Zakład bez ryzyka bez obrotu [NAJWYŻSZY ZWROT] Lipiec 2024

Zakład bez ryzyka jest jedną z najpopularniejszych promocji na start u bukmacherów. W poniższym tekście wyjaśniamy m.in., czym jest zakład bez ryzyka bez obrotu, jakie są jego zasady i gdzie można zabezpieczyć swój kupon na wypadek porażki i otrzymać zwrot w gotówce. 

Zakład bez ryzyka - najlepszy cashback 2024

Rynek bukmacherski rozwinął się na tyle, że polscy typerzy mają spore pole manewru przy wyborze miejsca do gry. Poszukując odpowiedniego bukmachera do obstawiania, warto zwrócić uwagę na pakiet proponowanych przez niego bonusów na start, z zakładem bez ryzyka na czele.
Sprawdziliśmy oferty powitalne u wszystkich legalnych operatorów na rynku, tworząc listę dostępnych cashbacków.
Zakład bez ryzyka oferują m.in. bukmacherzy: Superbet, Fortuna, forBET i STS. Jeśli kupon lub kupony u tych firm będą przegrane, to otrzymamy zwrot od 100 PLN do nawet 3500 PLN w bonusie lub gotówce, czyli bez obrotu. 
W tabeli znajdują się czołowe cashbacki powitalne od polskich bukmacherów.
Bukmacher bez ryzykaWartość cashbackuSzczegóły
Superbet3500 PLN (tydzień bez ryzyka)Sprawdź
Fortuna300 PLN (na trzy kupony; bez obrotu)Sprawdź
forBET1330 PLNSprawdź
STS100 PLN (bez obrotu)Sprawdź
Betclic50 PLNSprawdź
Fuksiarz50 PLN (bez obrotu)Sprawdź
ComeOn100 PLN (bez obrotu)Sprawdź
Betters200 PLNSprawdź
Przedstawione wyżej bonusy aktywować można rejestrując się z kodami bonusowymi dostępnymi dla czytelników Meczyki.pl. 

Zakład bez ryzyka - na czym polega?

Co to jest zakład bez ryzyka? Ten rodzaj promocji bukmacherskiej oznacza, że w razie niepowodzenia - rozliczenia kuponu jako przegrany, następuje zwrot stawki. Innymi słowy, gracz po prostu odzyskuje zainwestowane pieniądze, jeśli nie uda mu się poprawnie wytypować wszystkich zdarzeń i w normalnych warunkach straciłby postawione środki.
Zakład bez ryzyka jako bonus bukmacherski
Zakład bez ryzyka branżowo znany jest jako cashback, czyli z języka angielskiego dosłownie zwrot pieniędzy. Przed zawarciem zakładu bez ryzyka należy dokonać pierwszej wpłaty. Cashback to nie darmowy bonus. Do jego realizacji niezbędne są własne środki finansowe, zwracane przez bukmachera w razie porażki. W zależności od obowiązujących zasad, zwrot może nastąpić albo do głównego depozytu, albo na konto bonusowe.
Wśród wielu obstawiających panuje błędne przekonanie, że zakład bez ryzyka to bonus przeznaczony tylko dla nowych graczy. Faktycznie, zazwyczaj cashback tyczy się pierwszego wysłanego kuponu, bezpośrednio po rejestracji konta, ale u wielu bukmacherów taka oferta pojawia się także w stałych, regularnych promocjach. Trzeba pamiętać, że każda firma prowadzi własną politykę bonusową. Z drugiej strony, jeśli zakład bez ryzyka jest składnikiem pakietu powitalnego, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że bukmacher online cyklicznie będzie oferował ten bonus w ramach regularnych akcji promocyjnych.

Jak oceniamy zakład bez ryzyka?

