Dlaczego Cristiano Ronaldo zaczął mecz z Chelsea na ławce rezerwowych? Michael Carrick wyjaśnił swoją decyzję

Francesco Scaccianoce / Press Focus
Cristiano Ronaldo mecz Chelsea - Manchester United rozpoczął na ławce rezerwowych. Michael Carrick wyjaśnił swoją decyzję. - - Doszliśmy do wniosku, że należy odświeżyć wyjściowy skład - stwierdził.
W hicie 13. kolejki Premier League portugalski gwiazdor pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie. W 64. minucie zajął miejsce Jadona Sancho.
Decyzja o pozostawieniu Ronaldo na ławce wzbudziła duże zdziwienie. Wszak 36-latek jest kluczowym elementem ofensywy "Czerwonych Diabłów". W tym sezonie zdobył 10 goli.
Michael Carrick, tymczasowy opiekun United, wyjaśnił swój wybór. Jak podkreśla, z Ronaldo odbył w tej sprawie dodatkową rozmowę.
- Doszliśmy do wniosku, że należy odświeżyć wyjściowy skład. Dlatego też Anthony Martial, Donny van de Beek oraz Cristiano Ronaldo usiedli na ławce rezerwowych. Z ostatnim z nich odbyłem zresztą rozmowę. Przyjął to do wiadomości. Zareagował bardzo dobrze - oznajmił.
- Cristiano to nasz wyjątkowy zawodnik, ale tu chodzi o plan gry, pewne pomysły. Sądzę, że nie ma potrzeby robienia z tego dramatu - zakończył.
Mecz Chelsea - Manchester United zakończył się wynikiem 1:1. TUTAJ przeczytasz o przebiegu spotkania.
Daniel Makarewicz29 Nov 2021 · 08:27
Źródło: Sky Sports