Nadchodzące
Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące
Profil użytkownika eFDei
  • Zarejestrowany od 291 dni
  • Dodanych komentarzy 21
  • Dodanych do sportbuzz 1
  • Łącznie ocen 222
  • Plusów 221
  • Minusów 1
Ostatnio dodane komentarze
+1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Eee daj mu szansę miszczu, nie bądź taki. Jak chciałeś go potrzymać do lata to co Ci zależy ^^, Ale jednak gdybyś się zdecydował go wywalić to napisz jakiegoś priwa dzień wcześniej. Obstawie u buka chociaż, że Ole leci ;)
-1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
"duch gry" był stosowany kiedy nie było VAR-u po to, żeby sędzia asystent podnosił chorągiewkę tylko wtedy kiedy jest pewien, że był spalony. Przy VARze przyjęto, że spalony to spalony i w naszej Ekstraklasie też liczą te cm, tylko my nie mamy takich linijek i cyrkla jak w Anglii. Tam liczą milimetry, u nas centymetry. Powiem SZCZERZE, nie podoba mi się to i uważam, że zabija to futbol. Ale z drugiej strony jak byś to rozwiązał? Dasz tolerancję 10cm? I wtedy też będą spory czy było 9 czy 11 cm ;) Sprawa, jest do przemyślenia przez IBOARD. Co do palca u dłoni, to ręce zawodników oraz włosy nie są brane pod uwagę przy ocenie pozycji spalonej. Reszta ciała tak. Co do klepki "wielbłąd" sędziego i "cztero-wielbłąd" osób siedzących na VARze. To właściwie jest skandal uznanie tej bramki. Prawidłowa decyzja rzut sędziowski dla Sheffield Utd.
+2
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
dla mnie poważny błąd sędziego, a jeszcze gorszy to brak reakcji VAR. Przepis jest stosunkowo nowy, bo wprowadzony od tego sezonu, ale po to jest do cholery VAR, żeby w razie takiej sytuacji interweniować. Przypomnę, jeśli w przypadku zagrania piłki przez drużynę "A" w wyniku kontaktu piłki z sędzią przejmie ją drużyna "B", to grę należy przerwać i wznowić rzutem sędziowskim dla drużyny "A". Co w tym przypadku właśnie miało miejsce :/
2019-12-22 21:24:18
+9
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Halo policja?! chciałem zgłosić gwałt w Bergamo
+9
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Nie wiem skąd tyle tutaj szydery i pesymizmu... Czy trenerzy ściągają do swoich nowych klubów zawodników, z którymi wcześniej współpracowali ? TAK Czy Zielu marzy o grze w Premierleague ? TAK Czy Everton to odpowiedni klub dla Piotrka? TAK ( nie wyżyny, nie niziny ) Jest tylko kwestia dogadania się klubów. Sprawa trudna ale nie niemożliwa.
2019-12-21 02:22:54
+17
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Takiej ligi jak ta to nie ma na bank w całej Europie, ba może nawet i na świecie. Mniejsze ryzyko zagrać w kasynie niż coś obstawić tutaj. Jeszcze ta Legia to jakoś tam można się zdziwić ale zrozumieć, ale jak Pogoń grająca ostatni mecz u siebie w tym roku może przegrać z Koroną, która na dodatek gra w 10? NO JAK?!?! A Fryzjer siedzi przecież ;)
2019-11-06 16:18:45
+1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
nie słyszałem i nie usłyszę, bo popełnianie błędów jest wpisane w ten "zawód". Poza tym w ten sposób chroni się w pewnym sensie autorytet. Gdyby jeszcze FIFA i UEFA znęcała się nad arbitrem po meczu, to jak myślisz jak by wyszedł w następnym i w 3 minucie pokazał aut nie w tą stronę to co by się działo ? ;))) To jest trochę złożona sprawa i jest ona co jakiś czas poddawana dyskusji. W tej chwili tak jak napisałeś, za bardzo słabe sędziowanie można odsunąć arbitra na kilka meczów. Poza tym na koniec liczy się średnia z rundy/sezonu i najsłabsi sędziowie ustępują miejsca kolejnym, czekającym na swoja szansę. Arbiter ma też teoretycznie prawo do złożenia krótkiego medialnego oświadczenia co do swoich decyzji (ale to na poziomie PZPN, natomiast FIFA UEFA nie jestem pewien).