Przy ocenie zakładu bez ryzyka należy sprawdzić wszystkie elementy bonusu. Dla wielu "niedzielnych" typerów analiza może się sprowadzać do kwoty - im wyższa, tym lepsza. Ale to nie jest to prawda przy cashbackach. Charakterystyka tej promocji bukmacherskiej wymaga wnikliwego przyjrzeniu się wszystkim cechom bonusu.
Przy ocenie zakładu bez ryzyka należy odpowiedzieć sobie na poszczególne pytania:
 • Jaka jest kwota maksymalnego zwrotu stawki z zakładu bez ryzyka?
 • Czy zakład bez ryzyka aktywuje się automatycznie czy trzeba go aktywować?
 • Czy kod promocyjny jest konieczny do uzyskania cashbacku?
 • Jakie są warunki zawarcia zakładu bez ryzyka?
 • Czy zwrot stawki jest bez podatku czy z podatkiem?
 • Czy zwrot stawki jest do depozytu czy w środkach bonusowych?
 • Jakie warunki obrotu cashbackiem (o ile jest to wymagane)?
 • Jaki jest czas na wykorzystanie cashbacku (o ile jest to wymagane)?
Na podstawie odpowiedzi na te pytań i wieloletniego doświadczenia, eksperci Meczyki.pl przygotowali zestawienie najlepszych zakładów bez ryzyka. I zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami, w samej czołówce nie znajdują się same wysokie bonusy.
Poniżej analizujemy różnice w zakładach bez ryzyka dostępnych na polskim rynku bukmacherskim.

Zakład bez ryzyka - czym się różni u poszczególnych bukmacherów?

Firmy bukmacherskie z reguły tworzą autorskie warunki oferowanych bonusów. Z tego powodu nie ma możliwości, by zakład bez ryzyka na start miał identyczne zasady u wszystkich bukmacherów. Zadaniem gracza jest dokładna analiza samej oferty oraz regulaminu promocji we wybranym miejscu. Różnica pomiędzy poszczególnymi cashbackami nie polega tylko na wysokości ich kwoty.
W celu wyjaśnienia reguł działania zakładu bez ryzyka, poniżej wypisaliśmy wszystkie możliwe kluczowe różnice, jakie mogą wystąpić.
O wysokości cashbacku oczywiście decyduje bukmacher i może to od kilkuset, do nawet kilku tysięcy złotych. Uwaga: kwota cashbacku to maksymalny zwrot stawki, nie zaś dopuszczalna stawka zakładu. Przykładowo, jeśli cashback wynosi 100 zł, to można zagrać np. 200 zł, z zastrzeżeniem, że odzyska się nie więcej, niż właśnie 100 zł.
Kolejna istotna różnica występująca u polskich bukmacherów to sposób, w jaki gracz może wziąć udział w promocji obejmującej zakład bez ryzyka. U niektórych bukmacherów wystarczy po prostu zarejestrować i aktywować konto, co z automatu kwalifikuje nowego użytkownika do skorzystania z wszystkich bonusów powitalnych. Co ważne, tak jest w miejscach, gdzie funkcjonuje szybka rejestracja, bez pełnej weryfikacji danych. Czasem jednak można napotkać na dodatkowe wymagania, takie jak zaznaczenie odpowiedniego pola w trakcie rejestracji lub wybranie promocji z listy na kuponie.
Z zakładaniem konta związane jest także działanie kodu promocyjnego. Specjalny kod bonusowy obowiązuje u wszystkich najważniejszych polskich bukmacherów. W zależności od wybranego operatora, albo trzeba go wpisać ręcznie, albo zostanie on uzupełniony automatycznie, sam kod może np. aktywować promocję lub podnosić wartość cashbacku.
Niezwykle ważną kwestią są zasady wykorzystania samego pierwszego zakładu bez ryzyka. Zwykle bukmacher decyduje się na podanie konkretnych wytycznych, co do warunków promocyjnego kuponu. Decyzja o warunkach należy do bukmachera, a gracz musi dostosować się do reguł gry, jeżeli chce w pełni wykorzystać dostępny bonus.
Nie można zapomnieć o podatku od obrotu w wysokości 12%, który polscy bukmacherzy pobierają także w momencie aktywowania cashbacku. Przykładowo: zakład bez ryzyka o wartości 100 zł obowiązuje przy stawce wynoszącej dokładnie 113,64 zł. Każda niższa suma oznacza niższy zwrot, każda wyższa - równy 100 zł. Są jednak przypadki (jak np. w Fortuna i STS), że operator zwraca 100% stawki i sam odpowiada za zapłacenie podatku. 
Bukmacher informuje też, gdzie po wykorzystaniu zakładu bez ryzyka trafiają zwracane środki. Czy zakład bez ryzyka można od razu wypłacić? Są dwie opcje: klient może otrzymać pieniądze z powrotem do depozytu (czyli do wypłaty) lub na konto bonusowe. W tym pierwszym przypadku, to właśnie gracz decyduje, czy odzyskaną kwotę inwestować w kolejne zakłady, czy może wypłacić bezpośrednio i bezproblemowo na rachunek bankowy. Jeżeli zaś operator oddaje określoną sumę w postaci środków bonusowych, należy kontynuować grę zgodnie z warunkami oferty, a bukmacherzy ustalają konkretne warunki obrotu zwróconymi środkami. 
Ostatnia możliwa różnica to czas na wykorzystanie zakładu bez ryzyka. Nie jest to reguła, ale niektóre firmy decydują się ograniczyć jego ważność, na przykład na 30 dni. Tym bardziej więc zalecamy szczegółowe przestudiowanie regulaminu i warunków każdej promocji, nie tylko tej konkretnej. 

