Szczygielski i Ćwiąkała odbierają telefony widzów

WIADOMOŚCI - REPREZENTACJA POLSKI MŚ 2022 KATAR

Terminarz - Mistrzostwa Świata 2022 Katar

Jutro
Chorwacja
16:00
Brazylia
Holandia
20:00
Argentyna
Pojutrze
Maroko
16:00
Portugalia
Anglia
20:00
Francja
13 gru 2022
Zwycięzca QF2
20:00
Zwycięzca QF1

Bukmacherzy

Reklama
STS
1660 PLN

100 PLN zakład bez ryzyka, trzy pierwsze wpłaty z bonusem łącznym 1500 PLN i 60 PLN za wykonanie zadań

Więcej o bonusie: STS kod promocyjny
Fortuna
635 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład BEZ OBROTU! Zwrócone środki można od razu wypłacić. Do tego 20 PLN za darmo i 15 PLN freebet 

Więcej o bonusie: Fortuna kod promocyjny
Superbet
3755 PLN

Zwrot do 3500 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 35 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Więcej o bonusie: Superbet kod promocyjny
Betclic
200 PLN

Zwrot do 200 PLN (cashback) w postaci freebetu na pierwszy kupon. Kod rejestracyjny: MECZYKI

Więcej o bonusie: Betclic kod promocyjny

Bukmacherzy

Reklama
STS
1660 PLN

100 PLN zakład bez ryzyka, trzy pierwsze wpłaty z bonusem łącznym 1500 PLN i 60 PLN za wykonanie zadań

Więcej o bonusie: STS kod promocyjny
Fortuna
635 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład BEZ OBROTU! Zwrócone środki można od razu wypłacić. Do tego 20 PLN za darmo i 15 PLN freebet 

Więcej o bonusie: Fortuna kod promocyjny
Superbet
3755 PLN

Zwrot do 3500 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 35 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Więcej o bonusie: Superbet kod promocyjny
Betclic
200 PLN

Zwrot do 200 PLN (cashback) w postaci freebetu na pierwszy kupon. Kod rejestracyjny: MECZYKI

Więcej o bonusie: Betclic kod promocyjny

MŚ 2022 Polska grupa - terminarz, tabela - Mundial w Katarze

Grupa C na MŚ 2022 to Polska, Argentyna, Meksyk oraz Arabia Saudyjska. Możemy stwierdzić, że polska grupa mundialu zapowiada się bardzo ciekawie. Jaki terminarz polska grupa ma na mistrzostwa świata w Katarze? Czy dla polskiej grupy tabela końcowa ma wyraźnych faworytów? Rywalizacja o awans do kolejnej fazy turnieju zapowiada się niezwykle ciekawie. 

Poznajmy pełne terminarz grupy C na MŚ 2022 i szczegóły spotkań, które rozegra polska grupa. Tabela końcowa znana będzie dopiero po trzeciej kolejce zmagań, czyli 30 listopada. 

MŚ 2022. Terminarz Grupa C - Polska grupa

W wyniku losowania Reprezentacja Polski trafiła na mundialu do grupy C. Polska grupa to również zespoły z Argentyny, Meksyku oraz Arabii Saudyjskiej. Rywalizacja w polskiej grupe na mistrzostwach świata rozpocznie się 22 listopada, druga kolejka przypada na 26 listopada a ostatnia na 30 listopada. Wówczas znana będzie ostateczna tabela grupy C i poznamy zespoły, które awansują do kolejnej fazy turnieju. 

Poszczególne mecze odbywać się będą według znanego już harmonogramu. Reprezentacja Polski rozpocznie turniej od meczu z Meksykiem, następnie zagra z Arabią Saudyjską a na koniec zmierzy się z Argentyną. 

Grupa C. Terminarz MŚ 2022

Poniżej prezentujemy dokładny terminarz polskiej grupy na mundial, wraz z godzinami spotkań i obiektami, na których odbędą się poszczególne mecze.

Mundial. Grupa C - kolejka 1 (22 listopada)

  • Argentyna - Arabia Saudyjska, g. 11:00, Lusail Stadium
  • Meksyk - Polska, g. 17:00, Stadium 974

Mundial. Grupa C - kolejka 2 (26 listopada)

  • Polska - Arabia Saudyjska, g. 14:00, Eduaction City Stadium
  • Argentyna - Meksyk, g. 20:00, Lusail Stadium

Mundial. Grupa C - kolejka 3 (30 listopada)

  • Polska - Argentyna, g. 20:00, Stadium 974
  • Arabia Saudyjska - Meksyk, g. 20:00, Lusail Stadium

Tradycyjnie już w ostatniej serii spotkań oba mecze odbędą się o tej samej porze. Polska grupa na MŚ 2022 nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Do dalszej fazy zmagań awansują dwie najlepsze drużyny.

