Bukmacherzy w Polsce | ranking | bukmacher nr 1

Prezentujemy ranking bukmacherów wraz z najważniejszymi informacjami o zakładach bukmacherskich. Na naszej liście znajdują się wszyscy najlepsi bukmacherzy w Polsce. Analizowane podmioty są w pełni zweryfikowane i w 100% legalne. 

Ranking bukmacherów - jaki jest najlepszy bukmacher?

Sortuj
Od najwyższej oceny
STS

660+200 PLN na start

4.8(1133 głosów)
MECZYKI
Kod promocyjny
Wejdź

100 PLN zakład bez ryzyka

600 PLN bonus od trzech pierwszych wpłat

60 PLN bonus za wykonanie zadań 

200 PLN za wygraną Man. City

Więcej o bonusie
Pokaż mniej
Superbet

3755+600 PLN na start

4.7(1012 głosów)
MECZYKI
Kod promocyjny
Wejdź

3500 PLN tydzień bez ryzyka

200 PLN freebet od depozytu

35 PLN darmowy zakład

20 PLN za pobranie aplikacji

300 PLN za gola Arsenalu z Tottenhamem lub 600 PLN za mistrzostwo Lecha

Więcej o bonusie
Pokaż mniej
Fortuna

335 PLN na start

4.7(822 głosów)
MECZYKI
Kod promocyjny
Wejdź

35 PLN darmowe zakłady 

300 PLN zakłady bez ryzyka 

Więcej o bonusie
Pokaż mniej
Betclic

50 PLN na start

4.6(1342 głosów)
MECZYKI
Kod promocyjny
Wejdź

50 PLN zakład bez ryzyka

Gra bez podatku bez limitu

Więcej o bonusie
Pokaż mniej
forBET

5350 PLN na start

4.5(698 głosów)
MECZYKIVIP
Kod promocyjny
Wejdź

1300 PLN zakład bez ryzyka

2050 PLN bonus od depozytu

30 dni gry bez podatku

2000 PLN bonus od depozytu + gra bez podatku na EURO 2024

Więcej o bonusie
Pokaż mniej
Fuksiarz

260 PLN na start

4.5(493 głosów)
MECZYKI
Kod promocyjny
Wejdź
Pokaż więcej
Betfan

300 PLN na start

4.4(562 głosów)
MEGABONUS
Kod promocyjny
Wejdź
Pokaż więcej
GO+BET

925 PLN na start

4.3(169 głosów)
MECZYKI
Kod promocyjny
Wejdź
Pokaż więcej
Totalbet

337 PLN na start

4.3(432 głosów)
MECZYKI
Kod promocyjny
Wejdź
Pokaż więcej
BetX

1080 PLN na start

4.3(346 głosów)
MECZYKI
Kod promocyjny
Wejdź
Pokaż więcej
ETOTO

797 PLN na start

4.3(487 głosów)
MECZYKI
Kod promocyjny
Wejdź
Pokaż więcej
LV Bet

2135 PLN na start

4.3(491 głosów)
MECZYKI
Kod promocyjny
Wejdź
Pokaż więcej
ComeOn

100 PLN na start

4.3(67 głosów)
MECZYKI
Kod promocyjny
Wejdź
Pokaż więcej
Betters

410 PLN na start

4.2(34 głosów)
MECZYKI
Kod promocyjny
Wejdź
Pokaż więcej
PZBUK

250 PLN na start

4.2(198 głosów)
Wejdź
Pokaż więcej
Bukmacherzy - ranking najlepszych bukmacherów w Polsce
Ranking najlepszych bukmacherów w Polsce: STS, Superbet, Fortuna, Betclic, forBET, Fuksiarz, Betfan, Goplusbet, TOTALbet, BetX, ETOTO, LV BET, ComeOn, Betters i PZBuk. Zestawienie zostało przygotowane na kwiecień 2024, natomiast kolejność na liście zmienia się z miesiąca na miesiąc i jest aktualizowana na bieżąco.
Stworzyliśmy profesjonalny ranking bukmacherów, by ułatwić wszystkim zainteresowanym wybór odpowiedniego miejsca do obstawiania w zakładach bukmacherskich. Uwzględniliśmy w nim tylko legalnych operatorów, którzy otrzymali od Ministerstwa Finansów stosowne zezwolenie na oferowanie gier hazardowych w Polsce. Oznacza to, że wskazane firmy prowadzą swoją działalność całkowicie zgodnie z prawem obowiązującym na terenie naszego kraju.
Ranking bukmacherów to rzetelne, wiarygodne kompendium podstawowej wiedzy niezbędnej graczom. W jednym miejscu podajemy najpotrzebniejsze wiadomości o zakładach w zakresie rejestracji, dostępnych rynków kursowych i innych usług. Z kolei szczegóły dotyczące oferty powitalnej ułatwiają nie tylko wybór właściwego podmiotu, ale też pozwalają na dynamiczny start gry u bukmachera.
O ile przybliżenie wyżej wymienionych informacji leży po naszej stronie, o tyle o wynikach rankingu decydują gracze. Każdemu użytkownikowi przysługuje prawo do głosu na jednego operatora - według własnych preferencji, uznania i doświadczeń z poszczególnymi bukmacherami.

Ranking bukmacherów według czytelników Meczyki.pl

Zakłady bukmacherskie mogą zostać ocenione w skali od 1 do 5. Wyniki są na bieżąco aktualizowane, a rezultat zależy tylko i wyłącznie od głosujących. Ranking bukmacherów jest otwarty i aktywny. Co ważne, same firmy nie mają wpływu na kształt klasyfikacji, ale oczywiście wyraziły zgodę na swoją obecność w nim.
Wspomnieliśmy, że prezentujemy Wam legalnych bukmacherów na 2024 rok. Lista jest następująca: STS, Superbet, Fortuna, Betclic, forBET, Fuksiarz, Betfan, Goplusbet, TOTALbet, BetX, ETOTO, LV BET, ComeOn, Betters i PZBuk
Ranking czytelników Meczyki.pl cieszy się sporą popularnością. Oddano już blisko 6200 głosów, a wyniki dynamicznie się zmieniają, przy czym zachowany jest pełen obiektywizm. Nie mamy wpływu na to, jak obecnie prezentuje się klasyfikacja i który z nich to najlepszy operator. To Wy, od podstaw, stworzyliście ten ranking bukmacherów dostępnych dla wszystkich pełnoletnich graczy, którzy się zarejestrują.
Sprawdź również:

Jaki jest najlepszy bukmacher w Polsce?

Najlepszy bukmacher w Polsce to STS. Firma została wybrana jako nr 1 rankingu według głosów czytelników Meczyki.pl. Użytkownicy cenią ofertę zakładów, wysokie bonusy dla wszystkich graczy, szybką aplikacją mobilną i bezpłatne transmisje sportowe.
Najlepszy bukmacher według rankingu - STS
Co sprawia, że STS to najlepsza firma w rankingu Meczyki.pl? Wśród atutów operatora można wymienić zaprezentowany w tabeli wyżej pakiet powitalny. Jego wartość jest wysoka, a dodatkowo składa się on z kilku elementów, w tym bardzo cenionego zakładu bez ryzyka ze zwrotem bez obrotu. Ponadto STS cechują, zdaniem graczy, najlepsze zakłady bukmacherskie na wybrane rynki typów.
To, czym wyróżnia się ten podmiot według czytelników, jest także stała oferta promocyjna dla wszystkich użytkowników (po wykorzystaniu oferty powitalnej) czy pozostałe produkty bukmacherskie. W tym zakresie STS charakteryzuje się m.in. takimi atutami, jak:
 • Darmowe gry - w STS dostępne są dwie darmowe gry dla typerów. Są to "Wizjoner" oraz "Odkrywca". Zarejestrowani gracze mogą typować za darmo rozstrzygnięcia wybranych meczów i uzyskać dodatkowe bonusy lub gotówkę od bukmachera
 • Aplikacja mobilna - wysoko oceniana przez typerów jest aplikacja mobilna STS dostępna na Androida i iOS. Najlepszy bukmacher według rankingu oferuje za jej pośrednictwem dostęp do pełnej oferty zakładów i promocji, transmisje z wydarzeń sportowych czy obsługę płatności
 • Transmisje w STS TV - transmisje z wydarzeń sportowych to kolejny atut STS. Zarejestrowani i aktywni gracze mogą oglądać m.in. piłkarskie rozgrywki La Ligi, Bundesligi, Serie A, Ligue 1, koszykarską NBA, hokejową ligę NHL, a także rozgrywki w tenisa, siatkówkę i piłkę ręczną.
Atutami STS które sprawiają, że to zdaniem czytelników najlepszy operator w Polsce według wielu graczy, są także inne kwestie. Warto zwrócić uwagę na szybkie płatności, rozbudowaną sekcję statystyk meczowych czy też całodobową obsługę klienta.
Tym wszystkim wyróżniają się najlepsi z najlepszych, a za każdy z tych punktów możemy wyróżnić STS. 

Najlepsi bukmacherzy w Polsce

Inni operatorzy działający w Polsce w opinii czytelników także mają po swojej stronie wiele atutów. Obecnie w Polsce działa legalnie kilkanaście firm oferujących zakłady wzajemne. Użytkownicy Meczyki.pl w swoim głosowaniu wskazali ich zdaniem czołowe firmy bukmacherskie działające w naszym kraju. Zestawienie legalnych operatorów w Polsce przedstawia również strona Bet.pl - bukmacherzy w Polsce.
Najlepsi bukmacherzy w Polsce to: STS, Superbet, Fortuna, Betclic i forBET, takie wnioski płyną z rankingu czytelników Meczyki.pl. 
Najlepszy bukmacherŚrednia ocena czytelników Meczyki
1 miejsce w rankingu - STS4.8/5
2 miejsce w rankingu - Superbet4.7/5
3 miejsce w rankingu - Fortuna4.7/5
4 miejsce w rankingu - Betclic4.6/5
5 miejsce w rankingu - forBET4.5/5
O tym, jaki podmiot z powyższej listy oferuje najlepsze zakłady, piszemy w kolejnych akapitach. Prezentujemy też kwestie, które decydują o tym, że to właśnie zaprezentowane w tabeli firmy zasługują na miano najlepszych bukmacherów.

Cechy najlepszego bukmachera

Bukmacher - Cechy dobrego bukmachera

Obstawianie online

Tak jak wspominaliśmy wyżej, dzisiaj obstawianie odbywa się w większości online. Najlepszy bukmacher lub taki, który pretenduje do tego miana, po prostu musi mieć swoją stronę internetową z zakładami. Punkty stacjonarne stanowią większy (jak w przypadku STS czy Fortuny) czy mniejszy dodatek do fundamentu, jakim jest obstawianie online. Nie wszystkie licencjonowane, legalne firmy posiadają lokale naziemne, za to wszystkie najlepsze oferują grę w sieci - i to jest klucz do bycia w gronie kandydatów do miana najlepszego bukmachera. 

Zakłady na żywo

Obstawianie aktualnie trwających wydarzeń cieszy się sporym zainteresowaniem graczy, bo możliwość bieżącego reagowania na np. przebieg meczu daje szanse trafniejszego wytypowania zdarzenia. Ofertę zakładów na żywo znajdziemy u każdego internetowego bukmachera. W dużej mierze powinna być ona tożsama z ofertą zakładów przedmeczowych. Zakłady na żywo powinny zatem zawierać rynki na jak najwięcej meczów i dyscyplin. Obstawianie LIVE u najlepszych bukmacherów to szansa na oglądanie spotkań na stronie lub w aplikacji bukmachera. 

