LEGALNI BUKMACHERZY INTERNETOWI W POLSCE - RANKING

Prezentujemy ranking bukmacherów online posiadających polską licencję na prowadzenie zakładów bukmacherskich w internecie. Wybierz idealnego bukmachera dla Ciebie i graj legalnie, nie martwiąc się o blokady stron, czy kwestie prawne.

Ocena bukmachera Oferta powitalna
9
Oferta zakładów: 9/10
Kursy: 8/10
Strona i support po polsku: Tak
Polska waluta: Tak
Recenzja bukmachera

Tylko na Meczyki.pl: Podczas rejestracji wpisz kod 1000plus29pln. Kliknij w "Sprawdź", aby zapoznać się ze szczególami. Uwaga! Wygraj bilety na mecz Polska - Izrael!

Czytaj o ofercie
8,5
Oferta zakładów: 9/10
Kursy: 8/10
Strona i support po polsku: Tak
Polska waluta: Tak
Recenzja bukmachera

Specjalna oferta startowa na Meczyki.pl: Potrójne powitanie i brak ryzyka. Kliknij w "Sprawdź" i zapoznaj się ze szczegółami.

Czytaj o ofercie
8
Oferta zakładów: 8/10
Kursy: 8/10
Strona i support po polsku: Tak
Polska waluta: Tak
Recenzja bukmachera

Tylko na Meczykach: wpisz kod 60plnmeczyki i poza standardową ofertą powitalną, odbierz punkty, które wymienisz na nagrodę.

Czytaj o ofercie
7,5
Oferta zakładów: 8/10
Kursy: 8/10
Strona i support po polsku: Tak
Polska waluta: Tak
Recenzja bukmachera

Jeden z najstarszych bukmacherów na rynku. Specjalna oferta dla użytkowników Meczyków - podczas rejestracji podaj kod MECZYKI. Sprawdź szczegóły oferty, klikając w naszego linka.

Czytaj o ofercie
7,5
Oferta zakładów: 8/10
Kursy: 7/10
Strona i support po polsku: Tak
Polska waluta: Tak
Recenzja bukmachera

Jeden z najaktywniejszych bukmacherów na polskim rynku, z bardzo dobrą ofertą startową. Sponsor wielu klubów piłkarskich, w tym Wisły Kraków.

Czytaj o ofercie
7
Oferta zakładów: 7/10
Kursy: 8/10
Strona i support po polsku: Tak
Polska waluta: Tak
Recenzja bukmachera

Wielka oferta dla nowych użytkowników, złożona z kilku części. Bukmacher polecany przez wielu dziennikarzy sportowych, w tym Mateusza Borka, Romana Kołtonia i Tomasza Smokowskiego.

Czytaj o ofercie
6,5
Oferta zakładów: 8/10
Kursy: 8/10
Strona i support po polsku: Tak
Polska waluta: Tak
Recenzja bukmachera

Relatywnie nowy bukmacher na polskim rynku. Ciekawa oferta powitalna, jednakże uwagę zwracają nieatrakcyjne warunki obrotowe (8x po kursie 2,0).

Czytaj o ofercie

LEGALNI BUKMACHERZY INTERNETOWI W POLSCE – RANKING

Korzystając z naszej listy, masz gwarancję najlepszych typów i bezpiecznych zakładów. Jacy są najlepsi bukmacherzy w Polsce? Dzięki naszemu rankingowi możesz sprawdzić, gdzie grać, aby mieć największe prawdopodobieństwo wygranej. Prezentujemy wam najlepsze kursy, promocje oraz usługi dodatkowe. Dajemy także bonusy od siebie – czego chcieć więcej? Na Meczyki.pl dajemy wam wszystko, co potrzebujecie wiedzieć o bukmacherach. Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom, wiele rzeczy analizując za was, tak abyście mieli niemal pewność podczas obstawiania. Korzystamy z naszego dużego doświadczenia oraz wiedzy – zapowiadamy konkretne mecze pod kątem trafnego zakładu.