2019-11-06 16:03:38
+1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Hej didiush. Więc sędzia nie ma obowiązku przerwania gry, w celu ukarania drugim napomnieniem w sytuacji gdy toczy się, czy może zdaniem sędziego rozwinąć się korzystna sytuacja bramkowa (jak w omawianym przez nas meczu). Ba, od sezonu 2019-2020 może nawet odłożyć pokazanie bezpośredniej czerwonej kartki. Także wszystko tutaj zrobił jak należy. Co do Twojej hipotezy. Jeśli nogą to sędzia czeka gdzie opuści piłka np rzut rożny. I wtedy pokazuje zawodnikowi drugą żółtą. Jeśli odbije nogą i gra toczy się dalej, czeka do pierwszej przerwy w grze i pokazuje drugie napomnienie. Rozumiem Twój sposób myślenia w tej sytuacji, że to nie fair że broni przed utratą bramki skoro nie powinno go juz być na boisku. Natomiast sędzia stosując prawo korzyści bierze na siebie pewne ryzyko z tym związane. Jak wpada bramka albo jest rz.k to każdy powie brawo panie sędzio, jak nic się nie rozwinie to jest "panie sędzio co to za korzyść ?! Przecież wolny z 25 metrów byłby lepszy " ;) Dlatego jest to zawsze dość trudna i ryzykowna sytuacja dla sędziego :) Najgorzej jest przy rzucie karnym. Kiedy wiesz, że jest ale widzisz, że gość ma "do pustaka" więc dajesz korzyść po czym on wywala nad poprzeczkę xD Przy VARze dzisiaj cofniesz tą decyzję, ale tak w niższych ligach to jest korzyść zrealizowana i jest rzut od bramki :)
2019-11-06 02:10:11
+18
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
mazof, sędzia może dać nawet cztery pod rząd i nie dlatego, że ma taki kaprys ;) Sytuacja wygląda tak : sędzia widzi przewinienie ale daje sygnał "korzyść", graj dalej zobaczymy czy nie rozwinie się korzystniejsza sytuacja. Ponieważ faul ma znamiona co najmniej nierozważnego (czyli obligatoryjna żk) on już w głowie odkłada napomnienie do następnej przerwy w grze. Po chwili odgwizduje rzut karny, który jest korzystniejszy niż rzut wolny więc nie wraca z korzyścią, natomiast kartke za FAUL musi pokazać. Gdyby to był faul za przerwanie korzystnej akcji (czyli taki normalny, nie z nierozwagą) to wtedy nie wraca z kartką, bo formalnie zawodnik akcji korzystnej nie przerwał. Ponieważ akcja potoczyła się dalej i wyniknęła z niej korzystniejsza (tutaj rz.k.). Co do kartki przy karnym przepis mówi jasno: że zagranie piłki ręką zmierzającej w światło bramki = żk. Przykład, gdyby piłka leciała w stronę chorągiewki rożnej i nastąpiło takie zagranie ręką to mamy sam rzut karny bez kartki. Jeśli zawodnik zagra ręką piłkę na 20 metrze od bramki i zmierza ono w światło bramki to sędzia również ukarze zawodnika żk i rzutem wolnym bezp. Sędziowie są rozliczani ze swoich decyzji przez obserwacje delegatów, czy obserwacje video. Żaden sędzia nie podejmuje decyzji bo ma taki kaprys ( a wyrzuce go bo jest 2:4 to niech Chelsea coś podgoni xD ), tylko robi to do czego jest obligowany przez przepisy. Są sytuacje gdzie jest coś spornego i wtedy rzeczywiście jeden sędzia oceni tak drugi inaczej, a delegat też mu tego nie zarzuci. Np niebezpieczna gra (dawna wysoka noga) czy walka o piłkę gdzie dwóch zawodników ściera się ze sobą. Ale są sytuacje zero-jedynkowe jak ta, którą tutaj poruszyłeś :) Problem w tym, że zdarzają się niezwykle rzadko, stąd mogą wywoływać poruszenie :)
2019-11-06 01:47:14
+50
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Błędy eGzita: - potrzebna druga kartka za rękę gdyż przepis mówi jasno, za zagranie ręką piłki zmierzającej w światło bramki sędzia winien pokazać napomnienie. - "po rykoszecie z metra bez jaj" - nowe wytyczne od sezonu 2019-2020 mówią jasno: nie chcemy bramek zdobywanych rękoma. I tak, przypadkowe zagranie ręką po którym wpada bramka bądź powoduje takim zagraniem stworzenie realnej szansy koledze, który zdobędzie bramkę sędzia winien takiej bramki nie uznać. Takie samo "zagranie" ręką w innych przypadkach nie stanowi przewinienia czyli nie będzie odgwizdane. - doliczony czas gry : jest VAR, jest techniczny. SERIO myślisz, że mają problem z interpretacją marnowanego czasu gry? Pewnie też, nie wiesz w jakich przypadkach sędzia taki czas winien doliczyć ;) Zanim ocenisz czyjąś pracę, musisz się mocno zagłębić w temat. Sędzia zawodowy, owszem też popełnia błędy ale rzeczy o których napisałem wyżej, a Ty nie masz pojęcia przyswaja na 10-tkach klipów, szkoleń a także czytając 266 stron PGwPN. Tak tyle stron mają przepisy i nie jest to proza tylko coś w rodzaju definicji prawnych ;)
{{comment.created_datetime}}
{{comment.content}}
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.