Szeroka oferta zakładów bukmacherskich

Najlepsza oferta to przynajmniej kilkadziesiąt dyscyplin i wiele rozgrywek dostępnych do obstawiania, zarówno przedmeczowych, jak i na żywo. Kluczowa jest liczba zdarzeń, które można obstawić. Klienci zwykle wybierają miejsce do gry kierując się właśnie czynnikiem obszernej oferty zakładów. Nie każdy przecież preferuje najpopularniejszy typ na wynik trzydrogowy (zwycięstwo którejś ze stron lub remis) i wielu graczy lubuje się w mniej popularnych opcjach rynków.
Jeśli spojrzymy tylko na najpopularniejszy sport do obstawiania, jakim jest niewątpliwie piłka nożna, to dziś możemy obstawiać niemal każdy aspekt futbolowego spotkania. Począwszy od wyniku i liczby bramek, poprzez strzelców goli, a skończywszy na liczbie żółtych kartek, fauli czy też rzutów rożnych. Im więcej tych opcji, tym lepszą ocenę będzie zyskiwał bukmacher. Najlepszy powinien mieć zatem u siebie nawet tysiące różnych możliwości na obstawianie piłki nożnej i innych sportów. Dodatkiem do szerokiej oferty powinny być różne dodatkowe narzędzia obejmujące typowanie, np. kreator zakładów (Bet Builder) czy zakład na życzenie. 

Oferta bonusowa z jasnymi zasadami

Fundamentem pakietu promocyjnego są bonusy powitalne, które mają docelowo ułatwić graczowi udany start przygody z obstawianiem na danej stronie. Do najpopularniejszych bonusów na start należą: zakład bez ryzyka (cashback), bonus od depozytu - od pierwszej, a czasem drugiej lub trzeciej wpłaty środków na konto - a także darmowy zakład (freebet).
Nie tylko same bonusy są niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na to, która firma to najlepszy bukmacher. Przygotowanie oferty promocyjnej to jedno, rozjaśnienie zasad jej funkcjonowania to drugie. Na nic zda się nawet najbardziej obszerny pakiet bonusowy, jeśli klient nie będzie wiedział, jak dokładnie działa każda z promocji i co może zyskać lub stracić. Kurs minimalny pojedynczego zdarzenia, minimalny kurs całkowity kuponu, warunki obrotu bonusem - to najważniejsze poszukiwane przez gracza informacje. Dokładny, nieskomplikowany i ogólnodostępny regulamin promocji i bonusów to znak przejrzystości i uczciwości operatora. W ten sposób zatem buduje się zaufanie na linii podmiot - gracze.

Zakład bez ryzyka

Promocja znana także jako cashback oznacza, że gracz może w przypadku błędnego typowania odzyskać stawkę kuponu lub jej część. Im wyższy cashback, a także prostsze warunki obrotu, tym korzystniejszy to bonus z punktu widzenia typerów. Najlepsi bukmacherzy ten rodzaj promocji proponują nawet bez wymogu obrotu. Zasada jest wówczas prosta - błędny typ, środki wracają od razu do gracza, który ma dowolność, co chce z nimi zrobić - wypłacić czy może grać dalej.
Niewątpliwie dostępność tej promocji ma wpływ na to, który operator jest najchętniej wybierany przez użytkowników. Warto zatem poznać ofertę powitalną, aby stwierdzić czy zadbał on o ten element w swoim pakiecie powitalnym.

Darmowy zakład za samą rejestrację

W ofercie powitalnej dużym zainteresowaniem graczy cieszy się darmowy zakład na start, czyli freebet. To zupełnie darmowy bonus przyznawany nowym użytkownikom po ukończeniu przez nich rejestracji. Zwykle do otrzymania darmowego zakładu nie trzeba wpłacać własnych środków z banku - ten wariant jest najbardziej pożądany. W zależności od warunków, freebet może być przeznaczony na jeden, konkretny zakład za pełną kwotę bonusu lub do rozdysponowania wedle uznania gracza. U najlepszych ponownie nie wymagany obrotu bonusem, a po zagraniu za jego wartość od razu środki przypisywane są do konta depozytowego.
Zalecamy dokładne przestudiowanie regulaminu każdej promocji, bo niekiedy jednak po rozliczeniu darmowego zakładu jako wygranej, regulamin wymaga dodatkowego obrotu tymi środkami. Darmowy zakład jako składnik pakietu bonusów na start to wyznacznik jakości oferty promocyjnej.

Aktualizacja promocji

Ważne, by oferty promocyjne były na bieżąco aktualizowane. Tyczy się to zarówno pakietu powitalnego, jak i stałych promocji bonusowych dostępnych dla regularnie obstawiających. Trudno, by najchętniej wybierany przez graczy do obstawiania miał monotonnie proponować te same promocje, nie zwracając uwagi na aktualne wydarzenia sportowe. Warto regularnie śledzić zmieniające się promocje.
Niemal każdy najlepszy operator przygotowuje specjalne promocje na najważniejsze mecze i wydarzenia sportowe. Mogą to być boosty kursowe (np. kurs 100.0 czy kurs 200.0 na dany typ z określeniem kwoty bonusowej przy stawce już nawet 1 PLN lub 2 PLN), a także inne formy promocji np. cashback za błędne typowanie meczu. Takie akcje promocyjne zazwyczaj pojawiają się przy okazji najważniejszych spotkań (zazwyczaj piłkarskich), a najlepsi starają się cyklicznie uruchamiać tego typu bonusy dla graczy.

Wysokie kursy

Z punktu widzenia gracza najlepsze zakłady, to te z wysokimi kursami. Warto zatem zwrócić uwagę na to, jak poszczególne rynki typów kształtują się na rynku. Wprawdzie na pierwszy rzut oka kursy  niewiele się różnią, ale po głębszej obserwacji jesteśmy w stanie wykazać, które firmy oferują najwyższe współczynniki, a które są pod tym względem wyraźnie gorsze. Sztuczne zaniżanie kursów lub manewrowanie nimi bez uzasadnionej przyczyny łatwo może zirytować graczy. A dzisiejszy rynek jest tak obszerny, że zmiana bukmachera nie stanowi żadnego problemu. Wysokie, rzetelne, rozsądne kursy to wyznacznik jakości.
Dodatkowym atutem są promocje podwyższające wartość przeliczników, na czele z grą bez podatku czy AKO boostami. 

Aplikacja mobilna

Większość operatorów na rynku posiada aplikację mobilną, która stanowi znaczne ułatwienie dla wszystkich użytkowników. Wygoda grania przez smartfona jest niepodważalna. Dziś telefon przy sobie mamy właściwie non stop, a aplikacja pozwala na błyskawiczny login, analizę oferty i zawarcie zakładu lub sprawdzenie rezultatu już wysłanego kuponu. Co ważne, niejeden najlepszy bukmacher premiuje graczy różnymi bonusami np. darmowymi zakładami za zainstalowanie aplikacji i wykorzystanie jej do gry. 
Nie bez znaczenia jest także dostępność aplikacji na różne systemy operacyjne. Najlepsi operatorzy dbają o to, aby dostępność do aplikacji mobilnej była możliwie największej liczby urządzeń, bez względu na to, czy są to smartfony z Androidem czy iOS. 

Szybkie wpłaty i wypłaty

Sprawny system szybkich wpłat i wypłat pieniędzy to kolejny element, na który gracze zwracają szczególną uwagę przy poszukiwaniach miejsca do obstawiania. Podkreślmy, że obstawianie u podmiotów posiadających zezwolenie od Ministerstwa Finansów równoznaczne jest z odpowiednim zabezpieczeniem środków finansowych. Dziś typerzy mają do wyboru różne sposoby zasilenia konta. Należą do nich m.in. wpłata z wykorzystaniem internetowych systemów płatności, wpłata poprzez e-portfele (Skrill czy Neteller), tradycyjna płatność kartą kredytową lub debetową oraz za pośrednictwem transakcji mobilnych BLIK czy karty paysafecard. Wszystko odbywa się bez prowizji i cały proces trwa zaledwie kilka chwil.
Przy operowaniu pieniędzmi najważniejsze jest bezpieczeństwo, czas i prosta obsługa płatności. Wielu graczom zależy na błyskawicznej wpłacie lub wypłacie wybranej kwoty. Ważną kwestią są też m.in. limity transakcji oraz obsługa jak największej liczby banków, szczególnie przy ekspresowych wypłatach. Warto zatem sprawdzić, czy skorzystamy z takich opcji płatności, które odpowiadają w pełni naszym potrzebom. 

Dobre opinie użytkowników

Wzorowa współpraca na linii najlepszy bukmacher - gracz oparta jest na wzajemnym zaufaniu. Jakkolwiek górnolotnie by to nie brzmiało, dobra opinia w branży bukmacherskiej to niezwykle istotny element strategii wszystkich firm. Operator może zasłużyć na pozytywne słowa poprzez zbudowanie szerokiej oferty zakładów, oferowanie kilku bonusów startowych, rozbudowane metody płatności i inne aspekty, które poruszyliśmy wyżej. Przy wyborze warto zainteresować się, jaką cieszy się opinią w środowisku i co na temat proponowanych przez niego usług sądzą inni gracze.
Informacji o tym można szukać w sieci, czytając analizy na stronach branżowych albo przeglądając wątki dotyczące poszczególnych firm. 

Jak zacząć grać u bukmacherów w Polsce?

Z roku na rok rośnie zainteresowanie zakładami bukmacherskimi i obstawianiem. Duży wpływ na to miała choćby organizacja Euro 2012 czy sukcesy piłkarskiej reprezentacji pod wodzą Adama Nawałki cztery lata później. Krokiem milowym dla rozwoju całej branży była zaś nowelizacja ustawy hazardowej z 2017 r., która niemal do zera ograniczyła w Polsce działalność nielegalnych operatorów zagranicznych. Obecnie “szara strefa” stanowi margines, a gracze chętnie korzystają z usług legalnych, polskich firm, posiadających stosowną licencję na oferowanie i przyjmowanie zakładów, których zwyczajowo określamy mianem "legalni bukmacherzy".
Dziś najpopularniejszą formą gry jest obstawianie u bukmachera w internecie, choć dalej na całym świecie znajdziemy stacjonarne lokale, czyli po prostu punkty naziemne, w których tradycyjnie możemy wziąć do ręki książeczkę z dostępną ofertą, wykonać spokojną analizę i postawić na wybrane zakłady. Z drugiej strony, nawet tam zaczyna dominować elektronika. Komputery, tablety i maszyny do wysyłania kuponów są normą w krajach Europy Zachodniej, a u nas również znajdziemy ich coraz więcej.
Nie ma jednak wątpliwości, że gracze preferują obstawiać przez internet. Tutaj wszystko jest szybsze, łatwiejsze w obsłudze, bardziej dynamiczne i nowoczesne. Pomimo tego, reguły gry pozostają niezmienne, a gra u któregoś z listy operatorów nie są przeznaczone dla wszystkich. W bezpiecznym starcie pomoże przyswojenie kilku podstawowych zasad, które są świetnymi wskazówkami dla początkujących osób, dopiero zastanawiających się nad tym, jak zacząć obstawiać i co dokładnie oferują bukmacherzy w Polsce.
Bukmacher internetowy - dlaczego warto grać?
Dopuszczeni do gry u legalnych operatorów są tylko pełnoletni użytkownicy. Weryfikacja danych osobowych następuje przy rejestracji konta w serwisie online. Nie warto podawać fałszywego imienia, nazwiska, wieku, adresu i innych informacji, bo próba oszustwa na pewno zostanie wyłapana. Do częstych praktyk nieuczciwych graczy należy wpisywanie wymyślonego numeru PESEL. W takich sytuacjach reakcja jest błyskawiczna - operator ma bazę danych, za pomocą której natychmiast identyfikuje podane cyfry i ewentualnie blokuje możliwość rejestracji lub gry.
Konto możemy zweryfikować poprzez skany lub zdjęcia ważnego dokumentu tożsamości, np. dowodu osobistego lub paszportu. Do wypłaty środków finansowych będzie nam też potrzebny numer aktualnego i aktywnego rachunku bankowego. Bukmacherzy zatrudniają wykwalifikowanych pracowników, którzy czujnie obserwują zachowanie klientów. 
Jeśli spełniamy warunki umożliwiające nam rejestrację, staniemy przed wyborem bukmachera nr 1 w Polsce. Warto zwrócić uwagę na bonusowe oferty powitalne zawierające m.in. darmowe zakłady oraz udogodnienia dostępne u poszczególnych operatorów, takie jak transmisje wydarzeń na żywo, zakłady live, sporty wirtualne czy możliwość gry z tymczasowym statusem konta. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby posiadać konto u kilku bukmacherów. Co do zasady, możesz mieć konto u każdego z nich, natomiast ważne, żeby były legalne zakłady, a tylko takie znajdziesz w rankingu przygotowanym na naszym portalu.

