Szczygielski i Ćwiąkała odbierają telefony widzów

Newsy

Skoki narciarskie 2019/2020. Nadchodzi nowy sezon

Skoki narciarskie dzisiaj wciąż są w Polsce niezwykle popularne. Niegdyś mieliśmy do czynienia ze słynną “Małyszomanią”, a obecnie emocjonujemy się występami Kamila Stocha, Piotra Żyły, Dawida Kubackiego czy Macieja Kota.
Kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpocznie się za nieco ponad miesiąc. Pierwsze zawody odbędą się 23 listopada na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. 
Łącznie w sezonie 2019/20 zaplanowano 36 konkursów, w których skład wejdzie 30 zawodów indywidualnych i sześć drużynowych.

Skoki narciarskie dzisiaj

Trzeba przyznać, że skoki narciarskie dzisiaj to sport, na który fani zimowej rywalizacji czekają najmocniej.
Ostatnie zawody odbyły się przecież w marcu. Zdążyliśmy więc za nimi mocno zatęsknić. Na pewno szczególnie liczymy na Kamila Stocha, który od lat pokazuje, że jest w gronie najlepszych skoczków na świecie, a sezon 2018/19 zakończył na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Piotr Żyła był czwarty, a Dawid Kubacki piąty.

Skoki narciarskie dzisiaj transmisja

Skoki narciarskie na żywo będą na pewno pokazywane w telewizji. Jak zawsze będzie je można oglądać w TVP i TVP Sport, a najprawdopodobniej również w stacji Eurosport.

Skoki narciarskie transmisja na kanałach zagranicznych

Skoki narciarskie na żywo dzisiaj można również znaleźć na niektórych ogólnodostępnych kanałach zagranicznych. Sport ten jest popularny zwłaszcza w takich krajach jak Niemcy, Austria, Słowenia, Japonia, Norwegia czy Finlandia.
Ponadto skoki narciarskie dzisiaj na żywo śledzić można też spod samej skoczni. Wspominaliśmy już, że inauguracja nowego sezonu odbędzie się w Wiśle. Zaplanowano tam dwa konkursy: jeden indywidualny i jeden drużynowy.
W styczniu rywalizacja znów przeniesie się do Polski, tym razem jednak do Zakopanego. Tu również odbędą się dwa konkursy, w tym jeden drużynowy.

Transmisja skoki narciarskie

Skoki narciarskie na żywo w telewizji są pokazywane niezwykle ciekawie. Kamera czasami przenosi się z samej skoczni chociażby do “miasteczka” zawodników, gdzie przygotowują się oni do oddania skoków.
Często widzimy też trenerów, którzy dają swoim podopiecznym znak, że ci mogą rozpocząć oddawanie skoku.
Skoki narciarskie dzisiaj na żywo ukazywane są z różnych ujęć. Bywało nawet tak, że niektórzy skoczkowie występowali z kamerą umieszczoną na swoim kasku, dzięki czemu widzowie mogli poczuć się niemal tak, jakby sami brali udział w zawodach.

Skoki narciarskie dzisiaj live stream

Jeśli jednak ktoś nie ma możliwości oglądania skoków narciarskich w telewizji czy pod samą skocznią, może skorzystać z transmisji dostępnych w internecie.

Skoki narciarskie dzisiaj transmisja online

Skoki narciarskie dzisiaj są tak popularne w Polsce, że wiele osób chce być na bieżąco również z treningami czy kwalifikacjami. One zaś nie zawsze są pokazywane w ogólnodostępnej telewizji.
Wtedy jedną z opcji jest wpisanie w wyszukiwarkę np. hasła “skoki narciarskie dzisiaj transmisja online” czy “skoki narciarskie live stream”. Czasami tego typu transmisje proponują chociażby strony internetowe kanałów telewizyjnych, transmitujących na co dzień skoki narciarskie.

Skoki narciarskie transmisja online

W obecnych czasach internetowa transmisja z areny sportowych zmagań wcale mocno nie różni się od tej telewizyjnej. Jakość takich “streamów” jest już coraz lepsza, dzięki czemu swobodnie możemy śledzić zmagania np. skoczków narciarskich.
Skoki narciarskie stream - darmowe i płatne
Wśród obecnych w internecie transmisji online wyróżnić możemy te całkowicie darmowe oraz płatne, wymagające od użytkownika specjalnej rejestracji na danej stronie. W tym drugim przypadku, transmisje są zazwyczaj lepszej jakości i rzadziej się zacinają.
Nie oznacza to jednak, że darmowe streamy są dużo gorsze. Czasami można bowiem trafić na transmisje o bardzo wysokiej jakości.

Skoki narciarskie relacja

Jeśli jednak nie mamy możliwości oglądania zmagań skoczków narciarskich pod skocznią, w telewizji czy internecie, a chcemy być nie bieżąco z aktualnymi wynikami, możemy skorzystać z pisemnych relacji.

