Fortuna opinie Kwiecień 2024. Recenzja bukmachera

Jakie opinie Fortuna ma wśród doświadczonych typerów? Ten bukmacher od lat działa na polskim rynku i jest jednym z czołowych przedstawicieli branży. Opinie o Fortunie gracze mogli wyrobić sobie na przestrzeni wielu lat funkcjonowania tego operatora. Jakie one są? Co oferuje Fortuna? Recenzja Fortuny znajduje się w tym artykule.

Fortuna opinie

Bukmacher Fortuna opinie i recenzje zbiera już od wielu lat. Firma działa nieprzerwanie od 1996 roku, co czyni ją najstarszym legalnym operatorem na polskim rynku zakładów wzajemnych. Marka jest dobrze zakorzeniona w świadomości typerów, a także wśród kibiców sportowych. Fortuna bowiem aktywnie wspiera polski sport poprzez sponsoring wielu drużyn i rozgrywek.
Obecnie większa część działalności Fortuny odbywa się online, ale jest to jeden z tych bukmacherów, który nadal prowadzi stacjonarne punkty obsługi w całym kraju.
Fortuna Informacje o firmie
Ocena bukmachera4.7/5
Pełna nazwa spółkiFORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.
Data startu1996
Bonus powitalny335 PLN
Kod promocyjnyMECZYKI
Metody płatnościVISA, Mastercard, BLIK, Apple Pay, PayU, tpay, przelew bankowy
Aplikacja mobilnaAndroid, iOS
Konto u bukmachera możemy założyć klikając w poniższy przycisk. Jeśli podczas rejestracji użyjemy kodu promocyjnego o treści MECZYKI, to będziemy mogli skorzystać z najwyższego pakietu bonusowego na start. Z kodem w Fortunie uzyskamy bonusy o wartości nawet 335 PLN.
Rejestracja konta zapewnia dostęp do pełnej oferty bukmachera. O tym jak się ona prezentuje przeczytacie w kolejnych akapitach. Przygotowana dla Fortuny recenzja pozwoli dobrze poznać mocne i słabe strony operatora.
Fortuna kod promocyjny

Fortuna legalny bukmacher

Fortuna online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie zakładów wzajemnych przez internet. Bukmacher działa w 100% legalnie na podstawie decyzji wydanej przez Ministra Finansów z dnia 23 stycznia 2012 r. o numerze SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565 (przedłużonej decyzją z dnia 22 stycznia 2018 r. o numerze PS4.6831.22.2017). Siedziba firmy mieści się przy ul. Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego 15 w Cieszynie, KRS: 0000002455. 
Bukmacher Fortuna nie prowadzi jednak działalności tylko w Polsce. Firma z powodzeniem funkcjonuje również na rynkach w Czechach, Chorwacji, Rumunii i na Słowacji. Czyni go to jednym z wiodących przedstawicieli branży w Europie środkowo-wschodniej.
Fortuna legalny bukmacher
W recenzji Fortuny warto zwrócić też uwagę na kwestie sponsoringu. Bukmacher jest partnerem tytularnym rozgrywek piłkarskich, takich jak Fortuna 1 Liga i Fortuna Puchar Polski. Od wielu lat bukmacher jest także sponsorem Legii Warszawa. Ponadto Fortunę można kojarzyć z federacją KSW i piłkarskim Radomiakiem. Od 2023 roku firma jest również sponsorem żużlowej PGE Ekstraligi.

Fortuna opinie o ofercie powitalnej

Fortuna opinie na temat swoich bonusów powitalnych zbiera głównie pozytywne. Przypominamy, że najwyższy pakiet na start ma wartość 335 PLN. W jego skład wchodzą zakłady bez ryzyka oraz darmowe zakłady.
Bonus FortunaWartość
Zakłady bez ryzyka300 PLN
Darmowe zakłady35 PLN
Zakłady bez ryzyka, to w sumie trzy cashbacki. Promocja obowiązuje na pierwsze trzy kupony w historii konta, a za każdy z nich można otrzymać zwrot do 100 PLN. Co ważne, opinie o tym bonusie Fortuny na pewno będą pozytywne, bowiem zwrot trafia od razu na konto gracza. Nie jest wymagany obrót. Gracz ma 48 godzin od rejestracji na skorzystanie z promocji, a kupon objęty zakładem bez ryzyka powinien być rozliczony w ciągu 7 dni. W przypadku freebetów również możemy skorzystać z trzech bonusów, przyznawanych w punktach FKP. Na początek otrzymamy darmowy zakład o wartości 20 PLN już za samą rejestrację konta, kolejne 10 PLN można uzyskać za wpisanie kodu MECZYKI podczas rejestracji, a freebet 5 PLN uzyskamy na udostępnienie kuponu w "Strefie Kuponów".