MŚ 2022 Mistrzostwa Świata w Katarze - sprawdź również:

MŚ 2022. Tabela Grupa C - Polska grupa

O tym jak będzie wyglądała ostateczna tabela polskiej grupy na MŚ 2022 zdecydują wyniki na boisku, ale już dziś znamy przewidywany układ sił. Zdecydowanym faworytem do wygrania grupy C na mundialu jest Argentyna. Reprezentacja Polski wspólnie z Meksykiem powinna walczyć o drugie, premiowane awansem do kolejnej fazy miejsce. Outsiderem w tym zestawieniu jest Arabia Saudyjska. 

Jak wyglądają w pigułce poszczególne reprezentacje w polskiej grupie? Najważniejsze informacje o Reprezentacji Polski i jej rywalach poniżej:

MŚ 2022. Grupa C - Argentyna

Argentyna, która trafiła do polskiej grupy MŚ 2022 jako zdecydowany faworyt, to jedna z najbardziej utytułowanych reprezentacji w historii mundiali. Drużyna z Ameryki Południowej dwukrotnie sięgała po tytuł mistrza świata, a ponadto trzy razy była wicemistrzem. 

Grupa C na mistrzostwach świata ma być dla Argentyny tylko przedsmakiem walki o strefę medalową, a może nawet kolejny tytuł. 

Liczba startów w MŚ: 18 (licząc z Katarem)
Największy sukces: Mistrz Świata (1978, 1986)
Trener: Lionel Scaloni
Kapitan kadry: Lionel Messi

MŚ 2022. Grupa C - Polska

Reprezentacja Polski do grupy MŚ awansowała po raz czwarty w XXI wieku. Niestety, jak na razie “Biało-Czerwoni” nie wspominają najlepiej turniejów od 2002 roku do dziś. Na trzech imprezach nie udało się wyjść z grupy, ale teraz ma być inaczej. Reprezentacja Polski chciałaby nawiązać do największych sukcesów w historii, jednak nawet sam awans do 1/8 będzie już pozytywnym wynikiem.

Dla kilku graczy drużyny narodowej to może być ostatni mundial. Polska grupa jest grupą “do wyjścia”, ale kluczem będzie pierwsze spotkanie. Na ostatnich imprezach nie udawało nam się zdobywać w nim punktów.

Liczba startów w MŚ: 9
Największy sukces: 3. miejsce (1974, 1982)
Trener: Czesław Michniewicz
Kapitan kadry: Robert Lewandowski

MŚ 2022. Grupa C - Meksyk

Meksykanie od 1994 roku regularnie goszczą na kolejnych mundialach i zawsze turniej kończą na tym samym etapie, 1/8 finału MŚ. Polska grupa jest tak skonstruowana, że najpewniej będzie trzeba przerwać tą serię, aby z awansu tym razem cieszyła się Reprezentacja Polski. Terminarz grupy C Polskę z Meksykiem zestawił już na początku zmagań.

W ostatnim czasie “El Tri” nie mają najlepszej prasy, a w kraju przed turniejem jest sporo obaw o postawę reprezentacji narodowej. Czasu na poprawę jest niewiele.

Liczba startów w MŚ: 17
Największy sukces: Ćwierćfinał (1970, 1986)
Trener: Gerardo “Tata” Martino
Kapitan kadry: Andres Guardado 

MŚ 2022. Grupa C - Arabia Saudyjska

Najsłabszym zespołem w grupie C, czyli polskiej grupie MŚ 2022, wydaje się być Arabia Saudyjska. Saudyjczycy bazują na zawodnikach grających w rodzimej lidze, a część z nich ma nawet problem regularnie w niej występować. Choć zespół teoretycznie ma sporo czasu do przygotowań, zagra w swojej strefie klimatycznej, to eksperci nie dają “Zielonym Sokołom” zbyt wielkich szans na wyjście z Grupy C. Reprezentacja Polski w Arabią Saudyjską zagra drugi mecz MŚ.

Warto wspomnieć, że Arabia Saudyjska zaczęła zgrupowanie przed turniejem na kilka tygodni przed startem Mundialu. 

Liczba startów w MŚ: 6
Największy sukces: 1/8 finału (1994)
Trener: Herve Renard
Kapitan kadry: Salman Al-Faraj

Mundial kursy:

MŚ 2022. Grupa C - terminarz transmisji 

Wszystkie mecze piłkarskich mistrzostw świata będzie można oglądać na antenach Telewizji Polskiej. Wiadomo już, że mecze Polaków pokaże TVP 1.

Inne spotkania mundialu będzie można oglądać również w TVP 2, TVP Sport oraz w aplikacji sport.tvp.pl.