La Liga

Hiszpania
24 / 25

La Liga terminarz - liga hiszpańska. Poznaj aktualną tabelę i mecze La Liga

La Liga terminarz

Na tej stronie znajduje się pełny i zawsze w pełni aktualny kalendarz meczów Primera Division. Prześledzić można nie tylko terminarz La Liga z tego sezonu, ale również kilku poprzednich edycji tych rozgrywek. Istnieje również możliwość zapoznania się z wieloma innymi szczegółami, które mają związek z ligą hiszpańską. 

Górna część terminarza Primera Division składa się z tych meczów, które dopiero czekają na swoje rozegranie. Przy nich znajduje się data i godzina ich rozpoczęcia. Aby prześledzić kalendarz zakończonych już meczów ligi hiszpańskiej, wystarczy zjechać nieco niżej. Terminarz ligi hiszpańskiej na tej stronie jest kompletny, a po kliknięciu w wybrane spotkanie, można zapoznać się z wieloma szczegółowymi informacjami, które go dotyczą - wynikiem, składami obu drużyn, statystykami, przebiegiem meczu, typami bukmacherskimi, nazwiskiem sędziego głównego i frekwencją na trybunach stadionu. 

Obok terminarza La Liga znajduje się lista najnowszych informacji ze świata tych rozgrywek. Pod nimi można znaleźć tabelę aktualną ligową oraz inne tabele indywidualne - klasyfikację kanadyjską, najlepszych strzelców, asystentów oraz kartkowiczów. Pod spodem widnieją odnośniki do podstron innych piłkarskich rozgrywek z analogicznymi danymi. 

Terminarz ligi hiszpańskiej

Od bardzo dawna w lidze hiszpańskiej głównymi kandydatami do zdobycia tytułu mistrzowskiego są zaledwie dwa kluby - FC Barcelona oraz Real Madryt. Rywalizują one między sobą o miano najbardziej utytułowanego klubu w Hiszpanii, ale jak na razie pod tym względem góruje klub ze stolicy. W XXI wieku “Duma Katalonii” nadrobiła trochę strat do odwiecznego rywala, ale wciąż wiele brakuje jej do tego, by go dogonić. 

W tym samym czasie kilka drużyn zdołało przełamać dominację dwóch gigantów. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w sezonie 2013/14, kiedy mistrzem Hiszpanii zostało Atletico Madryt. Wcześniej, w sezonach 2003/04 i 2001/02 triumfowała Valencia FC, a w edycji 1999/00 górą było Deportivo La Coruna. Łącznie tytuł mistrza Hiszpanii w całej historii wygrało zaledwie 9 drużyn. Oprócz wymienionych, były to: Betis Sevilla, Sevilla FC, Real Sociedad San Sebastian oraz Athletic Club.