Najlepszy zakład bez ryzyka (Superbet)

Zdaniem graczy najlepszy zakład bez ryzyka w Polsce należy do bukmachera Superbet. Użytkownicy jako atuty tego cashbacku wymieniają: najwyższą kwotę na rynku, zabezpieczenie całego tygodnia gry a nie jedynie jednego zakładu. 
Zakład bez ryzyka w SuperbetWartość 
Wartość bonusu3500 PLN za tydzień bez ryzyka
Forma zwrotuBonus
Min. kurs kuponuBrak
Obrót3x, kurs min. 1.91
Czas aktywności bonusu10 dni
Opisując cashback w Superbet nie mówimy tylko o jednym zakładzie bez ryzyka, ale całym pierwszym tygodniu grania. Maksymalny zwrot z tytułu tego bonusu wynosi 3500 zł. Aby skorzystać z promocji należy najpierw dokonać pierwszej wpłaty na konto, a następnie po aktywacji bonusu gracz typuje przez pierwszy tydzień zakłady bez ryzyka. Jeśli po 7 dniach saldo okaże się minusowe, wówczas bukmacher przyzna zwrot obliczony według regulaminu. 
Wartość przyznanego cashbacku stanowi suma stawek gracza, na kupony w pierwszym tygodniu gry, po odjęciu sumy wygranych, podatków i przyznanych oraz wykorzystanych bonusów. 
Zakład bez ryzyka - warunki przyznania w Superbet
Środki bonusowe przyznawane są do 24 godzin od czasu rozliczenia "Tygodnia bez ryzyka". Gracz ma 7 dni na wykonanie trzykrotnego obrotu bonusem na kuponach o kursie minimalnym 1.91.

Najlepszy zakład bez ryzyka bez obrotu (Fortuna)

W kategorii "najlepszy zakład bez ryzyka bez obrotu" najlepiej wśród bukmacherów na polskim rynku wypada Fortuna. Gracze szczególnie cenią zabezpieczenie trzech kuponów, wysoką kwotę zwrotu i otrzymanie środków na konto główne.

Zakłady bez ryzyka bez obrotu w Fortunie

Wartość bonusu
Zakład bez ryzyka na 1. kupon100 PLN
Zakład bez ryzyka na 2. kupon100 PLN
Zakład bez ryzyka na 3. kupon100 PLN
W Fortunie zakład bez ryzyka opiewa na kwotę 300 zł łącznie dla trzech pierwszych zakładów po rejestracji i zabezpiecza każdy z nich do 100 PLN. Bonus jest przeznaczony dla nowych klientów, którzy zarejestrują się z wykorzystaniem dostępnych w tym tekście linków i banerów.
Zakład bez ryzyka w Fortunie
Fortuna nie wskazuje ani minimalnej stawki, ani wymaganych kursów, a zatem przy zawieraniu zakładów bez ryzyka gracze mają "wolną rękę". Wyłączone z promocji są jedynie sporty wirtualne. Każdy z cashbacków aktywny jest 48 godzin a kupon objęty bonusem musi być rozliczony w ciągu siedmiu dni.