Jak sprawdzić legalność bukmachera w Polsce?

Bukmacher - jak sprawdzić legalność?

Bukmacherzy z licencją

Legalni bukmacherzy z naszego rankingu są całkowicie legalni i funkcjonują na podstawie licencji otrzymanej od Ministerstwa Finansów. Łącznie na rynku działa kilkunastu takich operatorów. Dalej jednak w Polsce reklamują się firmy, które nie posiadają stosownego zezwolenia, a pomimo tego i tak próbują zwabić do siebie graczy, oferując obstawianie niezgodne z polskim prawem.
Jak rozpoznać legalnego bukmachera? Oto krótka lista cech takich operatorów:
 • działa na podstawie licencji od Ministerstwa Finansów
 • nie znajduje się w Rejestrze Domen Zakazanych
 • działa zgodnie z polskim prawem
 • posiada siedzibę w Polsce
 • odprowadza 12% podatku obrotowego do Skarbu Państwa
Jednym z najłatwiejszych elementów do sprawdzenia będzie ostatni punkt, czyli podatek od gier. Wystarczy wejść na stronę internetową, wybrać dowolne zdarzenia na kupon i zobaczyć, czy nasza stawka pomnożona przez kurs jest równa czy może nieco mniejsza (dokładnie o 12%). Jeśli tak, to mamy do czynienia z legalnym bukmacherem. Podatek jest też wskazany w formie współczynnika i wartość 0.88 świadczy o pobieranym podatku w wysokości 12%. Zdarzają się sytuacje, że bukmacher bierze na siebie odpowiedzialność zapłacenia tej kwoty i mówimy wtedy o grze bez podatku. Informacja o takim "prezencie" pojawi się na naszym kuponie. 
Poza tym, już samo wejście na taką stronę będzie wiele mówić. Jeśli mamy do czynienia z operatorem działającym na podstawie Ministerstwa Finansów, to adres strony nie będzie posiadał żadnych cyfr czy liczb, a będzie zwykłym, prostym adresem. Dodatkowo, tylko legalne podmioty mają swoje aplikacje mobilne do pobrania z App Store lub na stronie mobilnej w przypadku smartfonów na Androidzie.

Bukmacherzy bez licencji

Wprowadzona w 2017 r. nowelizacja ustawy hazardowej jasno określa, że zakłady u bukmacherów mogą oferować i przyjmować tylko upoważnione do tego podmioty, które płacą w Polsce obowiązkowy podatek od gier hazardowych. “Szara strefa” unika tej opłaty, kusząc zainteresowanych nielegalną grą bez podatku.
Oszuści działają w ten sposób, że choć blokowane są ich domeny, to zakładają kolejne fikcyjne strony, na które zapraszają graczy poprzez reklamy czy e-maile. Wielu z nich to firmy od lat obecne na rynku, które po prostu zlekceważyły nowe przepisy, zignorowały konieczność uzyskania licencji od Ministerstwa Finansów i zdecydowały się prowadzić nielegalną działalność.
Pamiętajmy: gra u bukmacherów bez licencji grozi surowymi konsekwencjami. Korzystanie z usług podmiotów na “czarnym rynku” to łamanie polskiego prawa, zagrożone oczywiście konfiskatą pozyskanych środków oraz grzywną w wysokości nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych! Stanowczo odradzamy takie ryzyko, bo gra absolutnie nie jest warta świeczki i może skończyć się wyrokiem sądowym.

Ranking bukmacherów w Polsce

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, każdy operator przedstawiony w naszym rankingu, jest legalnym podmiotem. Prezentujemy Wam, co każdy bukmacher ma do zaoferowania swoim nowym i obecnym klientom i co wyróżnia poszczególnych na tle innych podmiotów z listy. Wskazaliśmy 10 najlepszych firm oraz pozostałe marki na polskim rynku bukmacherskim.

Bukmacher STS - 1. miejsce w rankingu bukmacherów (ocena 4.8/5)

STS, a właściwie Star-Typ Sport to założona w 1997 roku spółka handlowa prowadząca na terenie Polski działalność bukmacherską. Siedziba firmy mieści się w Katowicach.
Początkowo STS oferował graczom jedynie zawieranie zakładów w punktach naziemnych, jednak wraz z rozwojem technologii i internetu poszerzył swoją ofertę także o zakłady internetowe. Gra u tego bukmachera jest oczywiście w pełni legalna. Posiada on bowiem konieczną licencję Ministra Finansów na prowadzenie swojej działalności na terenie Polski.
STS to zdecydowanie największy operator w naszym kraju. W 2020 roku jego udział w rynku szacowano na 46%, a firma wcale nie zamierza spocząć na laurach i obecnie udział oscyluje w granicach 50% rynku, czyniąc firmę bukmacherem nr 1 pod tym względem. Świadomość dominacji na polskim rynku przyczyniła się do tego, że STS postanowił wyjść ze swoją działalnością poza granice naszego kraju, np. w Wielkiej Brytanii. 
Firma stworzyła również własną ofertę dla nowych graczy, którzy po założeniu nowego konta na jej stronie mogą skorzystać ze startowych bonusów. Oferuje ona również szereg promocji dla stałych graczy. Według rankingu czytelników Meczyki.pl STS to bukmacher nr 1 w Polsce.
Sprawdź aktualne promocje STS:
Firma znacząco wspiera też polski sport, sponsorując wiele drużyn, klubów i organizacji sportowych. STS jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Do grona sponsorowanych klubów należą natomiast: Raków Częstochowa, Jagiellonia Białystok, Zagłębie Lubin, Korona Kielce czy Widzew Łódź. 
STS idzie z duchem czasu, doceniając również działania e-sportowców. Markę STS promował m.in Piotr "Izak" Skowyrski, jeden z czołowych polskich influencerów esportowych. 
Wykorzystując swoją popularność firma zdecydowała się także na założenie fundacji “Sport Twoją Szansą”. Prowadzi ona działania na rzecz polskich sportowców, zwłaszcza tych, którzy z pewnych względów nie są w stanie poradzić sobie bez pomocy finansowej czy merytorycznej.

Bukmacher Superbet - 2. miejsce w rankingu bukmacherów (ocena 4.7/5)

Superbet jest firmą założoną w 2009 roku w Rumunii. Od czasu jego powstania, na terenie tego kraju powstało ponad 1200 punktów naziemnych. Następnie bukmacher przeniósł się również do Internetu, gdzie utworzył swoją stronę oraz kasyna. 
W Polsce firma funkcjonuje od 2017 roku, a jej obecna licencja na zawieranie zakładów wzajemnych od polskiego Ministerstwa Finansów obowiązuje od 18 października 2019 roku. Gracze mogą korzystać z jej usług za pomocą strony internetowej, aplikacji mobilnej oraz w punktach stacjonarnych. 
Superbet prężnie działa także w mediach społecznościowych i posiada swoje konta na Twitterze, Facebooku czy Instagramie, gdzie komentuje bieżące wydarzenia sportowe, ogłasza konkursy i promuje swoje bonusy. Na Instagrama wstawia natomiast grafiki z różnymi ciekawostkami sportowymi. Superbet posiada także swój kanał w serwisie YouTube. Rolę ambasadorów marki Superbet pełnią: Jerzy Dudek, Mateusz Borek i Mariusz Czerkawski. Superbet jest sponsorem piłkarskiego Lecha Poznań, Górnika Zabrze, GKS-u Tychy i Stomilu Olsztyn oraz Polskiego Związku Narciarstwa.  
Sprawdź aktualne promocje Superbet
W ofercie podstawowej Superbet znajduje się wszystkie najpopularniejsze dyscypliny sportowe i oferty e-sportowa. Okolicznościowo można obstawiać również wydarzenia polityczne i społeczne. Atutem Superbetu jest Superprzewaga, czyli rozliczenie kuponu, jeśli wytypowana drużyna lub zawodnik osiągnie określoną przewagę w rywalizacji.  
Siedziba firmy Superbet znajduje się w Katowicach, przy ulicy Pułku Piechoty 7A. Kapitał zakładowy firmy wynosi 2 000 000 PLN. 

Bukmacher Fortuna - 3. miejsce w rankingu bukmacherów (ocena 4.7/5)

Fortuna to bukmacher z grupy Fortuna Entertainment Group. Powstało w Czechach, a na polskim rynku działa już od 1996 roku. Początkowo firma oferowała swoim graczom jedynie zawieranie zakładów naziemnych i działała pod nazwą “Profesjonał”. Zmiana nazwy nastąpiła dopiero na przełomie 2007 i 2008 roku.
W 2012 roku Fortuna uzyskała zezwolenie Ministra Finansów na prowadzenie działalności w Polsce również za pośrednictwem internetu. Ponadto przedsiębiorstwo oferuje swoje usługi we wspomnianych już Czechach, Rumunii, a także na Węgrzech i Słowacji.
W naszym kraju działa kilkaset punktów naziemnych Fortuny. Co więcej, przedsiębiorstwo aktywnie wspiera polski sport. Fortuna jest sponsorem głównym Legii Warszawa oraz Radomiaka Radom, sponsorem tytularnym rozgrywek 1. ligi piłkarskiej oraz Pucharu Polski. Do grona organizacji wspieranych przez Fortunę należy też żużlowa PGE Ekstraliga i piłkarska Playarena. Legalny Fortuna jest także sponsorem federacji mieszanych sztuk walki KSW oraz gal freakowych pod szyldem Clout MMA. 
Sprawdź aktualne promocje Fortuny:
Fortuna jako pierwsza firma bukmacherska na dobre rozwinęła w Polsce ofertę zakładów online, w tym tych na żywo. Obecnie dostępna jest również oficjalna aplikacja mobilna, pozwalająca na obstawianie przy pomocy telefonów komórkowych lub tabletów.
Co ciekawe, od 2001 roku ukazywał się tygodnik “Profesjonał”, zawierający ofertę, tabele i statystyki wydarzeń sportowych. W 2008 roku zmienił on nazwę na “Fortuna zakłady bukmacherskie”, a od 2015 roku przekształcono go w dziennik. Jest dostępny w naziemnych punktach przyjmowania zakładów.
Jak można przeczytać na stronie internetowej Fortuny, firma aktywnie angażuje się także w inicjatywy społeczne i charytatywne. Wspiera lokalne kluby sportowe m.in. w zakupie sprzętu sportowego.

