Wed17 Apr
Thu18 Apr
Fri19 Apr
Sat20 Apr
Sun21 Apr
Mon22 Apr
Tue23 Apr
Dzisiaj24 Apr
Thu25 Apr
Fri26 Apr
Sat27 Apr
Sun28 Apr
Mon29 Apr
Tue30 Apr
Wed1 May
Wed17 Apr
Thu18 Apr
Fri19 Apr
Sat20 Apr
Sun21 Apr
Mon22 Apr
Tue23 Apr
Dzisiaj24 Apr
Thu25 Apr
Fri26 Apr
Sat27 Apr
Sun28 Apr
Mon29 Apr
Tue30 Apr
Wed1 May

TYPY BUKMACHERSKIE, TYPY DNIA, TYPY NA DZIŚ I JUTRO – ZAPOWIEDZI MECZÓW, PIŁKA NOŻNA

Typy dnia, Typy na dziś i jutro, Zapowiedzi meczów, Piłka Nożna
Analizujemy wszystkie istotne mecze piłkarskie i podajemy do nich typy bukmacherskie. W skład każdej zapowiedzi meczowej wchodzą przewidywane składy meczowe, statystyki drużyn, analiza formy zespołów, ostatnie informacje związane z zespołami oraz typy sportowe i typy użytkowników. Kto wygra mecz? Wytypuj sam i dołącz do dyskusji.

Typy bukmacherskie

Typy bukmacherskie na dziś

Szukasz typów na dziś? Nie ma sprawy. Znajdziesz je na portalu Meczyki.pl. Każdego dnia na naszej stronie pojawiają się typy bukmacherskie dotyczące najciekawszych wydarzeń ze świata sportu. Nie otrzymasz od nas może gotowej recepty na wygrany kupon, ale postaramy się specjalnie dla Ciebie dogłębnie przeanalizować mecze piłkarskie oraz zmagania w innych dyscyplinach. A to pozwoli Ci później podjąć bardziej świadomą decyzję dotyczącą tego, jakie typy bukmacherskie umieścić na swoim kuponie. 

Euro 2024 typy bukmacherskie

Warto bowiem pamiętać, że analiza to istotna część procesu zawierania zakładów. Znacząco zwiększa ona szanse na wygraną. Nie jest chyba żadną tajemnicą, że zakład będzie prędzej trafiony, jeśli zaznajomimy się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi danego wydarzenia, a nie wówczas, gdy nasze typy bukmacherskie będą wybrane wyłącznie na podstawie przeczucia czy wystawionych kursów.

Typy bukmacherskie - gdzie je znaleźć?

Propowowane przez nas typy bukmacherskie znajdziesz w górnej części serwisu Meczyki.pl. Zakładka określona jako “Typy” składa się w pierwotnie widocznej wersji z czterech meczów, które poddaliśmy analizie, proponując wam konkretne typy dnia. Ową zakładkę można jednak rozwinąć klikając w pole oznaczone jako “rozwiń” lub przejść do specjalnej podstrony z wszystkimi dostępnymi typami. Aby to zrobić musimy z kolei skierować się w stronę opcji “Więcej”.

Interesują Cię typy bukmacherskie związane z konkretnymi rozgrywkami? Nie ma sprawy. Możesz wybrać daną ligę piłkarską lub całkowicie inną dyscyplinę. Zobaczysz wówczas jedynie zapowiedzi, typy na dziś i typy na jutro oraz analizy dotyczące tej kategorii. Są to:

 • Ekstraklasa
 • Premier League
 • La Liga
 • Serie A
 • Bundesliga
 • Ligue 1
 • Liga Mistrzów
 • Liga Europy
 • Mistrzostwa Świata
 • Inne - piłka nożna
 • Inne sporty

Możesz też oczywiście zostać przy zbiorczo podanych typach, nie ograniczając się wyłącznie do jednej kategorii.

Polecane typy bukmacherskie

W tym samym miejscu, zjeżdzając kursorem tylko nieco niżej, znajdziesz także nasze polecane typy dnia. To propozycje, które uważamy za szczególnie atrakcyjne i warte uwagi gracza. Jest ich zazwyczaj naprawdę dużo. Wszystkie ważne informacje mamy w tym miejscu podane bardzo przejrzyście. Są więc nazwy rywalizujących drużyn, rozgrywki i godzina rozpoczęcia zmagań. Niżej możemy także przejść do przewidywanych składów, absencji i statystyk, a także zakładki dotyczącej transmisji danego spotkania.

Tuż obok mamy za to polecane typy bukmacherskie, wzbogacony o analizę i kurs u konkretnego bukmachera. Jak wygląda taki przykładowy typ na dziś z całą zawartością? Demonstrujemy.

