandii czy Belgii, co znajduje swoje odzwierciedlenie w piłkarskich składach reprezentujących te kraje. Dlaczego jednak tego samego nie widać na trybunach? To mnie ciekawi.
21 cze 2021 | 23:03
Tu masz wytłumaczone: https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Euro_2020#Group_B Najedź kursorem na znacznik [a], który w tabeli jest w kolumnie punktów. Trzy zainteresowane drużyny ugrały na sobie po 3 punkty, więc znaczenie ma bilans bramkowy. A że Finowie i Rosjanie wygrywali jedną bramką, a Duńczycy dzisiaj trzema, to nawet nie trzeba liczyć, żeby wiedzieć, kto najlepszy z tej trójki.
21 cze 2021 | 22:59
Udało mi się trafnie wytypować czarnego konia 5 lat temu (Walia; doszła do półfinału), teraz stawiałem na Danię. W 1/8 powalczą z Walią właśnie, a potem ewentualnie ktoś z pary, w której faworytem będzie Holandia. Mają szanse na półfinał. I stawiam, że właśnie wtedy zakończą zmagania.
21 cze 2021 | 20:42
Ja może trochę pozaboiskowo: od zawsze mnie zastanawia, dlaczego nigdy na meczach Francji i Holandii, którzy w swoich piłkarskich szeregach mają spore reprezentacje osób czarnoskórych, nie widać osób czarnoskórych na trybunach? Nigdy. Niczego tym niewinnym pytaniem nie sugeruję, do nikogo nic nie mam, ot zauważam, że taki fenomen występuje; i nie wiem dlaczego.
9 cze 2021 | 17:36
Co więcej, nie oddał przez cały turniej nawet jednego celnego strzału na bramkę