Opinie o pozostałych bukmacherach:

Fortuna recenzja: wady i zalety bukmachera

Dostępne opinie o Fortunie przedstawiają tego bukmachera w sposób pozytywny. Rzecz jasna nie brak też recenzji Fortuny, w których gracze mają co do działalności bukmachera pewne zarzuty. Trzeba jednak pamiętać, że to jeden z najbardziej popularnych bukmacherów na rynku, a nie da się wszystkim dogodzić w 100%. 
Patrząc obiektywnie - Fortuna opinie wielokrotnie ma wystawiane przez tych, którzy mieli jakieś gorsze doświadczenia. Zadowoleni klienci rzadziej decydują się pisać pochwalne komentarze i recenzje Fortuny. Jakie są natomiast największe atuty i wady bukmachera? Na podstawie wielu doświadczeń prezentujemy je w tabeli poniżej.
 PlusyMinusy
Oferta bonusowa bez obrotu Brak 
Bogata oferta zakładów 
Transmisje LIVE 
Program lojalnościowy 
Po stronie plusów Fortuny recenzja jest zdecydowanie bardziej bogata, aniżeli jeśli chodzi o wady bukmachera. Oczywiście, każdy gracz może mieć swoje preferencji i wyrobić indywidualną opinie o Fortunie, ale biorąc pod uwagę pozycję bukmachera, rozbudowaną ofertę i dostępność produktów - jest to ścisła czołówka w Polsce.

Fortuna opinie o ofercie zakładów

Przygotowana dla bukmachera Fortuna recenzja nie byłaby pełna bez przyjrzenia się ofercie zakładów bukmacherskich dostępnych dla graczy. Ta jest jedną z najbardziej rozbudowanych, biorąc pod uwagę wszystkich bukmacherów w Polsce. Do wyboru są typy z kilkudziesięciu dyscyplin sportowych, ponadto w Fortunie znajdziemy zakłady LIVE, sporty wirtualne czy gry karciane. 
Oferta zakładów w Fortunie:
 • Zakłady bukmacherskie - ponad 40 dyscyplin sportowych, zakłady na e-sport, rozrywka, finanse i polityka
 • Zakłady LIVE - czołowe rozgrywki sportowe, w tym tenis i piłka nożna, a ponadto e-sport
 • Sporty wirtualne - w tym piłka nożna, wyścigi koni czy wyścigi psów
 • Bet on Games - gry karciane Poker, Dragon Tiger oraz Baccarat
Warto zwrócić także uwagę na rodzaje zakładów, które proponuje Fortuna. Opinie na temat różnorodności opcji tworzenia kuponów także powinny być dobre. Bukmacher pozwala tworzyć kupony Solo (pojedynczy zakład), AKO (zakład wielokrotny), MaxiKombi (zakłady systemowe), BetBuilder (kilka typów na jedno zdarzenie) czy zawierać Zakłady Bezpieczne (kupon wygrany, nawet gdy jedno zdarzenie będzie nietrafione).
Na recenzje bukmachera Fortuna wpływ mają także kursy, a konkretnie ich wysokość. Tutaj trudno o jednoznaczną opinię o Fortunie. Dla wielu rynków to właśnie ten bukmacher ma najwyższe kursy. W innych przypadkach plasuje się w okolicach średniej kursów dostępnych u wszystkich, legalnych bukmacherów. Większe wygrane można uzyskać m.in. na kuponach AKO korzystając ze stałej promocji AKO Bonus. Ponadto w stałej ofercie Fortuny znajdziemy także Happy Hours, czyli grę bez podatku na wybrane zdarzenia w określonych godzinach.

