De Rossi: Wolałbym, żeby Buffon popełniał błędy w Juventusie

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Reprezentacja Włoch zremisowała wczoraj u siebie z Hiszpanią 1:1. Przy bramce dla rywali nie popisał się Gianluigi Buffon. Daniele De Rossi stwierdził po spotkaniu, że wolałby, gdyby 38-letni golkiper takie błędy popełniał w Juventusie.

Na początku drugiej połowy bramkarz Italii popełnił poważny błąd, wychodząc z bramki i mijając się z piłką, po czym Vitolo umieścił ją w siatce. Defensywny pomocnik włoskiej reprezentacji, Daniele De Rossi, który wczoraj rozgrywał swój setny mecz w barwach narodowych, odniósł się do wpadki doświadczonego golkipera.

- Nawet najlepszym bramkarzom na świecie zdarzają się błędy. W przeciwnym razie byłby maszyną - stwierdził zawodnik Romy cytowany przez serwis goal.com.

- Wolałbym jednak, żeby Buffon popełniał takie błędy w Juventusie, a nie w reprezentacji. Ale nie można mieć wszystkiego - powiedział żartobliwie Daniele De Rossi.

33-letni piłkarz uważa, że remis z Hiszpanią jest sprawiedliwym wynikiem. - To było trudne spotkanie, w szczególności w pierwszej połowie. Hiszpanie kontrolowali grę, mieli piłkę, a my cofnęliśmy się za bardzo i pozwoliliśmy im na zbyt wiele. Nie działał u nas odbiór piłki i za łatwo ją traciliśmy. Pierwsza połowa była zła w naszym wykonaniu, lecz druga była już znacznie lepsza. Remis nie jest może najlepszym wynikiem, ale sądzę, że ta grupa piłkarzy, która pokazała się z dobrej strony podczas Euro 2016, wciąż jest silna - ocenił De Rossi.