Relacja na żywo skoki narciarskie

Większość dużych stron i portali internetowych proponuje swoim czytelnikom relacje na żywo z trwających zawodów w skokach narciarskich. Mimo, że nie widzimy w ten sposób bezpośrednio oddawanych skoków, i tak możemy odczuć duże emocje.
W tego typu relacjach dowiadujemy się nie tylko o odległości każdego kolejnego skoku, ale również o punktacji sędziowskiej, ewentualnie odjętych lub dodanych punktach za belkę lub wiatr, a nawet prędkości jaką dany skoczek osiągnął na progu.
Niektóre relacje zawierają nawet krótkie opisy tego, co dzieje się obecnie na skoczni. 

Relacja skoki narciarskie

Jeśli jednak akurat nie mogliśmy śledzić rywalizacji skoczków, a chcemy dowiedzieć się jak przebiegała rywalizacja, możemy zapoznać się z dostępnymi w Internecie relacjami z zawodów.
Zazwyczaj niedługo po ich zakończeniu portale o tematyce sportowej zamieszczają u siebie opisy danego konkursu, treningu czy kwalifikacji, często wzbogacone o filmy, wypowiedzi skoczków, trenerów i ekspertów.

Relacja na żywo skoki narciarskie - radio

Jest jeszcze jedna opcja śledzenia zawodów w skokach narciarskich. To relacje radiowe, które mogą być ratunkiem np. dla tych, którzy akurat muszą udać się w trasę.
Polskie stacje radiowe zdają sobie sprawę z popularności tego sportu w naszym kraju, dlatego zimową porą często relacjonują zmagania Stocha, Żyły, Kubackiego i reszty.
Mowa tu zarówno o klasycznych rozgłośniach radiowych, jak i tych obecnych tylko w Internecie, które umożliwiają słuchanie swoich relacji i audycji chociażby przez aplikacje mobilne.

Jak zapowiada się nowy sezon skoków narciarkich 2019/2020?

Poprzedni sezon zdominował Japończyk Ryoyu Kobayashi, który zwyciężył nie tylko w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale również Turnieju Czterech Skoczni, Willingen Five, Raw Air, lotach narciarskich i cyklu Planica 7.
W ten sposób Kobayashi przeszedł do historii jako pierwszy skoczek spoza Europy, który wygrał cykl Pucharu Świata.
Czy w tym sezonie powtórzy swój sukces? Szyki będą chcieli pokrzyżować mu tacy zawodnicy jak Stefan Kraft, Kamil Stoch, Dawid Kubacki czy Piotr Żyła, czyli skoczkowie, którzy w kampanii 2018/2019 zajmowali pozycje od 2 do 5.
Na pewno jednak pojawi się ktoś, na kogo w tym momencie jeszcze nie stawiamy. Kto bowiem rok temu spodziewałby się, że to właśnie Japończyk stanie się najlepszym skoczkiem na świecie? Chyba nikt.

Nowe rozdanie w polskiej reprezentacji 

Z ciekawością będziemy spoglądać też na nowego trenera naszej kadry, Michala Dolezala. Czech nie ma łatwego zadania. Musi bowiem zastąpić ozłoconego w naszym kraju Stefana Horngachera.
Do tej pory Dolezal był asystentem Austriaka. Po zatrudnieniu nie krył dużej radości.
- Marzyłem o takiej pracy, ale nie sądziłem, że nastąpi to tak szybko. Stefan zadecydował jednak jak zadecydował. Jestem gotowy, choć wiem, że rzucono mnie na głęboką wodę. Mam jednak do dyspozycji świetny sztab, nie mówiąc o wspaniałych skoczkach - mówił Czech w rozmowie z “TVP Info”.

Letnie Grand Prix

Rozgrzewką dla skoczków jest rozgrywane od lipca letnie Grand Prix. Do jego zakończenia pozostał jeszcze jeden konkurs w Klingenthal, zaplanowany na 5 października.
Szansę na końcowy triumf wciąż ma Dawid Kubacki, który zajmuje obecnie drugie miejsce, tracąc do prowadzącego Japończyka Sato tylko 10 punktów. Piotr Żyła jest 10, Kamil Stoch 13, a Maciej Kot 18. 

Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich

W nadchodzącym sezonie zimowym najważniejszą imprezą (poza Turniejem Czterech Skoczni) będą mistrzostwa świata w lotach narciarskich. Odbędą się one w dniach 20-22 marca 2020 r. w słoweńskiej Planicy.
Ostatni raz tego typu impreza miała miejsce w 2010 roku. Tytułu z 2018 roku bronić będzie Daniel-Andre Tande, który wyprzedził wówczas Kamila Stocha i Richarda Freitaga. Ponadto polska reprezentacja zdobyła na tych mistrzostwach brązowe medale w konkursie drużynowym.