Bukmacher Betclic - 4. miejsce w rankingu bukmacherów (ocena 4.6/5)

Betclic to firma bukmacherska utworzona w 2005 roku w Londynie. Tempo jej rozwoju było naprawdę błyskawiczne. W 2010 roku miał m.in. ponad 35% udziału w rynku we Francji, a podczas Euro 2012 wygenerował 2 miliony zakładów sportowych, uzyskując aż 12 milionów euro przychodu. 
Od wielu lat również gracze w Polsce korzystali z usług Betclica, ale w 2017 roku musiał on zniknąć z polskiego rynku z powodu nowelizacji ustawy hazardowej. Powrócił jednak w 2019 roku, po tym, jak otrzymał licencję Ministerstwa Finansów. Dziś firma należy więc do grona legalnych bukmacherów.
Po powrocie na nasz rynek Betclic zadbał o odpowiednią promocję, decydując się na wsparcie wybranych drużyn sportowych. Idąc z duchem czasu Betclic zmienił nieco strategię i ograniczył sponsoring piłkarski do wsparcia Ruchu Chorzów i Warty Poznań. Wielkim echem odbija się status oficjalnego sponsora gal spod szyldu Fame MMA oraz oficjalnego partnera federacji UFC. Betclic jest też patronem wielu festiwali muzycznych czy innych przedsięwzięć kulturalnych, stawiając mocno na działania z influencerami. Ambasadorem marki na Polskę są Michał Pol, Jarosław "pashaBiceps" Jarząbowski, Mateusz Gamrot i Karolina Kowalkiewicz. 
Sprawdź aktualne promocje Betclic:
W przeszłości logo firmy widniało na koszulkach Lecha Poznań, Juventusu Turyn, Olympique Lyon czy Olimpique Marsylia.
Betclic aktywnie promuje swoje działania w mediach społecznościowych. Profile na Facebooku i Twitterze bogate są w posty dotyczące zarówno oferty zakładów, jak i ciekawostek ze świata sportu. Równie ciekawie jest na platformie YouTube. Tam z kolei dodawane są filmy dotyczące aktualnych wydarzeń sportowych i gal Fame MMA, a także m.in. sondy uliczne. Betclic organizuje transmisje na żywo, w których znane postacie uczestniczą w oglądaniu i komentowaniu na żywo popularnych meczów piłkarskich.
Firma nie zdecydowała się zabiegać o licencję na prowadzenie zakładów naziemnych. Swoją ofertę opiera więc jedynie na zakładach internetowych, które można zawierać nie tylko za pomocą oficjalnej witryny marki, ale także przez aplikację mobilną, która umożliwia granie na telefonie i tablecie. 
W swojej ofercie Betclic ma zarówno zakłady klasyczne, ofertę na żywo oraz gry karciane. Produkt Betclic wyróżnia się możliwością anulowania kuponu do dwóch minut po zagraniu lub dodaniu zdarzeń na postawiony już zakład. 
Nowych graczy mają natomiast przyciągnąć m.in. liczne promocje i bonusy, np.: betclic zakład bez ryzyka czy betclic freebet. Co więcej, ten bukmacher umożliwia swoim graczom oglądanie wybranych wydarzeń sportowych przez specjalne transmisje, m.in. ligi hiszpańskiej czy meczów tenisowych.

Bukmacher forBET - 5. miejsce w rankingu bukmacherów (ocena 4.5/5)

ForBET jest jednym z bukmacherów, którzy weszli na rynek w momencie nowelizacji Ustawy Hazardowej w 2017 roku. Dobry moment startu pozwolił na osiągnięcie silnej pozycji na rynku zakładów wzajemnych. Firma z siedzibą w Warszawie jest jednym z niewielu podmiotów, które posiadają zarówno licencję na punkty naziemne, jak i działalność w internecie. Na ten moment jednak forBET skupia się głównie na obecności w sieci. 
Sprawdź aktualne promocje forBET:
Jednym z haseł forBET jest "stawianie na sport", co odzwierciedla się w liczbie sponsorowanych podmiotów. forBET jest m.in. sponsorem Arki Gdynia, ŁKS-u Łódź czy oficjalnym partnerem federacji AMP Futbolu.

Bukmacher Fuksiarz - 6. miejsce w rankingu bukmacherów (ocena 4.5/5)

Fuksiarz, należący do spółki “Bukmacherska Sp. z o.o.”, posiada wymagane zezwolenie Ministra Finansów na prowadzenie zakładów wzajemnych. Bukmacher otrzymał je 9 grudnia 2020 roku, a numer licencji to PS4.6831.1.2020. Sama firma powstała natomiast 15 maja 2019 roku. Jej siedziba mieści się w Warszawie przy ulicy Wąchockiej 1F. W zarządzie spółki zasiadają doświadczeni eksperci branży hazardowej, a przewodzi jej Aneta Tylicka.  
Ambasadorem marki został znany dziennikarz, medialny celebryta, jeden z założycieli Kanału Sportowego na YouTube - Krzysztof Stanowski. To na razie jedyna twarz reklamowa tej firmy. Promują ją jednak w mediach społecznościowych współpracownicy Stanowskiego z Grupy Weszło. Fuksiarz podszedł kreatywnie do tematu sponsoringu sportowego i został oficjalnym sponsorem La Liga w Polsce. 
Fuksiarz posiada zezwolenie na organizację zakładów wzajemnych wyłącznie za pośrednictwem internetu, dlatego nie spotkamy w polskich miastach punktów stacjonarnych oznaczonych charakterystycznym logo Fuksiarza (dłoni ze skrzyżowanymi palcami wskazującym i środkowym, trzymającymi gałązkę czterolistnej koniczyny). Firma należy do grona sponsorów Polskiej Federacji Padla oraz Polskiej Ligi Tenisa. 

Sprawdź aktualne promocje Fuksiarza:

Na stronie internetowej bukmachera przeważa biała barwa, z wyraźnymi czerwonymi i szarymi dodatkami. Rozmieszczenie zakładek i panelu dyscyplin jest bardzo przejrzyste. Po lewej stronie witryny internetowej znaleźć możemy wszystkie dostępne do obstawienia dyscypliny sportowe. Powyżej znajduje się zakładka z kalendarzem wydarzeń, zdarzeniami dostępnymi w ramach promocji cashback, zakłady boost, czyli te z dodatkowo powiększonym kursem, a także popularne. W górnej części strony internetowej umieszczone zostało kilka zakładek. Należą do nich między innymi zakłady na żywo, sporty wirtualne czy promocje. Tutaj też umieszczone zostały przyciski logowania i przenoszące do formularza rejestracyjnego Fuksiarza. 
Marka jest również obecna w najpopularniejszych social mediach: na Facebooku, Twitterze, Instagramie czy na YouTube. Na profilach Fuksiarza znajdziemy informacje o nadchodzących wydarzeniach sportowych, kursach na poszczególne zdarzenia i ogólne - na temat zakładów bukmacherskich.

Bukmacher BETFAN - 7. miejsce w rankingu bukmacherów (ocena 4.4/5)

Betfan licencję na działania na terenie naszego kraju otrzymał w końcówce października 2018 roku. Według firmy, sam proces jej przyznawania trwał rekordowo krótko, bo zaledwie sześć miesięcy. Marką zarządzają ludzie doświadczeni w branży bukmacherskiej, w przeszłości pracujący w innych tego typu firmach. 
Bukmacher od razu zabrał się do promowania swojej działalności. Twarzą marki został były strongman, a obecnie zawodnik MMA - Mariusz Pudzianowski. Betfan działa w internecie, a w dodatku posiada około 85 punktów, gdzie można obstawiać stacjonarnie. Zakłady można zawierać więc przez stronę internetową lub też aplikację mobilną, umożliwiającą grę za pomocą telefonu komórkowego i tabletu. 
Sprawdź aktualne promocje Betfan:
Strona internetowa tego bukmachera jest wyjątkowo przejrzysta. Dominują w niej zielono-żółte barwy, a gracz może wybrać jedną z głównych zakładek: klasyczne zakłady sportowe, zakłady na żywo, e-sport, sporty wirtualne, gry (czyli sporty wirtualne) oraz rozrywka. Ciekawie prezentuje się zwłaszcza ostatnia z wymienionych. Tam Betfan oferuje zakłady dotyczące m.in. szeroko rozumianego “show-biznesu”. Co ciekawe, w ofercie zakładów można obstawiać nawet jaka będzie jutro pogoda.
Marka stara się być również aktywna w mediach społecznościowych, udzielając się aktywnie na kanale YouTube czy na Facebooku. 
Ponadto Betfan proponuje swoim graczom coś innowacyjnego. Każdy, kto sam ma pomysł na zakład, może zaproponować go na czacie lub przez funkcję My Bet, a propozycja zostanie rozpatrzona przez odpowiedni dział. Jeśli zostanie zatwierdzona - dołączy do oferty. Betfan przekonuje, że chce iść z duchem czasu, nie skupiając się tylko i wyłącznie na zakładach sportowych.

Bukmacher GO+ Bet - 8. miejsce w rankingu bukmacherów (ocena 4.3/5)

W Polsce od 2022 roku działa bukmacher GO+Bet. W przypadku tego operatora licencja przez Ministra Finansów została wydała w listopadzie 2021. Co ciekawe, GO+Bet ma zezwolenie również na prowadzenie działalności stacjonarnej, z czego korzysta tworząc w niektórych, wybranych lokalizacjach punkty (ok. 80 lokali), w których gracze mogą typować.
Największą popularnością cieszą się jednak zakłady online w GO+Bet. W swojej ofercie proponuje on przede wszystkim kilkadziesiąt dyscyplin sportu. Od tych najbardziej popularnych aż po bardzo niszowe dyscypliny. Gracze mogą typować również zmagania esportowe, wirtualny czy gry karciane. 
Sprawdź aktualne promocje Goplusbet:
GO+Bet kojarzy się z nowoczesnością i nieszablonowymi pomysłami. Sam bukmacher prezentuje swoją markę pod hasłem #ZmieniamyZasadyGry, co ma pokazać, że ma zamiar wprowadzić nowe podejście do świata zakładów bukmacherskich.
Serwis GO+Bet zdominowany jest przez odcienie beżu z dodatkiem czerni, a najbardziej charakterystyczne jest jaskrawy, limonkowy kolor widoczny również w logotypie. Połączenie nowoczesności z prostotą w odsłonie wizualnej jest przedłużeniem wizji związanej z całą działalnością.
GO+Bet proponuje kilka innowacji. Pozwala na zgłaszanie własnych typów poprzez zakładkę “Dream bet”, oferuje szereg bonusów dla wszystkich graczy, które wyróżniają się swoją konstrukcją. Ponadto pojawia się coraz częściej w świadomości kibiców poprzez sponsoring polskiego sportu, wspierając m.in. z Wisłę Kraków.
W tym wszystkim bukmacher nie zapomina jednak o kluczowych kwestiach, które mogą przyciągać do niego typerów i graczy. Oferta zakładów jest zatem rozbudowana i stale aktualizowana o największe wydarzenia w świecie sportu i te mniej popularne.
Idąc z duchem czasu GO+Bet przygotował także aplikację mobilną dla tych, którzy chcą móc korzystać z jego usług na urządzeniach mobilnych. To kolejny element strategii, będący w zgodzie z przewodnim hasłem. Innowacji i nowinek technologicznych nie powinno brakować także w kolejnych miesiącach i latach działalności GO+Bet, który chce pod tym względem wyróżniać się na polskim rynku zakładów bukmacherskich.

