Fortuna Opinie

Fortuna Opinie
Fortuna / Meczyki
autor: Mariusz Dębiec24 wrz 2020 | 09:40
0
Liczba Głosów: 0
Zagłosuj

Legalny polski bukmacher Fortuna proponuje nowym użytkownikom trzy bonusy powitalne warte razem 2230 zł. Ten pakiet startowy składa się z darmowego zakładu, zakładu bez ryzyka oraz bonusu od depozytu. W niniejszym tekście wyjaśniamy wszystkie szczegóły związane z tymi promocjami. Dowiesz się, jak je uzyskać, jak działają i jakie mają warunki obrotu. Po lekturze tego artykułu powinieneś bez problemu ustalić, jaka jest Twoja opinia o Fortunie.

Bukmacher Fortuna - bonusy i promocje

Na skróty:

  1. Fortuna opinie - bonusy
  2. Fortuna opinie - bonusy na start

Fortuna należy do ścisłej czołówki legalnego rynku bukmacherskiego w Polsce. To także jeden z najstarszych bukmacherów funkcjonujących w naszym kraju. Powstał w 1996 r. pod nazwą Profesjonał. Rebranding marki nastąpił w 2008 r., po tym jak dwa lata wcześniej przedsiębiorstwo zostało przejęte przez międzynarodowy holding Fortuna Entertainment Group. To regionalny lider, który w Europie Środkowo-Wschodniej cieszy się największym zainteresowaniem graczy. Bukmacher o charakterystycznych żółto-czarnych barwach oferuje aktualnie zakłady wzajemne w pięciu krajach. Poza Polską na tej liście znajdują się: Czechy, Słowacja, Rumunia oraz Chorwacja. Ministerstwo Finansów przyznało Fortunie licencję na prowadzenie działalności w internecie w styczniu 2012 r. Obecnie ten bukmacher kontroluje około 30% całego polskiego rynku. W dalszej części tekstu przybliżamy jego ofertę bonusową, w tym trzy bonusy na start o łącznej wartości 2230 zł. Dzięki temu łatwiej Ci będzie wyrobić własną opinię o Fortunie.

Opinie o Fortunie - Bonusy

Bonusy stanowią nieodłączny element szerokiej oferty bukmacherskiej. I w tym wypadku nie ma znaczenia, jaka to firma, bo właściwie każdy legalny bukmacher dysponuje własnymi promocjami. Zainteresowanie użytkowników głównie budzą bonusy przeznaczone dla nowo zarejestrowanych osób. Konto można otworzyć przenosząc się na stronę internetową bukmachera np. poprzez jeden z widocznych w tym artykule banerów. Niektórzy mogą wybrać miejsce do gry właśnie na podstawie dostępnych promocji powitalnych. U bukmachera Fortuna opinia graczy ma szansę wpłynąć choćby na zawartość startowego pakietu bonusów. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

Opinie o Fortunie - Bonusy na start

Jak wspominaliśmy wyżej, pakiet na start w Fortunie składa się z trzech bonusów, które mają łączną wartość 2230 zł. Pierwszy z nich to darmowy zakład bez konieczności inwestycji własnych środków. Drugi to zakład bez ryzyka pozwalający odzyskać pieniądze w razie przegranej. Trzeci - podwojenie pierwszego depozytu do określonej kwoty. Co istotne, promocje nie wykluczają się wzajemnie. Nowy użytkownik ma okazję skorzystać ze wszystkich propozycji powitalnych. Ewentualną opinię Fortunie można wystawić za pomocą bezpośredniego kontaktu mailowego lub na czacie z konsultantem w serwisie online bukmachera. W kolejnym fragmencie tego artykułu dokładnie przybliżamy całą ofertę powitalną dostępną w Fortunie.

Fortuna bonus na start - darmowy zakład 20 zł (Freebet)

Listę bonusów startowych oferowanych przez Fortunę otwiera darmowy zakład w wysokości 20 zł. Na tego freebeta mogą liczyć wszyscy nowi gracze, którzy skutecznie ukończą rejestrację. To promocja bez depozytu, a więc do jej wykorzystania nie jest konieczne zasilenie konta swoimi pieniędzmi. Bukmacher przyznaje po prostu darmowy bonus w postaci środków na grę. Można nimi dysponować wedle własnego uznania. Ten fakt prawdopodobnie pozytywnie wpływa na opinie o Fortunie w branży, jeśli chodzi o pakiet powitalny.