Dlatego też przygotowaliśmy dla was ranking bukmacherów. Najlepszych, rzecz jasna. Na tej liście znajdziecie top internetowych buków, którzy wyróżniają się najlepszymi bonusami na star, wysokością kursów, programami lojalnościowymi, dobrze działającymi zakładami live i wieloma innymi korzyściami. Poza tym nasz ranking bukmacherów został stworzony w oparciu o łatwość i szybkość rejestracji oraz intuicyjność strony, a także takie rzeczy jak szybkość pojawiania się wyników.

Liczymy, że ta siódemka firm bukmacherskich, którą wam szczegółowo prezentujemy w rankingu, okaże się dla was najlepsza. Pamiętajcie, że wchodząc w „recenzję bukmachera”, dowiedziecie wszystkich szczegółów na temat danego podmiotu. Na naszej stronie zrobiliśmy dla was ściągę, abyście w jednym miejscu mieli opisy wszystkich najlepszych firm (jak STS, Fortuna, Etoto, PZBuk, LVBet czy Totolotek) oraz ich ofert.
Mamy nadzieję, że nasza pomoc oraz ranking bukmacherów okażą się dla was przydatna przy wyborze najlepszego bukmachera. Życzymy wam szczęścia oraz wysokich wygranych.

BUKMACHERZY ONLINE – ZALETY OBSTAWIANIA W INTERNECIE

Mimo że wciąż jest dużo bukmacherskich punktów stacjonarnych, powoli przechodzą one do lamusa. Są one skierowane przede wszystkim do starszego, „klasycznego” typu gracza, który robi to bardzo wielu lat i też trochę z sentymentu, a trochę z przyzwyczajenia idzie do „buka” i obstawia kupon. Teraz gra odbywa się przede wszystkim w internecie. Bukmacher online jest łatwiejszą, szybszą i wygodniejszą opcją, po prostu. Możesz obstawiać gdzie i kiedy chcesz – wystarczy mieć pod ręką telefon. A sama zasada gry się nie zmienia. Ponadto, co bardzo ważne i jednocześnie zachęcające, obstawiając online, gracz zwolniony jest z opodatkowania wnoszonego zakładu.

Najpierw jednak trzeba się zarejestrować na stronie danego bukmachera. Podajemy swoje dane osobowe, przesyłamy skan lub zdjęcie dokumentu, wpłacamy depozyt i gotowe, możemy obstawiać. Po zalogowaniu wybieramy interesujący nas sport oraz typ zakładu, przeznaczamy określoną kwotę pieniędzy i czekamy na rezultaty.
Coraz popularniejsze stają się także zakłady na żywo. Często – zwłaszcza we Włoszech czy na Bałkanach widać, jak w punktach bukmacherskich siedzi mnóstwo osób i śledzi boiskowe wydarzenia. Tam obstawianie w czasie rzeczywistym jest częścią kultury. U nas również staje się to coraz popularniejsze – oczywiście jeśli dany bukmacher online daje możliwość tego rodzaju zakładów. Gracze oglądają część meczu i dopiero przed ustalonym ostatecznym momentem na złożenie zakładu, obstawiają.

Kiedy już się zarejestrujemy i podejmiemy decyzję o tym, jak chcemy grać, trzeba zastanowić się co zrobić, żeby mieć większe szanse na wygraną. Przede wszystkim mniejsza liczba spotkań na jednym kuponie zwiększa prawdopodobieństwo, że trafimy. Można jednak zaryzykować, wysyłając kupon akumulowany. Im więcej zdarzeń wytypujemy, tym wyższy będzie kurs, jednak wtedy musimy liczyć się z tym, że trudniej będzie wygrać.