Pozostałe zakłady bez ryzyka

Zakład bez ryzyka - forBET

Cashback w forBET po rejestracji z kodem MECZYKIVIP jest najwyższym zakładem bez ryzyka w Polsce u tego bukmachera. Jego wartość wynosi 1330 PLN i jest o 330 PLN wyższa od standardowej oferty powitalnej. W sytuacji przegranego pierwszego kupon forBET zwraca 100% stawki właśnie do kwoty 1330 PLN. Cashback od forBET jest najwyższym zwrotem za pojedynczy kupon wśród polskich bukmacherów.
Minimalna kwota, która pozwala na grę pierwszego kuponu bez ryzyka to 20 PLN. Zwrot w razie porażki zostanie dopisany automatycznie do konta bonusowego. Chcąc wypłacić środki należy obrócić bonusem jednokrotnie (kupony AKO z 3 zdarzeniami, kurs min. zdarzenia 1.30, w ciągu 14 dni).

Zakład bez ryzyka - STS (bez obrotu)

W STS zakład bez ryzyka bez obrotu w wysokości 100 zł otrzymują wszyscy nowi gracze, którzy w trakcie rejestracji posłużą się kodem bonusowym MECZYKI. Co ważne, ta promocja łączy się z pozostałymi składnikami bonusowego pakietu powitalnego. 100 zł to maksymalna kwota zwrotu, a zatem do pełnego wykorzystania zakładu bez ryzyka należy wysłać kupon za min. 100 zł. Zwrócone środki trafią na konto główne, które od razu wypłacimy na konto bankowe.
Gracz oczywiście ma prawo zagrać za mniejszą stawkę, nawet minimalną (2 zł). STS zwróci każdą sumę, która nie przekracza 100 zł. Pierwszy zakład bez ryzyka można zagrać za środki własne (zwrot w gotówce) lub środki bonusowe (zwrot w bonusie). Otrzymany bonus u największego polskiego bukmachera podlega dwukrotnemu obrotowi po kursie nie mniejszym niż 1.91. Do obrotu zaliczają się wygrane i przegrane kupony. 

Zakład bez ryzyka - Betclic

U bukmachera Betclic zakład bez ryzyka wynosi 50 zł, i jest to głównym bonus powitalny w Betclic. Warunkiem jest wykorzystanie w momencie rejestracji kodu bonusowego dostępnego poniżej. Kod nie uzupełni się automatycznie, zatem należy samemu wpisać go w odpowiednim polu. Minimalna wpłata przed zawarciem zakładu bez ryzyka wynosi 1 zł, maksymalna zaś 100 000 zł. Wybór stawki pierwszego kuponu leży po stronie gracza, a bukmacher zwróci odpowiednią kwotę, która jednak nie może przekroczyć wspomnianych 50 zł. Całkowita realizacja zakładu bez ryzyka nastąpi przy grze za 57 zł.
Kurs minimalny zakładu bez ryzyka to 1.14, nie jest zatem wygórowany. Co ważne, jeśli zakład zostanie przegrany, wówczas jego stawka wróci na konto bonusowe gracza w formie darmowych zakładów (freebetu) o wartości stawki kuponu, pomniejszonej o 12% podatku. Maksymalnie może być to 50 zł, które możemy podzielić na dowolną liczbę kuponów. Kurs minimalny całego kuponu musi wynieść jednak nie mniej niż 2.14. Jeśli wytypowany za pomocą darmowego zakładu kupon okaże się trafiony, wówczas gracz wygrywa kwotę zakładu, pomniejszoną o stawkę i 12% podatku. Wygraną z tytułu freebetów nie trzeba obracać. Bonus nie jest limitowany czasowo. 

Zakład bez ryzyka - Fuksiarz (bez obrotu)

Fuksiarz oferuje jeden z niewielu cashbacków na polskim rynku, które za porażkę zwracana są w gotówce. Wartość pierwszego zakładu bez ryzyka to maksymalnie 50 PLN. Taka jest też wartość pierwszego depozytu, który należy wpłacić i minimalna stawka kuponu w ramach zakładu bez ryzyka.
Kupon musi składać się z min. 2 zdarzeń i kursu 1.60 każdego z nich, a bukmacher zwraca 100% wartości stawki. Łatwo zatem wyliczyć, że maksymalny bonus uzyskamy grając za 50 PLN. Ewentualna przegrana za pierwszy kupon w Fuksiarzu zostanie zwrócona na konto główne, co oznacza brak konieczności obrotu. 
Dodatkowo w Fuksiarzu można skorzystać z oferty cashback bez limitu, gdzie maksymalny zwrot z kuponu biorącego udział w promocji to 200 PLN.