20 zł trafia do obstawiającego w postaci 2800 punktów Fortuna Klub Plus. Punkty zastępują w ten sposób zwykłe pieniądze, ale w praktyce to bez znaczenia, bo i tak są dostępne do przeznaczenia na dowolne zakłady. Tak jak realne środki finansowe. W regulaminie tej promocji nie znajdziemy żadnych dodatkowych wytycznych ws. operowania freebetem. Gracz ma “wolną rękę”. Równie dobrze może od razu zagrać za całą bonusową kwotę, jak i obstawić np. cztery kupony po 5 zł. Ustalenie liczby zdarzeń czy wysokości kursów pojedynczych oraz całkowitych również leży po stronie typującego.

Czasem na ocenę bukmachera przez jego klientów wpływają warunki obrotu danymi bonusami. W tym wypadku opinia o Fortunie może być pozytywna, bo darmowy zakład nie podlega żadnemu obrotowi. Sytuacja jest jasna i klarowna. Przegrana oznacza bezpowrotny odpływ punktów z konta. Środki przepadają. A w razie wygranej uzyskana kwota trafi prosto do depozytu bez jakichkolwiek dodatkowych “haczyków”. 

Fortuna bonus na start - zakład bez ryzyka 210 zł (Cashback)

Drugi bonus powitalny to zakład bez ryzyka w wysokości 210 zł, dostępny wyłącznie po zarejestrowaniu się bezpośrednio z jednego z banerów umieszczonych w niniejszym artykule. Ta oferta nazywana jest cashbackiem, co z języka angielskiego dosłownie oznacza zwrot pieniędzy. W tej promocji rzeczywiście można odzyskać pieniądze zainwestowane w kupon. Bukmacher zwraca środki za pierwszy przegrany zakład zawarty po ukończeniu rejestracji. Wspomniane 210 zł to maksymalna kwota, która może wrócić do rąk gracza. Dlatego właśnie mówimy o obstawianiu bez ryzyka.

Wyjaśnijmy dokładnie: nie istnieje ryzyko utraty zasobów finansowych, bo w razie porażki pojawią się one z powrotem na koncie typującego. Jedyna różnica pomiędzy stawką promocyjnego kuponu, a wysokością zwrotu wynika z obowiązującego w Polsce podatku od gier hazardowych, który wynosi 12%. Aby zatem w pełni wykorzystać proponowany cashback, trzeba zagrać za 238,64 zł. Wówczas się odzyska równe 210 zł. Uwaga: przy wyższej stawce (np. 250 lub 500 zł) kwota zwrotu nie ulega zmianie.

Warto wspomnieć, że to jeden z najwięcej wartych powitalnych zakładów bez ryzyka dostępnych na legalnym polskim rynku. Można więc stwierdzić, że bukmacher z powagą podchodzi do budowania oferty startowej. Dla Fortuny opinia graczy zapewne jest istotna przy dbaniu o wizerunek marki. Bonus w postaci zwrotu stawki kuponu może być w tym aspekcie kluczowy. Przypominamy, że cashback obowiązuje wyłącznie po dokonaniu wpłaty własnej środków. Bez zasilenia konta nie ma możliwości uzyskania tego bonusu.

Po wykorzystaniu zakładu bez ryzyka następuje bezpośredni powrót środków do depozytu. Bonusem nie trzeba w żaden sposób obracać. Aby go aktywować, należy w ciągu 3 dni od chwili rejestracji zaznaczyć odpowiednie pole w sekcji “Moje bonusy” w panelu użytkownika.

Fortuna bonus na start - bonus od depozytu 2000 zł

Jeśli jeszcze nie zdołałeś wyrobić sobie własnego zdania na temat opisywanego bukmachera i nie wiesz, jaka jest Twoja opinia, Fortuna proponuje trzeci bonus startowy, co być może okaże się kluczowym czynnikiem przy końcowej ocenie tego miejsca do gry. Ostatni składnik pakietu powitalnego, którego łączna wartość wynosi 2230 zł, to bonus od depozytu 100% w wysokości dokładnie 2000 zł. Sprawdźmy, na czym polega ta promocja.

Bonus od depozytu 100% w praktyce oznacza, że bukmacher podwaja kwotę przy pierwszej wpłacie środków na konto. Maksymalnie przyznaje wspomniane “dwa koła”, a zatem łącznie można uzyskać nawet 4000 zł na grę, z czego połowę tej sumy stanowi wkład własny, zaś jej drugą część bonus startowy. Gracze preferujący obstawianie za niższe kwoty nie mają co się obawiać. Promocja działa nawet przy depozycie rzędu np. 10 zł. To obowiązuje także w przeciwną stronę. Załóżmy, że ktoś wpłaci 5000 zł. Wysokość bonusu nie ulegnie jednak zmianie. 2000 zł to najwyższy możliwy pułap w tej ofercie.