Można też spróbować gry systemowej. Tutaj nie musimy trafić wszystkiego, aby wygrać – stąd też duża popularność takiego rozwiązania. Dla przykładu weźmy system 2 z 3. W tym wypadku typujemy trzy zdarzenia i żeby wygrać, należy trafić dwa lub wszystkie zakłady. Zakłady systemowe charakteryzują się tym, że z oddanych typów tworzą się kombinacje, na podstawie których można obliczyć ewentualną wygraną. Tym samym, jeśli zdecydujemy się na system 2 z 4, zawartych zostanie sześć zakładów: z czterech typów utworzyło się sześć kombinacji dwójkowych. Aby wygrać, należy trafić przynajmniej dwa wyniki. Oczywiście im więcej trafimy, tym więcej wygramy, logiczne.

Żeby zwiększyć szanse na wygraną, można obstawić tzw. „pewniaka”. Czyli nic innego jak zdarzenie, które według nas po prostu musi wejść – czyli np. lider gra mecz z czerwoną latarnią ligi. Należy jednak pamiętać, że sport jest przewrotny i zdarza się, że to właśnie pewniaki są powodem niepowodzenia. Oprócz tego często powielanym błędem jest ten sam zakład na kilku kuponach. Jeśli on nie wejdzie, kupony idą do kosza. Poza tym nie warto obstawiać dyscyplin, o których wiemy jedynie tyle, że istnieją – nie ma tu realnej szansy na logiczne wytypowanie wyniku. Ponadto kompletnie bezsensowne jest obstawianie wszystkiego, co możliwe oraz inwestowanie całej wygranej w kolejne zakłady. Działa to trochę jak w kasynie albo przy koleżeńskiej partii pokera – jeśli żre, to znaczy, że w końcu przestanie. Jak w sporcie – każda seria kiedyś się kończy.

BUKMACHERZY W POLSCE – ILU ICH JEST I CZYM SIĘ RÓŻNIĄ

Bukmacherzy w Polsce to obecnie 18 firm działających legalnie (z czego 14 jest dopuszczonych do przyjmowania zakładów online). Lista jest dostępna na stronie Ministerstwa Finansów – tam można znaleźć wszystkie informacje dotyczące legalnej bukmacherki. Po wprowadzeniu nowej ustawy część firm się wycofała, ale teraz ponownie chce wrócić na nasz rynek. Do ministerstwa finansów wciąż wpływają kolejne wnioski, więc można się spodziewać, że liczba dopuszczonych do przyjmowania zakładów podmiotów będzie wzrastać. Tym bardziej że zainteresowanie bukmacherką cały czas rośnie, graczy przybywa, a firmy muszą prześcigać się w atrakcyjnych ofertach, które przyciągną klienta. Poniżej prezentujemy opisy najpopularniejszych legalnych bukmacherów online w Polsce.

STS to jeden z najpopularniejszych polskich bukmacherów. Firma Star-Typ-Sport działa w kraju od 1997 roku. Początkowo zajmowała się tylko prowadzeniem punktów naziemnych, ale wraz ze wzrostem popularności internetu naturalnie musiała się skoncentrować przede wszystkim na rozszerzaniu oferty w sieci. Ogromne doświadczenie w tej branży pozwala jej oferować najlepsze rozwiązania dla polskiego gracza.

Od początku swej działalności STS jest mocno zaangażowany w promocję polskiego sportu poprzez sponsoring. STS jest partnerem strategicznym Lecha Poznań, a także Jagiellonii Białystok. Wspiera również inne kluby Ekstraklasy, takie jak Pogoń Szczecin, Koronę Kielce, Górnik Zabrze, Cracovię, również siatkarską Resovię, Vive Kielce w piłce nożnej, koszykarski Anwil Wlocławek i gale KSW. Od 2018 roku STS jest również partnerem Reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Fortuna to czeski bukmacher działający na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma znana jest przede wszystkim jako bukmacher naziemny - w całej Polsce posiada ponad 500 punktów przyjmowania zakładów, a na swojej stronie internetowej chwali się zatrudnianiem ponad 1000 pracowników. Od października 2010 roku spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, co wskazuje na stabilność finansową.