Bukmacher TOTALbet - 9. miejsce w rankingu bukmacherów (ocena 4.3/5)

TOTALbet to legalny polski bukmacher, który jest częścią Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych. Siedziba firmy mieści się w Warszawie.
W skład holdingu, którą częścią jest także TOTALbet, wchodzi m.in. Grupa ZPR Media, odpowiadająca za znane marki medialne. Są to m.in. “Murator”, “Super Express” czy “Radio ESKA”. Ponadto holding prowadzi hotele, restauracje, park rozrywki czy legalne kasyna naziemne w całej Polsce. Sam TOTALbet działa na podstawie zezwolenia wydanego przez Ministra Finansów od 2018 roku. Dzięki temu na terenie Polski działa w pełni legalne, i może oferować swoje usługi przez internet. 
Sprawdź aktualne promocje TOTALbet:
Bukmacher stawia na nowoczesne rozwiązania w swoim serwisie. Stąd odważny design, w którym dominują jaskrawa zieleń i odcienie szarości. TOTALbet przygotował, poza standardową wersją strony internetowej, także aplikację mobilną. 
W ofercie zakładów TOTALbet proponuje kilkadziesiąt dyscyplin sportu, które można typować w wersji przedmeczowej i na żywo. Ponadto operator oferuje obstawianie sportów wirtualnych, e-sportu oraz gier karcianych (zakładka Totalgames). TOTALbet z pewnością wyróżnia się grą bez podatku na bardzo korzystnych warunkach dla graczy. 
Najbardziej aktywni klienci mogą dołączyć do programu TOTAL VIP. Jest to program lojalnościowy oferowany przez bukmachera, które premiuje graczy regularnie korzystających z jego usług. 
TOTALbest jest jednym z bukmacherów związanych z freak-fightami, będąc sponsorem federacji Prime MMA. W "portfolio" operatora znajdziemy też współpracę z siatkarskim Projektem Warszawa oraz federacją MMA - FEN.

Bukmacher BetX - 10. miejsce w rankingu bukmacherów (ocena 4.3/5)

BetX na polskim rynku działa od 29 maja 2020 roku i proponuje graczom typowanie zakładów bukmacherskich przez internet. Firma ma jednak o wiele większe doświadczenie w swojej działalności. Samo zezwolenie z Ministerstwa Finansów, które uprawnia do legalnego przyjmowania zakładów w naszym kraju, uzyskała już na wiele miesięcy wcześniej. 
BetX od ponad 20 lat funkcjonuje m.in. na rynkach europejskich czy afrykańskich. Dlatego debiutując na polskim rynku mogła od razu dobrze się do tego przygotować, co zaowocowało wejściem z rozbudowaną ofertą zakładów czy bonusów dla graczy. 
Sprawdź aktualne promocje BetX:
Bukmacher aktywny jest również w mediach społecznościowych, a profile BetX znajdziemy choćby na Facebooku, Twitterze czy Instagramie. Gracze natomiast z oferty zakładów mogą korzystać zarówno za pośrednictwem strony internetowej, jak i w aplikacji mobilnej.
BetX stawia na nowoczesne rozwiązania, a także przyciąga typerów rozbudowaną ofertą. Gracze u tego mogą obstawiać wydarzenia sportowe, typować zakłady na żywo, a także znaleźć propozycje zakładów na gry karciane i sporty wirtualne. 
Wśród dostępnych promocji BetX oferuje m.in. freebety z mnożnikiem, wyższe kursy na wybrane wydarzenia. Choć BetX funkcjonuje już od pewnego czasu, to stale udoskonala swoją ofertę. Dzięki temu jest jednym z prężniej rozwijających się legalnych bukmacherów.

Bukmacher ETOTO

ETOTO to polska firma z siedzibą w Warszawie, która otrzymała zezwolenie od Ministerstwa Finansów na legalne prowadzenie działalności w listopadzie 2014 r. i szybko rozgościła się na rynku zakładów bukmacherskich. ETOTO przez pewien czas nie posiadał punktów stacjonarnych i był dostępny tylko w internecie. Obecnie jednak gracze mogą odwiedzić trzy lokale naziemne w całej Polsce. Jeden znajduje się we Warszawie, drugi w Krakowie, a trzeci w Białymstoku.
ETOTO mocno postawiło na promocję marki. Z doświadczenia wiadomo, że różni operatorzy zwracają się do znanych postaci i proponują im kontrakty reklamowe. Angażowani do promocji projektów bukmacherskich są m.in. obecni lub byli sportowcy. ETOTO poszło inną drogą, rozpoczynając współpracę z najbardziej rozpoznawalnymi polskimi dziennikarzami sportowymi. 
Bukmacher zyskał na popularności poprzez stworzenie formatu “Quizów Pod Napięciem”, czyli organizowanych turniejów wiedzy sportowej. Filmy z kolejnymi odcinkami publikowanymi w serwisie YouTube cieszą się dużym zainteresowaniem, a oprócz wspomnianych wyżej osób reklamujących ETOTO, udział w quizach biorą różni ludzie ze środowiska m.in. inni znani dziennikarze i byli sportowcy. Wykazać się mogą również widzowie, kibice, pasjonaci futbolu, którzy mają szansę na wysyłanie swoich pytań.
Sprawdź aktualne promocje ETOTO:
Już wiemy, że marketing i pomysł na kreację własnego wizerunku to duża zaleta ETOTO. Spójrzmy teraz, jak wygląda druga strona medalu, czyli oferta bukmacherska w serwisie online. Na stronie internetowej ETOTO wzrok przyciąga przyjazny interfejs, który pozwala na łatwe poruszanie się w obszarze zakładów i promocji. Jasno widoczna jest cenna i niekiedy niezbędna ikonka, a mianowicie czat z konsultantem, opcja bardzo pomocna w razie jakichkolwiek problemów.
U tego operatora obstawimy wszystkie najciekawsze wydarzenia sportowe: od najlepszych piłkarskich rozgrywek, po tenisowego Wielkiego Szlema, emocje w skokach narciarskich, NBA i innych ważnych dyscyplinach. ETOTO przygotowało też coś dla sympatyków m.in. piłki wodnej, krykieta czy badmintona. Do wyboru, do koloru.
ETOTO, jak wielu innych polskich bukmacherów, również oferuje użytkownikom prostą w obsłudze aplikację mobilną. Z kolei wśród dostępnych akcji promocyjnych warto wyróżnić pakiet powitalny złożony z bonusów od depozytu oraz darmowych zakładów. Ambasadorem marki jest Joanna Jędrzejczyk, była mistrzyni najlepszej federacji MMA na świecie - UFC.

Bukmacher LV BET

LV BET to prowadząca działalność bukmacherską spółka handlowa z siedzibą w Katowicach. Weszła ona na rynek w 2016 roku, gdy otrzymała stosowną licencję Ministerstwa Finansów. LV BET to więc w pełni legalny operator, u którego można grać zarówno online, jak i w licznych punktach naziemnych.
Bukmacher aktywnie wspiera polski sport i jest m.in. sponsorem głównym Śląska Wrocław oraz Piasta Gliwice. 
Sprawdź aktualne promocje LV BET:
Na stronie internetowej LV BET dominują żółto-czarne barwy, a układ podstron i zakładek jest bardzo przejrzysty. W lewej części użytkownik znajdzie więc dostępne do obstawienia dyscypliny sportowe, a wyżej m.in. przejście do zakładów na żywo, sportów wirtualnych i e-sportu, które również znajdują się w ofercie LV BET. W razie jakichkolwiek wątpliwości, na stronie widoczne są także zakładki dotyczące szeroko rozumianej pomocy dla gracza.
Sam LV BET pisze o sobie następująco: “Moglibyśmy wzorem konkurencji napisać, że przede wszystkim - jesteśmy legalni na polskim rynku, ale nie na tym chcemy opierać swoją unikalność. Chcemy, abyście wiedzieli, że w LV BET zaskoczymy Was, naszych Graczy, dynamiką rozwoju, świeżymi pomysłami, a przede wszystkim podejściem nastawionym na Was, drodzy Użytkownicy!”.
Marka jest też oczywiście obecna w mediach społecznościowych, a więc na Facebooku, Instagramie i Twitterze, a także platformie YouTube. Dominują tam informacje i ciekawostki dotyczące sportu i zakładów bukmacherskich.
Zakłady w LV BET można zawierać nie tylko przez stronę internetową lub w punktach naziemnych, ale także za pośrednictwem aplikacji mobilnej, która dostępna jest na systemach Android oraz iOS.

Bukmacher ComeOn

ComeOn to międzynarodowa marka bukmacherska, która na polskim rynku wystartowała we wrześniu 2023 roku. Do tej pory firma funkcjonowała m.in. w Szwecji, Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Spółką zarządzającą ComeOn jest Cherry Online, która w Polsce zarządza jednocześnie PZBukiem. 
Sprawdź aktualne promocje ComeOn:
Doświadczenie zebrane przez lata działalności na wielu zagranicznych rynkach sprawiło, że od momentu startu w Polsce ComeOn zaprezentował gotowy produkt bukmacherski. Gracze już od samego początku mogą np. korzystać z aplikacji mobilnej lub brać udział w darmowych grach z nagrodami.   

Bukmacher Betters

Betters to jeden z bukmacherów działającym na polskim rynku od stosunkowo niedawna. Bukmacher działa pod spółką SILESIA Entertainment Sp. z o.o z siedzibą przy ul. Menniczej 1 w Cieszynie. Firma jest oparta w 100% na polskim kapitale, a kapitał zakładowy spółki wynosi 2 000 000 zł.
Sprawdź aktualne promocje Betters:
Aktualnie Betters nie posiada żadnego punktu stacjonarnego i do dyspozycji graczy została oddana strona internetowa oraz aplikacja mobilna na systemy Android i iOS.

Bukmacher PZBuk

Polskie Zakłady Bukmacherskie - czyli inaczej PZBUK - licencję Ministra Finansów uzyskały w 2018 roku, dzięki czemu mogły rozpocząć działalność na terenie naszego kraju. Strona internetowa wystartowała dokładnie we wrześniu 2018, szybko zyskując dość duży rozgłos dzięki różnego rodzaju kampaniom reklamowym.
PZBUK zwraca na siebie uwagę ciekawą szatą graficzną, która kojarzyć może się z estetyką dawnego PRL-u, do czego PZBUK najprawdopodobniej próbuję nawiązywać. Jedną z głównych grafik jest postać piłkarza z dawnych lat. Być może ma to na celu przywołanie pozytywnych skojarzeń, bowiem to właśnie w nieco odległej już przeszłości polska piłka nożna odnosiła największe sukcesy, a jak wiadomo, to właśnie futbol jest najczęściej obstawianym u bukmacherów sportem. 
Sprawdź aktualne promocje PZBuk:
W przeszłości Polskie Zakłady Bukmacherskie sponsorowały drużyny i rozgrywki z innych dyscyplin: reprezentację Polski w koszykówce, Energa Basket Ligę (zarówno kobiet, jak i mężczyzn), koszykarski Puchar Polski, a także reprezentację Polski w hokeju na lodzie i Polską Ligę Hokeja.
PZBUK należy do spółki Cherry Online Polska. Swoją działalność skupia ona przede wszystkim na przestrzeni internetowej, dlatego raczej mało prawdopodobne jest, że ten legalny bukmacher otworzy swoje punkty naziemne. W tym momencie grać można więc jedynie przez stronę internetową lub aplikację mobilną, która umożliwia zawieranie zakładów przez telefon czy tablet.
Zdając sobie sprawę z rosnącej konkurencji PZBUK chce do siebie zachęcić m.in. przez liczne bonusy i promocje, zwłaszcza te dla nowych graczy.

