Liga Mistrzów

24 / 25

Strzelcy

Liga Mistrzów 2024/2025
Liga Mistrzów 24/25
Zobacz więcej

Liga Mistrzów strzelcy - Champions League. Poznaj aktualnego króla strzelców Ligi Mistrzów

Klasyfikacja strzelców Liga Mistrzów

Na tej stronie prezentujemy szczegółową i zawsze w pełni aktualną klasyfikację strzelców najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek piłkarskich, czyli Ligi Mistrzów. Można tu zapoznać się również z rankingami indywidualnymi poprzednich edycji tych rozgrywek. 

Po prawej stronie od tabeli strzelców Ligi Mistrzów znajdują się najnowsze informacje, mające związek z Champions League. Pod spodem można znaleźć natomiast aktualny terminarz tych rozgrywek i odnośniki do podstron innych piłkarskich lig z całego świata. 

Obok każdego nazwiska piłkarza w tabeli strzelców Ligi Mistrzów, znajduje się zdjęcie zawodnika oraz nazwa i herb klubu, w którym występuje. Obok dorobku bramkowego w nawiasie zaznaczono, ile goli piłkarz zdobył z rzutów karnych. Po kliknięciu w wybranego strzelca, przeniesiemy się na jego profil ze statystykami indywidualnymi, historią kariery, a także danymi personalnymi. 

Liga Mistrzów król strzelców

Liga Mistrzów to zdecydowanie najbardziej popularne rozgrywki klubowej piłki nożnej na całym świecie. Ich historia sięga połowy lat pięćdziesiątych - wtedy hegemonem w europejskim futbolu był Real Madryt. Turniej był rozgrywany wówczas pod nazwą Puchar Europy, a “Królewscy” wygrali jego pięć pierwszych edycji. Do dziś drużyna ze stolicy Hiszpanii jest najbardziej utytułowaną w Lidze Mistrzów. Rekord zawdzięcza przede wszystkim dwóm fantastycznym passom. Oprócz wspomnianej z połowy XX wieku, przytrafiła się ona w latach 2016-2018. Real Madryt wygrał wtedy Ligę Mistrzów trzy razy z rzędu i został tym samym pierwszym klubem, który obronił ten tytuł po sezonie 1991/92. 

Wśród klubów z największą liczbą tytułów klubowego mistrza Europy w czołówce znajdują się także: AC Milan, Liverpool FC, Bayern Monachium oraz FC Barcelona. Łącznie rozgrywki te zostały wygrane przez 22 różne zespoły. Najbardziej pechową drużyną można mianować Atletico Madryt, które aż trzy razy brało udział w finale Ligi Mistrzów, ale ani razu nie udało mu się go wygrać.