Ważne
W trakcie
Nadchodzące
Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące
Profil użytkownika unlukasz
  • Zarejestrowany od 264 dni
  • Dodanych komentarzy 302
  • Dodanych do sportbuzz 1
  • Łącznie ocen 1987
  • Plusów 1840
  • Minusów 147
Ostatnio dodane do sportbuzz
-23
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
{{resource.title}} ({{resource.comments_count}})
Ostatnio dodane komentarze
-1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Obecnie zawodnicy się rozgrzewają z drużyną oraz podczas meczu się dogrzewają(zależy to od pomysłu trenera lecz większość coś takiego stosuje czyli zawodnicy w większości wchodzą po rozgrzewce a taki przepis wymusi na wszystkich taki styl rozgrzewek). Co do lekarzy to można nakazać by byli niezależni eksperci jak sędziowie bo obecnie są lekarze od drużyny (oprócz Anglii) co powoduje różnice w sposobie opatrywania itp zawodników oraz decyzji w związku ich stanem zdrowia. Pomysł 10 minut jest fajny tylko ja bym poszerzył ten przepis o możliwość wejścia i zejścia zawodników by byli podobnie zmieniani jak w siatkówce co by pozwoliło na przyśpieszenie gry oraz na mniejsze wykorzystywanie zawodników wydolnościowo i na większe wykorzystywanie potencjału ławki bo obecne 3 zmiany i jedna dodatkowa w dogrywce jest strasznie uboga. Kolejnym pomysłem na zmiany powinno być zmniejszenie czasu meczowego i dodanie opcji zatrzymywania czasu przy zmianach, faulach i innych rzerwach po za grą co ponownie pozwili na przyśpieszenie gry i wyeliminuje celebrację różnego rodzaju zagrywek przedłużających rozgrywanie piłki(czyli auty, rzuty wolne i wykopy od bramkarza).
+4
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Tylko problemem jest brak reakcji na łamanie przepisu a nie na nie strzelonego karnego. To podobnie z wyrzutem z auto gdy piłkarz nagle przechodzi 10 metrów by wyrzucić piłkę a jest to niepoprawne. Co gdyby Reus zrobił karnego na 2 tempa i strzelił. Czy zawodnicy Barcy bądź reszta przymkneła oko bo przecież mógł się bramkarz rzucić lepiej. Trzeba przycisnąć sędziów by respektowali przepisy w 100% bo obowiązkiem powinno być sprawdzenie poprawnego ustawienia bramkarza co zostało zaniedbane. Jeśli karny zostanie powtórzony wielokrotnie to bramkarz nauczy się w którymś momencie, że nie przejdzie skracanie dystansu i trzebastosować się do przepisów. Twoje tłumaczenie jest strasznie głupie i bezsensowne bo pospolite jest wyprzedzanie na przejściu dla pieszych więc analogicznie można to olać.
+5
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Powinien być powtórzony karny bez 2 zdań. Przepisy są więc trzeba je respektować a najśmieszniejszy jest brak użycia VARu. Czy Barca czy Legia nie ma znaczenia bo BVB zostało pokrzywdzone i tyle chociaż nie uważam, że to skutkowało remisem bo nastrzelenie gola mieli 90 minut. Sędziowie do doszkolenia i to jedyny wniosek po meczu jeśli chodzi o organizację. Na zakończenie przypomnę sytuację z ekstraklasy bez varu gdzie Małkowski w Lechii bronił 3 karne bo w 2 pierwszych nie umiał zostawić nogi na lini(2 obronił) więc var powinien pomóc dzisiaj bo sędzia rady nie dawał.
+5
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Skoro Barcelona nie istnieje bez Messiego to nie jest chyba logiczne by odciąć się częściowo od Messiego i zmniejszyć jego zależność od kreowania gry sprowadzając zawodnika który odciąży piłkarza i doda nowych rozwiązań w grze? Dla mnie transfer świetny lecz sposób przeprowadzenia go fatalny i myślę, że sporo musieli posmarować by dostać tak niską karę(nawet w ekstraklasie by dostali srogą karę finansową oraz ujemne punkty). Najbardziej śmieszy fakt, że to kibice ucierpią bardziej niż klub mimo, że większość nie miała nic wspólnego z tym transferem. Co do Coutinho to może by się odnalazł w grze gdyby grał na swojej pozycji lecz również w jego sprawie Barca mówiła o planach w nadchodzącym sezonie podczas jego gry dla Barcy oraz w tym samym momencie dodawali go do transferu Neymara. Naszczęście nie robili problemów z wypożyczeniem co posłuży zawodnikowi który może jeszcze pokazać się z lepszej stroni niż nawet w Liverpoolu.