Zakład bez ryzyka - ComeOn (bez obrotu)

W ComeOn cashback aktywny jest przez 7 dni od momentu jego przyznania. W tym czasie gracz samodzielnie aktywuje promocję na kuponie, a jeśli objęty zakładem bez ryzyka kupon będzie przegrany to otrzyma on zwrot. Wartość tej promocji to maksymalnie 100 zł. Jak uzyskać ten bonus? Przede wszystkim musimy założyć konto i je zweryfikować, a także wpłacić swój pierwszy depozyt o wartości min. 100 zł.
Zakład bez ryzyka będzie dostępny z rozwijanego menu "Dostępne bonusy" obok pola ze stawką. W przypadku przegranego zakładu otrzymamy zwrot do 100 zł na konto główne, pomniejszony o wartość podatku. Maksymalny zwrot otrzymać można grając na kwotę 113,64 zł. Minimalny zwrot jaki może otrzymać gracz wynosi 50 zł, wówczas stawka kuponu to 56,82 zł.
Kupon biorący udział w promocji powinien składać się z co najmniej trzech zdarzeń, a jego całkowity kurs minimalny to 3.00.
Zwrot na saldo depozytowe oznacza, że gracz nie musi wykonywać obrotu bonusem. Jeśli wybrany przez nas zakład będzie przegrany, to zwrócone środki będą do dowolnej dyspozycji typera. Można je wypłacić, albo przeznaczyć na kolejne zakłady.
Łączna wartość pakietu powitalnego w ComeOn wynosi 450 PLN.

Zakład bez ryzyka - TOTALbet (bez obrotu)

TOTALbet również ma w ofercie zakład bez ryzyka, czyli tzw. cashback. Konkretnie są to trzy zakłady bez ryzyka o łącznej wartości 333 zł dla graczy rejestrujących się z naszym kodem promocyjnym, którego treść to MECZYKI. Aby skorzystać z promocji należy najpierw wpłacić depozyt na konto, bowiem bonus aktywny jest dla zakładu wytypowanego ze środków własnych. 
Bonus obowiązuje na trzy premierowe kupony zawarte po rejestracji konta. Co ważne, gracz z skorzystanie z promocji ma 48 godzin od momentu rejestracji konta. Aby skorzystać z promocji należy zagrać kupon składający się z min. dwóch zdarzeń a maksymalna stawka zakładu to 111 zł (dla każdego z trzech kuponów). Zagranie za wyższą stawkę oznacza anulowanie bonusu. Maksymalny zwrot z tytułu każdego z trzech zakładów bez ryzyka to wspomniane już 111 zł. 
Zwrotem za zakład bez ryzyka nie trzeba obracać, co oznacza, że środki można od razu wypłacić lub przeznaczyć na kolejne kupony. 

Zakład bez ryzyka - Betters

Bukmacherem, który ma w swoim pakiecie powitalnym zakład bez ryzyka, jest Betters. Bukmacher pozwala uzyskać zwrot za pierwszy kupon 100% do 200 PLN.
Zwrot otrzymamy za pierwszy przegrany kupon i otrzymujemy go w formie freebetu. Na jego wykorzystanie mamy 3 dni, a możemy to zrobić na dowolnym kuponie SOLO lub AKO. Ważne, żeby wysokość potencjalnej wygranej nie przekroczyła 2000 PLN. Wygraną z darmowego zakładu nie trzeba dodatkowo obracać. 

Cashback u pozostałych bukmacherów:

Jak odebrać zakład bez ryzyka u bukmachera?

