Ostatnio dodane komentarze

16 sty 2021 | 15:44
Coś dopłacają :) Jeśli chcą i w granicach art. 13 ust. 3 ustawy o policji. Bo finansowanie policji to zadanie państwa polskiego tak jak finansowanie wojska, straży granicznej czy państwowej straży pożarnej. Natomiast jeśli chodzi o Polskę - ona jest taka jacy są Polacy. Jeśli chcecie mieszkać w normalnej Polsce to ją zbudujcie. Nikt za Was tego nie zrobi.
14 sty 2021 | 20:23
Świat nie jest doskonały. Świat tworzą ludzie, a ludzie wiesz jacy są. Komendant powiatowy policji nie żyje w próżni, spotyka się z burmistrzem w zakresie swoich obowiązkowych służbowych. Jeśli z tych relacji wyniknie przyjaźń, to nie jest tragedia. Gorzej jeśli z tych relacji wyniknie porozumienie w celu robinia wspólnych interesów, oparte na wzajemnym kryciu swoich machlojek, Wtedy mamy do czynienia z tzw sitwą. Kiedyś Polską lokalną rządził pan, wójt i pleban. W pewnych regionach Polski niewiele w tym temacie się zmieniło. Z tym, że nie zmienia to faktu, że policja jest finansowana z budżetu centralnego, z jego części zwanej budżet MSWiA.
14 sty 2021 | 18:20
Normalnie. Na samej górze jest minister spraw wewnętrznych i administracji. Pod nim komendant główny policji. Pod nim komendanci wojewódzcy. A pod nimi komendanci powiatowi. Policja to struktura pionowa, hierarchiczna, oparta na dyscyplinie i wykonywaniu rozkazów. Działa analogicznie jak wojsko.
14 sty 2021 | 17:22
Pod miasto podlega Straż Miejska. Policja podlega pod ministra spraw wewnętrznych i administracji, którym jest polityk PiS. To, że dane miasto dofinansowuje policję w swoim mieście kupując dla niej na przykład radiowozy, nie zmienia faktu, że pensje policjantów pochodzą z budżetu MSWiA. Stąd też wychodzą rozkazy, poprzez komendanta głównego policji.
14 sty 2021 | 13:21
Lockdown został wprowadzony w całej Polsce, jest o decyzja rządu - rozporządzenie Rady Ministrów. Nikt nie będzie interweniował w sprawie Marywilskiej bo to jedyne miejsce gdzie można coś kupić. A jeśli policja czy sanepid nie są zainteresowane to znaczy, że takie mają polecenie Jeśli chodzi o galerie handlowe to są one obiektem fobii Dobrej Zmiany. A zaczęło się od zakazu handlu w niedzielę.
13 sty 2021 | 10:10
Jest w Warszawie takie miejsce jak Marywilska 44 - miejsce handlu wielu różnych sklepików pod jednym wspólnym dachem, które działa bez przeszkód. Wąskie alejki, przy których położone są sklepiki. Ryzyko złapania wirusa spore. Policja tam nie przyjeżdża. Sprzedawcy, głównie Azjaci, nawet nie noszą maseczek. I są w Warszawie miejsca takie galeria Arkadia czy Galeria Mokotów - miejsca handlu wielu różnych sklepów pod jednym wspólnym dachem, które są zamknięte. Choć szerokie ciągi komunikacyjne w nich znacznie lepiej pozwalają na zachowanie dystansu społecznego niż na Marywilskiej. A gdy na kilka dni zostały otwarte to policja sprawdzała zachowanie dystansu społecznego i wlepiała mandaty. Więc, Droga Władzo. Zanim zaczniesz się denerwować, spróbuj zrozumieć czemu Polacy coraz bardziej mają wyebane na zakazy, które ustanowiłaś. Dla ułatwienia casus minister Emilewicz - trzech synów byłej wicepremier wzięło udział w zgrupowaniu narciarskim jak zawodowi sportowcy, choć nie mieli licencji, które do tego uprawniają. Licencje pojawiły się w wykazie Polskiego Związku Narciarskiego dopiero po tym, gdy TVN24 o to zapytał.
4 sty 2021 | 11:02
Taka drobna uwaga. Mamy już 2021 rok, a więc jeśli Ramos może od kilku dni negocjować z innym klubem niż Real Madryt, to znaczy, że jego dotychczasowa umowa wygasa w czerwcu tego roku. A nie przyszłego jak napisaliście.
25 gru 2020 | 20:59
Chciałbym zauważyć, że 25 grudnia to symboliczna data urodzin Jezusa. Pierwsi chrześcijanie określali dzień jego urodzin na mniej więcej 20 kwietnia. A nawet 20 maja. W późniejszym okresie chrześcijanie zaadaptowali na swoje potrzeby dzień przesilenia zimowego czyli najkrótszy dzień roku, który przypadał na 25 grudnia. Tym sposobem Jezus dołączył do panteonu bogów, którzy urodzili się tego dnia takich jak egipski bóg Horus, Mitra - najważniejszy bóg mitraizmu, religii pochodzącej z terenów dzisiejszego Iranu, czy dwaj bogowie z mitologii greckiej: Attis i Dionizos. A byłbym zapomniał, Kryszna też przyszedł na świat 25 grudnia. Tak więc, relax. Różne mitologie doceniają dzień przesilenia zimowego, niech każdy go świętuje tak jak chce. Zdrowia i spokoju!
12 gru 2020 | 08:29
Nie słyszałem aby Maradona, po przejściu do Napoli, generował stres u swoich nowych kolegów. Można powiedzieć że wręcz przeciwnie, dodał swoim nowym kolegom przysłowiowych skrzydeł. Co przełożyło się na sukcesy w Serie A i europejski puchar. Jeśli chodzi o Messiego to on jest coraz bardziej sfrustrowany, najpierw tym, że odeszli Xavi i Iniesta a ostatnio odejściami Neymara i Suareza, z którymi bardzo dobrze się rozumiał na boisku. A że jest przeciwieństwem charakterologicznym Maradony, więc działa na swych kolegów deprymująco. Związek Barcy i Leo wypalił się, czas na męskie decyzje.
7 gru 2020 | 19:46
To serwis clickbaitowy. Poważne to są portale z płatnym dostępem do treści.