+16
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Komentujesz nie znając sprawy i patrzysz na to jeszcze jednostronnie. Barcelona już w swojej historii ma zawodnika który bez wiedzy klubu kombinował na boku przy transferze a jest nim Neymar który o dziwo sam nagle się wykupił za 200mln. Problemem jest działanie Barcelony bez zgody Atletico które powiedziało stanowczo, że jeśli znajdzie się klub który udokumentuje, że jest w stanie zapłacić klauzulę może kontaktować się z Barceloną. Klub nie może od tak sobie podejmować rozmów gdyż działa na niekorzyść klubu a sam Griezman pokazał, że woli dobro swoje niż swojego pracodawcy ośmieszając jeszcze jego dobre imie nagrywając filmiki. Pytasz się jakie znaczenie ma wcześniejsze dogadanie klubu z zawodnikiem więc łatwo można dowieść, że Barcelona złamała wiele przepisów dotyczących transferów oraz umyślne oszukanie ze strony zawodnika i Barcelony na 80mln klubu Atletico. Barcelona albo dobrze posmarowała by dostać taką karę albo miała szczęście lecz normalnie powinno skończyć się albo ujemnymi punktami albo wysoką karą finansową i rekonpensatą dla Atletico. Nie można lekceważyć łamania przepisów i z pobłażliwością traktować biedne i bogate kluby gdyż prawo jest równe a skoro Barcelonie mocno przeszkadzał fakt w jaki sposób stracili Neymara to chyba nie powinni podobnie potraktować Atletico(sami nawet pozwy do Neymara składali lecz zawodnik obszedł wszystko perfekcyjnie).
+1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
To pytanie dlaczego każdy zawodnik ma indywidualną dietę, plan ćwiczeń oraz rodzaj ćwiczeń. Głupie jedynie to jest twoje mierzenie każdego jedną miarą co umniejsza poziom twojej odpowiedzi. Każdy zawodnik inaczej znosi podróż samolotem oraz różnie zajmuje im przestawienie zegaru biologicznego. Taki zawodnik przemęczony nie jest w stanie pokazać 100% swoich możliwości i to sztab decyduje czy zawodnik jest aktualnie lepszy czy nie od innych graczy. Możliwe, że zawodnik dobrze znosi podróż i jedynie względy osobiste trenera decydują o braku gry lecz nie można wykluczać też tej opcji.
-1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Ja się z wami nie zgodzę i to z prostych przyczyn. Frankowski jest dobrym zawodnikiem i może realnie walczyć z Błaszczykowskim o pozycję, lecz on na kadrę przyjeżdża zmęczony i ten dystans samolotem również go męczy co powoduje spadki formy na zgrupowaniu mimo jego dobrej gry w Stanach. Sam zawodnik troszkę się zablokował tym transferem podobnie jak Mierzejewski ale ma szansę na lepszy transfer po sezonie patrząc na jego styl gry i wyniki jaki osiąga(ma minuty oraz liczby w klasyfikacji kanadyjskiej co dodaje jemu sporo atutów do transferu nawet do ligi angielskiej). Co do Plachety i Szymańskiego to jeden ma dopiero 2 dobry sezon i to jego pierwsze miesiące w ekstraklasie co pokazuje, że wszystko może się jeszcze zmienić i jeśli pogra pół sezonu dobrze to na wiosenne zgrupowanie powinien zawitać nie wcześniej(na razie niech ogrywa się w juniorskich zespołach reprezentacji). Po drugie sam Placheta daje tyle na grę śląska co Błaszczykowski Wiśle czyli sporo jakości oraz kreatywności lecz Placheta często chce sam wykańczać akcje nawet gdy ma słabą pozycję oraz do obrony to on czasem nie wraca czyli w kadrze byśmy nie mieli dodatkowych wsparć na bokach obrony(Grosicki wystarczająco pokazuje jak się nie powinno nie wracać do obrony). Po trzecie skreślanie Błaszczykowskiego bo jest stary oraz gra w ekstraklasie powinno być tak samo oceniane podejście do Plachety bo jego plusy to gra w ekstraklasie i młody wiek czyli troszkę nie jest to sprawiedliwe. Po czwarte Błaszczykowski wchodząc w ostatnim meczu z ławki przed zejściem z powodu kontuzji zdążył uspokoić grę i zastopować bezsensowną grę górą oraz dał wiele jakości w ataku(tylko czasu nie starczyło na niego). Co do Szymańskiego to sam zawodnik woli grać w środku pola, lecz on jest bardziej konkurentem Grosickiego ale i tak może grać na prawej stronie tylko sam zawodnik nie ma wielu asyst chociaż robi sporo zamieszania w ataku(moim zdaniem fajnie jak by grał z Zielińskim na środku pola za Lewandowskim). Co do końca kariery to sam zawodnik przez te 2 lata na pewno jeszcze pogra i zapewne zakończy karierę po mistrzostwach europy gdyż im dalej będzie chciał grać tym większa konkurencja będzie wyrastać. Podsumowując nie ma obecnie zawodników których można podać jako numer jeden oraz zdecydowanie do zastąpienia Błaszczykowskiego a sam zawodnik jest bardzo potrzebny jeśli zespół zaczyna grać jakieś gówno gdyż potrafi wejść i uspokoić grę co jest na największy plus. Jako zawodnik powinien być i pomagać doświadczeniem z ławki bo skreślając go teraz możemy mieć problemy ze znalezieniem skrzydłowych na mistrzostwa gdyż Jóźwiak, Placheta czy Szymański dopiero zaczynają swoją przygodę i w ciągu tych 2 lat może okazać się, że zabraknie któregoś z powodu braku gry w klubie, słabej gry bądź kontuzji zaś Błaszczykowski zawsze gra na tym samym poziomie co może przydać się w kryzysowych sytuacjach.