Skorzystanie z zakładu bez ryzyka w większości przypadków dotyczy pierwszego kuponu po rejestracji u bukmachera. Mechanizm jest prosty - gramy zakład, a w razie niepowodzenia otrzymujemy zwrot w gotówce lub bonusie.
Przedstawiamy uniwersalny przewodnik do skorzystania z cashbacku powitalnego. Jak zagrać bez ryzyka krok po kroku?
 1. Zarejestruj się u bukmachera. Jeśli użyjesz jednego z kodów promocyjnych z naszej strony, odbierzesz wyższy cashback u niektórych operatorów (np. forBET)
 2. Wpłać pierwszy depozyt na konto gracza. Dostosuj wartość depozytu do warunków oferty powitalnej
 3. Znajdź zdarzenia, które chcesz dodać na kupon
 4. Wpisz stawkę, za jaką chcesz obstawić
 5. Jeśli to koniecznie, wybierz "zakład bez ryzyka" z listy dostępnych promocji na kuponie (np. w ComeOn)
 6. Zagraj kupon, klikając w odpowiedni przycisk (np. postaw lub zagraj)
Za nami pierwszy etap, czyli postawienie zakładu. Teraz pozostaje nam czekać na rozliczenie wszystkich zdarzeń na kuponie.
W przypadku trafienia otrzymujemy wygraną na konto depozytowe i robimy z nią to, co chcemy (gramy dalej lub wypłacamy). Jeśli nasz zakład zostanie rozliczony jako przegrany, to bukmacher zwróci nam całą stawką lub jej część, zgodnie z warunkami promocji: na konto depozytowe lub bonusowe.
Zwrot na saldo główne daje nam pełną dowolność, co chcemy zrobić z pieniędzmi. Z kolei żeby wypłacić bonus musimy dokonać obrotu i po spełnieniu tego kroku środki zostaną przetransferowane na saldo depozytowe. 

Jak wybrać najlepszy zakład bez ryzyka?

We wcześniejszej części tego przedstawiliśmy wszystkie zakłady bez ryzyka na polskim rynku. Na podstawie tego stworzyliśmy listę najlepszych cashbacków powitalnych dla nowych graczy. Pod uwagę wzięliśmy opinie graczy i szczegółowe warunki oraz zasady każdej oferty. Szczególny nacisk położyliśmy na takie aspekty jak:
 • jaka jest wysokość zakładu bez ryzyka?
 • jaki depozyt trzeba wpłacić, aby aktywować cashback?
 • jaki procent stawki zabezpiecza bukmacher?
 • jaki kupon należy zagrać, żeby był liczony do promocji?
 • jak długo ważny jest cashback na naszym koncie? 
 • na jakie saldo dostaniemy zwrot - główne czy bonusowe?
Najlepsze zakłady bez ryzyka mają wiele cech wspólnych i na wskazanych polach wypadają bardzo dobrze. Wymienione cashbacki stanowią główne elementy ofert powitalnych i w pierwszej kolejności gracze patrzą na ten rodzaj bonusu przy analizie promocji na start bukmachera. Dlatego zarówno Superbet i Fortuna wypadają świetnie zarówno pod względem samych zakładów bez ryzyka, jak i bonusów powitalnych w całości. 

Zakład bez ryzyka bez obrotu czy cashback w bonusie?

Dla dużej części graczy dużo lepszym wyborem będzie zakład bez ryzyka bez obrotu. Powód jest prosty - zwrot za przegraną otrzymujemy na konto depozytowe, co daje nam pełną dowolność przy wykorzystaniu środków. Jeśli chcemy, to wypłacimy je na konto bankowe, przy czym jednocześnie możemy dalej obstawiać. Jest to bardzo dobre narzędzie do przetestowania bukmachera i zagrania kuponu bez całkowitego ryzyka. Zakład bez ryzyka w tej formie polecamy szczególnie nowym użytkownikom, którzy nie mają zbyt dużego doświadczenia w zakładach bukmacherskich.
Z drugiej strony, cashback w bonusie pozwala zazwyczaj zabezpieczyć zakład lub zakłady na dużo wyższą kwotę. Przykładem jest tu Superbet, który co prawda daje zwrot w bonusie, ale kwota to aż 3500 PLN i gwarancja zwrotu obejmuje aż siedem dni obstawiania. Drugi najwyższy zakład bez ryzyka w Polsce oferuje forBET, u którego cashback powitalny to aż 1330 PLN w środkach bonusowych. Obie te oferty nie są bez obrotu, jednakże warunki są na tyle korzystne, że gracze mają duże szanse na wypłatę środków. 
Jak pokazaliśmy na tych przykładach, odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Jeżeli stawiamy na bezpieczeństwo i prawdziwą grę bez ryzyka, to wariant bez obrotu jest dla nas. Jeśli interesuje nas jednak wyższy bonus, a co z tego wynika, wyższa potencjalna wygrana, to powinniśmy bardziej skłaniać się w stronę cashbacku w bonusie.

