Bundesliga

Niemcy
23 / 24

Strzelcy

Bundesliga 2023/2024
Bundesliga 23/24Niemcy
Zobacz więcej

Bundesliga strzelcy - liga niemiecka. Poznaj aktualnego króla strzelców Bundesligi

Klasyfikacja strzelców Bundesligi

Na tej stronie można zapoznać się ze szczegółową i zawsze aktualną klasyfikacją strzelców Bundesligi. Tuż obok liczby goli każdego piłkarza, w nawiasie, znajduje się liczba bramek strzelonych przez niego z rzutu karnego. Przy nazwisku widzimy natomiast zdjęcie zawodnika i klub, którego barwy reprezentuje. 

Informacje, jakie można uzyskać na tej stronie nie dotyczą wyłącznie jednego sezonu. Można zapoznać się tutaj również z tabelą strzelców Bundesligi poprzednich edycji tych rozgrywek. Po kliknięciu w wybranego piłkarza, przeniesiemy się na jego profil ze statystykami, danymi personalnymi, historią kariery i innymi szczegółami. 

Tuż obok tabeli strzelców ligi niemieckiej, można znaleźć tabelę ligową, najnowsze wiadomości dotyczące Bundesligi, aktualny terminarz oraz listę liderów statystyk drużynowych. Pod klasyfikacją strzelców znajdziemy również klasyfikację kanadyjską, najlepszych asystentów oraz piłkarzy, którzy byli najczęściej karani kartkami. 

Bundesliga król strzelców

Bundesliga to jedna z czterech najlepszych lig piłkarskich w Europie i budzi emocje wśród kibiców na całym świecie - nie brakuje ich także w Polsce, gdyż właśnie tam wielu naszych reprezentantów zrobiło wielkie kariery. Najbardziej znanym z nich jest oczywiście Robert Lewandowski, który przez ostatnie lata wielokrotnie zostawał królem strzelców Bundesligi.

Wcześniej Lewandowski dzielił szatnię z Jakubem Błaszczykowskim i Łukaszem Piszczkiem - cała trójka występowała w Borussii Dortmund. Wtedy zespół z Zagłębia Ruhry wygrał ligę niemiecką i doszedł do finału Ligi Mistrzów. Później rozgrywki piłkarskie w Niemczech zostały zdominowane przez Bayern Monachium. 

Drużyna ze stolicy Bawarii ma olbrzymią przewagę nad resztą stawki, jeśli chodzi o liczbę tytułów mistrzowskich. Wysoko w tej klasyfikacji jest również FC Nuernberg, Borussia Dortmund, Schalke 04 oraz Hamburger SV. Możemy być jednak pewni, że jeszcze przez kilkadziesiąt lat nikt nie dogoni w niej Bayernu Monachium.