Typ: Obie drużyny strzelą gola - kurs 1.72 - STS

Mecz dwóch drużyn, które w ostatnim czasie grały bardzo słabo. Górnik nie wygrał żadnego z siedmiu ostatnich meczów, przegrywając cztery z ostatnich pięciu. Jagiellonia pozostaje bez wygranej w czterech kolejkach, ale tylko w jednej przegrała mecz. Białostoczanie tracą sporo goli, całkiem dużo ich również strzelają. Zabrzanie z pewnością będą zmotywowani chęcią przerwania kiepskiej passy, ale biorąc pod uwagę to jak grają w defensywie, powinni tu stracić przynajmniej jedną bramkę. W czterech z pięciu ostatnich meczów w Zabrzu obie drużyny strzelały gola.

Typy bukmacherskie - polecany kupon

Po prawej stronie tej samej zakładki znajdują się także polecane przez nas kupony, które “zbierają” w całość ciekawsze typy bukmacherskie. Jest to np. zakład wielokrotny, a więc składający się z przynajmniej dwóch zdarzeń. Jeśli bowiem wybierzemy dwa typy dnia, jeden z nich o kursie 1.94, drugi 1.79 i zagramy je w postaci kuponu wielokrotnego (akumulowanego), jego kurs łączny wyniesie 3.47. Aby wygrać, trzeba oczywiście wówczas trafić wszystkie postawione w ten sposób spotkania.

Pod polecanymi kuponami umieściliśmy z kolei podstawowe informacje o legalnych polskich bukmacherach oraz ich ofercie powitalnej. Niemal każdy z nich ma bowiem dla nowych graczy specjalne promocje, które mogą ułatwić stawianie pierwszych kroków w zakładach bukmacherskich.

Typy bukmacherskie - zapowiedzi

Tak jak już wspominaliśmy - proponowane przez nas typy bukmacherskie wzbogacone są o analizę, ciekawostki, przewidywane składy i szereg innych informacji, które mogą zwiększyć szanse na poprawne wytypowanie danego zdarzenia. Można nazwać to właściwie zapowiedzią meczu. Jak dokładnie się ona prezentuje?

Nie brakuje oczywiście podstawowych informacji - rywalizujących drużyn, nazwy rozgrywek czy godziny spotkania. To jednak tylko wstęp do tego, co możecie znaleźć w dalszej części zapowiedzi. Tam widoczne są przewidywane składy, przedstawione w bardzo przejrzystej formie graficznej. Składają się one nie tylko z nazwisk piłkarzy, ale też najbardziej możliwego ustawienia, średniej wieku wyjściowej jedenastki, średniego wzrostu czy wagi.

Niżej dostępna jest także lista graczy, którzy na pewno - lub prawdopodobnie - nie zagrają w danym meczu, co może wpłynąć na nasze typy bukmacherskie. Pierwsza ze wspomnianych grup oznaczona jest symbolem czerwonego krzyżyka, druga - znaku zapytania. Co jeszcze znajduje się w takiej zapowiedzi meczowej? Choćby kursy na zwycięstwo danej drużyny (lub remis) oraz ciekawostki/informacje dotyczące wybranego zespołu. Przykład?

“Przeciwko Chelsea w sobotę z pewnością nie zagra John Stones, który jest jeszcze zawieszony za czerwoną kartkę, którą zobaczył wcześniej. Anglik pewnie zagra jednak z “The Blues” w finale Champions League. Spodziewać się można kilku rezerwowych, w tym przede wszystkim bocznych obrońców: Cancelo i Mendy’ego, a także wystawienia napastnika, którym może być Aguero. Doświadczony Argentyńczyk, który po sezonie odchodzi z ekipy City, w poprzedniej kolejce ligowej trafił po raz pierwszy z gry w tym sezonie ligowym”

W centralnej części tej zakładki znajdziecie ponadto podsumowanie formy obu zespołów, a więc wyniki z ostatnich kilku spotkań. Ponadto widoczna jest tabela z rozgrywek, których dotyczą typy na dziś oraz bilans bezpośrednich meczów między zainteresowanymi ekipami, nazywany popularnie także H2H. Jeśli interesuje Cię forma konkretnych zawodników, to możesz zapoznać się też z klasyfikacją strzelców.

Typy bukmacherskie - analiza

To wszystko jednak tylko otoczka i zbieranie materiału do tego, co w tym przypadku jest najważniejsze. Do każdej z zapowiedzi meczowych dodajemy bowiem także proponowane typy bukmacherskie wraz z analizą i kursami. Ponownie posłużymy się przykładem. Jeden z naszych typów na mecz Manchester City - Chelsea:

Poniżej 2.5 bramki -  Z obstawianiem tego spotkania należy się wstrzymać do ogłoszenia składów. Jeśli bowiem obaj trenerzy zaskoczą ofensywnym ustawieniem można spróbować typu na over. Bardziej prawdopodobne są jednak zestawienia podobne tym przedstawionym tutaj, które pokazywałyby, że obaj trenerzy nie chcą się specjalnie zaskakiwać przed spotkaniem finałowym LM, a jednocześnie z pewnością będą chcieli uniknąć porażki. The Blues grają ostatnio bardzo dobrze w defensywie, podobnie można powiedzieć o City, które straciło najmniej goli w lidze. W hitowym spotkaniu nie spodziewamy się zatem wielu goli