Na początku 2014 roku Fortuna podpisała umowę o sponsoringu mistrza Polski Legii Warszawa. Firma sponsoruje także kluby piłkarskie GKS Katowice i Podbeskidzie Bielsko-Biała, a także imprezy sportowe takie jak choćby Cieszyński Bieg czy też turniej siatkówki plażowej Plaża Open.

Fortuna to kolejna znana marka, która była pierwszą firmą działającą naziemnie, a następnie rozwinęła ofertę jako bukmacher online, w tym zakładów live (pod tym względem jest jedną z najlepszych firm działających w Polsce) i mających pozwolenie na prowadzenie działalności. Dostępna jest także specjalna aplikacja Fortuna Mobile, która pozwala na obstawianie za pomocą telefonów komórkowych lub tabletów.

Trzecim ważnym graczem na polskim rynku jest Totolotek SA. To chyba najbardziej znana w Polsce firma zajmująca się przyjmowaniem zakładów wzajemnych, z przeszło 20-letnim doświadczeniem na naszym rynku. W 2013 roku Totolotek otrzymał licencję na przyjmowanie zakładów w internecie, tym samym to kolejny bukmacher online, który wszedł partnerstwo z klubami piłkarskiej Ekstraklasy: Jagiellonią Białystok, Wisłą Kraków, Lechią Gdańsk i Górnikiem Zabrze.

Nieco starsi użytkownicy mogą kojarzyć Toto-Ligę, rodzaj zakładów, w których typuje się 13 spotkań, a ci, którzy trafią przynajmniej dziesięć, biorą udział w podziale określonej kwoty (w przypadku niestwierdzenia 13 trafionych następuje kumulacja). My zwracamy jednak uwagę na ofertę bukmachera online: promocje dla nowych graczy, szeroką ofertę zakładów, a także wysokość kursów. Od lipca bukmacher online wprowadził możliwość wpłacania pieniędzy na swoje konto także poprzez Skrill.

LEGALNI BUKMACHERZY – HISTORIA, DEFINICJA, PODSTAWY PRAWNE

Z definicji bukmacher to po prostu osoba lub firma zajmująca się przyjmowaniem zakładów sportowych. Pierwsze wzmianki o tego rodzaju rozrywce sięgają starożytnego Rzymu. Współczesna bukmacherka to jednak Wielka Brytania i XVIII wiek. Wszystko zaczęło się w Londynie od obstawiania zakładów konnych, a sama nazwa została zaczerpnięta od prowadzenia księgi zapisów handlowych. Tyle że w tym wypadku zapisywano przyjęcie zakładu. Początkowo tego typu działalność nie miała dobrej opinii. Aż do końca XIX wieku.

Wtedy właśnie w Anglii (1888r.) zawiązano pierwszą na świecie zawodową ligę piłkarską. Miała ona ogromne poparcie mediów, a dziennikarze, pisząc relacje i zapowiedzi, jednocześnie przewidywali ewentualne wyniki. Tym samym wzrosło zainteresowanie obstawianiem meczów, co skutkowało otwarciem pierwszego legalnego zakładu bukmacherskiego w 1922r. w Liverpoolu. Od tego momentu wszystko potoczyło się lawinowo. Coraz większy popyt generował potrzebę lepszej obsługi klienta oraz zwiększenia liczby dyscyplin, które można obstawić. Nie trudno się domyślić, że wraz z rozwojem technologii, rozwijała się też bukmacherka. Początek najpopularniejszych dziś zakładów online datuje się na 1972 rok, kiedy to w Kanadzie zawarto pierwszy legalny kupon za pośrednictwem sieci.