Poniżej objaśniamy, jak krok po kroku uzyskać bonus od depozytu. Jednocześnie przypominamy, że cały pakiet powitalny 2230 zł przeznaczony jest tylko dla osób, które zarejestrują się przez jeden z widocznych w treści tego tekstu banerów. Nie powinno to zmienić Twojej opinii o Fortunie, bo rejestracja przebiega łatwo i szybko.

Przy pozyskiwaniu bonusu od pierwszej wpłaty liczy się punktualność, pilność i dotrzymywanie terminów. Bukmacher jasno bowiem określa reguły gry. Oto one.

  • 3 dni - właśnie tyle czasu od otwarcia konta ma nowy gracz na wyrażenie chęci udziału w tej akcji promocyjnej. Zrobi to akceptując bonus w sekcji “Moje Bonusy” w panelu użytkownika
  • Kolejne 3 dni Fortuna daje na wykonanie pierwszego depozytu
  • W ciągu następnych 4 dni należy zawrzeć premierowy zakład

Uwaga: zanim bonus zostanie przyznany, trzeba dokonać obrotu wpłaconą kwotą. Żeby było jasne - nie właśnie bonusem, lecz depozytem. Wymagany jest czterokrotny obrót. Obstawiający ma na to 30 dni. Innymi słowy, w tym czasie gracz musi wysłać zakłady na łączną kwotę będącą równowartością czterech depozytów. Przy maksymalnym bonusie będzie to dokładnie 8000 zł (2000 zł x 4). A jeśli pierwsza wpłata wyniesie 100 zł, to należy zagrać za nie mniej niż 400 zł etc.

Do obrotu kwalifikują się wyłącznie kupony z przynajmniej trzema zdarzeniami i minimalnym kursem całkowitym 1.60. Pamiętaj, że dla bukmachera Fortuna opinia użytkowników z pewnością jest istotna, więc jeśli masz wątpliwości dotyczące działania tej promocji, skontaktuj się z nim.

Kolejny, już ostatni etap “zmagań” z tym bonusem, to jego bezpośrednie użycie. Nie trzeba nim już obracać. Otrzymane środki wystarczy jedynie przeznaczyć na dowolny zakład, w którym ewentualna wygrana będzie przekraczała jego stawkę. Minimalny kurs takiego kuponu musi więc wynieść przynajmniej 1.14. Dlaczego? Bo przy niższym, np. 1.10, poniosłoby się stratę, co jest sprzeczne z zasadami gry u bukmachera. 

Aby być w pełni precyzyjnym, posłużmy się przykładem. Załóżmy, że bonus wynosi 1000 zł i za tyle właśnie trzeba obstawić wybrany zakład. Podatek od gier hazardowych 12% sprawia, że realna stawka takiego kuponu to 880 zł. Przy kursie 1.10 wygrana wyniosłaby dokładnie 968 zł, a więc mniej, niż się postawiło. To nielogiczne. A z kursem 1.14 wygrana to 1003,20 zł. Oczywiście podajemy tylko przykładowe wartości. Nic nie stoi na przeszkodzie zagrania wyższych kursów. Po wykorzystaniu bonusu pieniądze pojawią się w depozycie i będą dostępne do wypłaty. 

Na zakończenie warto nadmienić, że ewentualne opinie o Fortunie i dostępnej całej ofercie powitalnej można przekazać bukmacherowi przez kontakt na czacie online lub formularz kontaktowy widoczny w dolnej części strony internetowej efortuna.pl.

Bukmacher Fortuna - bonusy i promocje

Nota prawna

Firma STS, czyli: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 21.02.2012 roku, numer: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BETFAN Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BETFAN to legalny polski bukmacher. Hazard wiąże się z ryzykiem. Gra u nielicencjonowanych podmiotów jest niezgodna z prawem.

Firma PZBUK działa na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet wydanego przez Ministra Finansów w dniu 28 czerwca 2018 roku na okres 6 lat o numerze PS4.6831.26.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma TOTOLOTEK S.A. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 20.06.2013 roku, numer: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD 61485. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma LVBET posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Zezwolenie wydane dnia 13 maja 2016 r. numer PS4.6831.9.2016.EQK. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

E-TOTO zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych, nr zezwolenia: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne.

Superbet posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów - Superbet - zezwolenie nr PS4.6831.4.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

600 PLN

Nowy pakiet startowy w Betfan! m.in. trzy zakłady bez ryzyka na 600 PLN łącznie

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

550 PLN

Tydzień bez ryzyka dla nowych graczy w Superbet. Cashback 500 PLN + 50 PLN na start