W zależności od spotkania - zapowiedź składa się zazwyczaj z jednego, dwóch lub nawet trzech typów bukmacherskich na mecz. Każdy może znaleźć więc coś dla siebie. Nie chcesz szczególnie ryzykować? Zapewne zaproponujemy jakiś typ o niewielkim kursie, mający większe szanse na powodzenie. Chcesz pojechać bardziej po bandzie? Możesz zagrać coś, co przy trafieniu da większy zysk. Takie propozycje też tworzymy.

Nasze analizy są oczywiście dość skondensowane. Ograniczamy się w nich do zebrania w całość najważniejszych informacji, ale przed wybraniem danego typu na dziś czy typu na jutro warto na pewno przyjrzeć mu się jeszcze bliżej. Co należy wziąć pod uwagę? Czynników jest oczywiście mnóstwo. Forma zespołu, ewentualne absencje, miejsce rozgrywania meczu oraz to, jak dana drużyna radzi sobie u siebie i na wyjeździe. Ponadto nie bez znaczenia jest motywacja obu stron. Jeśli bowiem jeden klub gra o mistrzostwo kraju, a drugi znajduje się w środku tabeli, można przypuszczać, że pierwszemu będzie zależało trochę bardziej.

Analiza w dużej mierze zależy też od podejmowanego ryzyka i interesujących nas kursów. Nie jest bowiem wielką sztuką dojść do wniosku, że Bayern Monachium wygra mecz z outsiderem ligi niemieckiej. Raczej nie potrzeba do tego wielkiej analizy. Jednak w przypadku, gdy bierzemy pod lupę nieco bardziej wyrównane spotkania, a kursy są większe, analiza powinna być już dogłębna. Zwiększamy wówczas szanse, że nasze typy bukmacherskie okażą się trafione.

Typy na dziś

Nie ukrywajmy - mało kto lubi robić zakłady składające się z meczów, które odbędą się za tydzień, dwa lub miesiąc. Zazwyczaj skupiamy się jednak na nieco bliższej przyszłości. Interesują nas typy na dziś, ewentualnie typy na jutro. Na naszej stronie zawsze znajdziecie propozycje dotyczące trwającego dnia. Wybrane, wyselekcjonowane, przeanalizowane.

Dla tych, którzy nie lubią jednak robić wszystkiego na ostatnią chwilę, albo upodobali sobie - na przykład - tworzenie kuponu na weekend już przed jego rozpoczęciem, też mamy dobre informacje. Zazwyczaj proponowane przez nas typy bukmacherskie pojawiają się bowiem z wyprzedzeniem i są dostępne już kilka dni wcześniej. Gracz ma wtedy więcej czasu na analizę i podjęcie decyzji odnośnie konkretnych spotkań i zakładów.

Typy bukmacherskie - jakie wybierać?

Nie sposób opisać wszystkie dostępne typy bukmacherskie, bo jest ich po prostu zbyt wiele. Wzieliśmy pod lupę jednak wiele różnych wariantów, które powinny ułatwić wam poszukiwanie tych typów, które chcecie umieścić na swoim kuponie. Co dokładnie wybierać? Wszystko zależy od naszych zainteresowań, wiedzy, doświadczenia i celu, jaki sobie stawiamy. Jeśli lepiej znamy się na piłce nożnej, najlepiej będzie pewnie obstawiać właśnie zdarzenia związane z piłką nożną. Zwłaszcza, gdy konkretne rozgrywki nie mają przed nami tajemnic. Regularnie oglądamy spotkania polskiej Ekstraklasy? Pewnie mamy już sporą wiedzę na jej temat. Jest więc większa szansa, że poprawnie przewidzimy scenariusz danego meczu.

Pamiętajcie także, że na portalu Meczyki.pl regularnie publikowane są zapowiedzi meczowe oraz związane z nimi typy bukmacherskie. Ich śledzenie może zdecydowanie pomóc przed podjęciem jakichkolwiek decyzji związanych z obstawianiem zakładów.

Typy bukmacherskie - oferta

Firmy bukmacherskie rozwijają się niezwykle prężnie i wobec sporej konkurencji starają się przyciągnąć do siebie nowych graczy na wiele sposobów. Także przez szeroką ofertę typów bukmacherskich. Gracza nie zadowala już bowiem jedynie wytypowanie zwycięzcy spotkania. Wobec tego, w zależności od bukmachera i konkretnego wydarzenia, dostępnych jest zazwyczaj od kilku do nawet kilkuset możliwych do obstawienia typów dnia. Niektóre z nich są oczywiście bardziej popularne. Inne wręcz przeciwnie. My przybliżymy nieco tę pierwszą grupą.