Rozrywka ta przez wiele lat uznawana była za rodzaj hazardu i nie miała zbyt wielkiego poparcia rządów. Jednak wszystko zaczęło się zmieniać, kiedy uznano, że może na tym zyskać budżet państwa. Zaczęto wprowadzać różnego rodzaju restrykcje i obostrzenia, mające wyeliminować nielegalnie działające firmy. I tak, w kwietniu 2017 roku, doszło do małego trzęsienia ziemi na polskim rynku bukmacherskim, kiedy w życie weszła nowa ustawa porządkująca tę branżę na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Eksperci zajmujący się tą działalnością szacowali, że do 2016 roku 90% zawieranych w Polsce zakładów była przyjmowana w firmach zarejestrowanych w innych krajach Unii Europejskiej (lub świata), a ledwie 10% u legalnych bukmacherów działających na terenie Polski od wielu lat. Nowe ustawodawstwo nakłada na firmy konieczność zarejestrowania się w Polsce, a także odprowadzanie 12% podatku obrotowego od każdego zakładu (wygranego czy przegranego) oraz podatku dochodowego w wysokości 10% od wygranych powyżej 2280 zł.

Rynek podzielił się zatem na trzy rodzaje firm:

  • legalnych bukmacherów tzn. firm zarejestrowanych w Polsce, płacących podatki i mogących oferować swoje usługi całkowicie legalnie na terenie Polski zarówno poprzez swoje punkty stacjonarne, jak i przez internet;
  • bukmacherów nieprzyjmujących zakładów od Polaków tj. firm, które po wejściu w życie nowelizacji ustawy, zaprzestały rejestracji i świadczenia swoich usług graczom przebywającym na terenie Polski;
  • bukmacherów nielegalnych tzn. firm, które mimo braku rejestracji w Polsce nadal świadczą swoje usługi polskim rezydentom, tłumacząc się nadrzędnością prawa europejskiego nad prawem polskim.

Ostatnia grupa bukmacherów działa na polskim rynku pomimo powołanego do istnienia po 1 kwietnia 2017 roku Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Co za tym idzie także blokady tych domen. Ich funkcjonowanie jest mocno utrudnione nie tylko ze względu na owe niedogodności, ale również ze względu na blokadę, jaką na płatności do tychże firm nałożyły najpopularniejsze portfele internetowe takie jak Skrill czy Neteller.

Żadnego problemu nie mają zaś legalni bukmacherzy w Polsce, w dużej mierze działający na rynku od wielu lat, znani z oferowania legalnych zakładów bukmacherskim nie tylko poprzez strony internetowe, ale także w punktach stacjonarnych. Przedstawiciele wielu firm, które po 1 kwietnia zablokowały swoje usługi dla obywateli RP, zapowiadają zgłoszenie wniosku licencyjnego. Tym samym, pod koniec 2017 roku, na rynku działało jedynie siedem firm, które można nazwać legalnymi bukmacherami. Wszystkie firmy nastawiają się przede wszystkim na rozwój oferty zakładów przez internet, kopiując wiele rozwiązań obecnych na najpopularniejszych stronach zagranicznych. Odbywa się to oczywiście z korzyścią dla gracza, co widać w coraz lepszej ofercie bonusowej legalnych firm bukmacherskich w Polsce i większej konkurencji, jeśli chodzi o wysokość kursów.

Główną zaletą grania u legalnego bukmachera jest pewność i szybkość wypłat wygranych. Istotną kwestią jest przede wszystkim to, że gracz nie musi się rozliczać z
wygranych, bowiem podatek – tak obrotowe 12%, jak i podatek dochodowy w wysokości 10% od wypłat powyżej 2280zł – odprowadza sama firma i nie trzeba tych kwot deklarować w corocznym rozliczeniu PIT. Legalni bukmacherzy w Polsce pod presją konkurencji, która za jakiś czas pewnie uzyska licencję na prowadzenie działalności, stale poprawiają ofertę bonusową, a także zwiększają liczbę opcji i zdarzeń dostępnych na stronach internetowych. Warto także pamiętać o tym, że legalne firmy bukmacherskie wspierają rozwój sportu w kraju. Obecnie firmy te są sponsorami m.in. reprezentacji Polski w piłce nożnej, a także większości klubów polskiej Ekstraklasy.

