Video dodane przez: totil 13 cze 2014 | 22:33
Tiki taka to juz przeszłość . Pokazał to Real grajac z Bayernem teraz potwierdziła Holandia rozwalając Hiszpanie :p
0
drogi bonzo gimbie, rozmawiamy tutaj o piłce nożnej a nie o języku polskim więc jak chcesz się mądrować to zapisz się na jakieś kółko poetów.
14 cze 2014 | 21:44
-11
Drodzy użytkownicy, nie napalajcie się tak! Pamiętam, jak kilka lat temu Holandia na Euro rozniosła w pył Francję 4-1, Włochów pojechali 3-0 a potem gładko odpadła w ćwierćfinale z cienką Rosją. Także bez przesadnego hurraoptymizmu panowie (i ew. panie, jeśli jakieś są). Choć praktycznie już wyszli z grupy, bo Australia jest b. słabiutka na tych MŚ.
+13
Gościu Ty serio jesteś taki ciemny, czy tylko udajesz? Przecież Ci napisał już kolega, że to nie o Euro 2012 chodzi tylko 2008... Żenada.
15 cze 2014 | 13:46
-2
P.S Holandia też nie wyszła z grupy więc kolego masz info z dupy :P
15 cze 2014 | 14:16
+8
Info ma dobre.. On nie napisal ze na euro 2012 :)
Torres mistrz! Hahahaha :D
Ja stawiałam na Hiszpanię, a tutaj zaskoczenie. Piękna bramka Van Persiego :)
+86
WItam wszystkich, mam pytanie. Ramos już dogonił Robbena czy jeszcze biegnie?
-6
Nadal biegnie, ale w między czasie wygrał LM Realowi. Ja też mam do Ciebie pytanie. Messi nadal rzyga po tych Laysach czy już mu przeszlo?
14 cze 2014 | 23:41
+16
Chuy mnie to obchodzi czy rzyga czy nie.
14 cze 2014 | 14:31
+47
ciekawe jak wojciech kowalczyk to wytłumaczy :D dla niego inna piłka niż hiszpańska nie istnieje
14 cze 2014 | 14:27
+21
Gdzie bramka na 1:3 ?
14 cze 2014 | 13:57
+12
Niech Silva pluje sobie w twarz bo po 2:0 Holendrzy nie mieli by tyle nadzieji i spokoju co przy 1:0 a Hiszpania grałaby na większym spokoju i luzie co mogłoby się przełożyć na dokładność i kreatywność akcji. Piłka jest okrutna i kara za wszystkie błędy. Nie mniej jednak gra Holendrów w drugiej połowie była bardziej widowiskowa i słusznie zasłużyli na zwycięstwo, ale wydaje mi się, że głównie właśnie za sprawą tej zmarnowanej akcji sam na sam Silvy. Pewnie słabo spał tej nocy z tą świadomością.
14 cze 2014 | 14:00
+20
A i jeszcze jedno. Zauważcie jak Robben dobrze się czuje w tym stylu gry i jak skutecznie potrafi wykorzystać swój potencjał a potem porównajcie jego męki w systemie Guardioli w Bayernie. Mam nadzieję, że Pep się otrząśnie i zda sprawę, że tiki taka tam nie pasuje.
14 cze 2014 | 17:45
+7
tak samo pluc sobie w twarz moze Sneijder, ktory na poczatku meczu zmarnowal setke, tez mozna sobie pogdybac, czy ten gol tak szybko zdobyty nie dodalby Holendrom pewnosci siebie, a Hiszpanom dodatkowa presje wyniku ;)
14 cze 2014 | 13:26
+3
Sędzia dobrze sędziował :),po zejściu Costy i Alonso gra obronna i ofensywna się nie kleiła,był Xavi , Iniesta i Silva,ale bez Alonso nie kleiły im się podania i nie mieli do kogo zagrywać na przodzie :)
brawo Holandia
14 cze 2014 | 13:39
+2
"Sędzia dobrze sędziował" - aha. "Po zejsciu Costy i Xabiego gra obronna i ofensywna sie nie kleila". Moim zdaniem Costa nic nie wnosił do gry i ofensywna gra z nim czy z torresem się nie kleiła, poważniejsze akcje Hiszpanie mieli tylko po błędach obrony Holandii. Hiszpania grała wolno w stylu Barcelony z tego sezonu. Holendrzy po prostu wykorzystali swoje szanse, mieli Robbena który jak złapie wiatr w żagle jest nie do powstrzymania, Robina który wykorzystuje większość okazji nawet tych ekstermalnych do strzelenia gola. Moim zdaniem Hiszpania nie wyjdzie z grupy, przegra z Chile, a Holendrzy uwierzą, że mogą coś osiągnąć na tych MŚ.. Życzę im jak najlepiej i czekam na kolejne wspaniale mecze mundialu :)
14 cze 2014 | 13:24
+14