Typy bukmacherskie - 1X2

To dalej jednak najpopularniejsze typy bukmacherskie. Dotyczą oczywiście postawienia na zwycięstwo danej drużyny czy zawodnika. Typ “1” to skierowanie się w stronę gospodarza, remis oznaczony jest jako “X”, a “2” to zagranie na gości. Nie we wszystkich dyscyplinach jest oczywiście możliwe postawienie na remis, by wspomnieć tu choćby o tenisie czy siatkówce. Co oczywiste - im mniejszy kurs na triumf zespołu/sportowca, tym - teoretycznie - większa szansa na zwycięstwo. 

Typy bukmacherskie - Obie drużyny strzelą/nie strzelą

Chyba każdy, kto obstawiał kiedyś piłkę nożną, przynajmniej kilka razy miał na kuponie typy bukmacherskie dotyczące tego, czy w danym meczu obie drużyny strzelą gola. Często jest to oznaczone jako BTTS - Both team to score. Zaletą takiego typu jest fakt, że nawet po kilku minutach może się okazać trafiony. Wystarczą szybkie bramki z obu stron i nie musimy martwić się o dalsze losy spotkania. Można oczywiście także przyjąć zupełnie odwrotną taktykę. Jeśli w wyniku analizy doszliśmy do wniosku, że któraś z drużyn raczej nie trafi do siatki, możemy bez problemu obstawić to u bukmachera. Kursy na oba warianty różnią się w zależności od tego, jakie zespoły ze sobą grają. I jaką mają one skłonność do zdobywania dużej liczby bramek.

Typy bukmacherskie - poniżej/powyżej 2.5 gola w meczu

Te typy bukmacherskie są poniekąd związane z tymi opisanymi wyżej. Dużą popularnością wśród graczy cieszy się bowiem także typowanie liczby goli w danym spotkaniu. Nie chodzi o jej dokładne wskazanie (choć i takie typy znajdziemy w ofercie), ale o oszacowanie przedziału bramek. Początkujący typerzy często zastanawiają się, o co właściwie chodzi w określeniu “poniżej/powyżej 2.5 gola”. Przecież zdobycie 2.5 bramki nie jest realne. To jednak wyłącznie symbol. Sprawa jest prosta. Poniżej 2.5 bramki w meczu to zero, jedna lub dwie. Powyżej 2.5 bramki - trzy lub więcej.

Bukmacherzy nie wytyczają jednak wyłącznie takiej granicy. Ustawiają ją także na poziomie 0.5, 1.5, 3.5 czy 4.5 gola. Oczywiście wtedy automatycznie zmieniają się kursy. To kolejne typy bukmacherskie, których skuteczność może być znana już w trakcie meczu.

Typy bukmacherskie - dokładny wynik

Coś dla bardzo odważnych. Bukmacherzy umożliwiają oczywiście także wytypowanie dokładnego wyniku spotkania. I o ile np. w siatkówce szansa na powodzenie jest większa, bo mamy jednak ograniczoną liczbę wariantów, to już w piłce nożnej robią się schody. Co nie oznacza jednak, że poprawne obstawienie jest niemożliwe.

Kursy w przypadku dokładnego wytypowania rezultatu meczu piłkarskiego są całkiem wysokie. Zaczynają się od mniej więcej 5.00-6.00 przy mniejszych wynikach typu 1:0 czy 1:1, a kończą na bardzo wysokich kursach, jeśli jakimś cudem przewidzimy, że spotkanie zakończy się wynikiem 5:4. Niewiele osób decyduje się na typowanie dokładnych wyników, ale oczywiście można znaleźć takich śmiałków. I zdarzało się, że wybierając takie typy bukmacherskie wygrywali oni niezłe sumy.

Typy bukmacherskie - dokładny wynik w grupie

Jeśli nie jesteśmy tak odważni, by typować dokładny wynik spotkania, możemy wybrać nieco bardziej bezpieczną opcję, choć częściowo powiązaną z poprzednią kategorią. Niektórzy bukmacherzy proponują bowiem typy bukmacherskie związane z wytypowaniem rezultatu, który wcześniej przypisali do szerszej grupy. A więc możemy na przykład obstawić, że podczas danego meczu padnie wynik 1:0, 2:0 lub 3:0 dla gospodarzy. 

Opcji do obstawienia jest wówczas wiele. Zobaczmy to na przykładzie jednego ze spotkań hiszpańskiej ligi - Sevilla vs Valencia.