+2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Dokładnie, bo wiele zespołów oferowało jemu jedynie połowę jego zarobków które były dla niego za niskie a reszta klubów z zagranicy nie chciała płacić zawodnikowi który nie ma liczb, lecz jest stabilnym pomocnikiem bez przebłysków(typowy średniak). Najbardziej ciekawi mnie, czy menadżer zawodnika bajki jemu naopowiadał oraz szukał jemu ofert nierealnych czy sam zawodnik oczekiwał na jakiś przeskok jakościowy i okazję życiową(obawiam się, że niestety skończy w jakichś egzotycznych ligach podobnie jak Mierzejewski marnując nieco swój potencjał). Wszołek jest niestety poziomem podobnym do Wilczka i może być albo gwiazdą słabszej ligi, średniakiem ligi bądź opcją rezerwową dla jakiegoś zespołu.
+6
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Ja ciągle pisałem, że Szymański powinien grać bo grosicki jest za bardzo przewidywalny i gra bardziej pod siebie niż drużynę o czym świadczy jego nikła ilość podań głownie na 1 kontakt. Szymański zagrał jak się spodziewałem dynamicznie nie bojąc się przyśpieszyć piłki a co najważniejsze nie podnosił jej jak większość. Najlepsze w Szymańskim jest to, że bez piłki nikt się go nie boi lecz gdy ma przy nodzę piłkę, to nagle wszyscy robią jemu miejsce i kryją we 2 bojąc się, że upadnie i będzie karny lub wolny oraz boją się jego zwinności i szybkości gdyż chłopak zna parę sztuczek a zwykłym balansem może ośmieszyć rywala. Brzęczka można nie lubić i krytykować lecz ja oddaję jemu wprowadzenie młodych do kadry(3 zawodników podstawowych z u21). Chciałbym zmiany formacji w reprezentacji dlatego, że możemy idealnie wymieszać doświadczenie ze świeżą krwią i Brzęczek ma spore pole do popisu(pamiętać trzeba, że są jeszcze utalentowani w młodzieżowej reprezentacji oraz zagranicznych klubach i taki Walukiewicz czy Żurkowski również lubią brać ciężar gry na siebie jak Bieli co może zaowocować przy ich udanych karierach udaną historię reprezentacji). Chętnie bym zobaczył formację 3-5-2 albo 3-4-2-1 gdzie za napastnikiem mogli by grać szybki Szymański oraz zwinny Zieliński którzy mogli by nastraszyć defensywę rywali.
+7
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Z Wisłą ma taką umowę, że jeśli sprzedadzą klub to za kwotę jaką wyłożyli by nie być stratnymi i mieć jakiekolwiek plusy za poświęconą pracę która przyniosła plusy i pożytek dla klubu. Sam zawodnik ciągle ma oferty z klubów zagranicznych gdzie chcą płacić jemu nawet 10 razy tyle co obecnie dostaje lecz sam zawodnik chce grać dla Wisły co bardzo szanuję i cenię. Ten zawodnik ma status legendy w Wiśle oraz w BVB gdyż kibice obu klubów na pytanie o wymienienie 3 najlepszych zawodników BVB wymienią właśnie Błaszczykowskiego. Karny to loteria i każdy mógł spudłować a pech chciał, że trafiło na niego.
{{comment.created_datetime}}
{{comment.content}}
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.