chociaż jestem kibicem Barcy i Hiszpanii to mam już dość tej tiki-taki bo to może już zanudzić na śmierć chce aby grali taką nieprzewidywalną piłkę jak Real czy BVB - wyższość tego stylu było widać dzisiaj bo Hiszpania żeby wejsc w pole karne musiała wymienić co najmniej ze 20 podań a np przy drugim golu Robbena to był odbiór , podanie przez pół boiska , sprint Robbena przez drugie pół i gooool - i takie akcje mogą się podobać :)
14 cze 2014 | 13:21
+21
piekny futbol w wyoknaniu Holendrów. Mam nadzieje że długo pozostaną w turnieju
14 cze 2014 | 13:12
+8
świetnie, brawo Holandia, jestem ciekaw jak na tle Włochów lub Urugwaju wypadną w ćwierćfinale;
14 cze 2014 | 13:11
+11
ciekawe czy ktoś obstawił taki wynik w zakładach bukmacherskich ... miałby niezłą wygraną :)
+27
Torres powinien albo sie otrząsnoć, albo zakończyć karierę raprezentacyjną, o ile nie klubową również. Jest cieniem samego siebie, nie wiem co się z nim dzieję, ale nie wiem równiez co chciał zrobić Del Bosque wpuszczając go na murawę. Przecież nie od dziś wiadomo, że 100-letni dąb jest bardziej gibki, iż Fernando. Przykro patrzeć jak taki piłkarz, gra taki straszny kał.....
14 cze 2014 | 12:10
+24
Kapitalny mecz Holendrów. Szybkośc na jakiej piłkarze rozgrywali spotkanie, to prawdziwe mistrzostwo świata, ta dynamika, celność podań, wyczucie rytmu gry, to wszystko stworzyło nam potyczkę wręcz idealną. Ponadto, zaangażowanie w grę ofensywną po zdobyciu kolejnej bramki, chwała im za to , że nie cofneli się do defensywy, przy zdobyciu bramki na 1:3. Wykorzystali zupełną niefrasobliwośc Hiszpanów po stracie bramki na 3:1 (faul na Casilliasie, ale i bramka na 1:0 tez nie powinn była mieć miejsca, faulu nie było). Póżniejsze bramki na 4:1 i 5:1 to juz tylko wykorzystanie sytuacji w jakiej się znależli i bezlitosne jej wykorzystanie. Reasumując, jeśli jakis Team jeszcze wczoraj nie traktował Pomarańczowych poważnie, to najwyższa pora, aby zaczął to robić i to całkiem na poważnie. Na chwilę obecną, najlepszy mecz na tych mistrzostwach!!!

-7
Mi się poszedł walić w meczu Brazylii, obstawiłem 2:2. 4 lata to typowałem i sędzia mi zajebał kupon :D Ale i tak się ciesze bo kibicuje BRA od 94r.
+7
eeee...........4 lata co typowales? Ze kibicujesz Brazylii i stawiasz na jej remis....eeee....k...wa.....ja pi...ole....jestes wczorajszy i trollujesz czy po prostu glupi?
+48
w sumie to fajnie ze tak sie ludzie jarali ta hiszpania przed turniejem a tu K.O. w pierwszej rundzie. Fajnie bo zawsze fajnie jak faworyt tonie. Lubimy niespodzianki:) Lubimy?
14 cze 2014 | 10:50
+8
miazga
14 cze 2014 | 10:39
+19
Wystarczyło obejrzeć mecz towarzyski z Walią by zobaczyć odmienioną Holandię, którą od tamtego meczu stawiam jako faworyta mundialu. Takiego spokoju w grze, przemyślanego konstruowania ataku oraz kreatywności to ja nigdy wcześniej nie widziałem.
14 cze 2014 | 10:35
+7
Dostali bicie i koniec tematu.
14 cze 2014 | 10:34
-2
Hiszpania 4 lata temu fartem wygrała cokolwiek i teraz będzie dostawać bicie.
14 cze 2014 | 10:31
+8
brawo dla holandi licze na nich a co do hiszpani wyjdą z drugiego miejsca trafią na brazylię i rozwalą ich doprowadzajądz całą brazylie do flustracji
-20
W pierwszej połowie Hiszpania była wyraźnie lepsza i dominowała. Potem była bramka do szatni i na drugą połowę Hiszpanie wyszli w nastawieniu, że trzeba jakoś dowieźć wynik. 1:2, przy udziale Casillasa uciekającego z toru lotu piłki uderzonej prosto w niego, trochę zmieniło obraz gry i Hiszpania znowu się wzięła do gry. Bramka na 1:3 padła po oczywistym faulu na bramkarzu. Wchodzi w bramkarza w piątce, atakuje jego ręce, a sędzia nic. Naprawdę sędziowanie w tym turnieju jest żenujące.