 • 1:0, 2:0, 3:0 dla Sevilli - kurs 2.65
 • 4:0, 5:0, 6:0 dla Sevilli - kurs 11.00
 • 2:1, 3:1, 4:1 dla Sevilli - kurs 3.85
 • 3:2, 4:2, 4:3, 5:1 dla Sevilli - kurs 11.00
 • Zwycięstwo Sevilli w innym stosunku - kurs 30.00
 • remis - kurs 4.60
 • 1:0, 2:0, 3:0 dla Valencii - kurs 11.00
 • 4:0, 5:0, 6:0 dla Valencii - kurs 101.00
 • 2:1, 3:1, 4:1 dla Valencii - kurs 14.00
 • 3:2, 4:2, 4:3, 5:1 dla Valencii - kurs 45.00
 • Zwycięstwo Valencii w innym stosunku - 101.00

Jak widać - kursy przypisane do niektórych grup są naprawdę bardzo pokaźne. Nie są to pewnie typy bukmacherskie, które gra się szczególnie często, ale śmiałków nie brakuje. Zwłaszcza postawienie na zbiór “skromnych” rezultatów może okazać się trafionym pomysłem. No bo już przewidzenie, że ktoś wygra 3:2, 4:2, 4:3 lub 5:1 z pewnością łatwe nie jest.

Typy bukmacherskie - rzuty rożne i faule

Wśród graczy nie brakuje też entuzjastów typowania liczby rzutów rożnych czy fauli w danym spotkaniu. Bukmacherzy zazwyczaj określają przed meczem konkretne “linie” i zadaniem typera jest obstawić, czy w meczu zostanie ona przekroczona. A może wręcz przeciwnie.

Można więc postawić na typ bukmacherski, że w starciu Chelsea - Manchester City będzie mniej niż 8.5 rzutu rożnego. Lub więcej. To oczywiście tylko przykład. Poszczególne “linie” się różnią, a nie jest to jedyna opcja przy zakładach dotyczących rzutów rożnych/fauli/kartek. Jeśli mamy ochotę wytypować ich liczbę dotyczącą tylko jednej drużyny - też zazwyczaj dostajemy taką możliwość. Wariantów jest naprawdę mnóstwo. Obstawić możemy, która drużyna jako pierwsza w meczu będzie miała rzut rożny, kto będzie miał ich więcej itd.

Typy bukmacherskie - handicap

Handicap - jak niektórzy się pewnie domyślają - to pewna przewaga, którą bukmacher już na starcie dopisuje danej drużynie. Gracz może wówczas obstawić, czy mimo takiego handicapu drugi zespół będzie jeszcze w stanie wygrać lub chociaż zremisować. Ewentualnie czy zespół obdarzony taką przewagą na starcie wykorzysta ją odpowiednio, wygrywając swoje spotkanie.

Typy na dziś związane z handicapami są naprawdę różne. Może to być handicap -1.5 na konkretną drużynę. Wówczas zaczyna ona mecz “na minusie” i by go pokryć, musi wygrać przynajmniej dwiema bramkami. Gracz może przed meczem postawić, że taka sztuka jej się uda. Oczywiście poprawne wytypowanie takiego scenariusza jest trudniejsze niż zwykłe postawienie na zwycięstwo jednego z zespołów. Dlatego im wyższy handicap - tym wyższy kurs i potencjalna wygrana. Bukmacherzy zazwyczaj proponują szereg handicapów - od tych minusowych (np. -1.5, -2.5, -3.5) do plusowych (np. +1.5, +2.5, +3.5 na konkretny zespół).

Typy bukmacherskie - Wynik meczu/obie drużyny zdobędą bramki

Nasz typerski nos podpowiada nam, że dany zespół wygra swój mecz i nie straci w nim żadnego gola? Takie typy bukmacherskie też bez problemów możemy umieszczać na swoim kuponie. Chyba każdy bukmacher ma bowiem w ofercie tego typu zdarzenia do obstawienia. Drużyna znana jest z tego, że wygrywa 1:0 lub 2:0, a jej obrona prawie nie popełnia błędów? Zamiast po niższym kursie grać na jej zwycięstwo, możemy postawić, że wygra do zera. Ewentualny zysk będzie wtedy znacznie większy.

W grę wchodzą jednak także typy bukmacherskie oparte na tym, że będzie zupełnie odwrotnie. A więc - na przykład - Real Madryt wygra spotkanie z Osasuną, ale jednocześnie straci przynajmniej jednego gola. Kursy na tego typu zdarzenia są zazwyczaj całkiem wysokie. Jeśli jednak dany zespół znany jest z tego, że dużo strzela, ale ma problemy w defensywie, możemy wziąć pod uwagę właśnie taki typ.

Typy bukmacherskie - Podwójna szansa

Takie typy dnia też cieszą się bardzo dużą popularnością wśród graczy. Jeśli bowiem skłaniamy się do zagrania na jedną z drużyn, ale mimo wszystko mamy pewne wątpliwości, zawszem możemy zagrać słynną “podpórkę”. To pewne zabezpieczenie. Polega na obstawieniu, że konkretny zespół wygra lub zremisuje swoje spotkanie. Oczywiście wiąże się to automatycznie z niższym kursem. Sytuację warto przedstawić na przykładzie. 