Bukmacher Bwin

Bwin to międzynarodowa firma prowadząca działalność od 1997 roku. Obecnie Bwin funkcjonuje w kilkunastu krajach, a w 2024 roku ma zadebiutować również na polskim rynku, na mocy zezwolenia udzielonego przez Ministra Finansów. Bwin może być dobrze znany polskim kibicom, bowiem od lat sponsoruje uznane sportowe marki, jak choćby Real Madryt. 
Sprawdź aktualne promocje Bwin:
Nowi gracze rejestrując się w Bwin z kodem promocyjnym będą mieli okazję uzyskać bonusy powitalne. Jakie dokładnie? O tym szerzej napiszemy, gdy Bwin będzie wchodził na nasz rynek. 

Bukmacher Betway

Po długim czasie oczekiwania przez polskich graczy, na rodzimym rynku pojawił się jeden z największych, międzynarodowych bukmacherów. Mowa o firmie Betway, która ma już zezwolenie na prowadzenie działalności w naszym kraju i nawet zaczęła już działalność w Polsce. Betway przygotowuje się do przedstawienia oferty bonusowej graczom, a ci mogą oczekiwać, że będzie ona rozbudowana. Poza zakładami sportowymi, Betway w innych krajach proponuje także m.in. typowanie e-sportu czy zakładów na sporty wirtualne i u nas jest podobnie. 
15 stycznia 2024 roku Betway zawiesił tymczasowo swoją działalność w Polsce. Powodem jest konieczność wprowadzenia zmian w serwisie i poprawienie produktu oferowanego graczom. O dacie ponownego startu Betway będziemy informować na bieżąco.
Sprawdź aktualne promocje Betway:
Ponowne wejście do Polski firmy Betway oznacza, że gracze będą mieli okazję uzyskać bonusy powitalne u nowego bukmachera.

Bukmacher Totolotek

Totolotek to jeden ze starszych podmiotów na polskim rynku, świadczący swoje usługi już od 1992 roku, natomiast opcję gry w sieci wprowadził dopiero w 2013 roku. Totolotek przez długi czas należał do grona bukmacherów posiadających konieczną w Polsce licencję Ministerstwa Finansów.
W 2005 roku firma Totolotek SA została przejęta przez grecką firmą “Intralot”, natomiast w 2019 roku nowym właścicielem została niemiecka grupa “Gauselmann”. Wraz z końcem 2023 roku spółka ogłosiła zamknięcie działalności Totolotka i po 31 latach na rynku marka bukmacherskim przestanie funkcjonować. 

Bukmacher eWinner

eWinner od początku działalności postanowił zaznaczyć swoją obecność w świadomości graczy. Z tego powodu nawiązał współpracę z Marcinem Gortatem, jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców. Były koszykarz klubów NBA został ambasadorem marki i promował m.in. serię zakładów Custom Bet. Opcja ta polega na zgłaszaniu propozycji zakładów przez samych graczy, które następnie są weryfikowane i mogą znaleźć się w oficjalnej ofercie bukmachera. Był to jeden z flagowych projektów eWinner u progu jego działalności.
Poza współpracą z Marcinem Gortatem, eWinner mocno postawił na sponsoring polskiego sportu. Z naciskiem na żużel, w którym eWinner obecny był na kilku płaszczyznach. Operator zakładów bukmacherskich był tytularnym sponsorem zmagań eWinner 1. ligi, oficjalnym sponsorem żużlowej Ekstraligi i partnerem tytularnym Apatora Toruń. 
Jednak eWinner w sportowym sponsoringu prezentował się znacznie szerzej, mając swoje miejsce w nazwie rozgrywek 2. ligi piłkarskiej, czy współpracując z bokserskim brandem Knockout Boxing Night. W rozgrywkach koszykarskich eWinner obecny jest jako oficjalny bukmacher Trefla Sopot. 
eWinner wychodził także poza świat tradycyjnego sportu. Stąd współpraca z Polską Ligą Esportową, oraz bogata oferta zakładów na esport czy sporty wirtualne. W tym aspekcie firma z siedzibą w Gdyni była zaliczana do grona firm stawiających mocno na zakłady esportowe.
Kolejnym projektem specjalnym była Loża VIP, a więc program lojalnościowy dla najbardziej zaangażowanym w grę użytkowników. Założenia projektu były bardzo ambitne i poza bonusami, sam program ma dać dostęp do dedykowanym eventów, czy oferować bilety na wydarzenia sportowe i kulturalne. 
20 lutego 2023 roku spółka ogłosiła, że wraz z końcem marca 2023 roku przestanie przyjmować zakłady. 30 czerwca 2023 roku eWinner sp z o.o. zakończył swoją działalność. 

Bukmacherzy online a naziemni

Lata temu najlepsze firmy na polskim rynku postawiły na rozwój oferty online, co okazało się skutecznym pomysłem. Dziś zdecydowana większość zakładów zawierana jest w internecie. Nadal jednak sprawnie funkcjonują punkty stacjonarne, choć wydawało się, że "internetowa ofensywa" pozbawi właścicieli lokali naziemnych argumentów do dalszej inwestycji w tradycyjną formę obstawiania. Rynek się wprawdzie diametralnie zmienił, ale fakty są takie, że dwie największe firmy w Polsce - STS oraz Fortuna - mają po kilkaset lokali naziemnych. I nie są to jedyne firmy, które nadal z takich punktów korzystają. Z pozoru są one kierowane do tradycjonalistów, którzy nie odnaleźli się w czasach cyfrowej rewolucji, ale gdyby tylko oni korzystali z ich oferty, utrzymywanie dość drogich przybytków nie opłacałoby się finansowo.
Wszystkich legalnych operatorów można podzielić na trzy grupy z uwzględnieniem kryterium licencji na poszczególne usługi:
 • Mają zezwolenie na działalność i online, i naziemną - m.in. STS, Fortuna
 • Mogą działać tylko online - m.in. Betclic, PZBuk
 • Mają licencję tylko na stacjonarne usługi
Punkty naziemne cieszą się największym zainteresowaniem graczy starszego pokolenia, którzy są przyzwyczajeni do przeglądania papierowej oferty i zapisywania typów na kartce. W tym miejscu jednak warto podkreślić, że rozwój technologiczny nie ograniczył się jedynie do obstawiania online. W punktach stacjonarnych STS można skorzystać z... aplikacji mobilnej, uruchomionej na urządzeniu dostępnym w lokalu. 
Oferta internetowa pokrywa się z naziemną, a niektóre programy partnerskie i promocje funkcjonują równocześnie w obu miejscach. Podstawową różnicą jest zaś anonimowość. Przy grze online, podanie danych osobowych (łącznie z adresem, numerem PESEL oraz dokumentem tożsamości) to obowiązek. Bez zweryfikowania tożsamości gracz nie wypłaci ani złotówki. Obstawianie naziemne odbywa się anonimowo. Pracownik punktu przyjmowania zakładów może zapytać klienta o dowód w razie wątpliwości związanych z pełnoletnością, ale o ile wygrana nie przekracza 2280 zł, a gracz nie żąda pisemnego potwierdzenia faktu pozyskania środków, nie trzeba się legitymować.
Dlaczego jednak zdecydowana większość graczy preferuje zawieranie zakładów przez internet? Dwa kluczowe czynniki to wygoda i czas. Po pierwsze, obstawiać online można z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. W komunikacji miejskiej, przy biurku, w łóżku, na plaży, w galerii handlowej, parku... Gdziekolwiek, o ile na horyzoncie działa łącze. Tutaj ważną rolę odgrywa aplikacja mobilna na urządzenia typu tablet czy smartfon.
Ponadto, zakłady w sieci nie są objęte jakimikolwiek ograniczeniami czasowymi, a punkty stacjonarne mają określone godziny otwarcia i zamknięcia. Gra przez internet daje także możliwość dokładnej analizy oferty i wysłania kuponu w dowolnym momencie. W lokalu naziemnym zwykle przebywają inni gracze, może tworzyć się kolejka, która spowoduje opóźnienie momentu zawarcia zakładu, co niekiedy potrafi krzyżować plany typerom.

Euro 2024 - Mistrzostwa Europy 2024 w Niemczech

W 2024 roku gospodarzem Euro 2024 będą Niemcy. W związku z tym bukmacherzy w Polsce przygotowują specjalną ofertę na typowanie meczów. Zakłady bukmacherskie pojawią się na wiele tygodni przed planowanymi mistrzostwami Europy, co nie powinno dziwić. W końcu Euro to najważniejsza impreza sportowa w tym roku, o czym wiedzą sami operatorzy. 
Bukmacherzy wystawili już kursy na pierwszą fazę turnieju po tym, jak poznaliśmy komplet wszystkich drużyn. Przypomnijmy, że będą to 24 reprezentacje, w tym Polacy. Zespoły zostaną podzielone na sześć grup, po cztery drużyny w każdej. Dwie najlepsze oraz cztery drużyny z trzecich miejsc z każdej grupy awansują do kolejnej fazy Euro 2024.
Układ fazy grupowej wygląda następująco:
 • Grupa A: Niemcy, Szkocja, Węgry, Szwajcaria
 • Grupa B: Hiszpania, Chorwacja, Włochy, Albania
 • Grupa C: Słowenia, Dania, Serbia, Anglia
 • Grupa D: Polska, Holandia, Austria, Francja
 • Grupa E: Belgia, Słowacja, Rumunia, Ukraina
 • Grupa F: Turcja, Gruzja, Portugalia, Czechy
Poniżej prezentujemy faworytów Euro 2024 według bukmachera Fortuna:
 • Francja (kurs 6.00)
 • Anglia (kurs 6.00)
 • Niemcy (kurs 6.50)
 • Hiszpania (kurs 9.00)
 • Portugalia (kurs 12.00)
 • Włochy (kurs 13.00)
 • Holandia (kurs 15.00)
 • Polska (kurs 75.00)
Bukmacherzy to właśnie tym krajom dają największe szanse na końcowy triumf podczas Euro 2024 w Niemczech.
W tym miejscu warto zaznaczyć, że zakłady bukmacherskie przygotowane przed turniejem będą dotyczyć tylko meczów fazy grupowej, bowiem nie wiemy jeszcze kto awansuje do kolejnej fazy zmagań. Wielki piłkarski turniej ma to do siebie, że zdarzają się podczas niego niespodzianki, co trzeba uwzględnić. Jednak zaraz po zakończeniu fazy grupowej, udostępnione zostaną kursy na kolejne mecze. Można być pewnym, że Mistrzostwa Europy 2024 będzie można obstawiać u bukmacherów w przypadku każdego z pojedynków.
Na całym turnieju łącznie odbędzie się 51 spotkań, które grane będą na dziesięciu stadionach. Mecz otwarcia zaplanowano na stadionie Allianz Arena, natomiast finał rozegrany będzie na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.
Kiedy odbędą się piłkarskie Euro 2024? Ta impreza odbędzie się w typowym dla turniejów międzynarodowych terminie, na przełomie czerwca i lipca. Pierwszy mecz mistrzostw zaplanowano na 14 czerwca, natomiast finał rozegrany będzie 14 lipca. 
Wśród najpopularniejszych typów znajdą się oczywiście zakłady meczowe, ale nie tylko. Bukmacherzy przy okazji najważniejszej imprezy piłkarskiej w Europie, którą tym razem organizują Niemcy, pozwalają na typowanie rozstrzygnięć danej rundy, obstawianie tytułu mistrzowskiego, czy też dojście do określonej fazy turnieju. Praktycznie cały rynek bukmacherski oferuje też kursy na tytuł króla strzelców imprezy. Na najbliższe mistrzostwa Europe wybiera się cała śmietanka czołowych piłkarzy, zatem w tym zakresie będzie dość szeroki wybór.