Bramki na 1:4 i na 1:5 są już bez jakiegoś znaczenia, bo Hiszpania po prostu stanęła. Roben robił sobie rajdy na mokrej murawie, Casillas rozdawał prezenty i bronił cokolwiek tylko wtedy, kiedy nie zdążył się przed piłką uchylić, a Holendrzy byli w gazie.

Zbyt daleko idących wniosków bym po tym meczu nie wyciągał. Problem w tym, że Hiszpania pewnie trafi na Brazylię, od której jest słabsza, a nawet gdyby coś się Brazylijczykom nie udawało, sędzia pomoże. Brazylia musi wygrać mistrzostwa, żeby ludzie nie spalili stadionów po zakończeniu turniejów, więc FIFA już się o to postara.
+31
Hiszpania przegrała mecz bo była słabsza.
+23
O błędnie podyktowanym karnym jako kibic Hiszpanii nie wspominasz? Sprytnie.
14 cze 2014 | 18:48
-20
Bo on jest sprytny. Jakiekolwiek decyzje przeciwko swoim hiszpańsko-katalońskim obiektom westchnień zawsze pomija. To taki błazen, który udaje mądrego, a jest w rzeczywistości małym katalońskim dzieciakiem.
+2
Problem Hiszpanii polegał nie na tym czy ich styl gry się sprawdza czy nie... Tylko zostali zdominowani w środku pola przez Holendrów i nie mogli rozegrać składnej akcji.. być może później podupadli na morale ale cóż, grali bigos i tyle. Mieli zły dzień, ale nie wierzę, że taki zespół nie wyjdzie z grupy...
Z drugiej strony, jeśli awansują z 2 miejsca to najprawdopodobniej zagrają z Brazylią :)
14 cze 2014 | 09:49
+8
Panie Dariuszu, niech pan nie płacze! Jak pan nie chce przeżywać takich trudnych chwil w meczu (co zabija cały komentarz) to proszę nie komentować meczów Hiszpanii. Dziękuję za uwagę :)
15 cze 2014 | 22:55
-1
Pan Darek na pewno przeczyta Twój komentarz. :)
14 cze 2014 | 09:39
+7
Zdaje się że taktyka miliona podań już nikogo nie zaskoczy, świat futbolu nauczył się już grac z takim systemem. Niepowodzenia barcy też są tego przykładem. Teraz bez elementu zaskoczenia i dynamiki ciężko cos ugrac.
14 cze 2014 | 10:32
+3
Holendrzy nie pozwolili im wczoraj na zbyt wiele, Hiszpanom nie udawało się kreowanie pojedynczych akcji, może właśnie gdyby zaczęli grać "taktykę miliona podań" to wybiliby Holendrów z rytmu... tymczasem ja widziałem masę długich zagrań i głupich strat
14 cze 2014 | 12:16
+1
Co racja to racja. Ale zdaje sie że bez "instalcji nowego środka systemu" Hiszpanie raczej nie zwojuja tego mundialu. Pozdro
14 cze 2014 | 09:32
+7
Tym razem San Iker nie popisał się. Sezon na ławie zrobił swoje i jeden z najlepszych bramkarzy był zdenerwowany jak debiutant. Szkoda, że Valdes się rozpadł, bo byłby dużo pewniejszą opcją w tym roku. Z drugiej strony, to nie da się wygrać z tak nabuzowaną Holandią przy tak biernej postawie całej drużyny. Tytułami nie wygrywa się meczów.
+4
Teraz oczywiście będzie szydera z Hiszpanów a Holandia głównym faworytem do mistrzostwa.Tylko się jeszcze nie zdziwcie.
Szkoda mi Cassilasa bo naprawde to ten mecz o którym on z pewnością nie chce pamiętać.
Ramos Pique oni wczoraj się kompletnie nie rozumieli na boisku obaj popełnili błędy.
O wprowadzeniu Torresa szkoda nawet pisać on dalej swoje robi czyli marnuje setki.
Sędziowie znowu swoje.Ktoś mi wyjaśni co przy trzeciej bramce Pique zrobił nie tak że był faul i dlaczego nie został odgwizdany ewidentny faul na Ikerze?
Del Bosque to jeden z tych trenerów który potrafi postawić zespół na nogi.Lepiej że im się to przytrafiło teraz niż później.Najważniejszy teraz będzie mecz dla nich z Chile tam się rozstrzygnie wiele