 • Jeśli kurs na zwycięstwo Barcelony wynosi 1.47, kurs na to, że nie przegra ona swojego meczu będzie oscylował w granicach 1.13
 • Jeśli kurs na zwycięstwo jej przeciwnika wynosi 6.20, kurs na to, że nie przegra on tego meczu będzie oscylował w granicach 2.70.

Jak widać - są to raczej typy bukmacherskie, które mają większe szanse przy przewidywaniu niespodzianek. W przypadku, gdy coś podpowiada nam, że skazywany na porażkę zespół jednak stawi faworytowi większy opór, możemy spróbować zagrania właśnie podwójnej szansy. Kurs i tak będzie wtedy całkiem atrakcyjny.

Z graniem “podpórek” można iść krok dalej i ograniczyć się do wytypowania np. wyłącznie pierwszej lub drugiej połowy. Bukmacherzy coraz mocniej rozwijają swoją ofertę, starając się dać graczom wiele możliwości przy wybieraniu typów bukmacherskich.

Typy bukmacherskie - wynik i liczba goli

To typy bukmacherskie pośrednio powiązane z kilkoma opisanymi już kategoriami, jednak nie identyczne. Jeśli nie chcemy bowiem bawić się przy typowaniu zwycięzcy w to, czy gole będzie strzelała jedna drużyna, czy może jednak obie, mamy możliwość połączenia typu na triumfatora po prostu z liczbą bramek. To banalnie proste. Przewidujemy, że Legia Warszawa pokona Lecha Poznań, ale raczej nie będzie wielkiej strzelaniny? Możemy postawić, ze “Wojskowi” faktycznie wygrają, a w meczu padną maksymalnie dwa gole.

To oczywiście tylko przykład. Oferta na tego typu zdarzenia różni się u poszczególnych bukmacherów, ale zazwyczaj wygląda jednak podobnie. Najczęściej proponowane w takim przypadku typy bukmacherskie wyglądają tak:

 • Gospodarze wygrają i będzie powyżej 1.5 gola w meczu (czyli przynajmniej dwa)
 • Gospodarze wygrają i będzie powyżej 2.5 gola w meczu (czyli przynajmniej trzy)
 • Gospodarze wygrają i będzie powyżej 3.5 gola w meczu (czyli przynajmniej cztery)
 • Gospodarze wygrają i będzie powyżej 4.5 gola w meczu (czyli przynajmniej pięć)

Podobnie działa to w drugą stronę. Można typować, że w spotkaniu NIE zostanie przekroczona określona granica goli. Gospodarze są tu oczywiście jedynie przykładem. Stawiać można tak samo na gości, a nawet remis. Na przykład:

 • Remis i powyżej 1.5 gola w meczu (czyli 1:1 lub wyższy remis)
 • Remis i powyżej 3.5 gola w meczu (czyli 2:2 lub wyższy remis)
 • Remis i poniżej 0.5 gola w meczu (czyli dokładny wynik - 0:0)
 • Remis i poniżej 2.5 gola w meczu (czyli 0:0 lub 1:1)

I tak dalej. Możliwości jest naprawdę sporo.

Typy bukmacherskie - strzelec gola

Chyba każdy bukmacher ma dziś w swojej ofercie typy bukmacherskie związane z tym, który z zawodników strzeli w danym meczu gola. Z pewnością nie jest to najłatwiejsza do przewidzenia rzecz, ale przy odrobinie wiedzy, analizy i szczęścia można wytypować nazwisko takiego piłkarza. Zwłaszcza wtedy, gdy regularnie wpisuje się on na listę strzelców.

Można ograniczyć się jedynie do obstawienia, kto umieści piłkę w siatce. Ale nie jest to jedyna opcja. Coraz częściej bukmacherzy proponują graczom nieco bardziej skomplikowane typy dnia. Obstawiać można więc kto strzeli pierwszego gola w spotkaniu, kto ostatniego, kto trafi przynajmniej dwa razy. Kursy na takie zdarzenia zazwyczaj są naprawdę wysokie.

Można iść jeszcze kilka kroków dalej. A więc obstawić, że - na przykład - Robert Lewandowski strzeli gola w meczu z Borussią Dortmund, a owa Borussia w ogóle nie trafi do siatki Bayernu. Albo wręcz przeciwnie. “Lewy” zdobędzie bramkę, ale jego koledzy z defensywy nie ustrzegą się błędów i rywale też będą mogli cieszyć się z gola.

Jeśli nie chcemy wybierać jednego piłkarza, od którego skuteczności będzie zależała przyszłość naszego zakładu, możemy zdecydować się na typ bukmacherski związany z duetem. Na przykład - Romelu Lukaku lub Lautaro Martinez zdobędą bramkę w meczu z Fiorentiną. To jedna z opcji. Bardziej odważna polega na wytypowaniu, że zrobią to obaj wymienieni zawodnicy. Wtedy oczywiście kurs automatycznie wędruje wyraźnie do góry, bo przewidzenie takiego scenariusza zdecydowanie nie należy do rzeczy łatwych. 