Wpłaty i wypłaty u polskich bukmacherów

Dużą zaletą obstawiania online jest możliwość błyskawicznego przelewania pieniędzy z konta bankowego na konto gracza i w drugą stronę. Coraz szybsze metody wpłat i wypłat powodują, że za pomocą kilku kliknięć można sfinalizować oczekiwaną transakcję. Obrót środkami finansowymi to jednak poważny temat, w którym warto się orientować, by przez własne błędy nie narazić się na niepotrzebne nerwy. Wyjaśniamy, jakie sposoby wpłacania oraz wypłacania pieniędzy dostępne są u legalnych polskich bukmacherów.

Wpłaty

Operatorzy działający na polskim rynku na tyle rozwinęli swoją ofertę, że udostępniają graczom nawet do kilkunastu form płatności. Obstawiający liczą przede wszystkim na szybkość transakcji, zarówno jeśli chodzi o jej wykonanie, jak i czas transferu środków z konta na konto. Firmy starają się, by przeprowadzenie takiej operacji było możliwie jak najmniej skomplikowane. Największą popularnością cieszy się opcja natychmiastowej wpłaty środków poprzez urządzenie mobilne.
Jeszcze kilka lat temu gracze posługiwali się tradycyjnym przelewem, z przenoszeniem i przepisywaniem danych oraz długim oczekiwaniem na potwierdzenie transakcji. Teraz mało kto z tego korzysta, a niektórzy legalni bukmacherzy zrezygnowali nawet z tej możliwości na rzecz bardziej nowoczesnych i szybszych metod.
Największe zainteresowanie wzbudza właśnie jedna ze wspomnianych metod, czyli internetowe systemy płatności. Oferują je giganci rynku serwisów transakcyjnych, na czele z PayU, DotPay czy Przelewy24. Firmy bukmacherskie współpracują z nimi i wspólnie proponują użytkownikom bezstresowe i szybkie przelewy.
Internetowe systemy płatności pozwalają niemal w mgnieniu oka wpłacić pieniądze bez naliczania jakiejkolwiek prowizji. Co najważniejsze, to całkowicie bezpieczne, legalne i sprawdzone źródła. Umożliwiają sprawne operowanie dowolnymi środkami finansowymi. Uwzględniają także możliwość płacenia BLIK-iem, a więc bijącą ostatnio rekordy popularnością metodą płatności mobilnej. Dopuszczają też transakcje wykonywane za pomocą kart kredytowych oraz wirtualnych portfeli.
Pieniądze wpłacimy również za pomocą wspomnianych kart kredytowych lub debetowych VISA czy Mastercard. Załatwimy wszystko bezpiecznie i szybko, jeśli mamy pod ręką swoją kartę i możemy wpisać widoczne na niej dane, niezbędne do udanego przeprowadzenia całej operacji finansowej.
Tak jak w przypadku jakichkolwiek innych płatności internetowych z wykorzystaniem karty, tak i tutaj podajemy standardowe dane: imię i nazwisko jej właściciela, numer, datę ważności (miesiąc/rok) oraz kod CVC widoczny na odwrocie. Z powodów bezpieczeństwa, znakomita większość banków żąda dziś dodatkowego potwierdzenia takiej transakcji w aplikacji mobilnej. Uwaga: wpłata z użyciem karty kredytowej lub debetowej może być objęta prowizją bankową. O ewentualnych dodatkowych kosztach bukmacherzy informują przed dokonaniem płatności.
Trzecia najpopularniejsza metoda zasilenia konta gracza to wykorzystanie e-portfeli, zwanych też portfelami internetowymi, e-walletami, elektronicznymi czy wirtualnymi portfelami. Najbardziej znane i zaufane e-portfele to Skrill, Neteller oraz Masterpass. Większość legalnych bukmacherów udostępnia graczom tę opcję płatności.

Wypłaty

Zlecenie wypłaty środków na konto bankowe na ogół zajmuje dosłownie chwilę, ale czas jej realizacji zależy od operatora, u którego gramy. Bukmacherzy rywalizują o jak najszybsze przelewanie pieniędzy użytkownikom, a stosowane dziś systemy płatności pozwalają na zasilenie rachunku gracza w kilka minut od złożonego podania.
W tym miejscu trzeba przypomnieć, że wszyscy operatorzy żądają uprzedniej pełnej weryfikacji konta. Bez okazania zdjęć lub skanów aktualnego, wybranego dowodu tożsamości i tym samym potwierdzenia swoich danych, żaden operator zakładów nie wypłaci komukolwiek ani grosza. To podstawa funkcjonowania zaufania i bezpieczeństwa na linii operator-gracz.
Opcja zlecenia wypłaty zazwyczaj dostępna jest w podstawowym panelu użytkownika. Do zrealizowania takiej prośby zwykle wystarczy podać wskazaną kwotę i zatwierdzić całą operację hasłem logowania. W niektórych miejscach można spotkać się z dodatkowym wymogiem potwierdzenia numeru rachunku, na który mają trafić pieniądze.
Czasami znajdziemy informację, że bukmacher może zaakceptować naszą transakcję nawet po 12, 24 czy 48 godzinach, ale to zazwyczaj regulaminowe zabezpieczenie w razie ewentualnych problemów technicznych. Rzadko zdarzają się przypadki, by gracz musiał czekać na zatwierdzenie wypłaty dłużej niż kilka, kilkanaście minut.
Osobną kwestią jest czas, który operator potrzebuje na sprawne wysłanie pieniędzy na rachunek bankowy podany przez gracza. Najlepsi specjaliści robią to w zaledwie kilka minut, u niektórych należy poczekać trochę dłużej. Grając u legalnych bukmacherów można być jednak pewnym, że wszystko odbędzie się z poszanowaniem prawa i zgodnie z ustalonym regulaminem. To sprawdzone, zaufane i bezpieczne źródła zakładów bukmacherskich, działające na podstawie profesjonalnej licencji przyznawanej przez Ministerstwo Finansów.
Limity wypłaty odgórnie ustalane są przez operatorów, natomiast aktualnie prawie żaden z nich nie narzuca żadnych ograniczeń.

Zmiany na rynku zakładów wzajemnych

W 2017 roku polski rynek bukmacherski przeżył prawdziwe trzęsienie ziemi. Przez wcześniejsze lata bardzo wielu graczy korzystało bowiem z usług zagranicznych bukmacherów, którzy nie pobierali obowiązkowego podatku od ewentualnych wygranych. Traciły więc na tym legalne, polskie firmy, które nie mogły przebić się wśród bardzo licznej konkurencji. Szacuje się, że do 2016 roku tylko 10% zakładów zawieranych na terenie Polski dotyczyło legalnych podmiotów, odprowadzających w naszym kraju konieczny podatek.
Obstawianie zakładów u zagranicznych bukmacherów było nielegalne już od 2010 roku, gdy rząd uchwalił tzw. ustawę hazardową. Właśnie wówczas zdecydowano się stworzyć podatek dla firm bukmacherskich wynoszący 12% od obrotu. Wprowadzono też konieczność posiadania stosownej licencji Ministra Finansów RP. 
W tamtym momencie korzystanie z usług bukmacherów niezarejestrowanych w Polsce przestało być legalne. Żadna z zagranicznych firm nie zdecydowała się wówczas na rejestrację swojej działalności w naszym kraju i płacenie wspomnianego podatku. Niektórzy całkowicie zrezygnowali z oferowania swoich usług na terenie Polski. Inni pozostawili graczom możliwość zawierania zakładów, ale korzystanie z ich usług było już niezgodne z przepisami ustawy hazardowej.
Wielu typerów nie bało się ewentualnych konsekwencji, dalej korzystając z usług nielegalnych operatorów. W 2017 roku wprowadzono jednak nowelizację ustawy, która znacząco utrudniła firmom bukmacherskim bez polskiej licencji funkcjonowanie na naszym rynku. Powstał bowiem rejestr domen zakazanych, do których dostęp jest całkowicie zablokowany. Na liście znalazły się więc strony internetowe nielegalnych bukmacherów. 
Wielu użytkowników z utęsknieniem wypatruje powrotu do Polski - w legalnej odsłonie - firm popularnych przed laty, gdy nie obowiązywała jeszcze u nas obecna wersja ustawy hazardowej. 
Tacy potentaci jak Bet365, Bet-at-home, Unibet czy William Hill nie wykluczali, że w niedługiej przyszłości, po przeprowadzeniu odpowiedniej analizy potencjalnych zysków, zdecydują się na powrót. Lata jednak mijają, a żaden z tych bukmacherów nie otworzył się ponownie na legalną działalność w Polsce.
Nie można też ustalić, czy to właśnie którakolwiek z międzynarodowych potęg jest jednym z oczekujących na zgodę z ministerstwa na oferowanie i przyjmowanie zakładów. Jeżeli dany bukmacher nie dzieli się taką informacją z użytkownikami, to możemy przypuszczać, że do powrotu jest jeszcze daleka droga.
Nie bez powodu wspominamy o zakładach bukmacherskich, które same informują graczy o złożeniu stosownych dokumentów. Tak właśnie postąpił inny rynkowy potentat - austriacki Bwin, który niedawno wrócił do działania w naszym kraju. Ten operator zasłynął przed laty ze sponsorowania najlepszych piłkarskich drużyn na świecie, takich jak ówczesny AC Milan oraz Real Madryt. Przed nowelizacją ustawy hazardowej działał też w Polsce i teraz wrócił już jako legalny bukmacher.
Przed powrotem, po wejściu na stronę internetową, w odróżnieniu od dobrze większości graczom znanych komunikatów o “logowaniu z kraju, w którym nie oferujemy usług”, mieliśmy pierwsze zaskoczenie. Cały serwis online był widoczny i dostępny, jakby można było z niego zwyczajnie korzystać.
Można było przejrzeć ofertę zakładów pre-match oraz na żywo, sprawdzimy sporty wirtualne, aktualne promocje, kasyno internetowe, mamy opcję wyboru strony mobilnej. Co więcej, można się było nawet zarejestrować lub zalogować na wcześniej utworzone konto. Na tym jednak “wolna ręka” w Bwin się kończyła. Teraz Bwin działa już zgodnie z licencją i obstawianie u niego jest całkowicie legalne.
Nowelizacja ustawy hazardowej z 2017 roku zdecydowanie pomogła legalnym podmiotom. Wielu graczy pod jej wpływem zrezygnowało bowiem z gry u zagranicznych firm bez licencji, przenosząc się na witryny rodzimych bukmacherów. Z pewnością zyskały też na tym stacjonarne punkty przyjmowania zakładów.
Aktualnie bukmacherów można podzielić na trzy grupy:
 1. legalni bukmacherzy - firmy zarejestrowane na terenie naszego kraju, płacące podatki i mogące oferować swoje usługi całkowicie legalnie na terenie Polski zarówno poprzez swoje punkty stacjonarne, jak i przez internet
 2. bukmacherzy nieprzyjmujący zakładów od Polaków - firmy, które po wejściu w życie nowelizacji ustawy, zaprzestały rejestracji i świadczenia swoich usług graczom przebywającym na terenie Polski
 3. bukmacherzy nielegalni - firmy, które mimo braku rejestracji w Polsce nadal świadczą swoje usługi polskim rezydentom, tłumacząc się nadrzędnością prawa europejskiego nad prawem polskim.
Poniżej przedstawiamy bukmacherów w naszym kraju. Przy każdym z nich wskazujemy, czy posiada licencję na działanie w sieci oraz stacjonarnie:
Bukmacherzy - lista zakładów bukmacherskich

Dlaczego nie grać na stronach nielegalnych bukmacherów?

