Ostatnio dodane komentarze

15 cze 2020 | 08:25
23-ego września tego roku Dawid skończy 33 lata. Jest przegranym piłkarzem, któremu przepowiadano wielką karierę. Przegrał z wódą. Jak Sypniewski i wielu innych. Jest w wieku, w którym zawodowy piłkarz, żyjący jak sportowiec, myślałby już o zakończeniu kariery. Zwłaszcza napastnik. 33 lata to koniec złotego okresu, w którym zawodowy piłkarz łączy kilkunastoletnie doświadczenie na boisku z jeszcze wysokim poziomem wydolności organizmu. Po tym jest już tylko zjazd. Coraz słabsze ligi, być może jakieś egzotyczne, za duże pieniądze, jeśli piłkarz ma nazwisko, które przyciągnie kibiców na trybuny. A widzów przed telewizor. A my mówimy o alkoholiku. O kolesiu, który ma organizm wyniszczony przez wódę. I którego obecnie niszczą próby powrotu do grania w piłkę. Świadomość że nołnejmy z MKS Ciechanów są lepsi od niego, jest tak przytłaczająca dla Janczyka, że ucieka w wódę. Ucieka od rzeczywistości. Do krainy bajek, w której wciąż ma 20 lat i jest doskonale zapowiadającym się wielkim piłkarskim talentem. Jeśli ktokolwiek chce pomóc temu alkoholikowi to niech go wyśle na terapię. A potem pomoże mu znaleźć normalną pracę. Jakąkolwiek byleby poza piłką nożną.
9 cze 2020 | 15:14
Mówi się też "Z hooyem głowami się zamienił"
21 maj 2020 | 21:52
Obowiązek noszenia maseczek będzie egzekwowany z taką samą surowością jak zakaz wnoszenia pirotechniki?
5 maj 2020 | 13:25
Co najmniej miesiąc temu Angela Merkel mówiła, że koronawirusem zarazi się 70-80% społeczeństwa. Większość przejdzie go w sposób lekki lub bezobjawowy. W podobnym tonie wypowiadał premier Wielkiej Brytanii. Różnią się jedynie podejściem do tematu, Niemcy testują na potęgę od początku epidemii, a Wielka Brytania początkowo chciała pójść na czołówkę z wirusem. My testujemy mało, jesteśmy w ogonie krajów Europy w liczbie testów na 1000 mieszkańców. Na dodatek, prowadzimy w ostatnim czasie politykę zmniejszania ilości testów, chyba po to by pokazać, że wybory można przeprowadzić. I tak: 30.04 - 16 601 testów, 01.05 - 11 385 testów, 02.05 - 9 935 testów, 03.05 - 7 856 testów. Tylko tak się zastanawiam, skoro głównym naszym orężem w walce z koronawirusem jest kreatywna statystyka, to po co zamykać gospodarkę?
4 maj 2020 | 08:10
Polski futbol potrzebuje po pierwsze pieniędzy. Ale prawdziwych, prywatnych a nie samorządowych czy SSP. Po drugie kompetentnych menadżerów do zarządzania klubami. Bardziej w tej roli widzę byłych piłkarzy, vide Bayern, Dziennikarzy czy komentatorów widzę w klubie co najwyżej w roli rzecznika prasowego lub szefa działu odpowiadającego za komunikację zewnętrzną.
25 kwi 2020 | 09:04
Pustynni nomadzi z Bliskiego Wschodu wytworzyli trzy monoteistyczne religie: judaizm, chrześcijaństwo oraz islam. Jedna z nich, chrześcijaństwo, już dawno temu zadomowiła się w Europie, doprowadzając do upadku Cesarstwo Rzymskie.
27 mar 2020 | 16:23
Spokojnie, jesteśmy w rękach fachowców. Zarówno PZPN jak i Polska.
25 mar 2020 | 07:52
Powinien dać wszystko co ma, zaciągnąć kredyt i na dodatek sprzedać nerkę. Wtedy być może zadowoliłby malkontentów. A na poważnie , szacun Leo.
23 mar 2020 | 20:00
Słusznie. Jednym z najbardziej dotkniętych pandemią włoskich miast jest Bergamo. To z tego miasta pochodzi to smutne zdjęcie przedstawiające konwój wojskowych ciężarówek wiozący trumny ze zmarłymi. Włoscy lekarze uważają, że pandemię na to miasto ściągnął mecz UCL Atalanta-Valencia rozegrany na San Siro. Na tern mecz pojechało około 40 tys kibiców Atalanty. Stadion to inkubator dla tego wirusa, w tłumie ludzi stojących obok siebie bardzo łatwo przenosi się z jednej osoby a drugą. Te 40 tys kibiców wróciło z meczu i ... rozniosło zarazę po Bergamo. I nie tylko po Bergamo, bo czytałem, że pierwszy przypadek koronawirusa w Chorwacji to mężczyzna, który także był na tym meczu.
21 mar 2020 | 16:38
W takich czasach najlepiej widać wartość człowieka. Anna i Robert milion euro. Kuba Błaszczykowski 400 tys zł. Dominika Kulczyk 20 mln zł. Na walkę z epidemią #wuhancoronavirus. Z drugiej strony mamy Rydzyka, który jeszcze bardziej żebrze o wpłaty na jego media. Czy Prezydenta Andrzeja Dudę, który przekazuje 2 miliardy złotych na propagandę w TVP. Bo nie jest ważne jak wygląda rzeczywistość. Ważne jest tylko to jak skutecznie ją zakłamiemy.