To wszystko? Nic z tych rzeczy. Wybrany piłkarz dobrze gra głową? No to u niektórych bukmacherów możemy znaleźć typ, że zdobędzie bramkę właśnie głową. Ktoś inny często ma okazję do wykonywania rzutów karnych? Też można to wytypować. Podobnie jak z golami strzelonymi z rzutów wolnych. Oferty niektórych firm bukmacherskich są już tak rozbudowane, że bez problemu znajdziemy nawet typy bukmacherskie na to, że piłkarz X trafi do siatki - na przykład - między 75. i 90. minutą. Albo już w pierwszym kwadransie gry.

Typy bukmacherskie - remis = zwrot

Całkiem ciekawa opcja typu bukmacherskiego z “zabezpieczeniem”. Pisaliśmy już o podwójnej szansie, która umożliwia obstawienie, że dany zespół wygra lub zremisuje swoje spotkanie. Jest jednak jeszcze inna ciekawa możliwość. Jeśli faktycznie skłaniamy się do postawienia na dany zespół, ale jednak męczą nas jakieś wątpliwości, możemy wykorzystać zakład, który przy remisie daje nam zwrot postawionych środków. Najlepiej będzie to pokazać na przykładzie.

Kurs na zwycięstwo Chelsea w meczu z Arsenalem to 1.71. Jeśli wybierzemy typ bukmacherski “remis = zwrot” możemy postawić na “The Blues” po kursie 1.28. A więc nieco mniejszym. Jeśli jednak oba zespoły faktycznie podzielą się punktami, automatycznie nie przegramy wtedy zakładu. Po prostu to spotkanie zostanie rozliczone po kursie 1.00. Tak jakby nie było go na naszym kuponie. Jeśli był to zakład pojedynczy, na konto gracze wrócą postawione pieniądze. Jeśli wielokrotny - ewentualna wygrana po prostu nieco się zmniejszy.

Typy bukmacherskie - wygrana w obu połowach

Jeśli jesteśmy przekonani o wyraźnym zwycięstwie danego zespołu, możemy pokusić się o typ bukmacherski, że wygra on obie połowy spotkania. Obie części gry są wówczas traktowane niemal jak oddzielnie starcia. Gdy zdecydowaliśmy się na taki typ, “nasz” zespół musi prowadzić już do przerwy, a w drugiej połowie także zdobyć więcej bramek od rywala. 

Kursy na takie zdarzenia są wysokie nawet wówczas, gdy faworyt meczu jest naprawdę wyraźny. A jeśli w dość wyrównanym - teoretyczniu - spotkaniu przewidzimy tego typu scenariusz, możemy dosłownie rozbić bank. Kursy warto pokazać na przykładzie. Zostańmy już przy wspomnianym meczu Chelsea - Arsenal. Jeśli kurs na zwycięstwo tych pierwszych wynosi 1.71, na to, że wygrają oni obie połowy będzie wynosił w granicach 4.50. Czyli naprawdę dużo.

Typy bukmacherskie - wynik meczu połowa/cały

Na pierwszy rzut oka bardzo podobny typ bukmacherski. Jest jednak jedna bardzo ważna różnica. W tym przypadku konkretna drużyna, na którą stawiamy, nie musi bowiem wygrać obu połów. Wystarczy, że wygra pierwszą z nich, a później po prostu dowiezie zwycięstwo do końca spotkania. Może być więc tak, że po pierwszej połowie będzie prowadziła 1:0, po przerwie oba zespoły strzelą po golu, a więc cały mecz zakończy się wynikiem 2:1. Typ jest trafiony. Było prowadzenie po pierwszej połowie? Było. Jest końcowy triumf? Jest.

We wcześniej opisywanym typie bukmacherskim (drużyna wygra obie połowy) niestety zakład okazałby się przegrany, bo licząc tylko wynik z drugiej połowy - padł tam remis. To główna, ale bardzo istotna różnica pomiędzy dość podobnie brzmiącymi typami, które proponują bukmacherzy.

Typy bukmacherskie - drużyna strzeli w obu połowach

Jeśli typy bukmacherskie na to, że dana drużyna wygra obie połowy wydają nam się zbyt ryzykowne, możemy podejść do sprawy nieco bardziej ostrożnie. Czyli postawić, że w obu częściach gry owa drużyna zdobędzie przynajmniej jedną bramkę. Nie trzeba wówczas oglądać się nawet na to, co w ofensywie robi rywal. Chodzi jedynie o to, by wytypowany przez nas zespół znalazł drogę do siatki rywala zarówno w pierwszej, jak i drugiej części gry. 

