Koszmarny błąd i bramka Jorginho w hicie Premier League. Chelsea zremisowała z Manchesterem United [WIDEO]

Piłkarze Chelsea zremisowali 1:1 z Manchesterem United w hicie 13. kolejki Premier League. Słodko-gorzki wieczór przeżywał Jorginho, który zdobył bramkę z rzutu karnego, ale wcześniej sprezentował gola Jadonowi Sancho.
Od pierwszych minut to "The Blues" zyskali sporą przewagę i zaczęli atakować bramkę rywali. Mnóstwo pracy miał David de Gea, który w dobrym stylu obronił między innymi uderzenia Hakima Ziyecha oraz Calluma Hudsona-Odoi.
W kolejnych minutach Chelsea zamknęła rywali na ich połowie. Na początku trzeciego kwadransa spotkania niewiele brakowało, aby londyńczycy wyszli na prowadzenie. Po strzale Antonio Ruedigera De Gea końcówkami palców zbił piłkę na poprzeczkę.
Pod bramką Edouarda Mendy'ego było zdecydowanie spokojniej. Manchester United mógł cieszyć się z tego, że do przerwy remisował 0:0. Kolejnych okazji nie wykorzystali Hudson-Odoi oraz James.
Na początku drugiej połowy to "Czerwone Diabły" dość niespodziewanie otworzyły wynik spotkania. Po fatalnym błędzie Jorginho w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Jadon Sancho. Anglik nie zmarnował tej okazji.
Ten gol ożywił nieco poczynania gości, lecz w 67. minucie prezent rywalom dał Wan-Bissaka. Faulował on Thiago Silvę w polu karnym, a z jedenastu metrów nie pomylił się Jorginho.
W końcówce to "The Blues" byli bliżej zdobycia zwycięskiego gola. Aktywny był Ziyech, lecz pomocnikowi brakowało precyzji. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1, po którym londyńczycy utrzymali się na pozycji lidera "Czerwone Diabły" są natomiast dopiero ósme.
Maciej Pietrasik28 Nov 2021 · 19:23