Zakład bez ryzyka a darmowy zakład

Zakład bez ryzyka (cashback) i darmowy zakład (freebet) - to osobne pojęcia, które szczególnie mniej doświadczeni gracze potrafią mylić. Nasz krótki poradnik powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.
Podstawowa rozbieżność na linii cashback-freebet to wkład własny. Do zakładu bez ryzyka niezbędna jest wpłata pieniędzy z banku na konto gracza. Wprawdzie później następuje zwrot stawki, ale nie zmienia to faktu, że bez inwestycji określonej kwoty, ta promocja nie zadziała. Darmowy zakład to z kolei bonus bez depozytu, a zatem bez konieczności zasilania konta. Freebet oznacza, że bukmacher przekazuje graczowi środki do wykorzystania na grę, więc ten nie musi nic wpłacać. Druga różnica występuje w określonych przypadkach. Zdarza się, że u niektórych bukmacherów, np. w Fortunie, darmowy zakład można "rozbić" na kilka mniejszych kuponów. Cashback zaś należy wykorzystać jednorazowo.
Co natomiast łączy te dwa bonusy? W obu przypadkach powszechnie stosowaną praktyką są warunki obrotu. O cashbacku wspominaliśmy wyżej, natomiast bukmacher może np. zaoferować darmowy zakład w wysokości 50 zł, z zastrzeżeniem, że konieczny jest dwu- lub trzykrotny obrót tą sumą. Punkt wspólny stanowi także uniwersalny charakter tych promocji, które są wykorzystywane zarówno jako element pakietu powitalnego na start, jak i stałe lub cykliczne bonusy dla regularnie obstawiających.

Zakład bez ryzyka - podsumowanie

W ofertach powitalnych bukmacherów zakład bez ryzyka pełni kluczową rolę i wszyscy czołowi operatorzy umieszczają go w swojej ofercie powitalnej. Czy zakład bez ryzyka można wypłacić? Nowi gracze mogą odebrać cashbacki na konto główne (od razu do wypłaty) lub w bonusie (z obrotem).
Najważniejszym aspektem przy ocenie zakładu bez ryzyka będzie wartość promocji oraz saldo, na które dostaniemy zwrot w razie przegranej. Przy analizie należy wziąć też pod uwagę wiele innych czynników, takich jak: warunki otrzymania bonusu, czas ważności oferty czy minimalną wartość depozytu niezbędną do wzięcia udziału w promocji. 
Na podstawie tych czynników najlepsze zakłady bez ryzyka to:
 • Superbet - 3500 PLN (najwyższy zakład bez ryzyka na start)
 • Fortuna - 300 PLN (trzy zakłady bez ryzyka i bez obrotu)
 • forBET - 1330 PLN (najwyższy zakład bez ryzyka na jeden kupon)

Faq

Który bukmacher ma najlepszy zakład bez ryzyka?

Najlepszy cashback według czytelników Meczyki.pl posiada w swojej ofercie Superbet. To tydzień obstawiania bez ryzyka i zabezpieczenie kuponów nawet do 3500 PLN.

Gdzie można znaleźć zakład bez ryzyka bez obrotu?

W Fortunie, STS, TOTALbet, ComeOn oraz Fuksiarzu. Cashbacki u tych bukmacherów mogą zostać wypłacone po zwrocie bez konieczności obstawiania (zwrot bez obrotu).

Dyskusja

- komentarzy
Nota prawna

Wymieniamy podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Wszystkie one działają legalnie w Polsce. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard może uzależniać i jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich (18+). Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12; FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eWinner Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (KRS: 0000692778, NIP: 5862321957, REGON: 368141505) - zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (KRS 0000662497, REGON 366521110) - zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; . SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019; . Bukmacherska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780;) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020