Nie będzie wielkim odkryciem stwierdzenie, że takie typowanie ma sens w przypadku drużyn, które cechują się wyraźną skłonnością do strzelania dużej liczby goli. Jeśli wybrany zespół niemal co kolejkę zdobywa po dwie, trzy, cztery bramki, jest spora szansa, że zrobi to w obu połowach.

Typy bukmacherskie - łamaki

Typy bukmacherskie, które charakteryzują się bardzo dużymi kursami. Nic dziwnego. Chodzi w nich bowiem o przewidzenie, że w konkretnym spotkaniu jedna z drużyn będzie prowadziła po pierwszej połowie, ale przegra mecz. Takie typy nazywa się popularnie “łamakami”. Nie brakuje śmiałków, którzy mimo dość ograniczonych szans na taki scenariusz, próbują swoich sił.

Jak dokładnie wyglądają w tym przypadku kursy? Zależy to oczywiście od spotkania i dysproporcji między poszczególnymi zespołami. Posłużmy się się jednak przykładem i weźmy pod lupę mecz Manchester United - Leicester. Kurs na zwycięstwo tych pierwszych to 2.55, na drugich 2.85. Jak mniej więcej mogą rozłożyć się kursy na “łamaki” z obu stron?

 • Manchester będzie prowadził po pierwszej połowie i przegra mecz - kurs 35.00
 • Leicester będzie prowadziło po pierwszej połowie i przegra mecz - kurs 35.00

Czy w grę wchodzi tu jedynie szczęście? W głównej mierze. Można jednak z pewnością dokonać pewnej analizy i poszukać zespołów, które często w pierwszej połowie prezentują się dość przeciętnie, a wyższy bieg włączają dopiero po przerwie. Wtedy próba zagrania “łamaka” może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Typy bukmacherskie - różnica goli

Wybrany zespół zazwyczaj zadowala się jednobramkowym prowadzeniem, a później nie forsuje tempa? A może wręcz przeciwnie - ma skłonność do wyższych zwycięstw? Chyba każdy bukmacher ma w swojej ofercie typy dnia na różnicę goli między dwoma rywalizującymi ze sobą zespołami. To banalnie proste. Możemy postawić, że Manchester United pokona Leicester jednym golem, dwoma, trzema itd.

Typy bukmacherskie - strzały

Przy okazji wielu spotkań bukmacherzy umożliwiają także graczom typowanie dotyczące liczby strzałów w meczu. Można więc wówczas obstawiać, czy określona ich pula zostanie w trakcie spotkania przekroczona, kto odda ich więcej, czy wybrany zespół osiągnie konkretny limit uderzeń. Niektóre typy bukmacherskie dotyczą też wyłącznie strzałów celnych.

Zdarza się także, że oferta dotycząca strzałów jest jeszcze bardziej urozmaicona. Co mamy na myśli? Typować można chociażby liczbę strzałów poszczególnych zawodników. Oczywiście kursy różnią się w zależności od proponowanego pułapu i charakterystyki samego piłkarza. Jeśli ktoś uważnie śledzi zmagania danego zespołu, ma wyrobioną opinię na temat konkretnych graczy i tego, co mogą zaprezentować, może spojrzeć w kierunku właśnie takich typów.

Typy bukmacherskie - inne dyscypliny

Przybliżyliśmy wam w dużej mierze najczęściej spotykane i najciekawsze typy bukmacherskie, jakie związane są z piłką nożną, która jest - nie oszukujmy się - najpopularniejszą dyscypliną wśród graczy. Charakteryzuje się ona przy tym najszerszą ofertą, bo obstawiać można dziś nie tylko najważniejsze rozgrywki, ale nawet niższe ligi w poszczególnych krajach. Nie samym futbolem jednak człowiek żyje. Wiele osób lubi także próbować swoich sił w obstawieniu innych sportów - m.in. tenisa ziemnego, siatkówki czy koszykówki.

W przypadku wspomnianego tenisa oprócz typowania zwycięzcy spotkania, można stawiać na dokładny wynik (np. 2:0 lub 2:1 w setach dla wybranego zawodnika), liczbę setów, gemów czy asów serwisowych. A to wyłącznie absolutnie podstawowe typy bukmacherskie. Przy okazji większych turniejów, choćby Wielkiego Szlema, do większości spotkań przypisanych jest nawet kilkaset różnych zdarzeń, które można umieścić na swoim kuponie.

Dość podobnie sprawa wygląda w przypadku siatkówki. Można oczywiście ograniczyć się do postawienia na zespół, który według nas wygra, ale na tym zabawa się nie kończy. Dokładny wynik w setach, liczba małych punktów, wynik poszczególnych setów. Czasami znajdziemy także typy dotyczące konkretnych zawodników. Fani siatkówki z pewnością też znajdą coś ciekawego dla siebie. Tu sprawa jest też prostsza - nie ma remisów. Podobnie zresztą jak w przypadku wspomnianego już tenisa ziemnego.