Premier League

Anglia
24 / 25

Premier League terminarz - liga angielska. Poznaj aktualną tabelę i mecze Premier League

Premier League terminarz

W tym miejscu oferujemy dostęp do terminarza Premier League - szczegółowego i zawsze w pełni aktualnego. Można tu sprawdzić nie tylko kalendarz ligi angielskiej tego sezonu, ale także kilku poprzednich edycji tych rozgrywek oraz wiele innych szczegółów. 

Górna część terminarza Premier League zawiera mecze, które nie zostały jeszcze rozegrane. Podana jest przy nich data i godzina rozpoczęcia. Pod nimi natomiast można znaleźć te spotkania, które już się zakończyły. Po kliknięciu w wybrany mecz przeniesiemy się na stronę, gdzie znajdują się szczegółowe informacje na jego temat - składy, wynik, przebieg meczu, statystyki, nazwisko arbitra głównego oraz liczba kibiców na trybunach. 

Obok terminarza znajdują się najnowsze informacje, które dotyczą ligi angielskiej. Pod nimi widzimy tabelę ligową oraz kilka klasyfikacji indywidualnych: klasyfikację kanadyjską, tabelę strzelców, asystentów oraz zawodników z największą liczbą kartek na koncie. Jeszcze niżej można znaleźć odnośniki do podstron innych lig piłkarskich z analogicznymi informacjami.

Terminarz ligi angielskiej 

Premier League to najwyższa piłkarska klasa rozgrywkowa w Anglii, ale udział w niej mogą brać również zespoły z Walii. Rozgrywki te uznawane są za najbardziej prestiżowe wśród wszystkich lig krajowych. 

Tabela Premier League posiada swoją dość szeroką czołówkę, czyli popularne “Top 6”. W jej skład wchodzą: Manchester United, Liverpool FC, Chelsea FC, Manchester City, Arsenal FC oraz Tottenham Hotspur. Najbardziej utytułowanymi zespołami w Anglii są dwie pierwsze z wyżej wymienionych. 

Manchester United najwięcej tytułów zdobył za kadencji Sir Alexa Fergusona - szkocki szkoleniowiec pracował na Old Trafford w latach 1986-2013 i w tym czasie zdobył 46 różnych pucharów, w tym 13 mistrzostw Anglii. Po jego odejściu “Czerwone Diabły” przeżyły ogromny kryzys, który wykorzystały przede wszystkich Manchester City i Chelsea FC. Później swoją potęgę odbudował również Liverpool. W XXI wieku tylko jedna drużyna spoza “Top 6” zdołała zdobyć tytuł mistrzowski - stało się to w sezonie 2015/16, a pierwsze miejsce w tabeli Premier League zajął wówczas Leicester City, co było jedną z największych sensacji w nowoczesnym futbolu.