Granie u nielegalnych bukmacherów, którzy nie posiadają stosownej licencji Ministra Finansów RP może wiązać się z bardzo poważnymi konsekwencjami. W obowiązującej ustawie można znaleźć następujący zapis:
„Art. 109. Kto uczestniczy w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.”
Korzystanie z usług nielegalnych podmiotów jest nie tylko niezgodne z prawem, ale i zwyczajnie niewygodne, chociażby przez liczne ograniczenia związane z wpłatami i wypłatami. Blokadę na wszelkie płatności związane z takimi firmami założyły już najbardziej popularne portfele elektroniczne, takie jak Skrill czy Neteller. W podobny sposób działają polscy pośrednicy szybkich przelewów, a więc chociażby Przelewy24 i Dotpay.
Jeśli mamy wątpliwości, czy dany bukmacher posiada odpowiednią licencję i jest w naszym kraju legalny, możemy zajrzeć na stronę Ministerstwa Finansów, gdzie znajdziemy pełen spis i dowiemy się, którzy z nich są legalni. Aktualnie znajduje się tam kilkanaście firm, wśród których są m.in. STS, Superbet, Fortuna, Betclic czy forBET.

Dlaczego grać wyłącznie u legalnych polskich bukmacherów?

W ostatnich latach rynek legalnych bukmacherów mocno się rozwinął. Po pierwsze, z roku na rok przybywa podmiotów, które otrzymują stosowną licencję Ministerstwa Finansów Lista bukmacherów, u których można grać online, cały czas się powiększa.  Obecni operatorzy na polskim rynku niewątpliwie zdają sobie sprawę z coraz większej konkurencji, dlatego starają się przyciągnąć do siebie nowych graczy na wiele sposobów.

Wysokie kursy

Niegdyś mówiło się, że polscy bukmacherzy nie mogą pochwalić się atrakcyjnymi kursami. Może i w zamierzchłych czasach tak było, ale teraz na pewno nie ma z tym żadnego problemu. Bardzo często firmy bukmacherskie w Polsce oferują swoim graczom kursy lepsze niż nielegalna konkurencja.

Bonusy dla nowych i stałych graczy

Legalni bukmacherzy mają też dla swoich użytkowników całą gamę bonusów powitalnych (i nie tylko), które mogę w dużym stopniu zrekompensować konieczność zapłacenia podatku od wygranej. Do najczęściej oferowanych promocji należą więc freebety, bonusy od depozytu (np. podwojenie pierwszej wpłaty) czy zakłady bez ryzyka, polegające na tym, że w przypadku niepowodzenia w danym zakładzie, operator na określonych warunkach zwraca graczowi postawioną stawkę.
Zdarza się też, że bukmacher nagradza swoich użytkowników dodatkowo za dużą liczbę trafionych typów na jednym zakładzie. Tego typu promocję ma dla swoich graczy chociażby Superbet. Jeśli nasz kupon okaże się trafiony, a znajdowało się na nim pięć zdarzeń, do naszej wygranej dodawane jest np. dodatkowe 5%. Im takich typów w danym zakładzie więcej, tym większa bonifikata

Szybkie wpłaty

Jeśli do interesującego nas meczu pozostaje kilka minut, a my chcielibyśmy takie spotkanie postawić na naszym zakładzie, nie ma z tym żadnego problemu. Każdy polski bukmacher ma możliwość dokonywania błyskawicznych wpłat na konto gracza, chociażby dzięki pośrednikom szybkich przelewów, do których należą np. Przelewy24 i Dotpay.

Szybkie wypłaty

Chyba nie ma nic bardziej frustrującego z perspektywy gracza niż długie oczekiwania na wypłatę środków. Na szczęście bukmacherzy zajęli się tą bolączką klientów i wprowadzili natychmiastowe wypłaty. Dzięki temu pieniądze klientów mogą znaleźć się na koncie bankowym w zaledwie kilka minut. Wszystko zależy od tego, w jakim banku gracz ma konto. Podmioty z naszej listy w sekcji "Wypłaty" wskazuje listę, która dokładnie opisuje godziny i czas wypłat dla poszczególnych banków.

Wygodny i szybki kontakt

W przypadku gry u legalnych bukmacherów nie ma też żadnych problemów, by w razie ewentualnych pytań i problemów skontaktować się z polskimi pracownikami firmy. U większości takich firm dostępny jest czat na żywo, który pozwala na błyskawiczny kontakt. Gra u zagranicznych firm może się zaś wiązać w tej kwestii z dużymi utrudnieniami.

Szybkie i intuicyjne aplikacje mobilne

Rozwój technologii sprawił, że dziś legalne zakłady można zawierać nie tylko przez strony internetowe czy w punktach stacjonarnych, ale również przez na ogół dostępne aplikacje mobilne. Zazwyczaj oferują one możliwość wpłacania i wypłacania środków, zawierania zakładów przedmeczowych i tych LIVE, śledzenia statystyk, a nawet oglądania meczów.

Bukmacherzy - lekcja z historii

Bukmacherzy - historia zakładów bukmacherskich na świecie
Początki świata zakładów bukmacherskich, jaki znamy dziś, można datować na przełom XIX i XX w. W ojczyźnie futbolu - Anglii wraz z rozwojem zawodowego futbolu, rosła też liczba kibiców zainteresowanych rozrywką w postaci obstawiania wyników. Zakłady błyskawicznie zyskały na popularności. Kilka lat po zakończeniu I wojny światowej, Anglicy zdecydowali się sprofesjonalizować "dzikie obstawianie" i otworzyć pierwszy legalny punkt bukmacherski. W 1922 r., w samym futbolowym sercu zachodniej części Anglii - Liverpoolu, powstał pierwszy lokal naziemny.
Polacy musieli czekać na pierwszy stacjonarny punkt do upadku powojennego ustroju. Oczywiście w PRL-u obstawianie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, a w gazetach sportowych normą była rubryka z typami proponowanymi przez redakcję, lecz dopiero lata 90. przyniosły daleko idące zmiany w tej materii. W 1992 r. otworzył się Totolotek, co czyni go najstarszym na rynku. Kilka lat później powstał Profesjonał (od 2008 r. - Fortuna) oraz STS. Wówczas trudno było miarodajnie ocenić, czy to byli akurat najlepsi operatorzy w Polsce. Nie mieli bowiem dużej konkurencji.
Obecnie w Polsce legalnie działa kilkanaście firm oferujących i przyjmujących zakłady, z czego największe z nich mają po kilkaset lokali naziemnych. Takie punkty długo były jedynym możliwym miejscem gry. W celu postawienia kuponu należało się przejść do wybranego punktu stacjonarnego, sprawdzić dokładnie ofertę (wypisaną markerem lub wydrukowaną), wskazać odpowiednie zdarzenia i odebrać wydrukowany "bilecik" z zakładami. Rynek był mniejszy, więc nawet najlepszy nie miał takiej konkurencji jak teraz.
Dziś dominują internetowe zakłady. Obstawianie przeniosło się do sieci. Gracze mają większy wybór, łatwiej im zdecydować, jaki jest najlepszy operator online i powierzyć mu środki finansowe. Typowanie przez internet, z wykorzystaniem strony internetowej lub aplikacji mobilnej, to szybsza i wygodniejsza metoda. Można zawierać zakłady z dowolnego miejsca, o ile akurat włączy się transmisję danych lub podłączy do sieci Wi-Fi. Przy biurku, w łóżku, w komunikacji miejskiej, w parku, w galerii handlowej, w restauracji. Wraz z rozwojem internetu najlepsi operatorzy musieli zatem iść z duchem czasu.
Wniosku na temat tego, kto jest numerem 1, nie można wysnuć po krótkiej wizycie na jednej czy drugiej stronie internetowej. To wymaga obszernej analizy i fachowego podejścia ze strony gracza, który będzie stał przed ważną decyzją. Najlepszy bukmacher powinien wyróżniać się w takich zakresach jak przede wszystkim dostępna oferta zdarzeń, bonusy i promocje, darmowe zakłady, obstawianie na żywo czy wysokie kursy.

Bukmacherzy - oficjalna lista Ministerstwa Finansów na 2024

Poniżej przedstawiamy podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Informacje o bukmacherach z listy pochodzą z oficjalnych danych Ministerstwa Finansów:
 1. FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
 2. Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
 3. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
 4. forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000263257, NIP: 5482487290, REGON: 240448217) dawniej Casino Games Sp. z o.o.- zezwolenie z dnia 4 maja 2016 r. nr PS4.6831.10.2016;
 5. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;
 6. Totalbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000662497, NIP: 1132929621, REGON: 366521110) - zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017.
 7. Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.
 8. BEM Operations Limited z siedzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.   
 9. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018.
 10. Traf-Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Kijowskiej 1 (KRS:0000358998; NIP: 1132805190, REGON: 142435268) - zezwolenie z dnia 30 listopada 2018 r. nr PS4.6831.3.2018
 11. Bukmacherska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020
 12. Go+Bet posiada zezwolenie (PA11.6831.11.2021) wydanego przez Ministra Finansów w dniu 29 listopada 2021 r.
 13. BetX Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsko-Białej (KRS: 0000623608, NIP: 5472161871, REGON: 364718161) - z dnia 28 listopada 2018 r. nr PS4.6831.30.2017
 14. BWIN POLAND S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Tanecznej 18A (KRS: 0000027214, NIP: 5240302341, Regon: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
 15. Betcris Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni przy ul. Podolskiej 21 (KRS: 0000748281, NIP: 5482704652, Regon: 381380504) – zezwolenie nr PS4.6831.1.2019 z dnia 19 grudnia 2019 r.
 16. Silesia Entertainment Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie przy ul. Menniczej 1 (KRS: 0000832339, NIP: 5482729741, REGON: 385708634) - zezwolenie nr PS4.6831.7.2020 z dnia 16 kwietnia 2021 r.
 17. GM Gaming Limited z siedziba we Wrocławiu przy ul. Zwycięskiej 20A/204 (REGON: 381885664, NIP: 8971861619, KRS: 0000759388) - zezwolenie nr PS4.6831.1.2021 z dnia 28 września 2021 r.
Jedynie podmioty wymienione na niniejszej liście posiadają zezwolenia na oferowanie zakładów bukmacherskich przez sieć Internet na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

FAQ - bukmacherzy

Którzy bukmacherzy są legalni?

W rankingu Meczyki.pl znajdziesz wyłącznie bukmacherów z licencją od Ministerstwa Finansów. Wszyscy z naszej listy posiadają zezwolenia i obstawianie u nich jest bezpieczne oraz legalne.

Jaki jest najlepszy bukmacher w Polsce?  

Według czytelników Meczyki.pl wśród bukmacherów nr 1 to firma STS.
0(0 głosów)

Dyskusja

- komentarzy