Wszystkie

Typy bukmacherskie

Obie drużyny strzelą - both to score Płocczanie pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego zaczęli grać dużo lepiej, o dziwo przede wszystkim w ofensywie, bo w dwóch dotychczasowych meczach strzelili aż pięć bramek. Potencjał ofensywny Krakowian, nawet bez Jakuba Błaszczykowskiego, jest spory, ale problemem jest kiepska gra w defensywie, w której w poniedziałek zabraknie zawieszonego Sadloka.
Obie drużyny strzelą - both to score Dla obu drużyn to ważne spotkanie, które powinno być wyrównane choćby z tego powodu, że cztery ostatnie mecze w Zabrzu kończyły się remisami. Górnik pokazał się z dobrej strony w meczu ze Śląskiem, a Arka właśnie zmieniła trenera i była bliska wygrania spotkania. Starcie powinno być wyrównane i pewnie obie drużyny strzelą w nim przynajmniej po jednej bramce.
Poniżej 2.5 bramki (under 2.5) W tym meczu nie spodziewamy się wielu goli, bo obie drużyny grają w ostatnim czasie słabo. Korona ma duże problemy ze strzelaniem bramek, a Śląsk kiepsko gra na wyjazdach.
Poniżej 3.5 bramki (under 3.5) Obie drużyny mają w ostatnim czasie spore problemy ze strzelaniem goli i nie wykorzystują swego pełnego potencjału. Napoli jest właściwe pewne zajęcia drugiego miejsca, a Atalanta wciąż walczy o pierwszą czwórkę, ale trudno oczekiwać by drużyna miała osiągnąć cel skoro traci punkty u siebie z Chievo czy Empoli. Wbrew oczekiwaniom nie sądzimy by w tym spotkaniu miało paść wiele goli.

Promocje, bonusy i informacje bukmacherskie

Zwrot przy bezbramkowym remisie na mecz Wisła - Legia w LVBet
Już w niedzielę w Krakowie zostanie rozegrany klasyk w Ekstraklasie: Wisła Kraków podejmie u siebie Legię Warszawa. Spodziewamy się w tym meczu wyrównanej walki, a więc jedną z opcji jest bezbramkowy remis. W LVBet można się ubezpieczyć od takiego wyniku: po postawieniu przynajmniej 50...
Czytaj więcej
Wygraj bilety na mecz Polska - Izrael w STS!
Bukmacher STS przygotował specjalną promocję tylko dla użytkowników serwisu Meczyki.pl! By wziąć w niej udział należy założyć konto na STS w dniach od 08.03.2019 do 12.05.2019 używając TEGO LINKA, podczas rejestracji wpisać w polu "kod promocyjny" kod: 1000plus29pln, przejść pozytywnie weryfi...
Czytaj więcej
Miękkie lądowanie w Fortunie - bonus 20 PLN na MŚ w Seefeld
Z okazji starujących Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld bukmacher Fortuna przygotował specjalną ofertę: bonus 20 PLN w przypadku błędnego kuponu. By wziąć udział w promocji wystarczy w dniach 23-24 lutego postawić kupon live za min. 20 zł brutto, zawierający co najmniej jedno spot...
Czytaj więcej
{{article.title}}
{{article.content}} Czytaj więcej

Legalni bukmacherzy

Prezentujemy tylko legalnych bukmacherów, którzy otrzymali polską licencję od Ministerstwa Finansów.

Ranking bukmacherów

W naszym rankingu są tylko najlepsi bukmacherzy w Polsce.

Bukmacher online

Dla osób, które chcą postawić zakład opcja bukmacher online to najlepsze rozwiązanie i alternatywa dla naziemnych bukmacherów.

Bukmacherzy internetowi

Z naszej strony dowiesz się jaki jest najlepszy bukmacher internetowy.

Bukmacherzy w polsce

Powinni nas interesować tylko legalni bukmacherzy w Polsce, w przeciwnym razie możemy narazić się na kosztowne konsekwencje.

Firmy bukmacherskie w polsce

Na naszym rynku są internetowe strony bukmacherskie oferujące zakłady sportowe, które posiadają polską licencję od Ministerstwa Finansów.

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.