Fortuna zakłady na żywo

Cieszące się sporą popularnością Zakłady LIVE są jedną z ciekawszych propozycji w Fortunie. Opinie graczy na temat tej kategorii typów mogą być decydujące przy wyborze właśnie tego bukmachera. Fortuna wśród zakładów na żywo umieściła przede wszystkim bogatą ofertę zdarzeń tenisowych, w tym najważniejsze mecze np. w ramach Wielkiego Szlema. Dodatkowo typować można też topowe spotkania piłkarskie. 
Fortuna opinie o zakładach na żywo
Ponadto gracze mogą znaleźć Zakłady LIVE na mniej popularne dyscypliny sportu, jak choćby tenis stołowy czy badminton. Na żywo dostępne są też typy na rynki e-sportowe. Kolejnym atutem w opinii graczy są transmisje wydarzeń sportowych, które także uruchomimy w zakładce Zakłady LIVE.

Nadchodzące:

Fortuna aplikacja mobilna

Użytkowników urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety, z pewnością zainteresuje kwestia aplikacji bukmacherskiej Fortuny. Opinię na jej temat mogą wyrazić użytkownicy Androida i iOS. Aplikację mobilną pobierzemy z trzech źródeł:
 • Strona bukmachera Fortuna (dla systemu Android)
 • App Store (dla urządzeń z iOS)
 • AppGallery (dla urządzeń marki Huawei)
Jakie funkcjonalności znaleźć można w aplikacji mobilnej Fortuny? Wszystko to, co dostępne jest również na stronie internetowej, a przede wszystkim:
 • Zakłady pre-match i LIVE na ponad 40 dyscyplin
 • Transmisje na żywo z wydarzeń sportowych 
 • Możliwość szybkich wpłat i wypłat
 • Powiadomienia o dostępnych promocjach i rozliczeniu kuponów
 • Dostęp do statystyk
Operator w 2024 roku postawił na odświeżenie aplikacji, przede wszystkim od strony wizualnej. Dzięki temu korzystanie z niej jest jeszcze bardziej intuicyjne.
Typując mecze w aplikacji mobilnej Fortuny można korzystać z bonusów bukmacherskich. Rejestrując nowe konto z powitalnym kodem o treści MECZYKI gracze uzyskają dostęp do promocji o łącznej wartości 335 zł (3x cashback, 3x freebet).

Strona internetowa Fortuna

Dla tych, którzy z oferty bukmachera chcą skorzystać poprzez stronę internetową, dostępny jest serwis Fortuna. Opinie o designie, dostępnych opcjach i ogólnych wrażeniach z korzystania z witryny prezentujemy pod zdjęciem.
Fortuna opinie - strona internetowa
Stylistyka strony internetowej utrzymana jest w barwach kojarzących się mocno z bukmacherem. Przeważają zatem kolory czarny oraz żółty. Od strony wizualnej nie ma do czego się przyczepić. Strona Fortuny, choć nie wygląda na specjalnie nowatorską, jest przejrzysta i łatwa do odczytania.
Na górnej belce umieszczone są zakładki z kolejnymi kategoriami zakładów bukmacherskich, a także z informacją o bonusach i strefą typera. Po prawej stronie znajdziemy panel do rejestracji i logowania w serwisie. Ciekawie prezentują się dostępne poniżej głównej belki podstrony. Tam znajdziemy informacje o płatnościach, statystyki, wyniki na żywo czy informacje o punktach stacjonarnych. Wszystkie najważniejsze dla gracza rzeczy, na podstawie których buduje sobie opinię o Fortunie, podane są na tacy.
Centralną część strony wypełnia baner informujący o aktualnych promocjach, a także najbardziej popularne danego dnia rynki zakładów. Po lewej stronie znajdziemy pełną ofertę zdarzeń na wszystkie dostępne w Fortunie dyscypliny sportowe, a także e-sport czy kategorie takie jak polityka i finanse.
Po prawej stronie - na wyraźnie oznaczonym na żółto panelu - mamy podgląd tworzonego kuponu. Możemy tam zarówno zweryfikować poprawność naszego typu, jak i ustalić stawkę zakładu i ostatecznie zatwierdzić kupon do gry.
Jaką ocenę Fortuna może otrzymać za swoją stronę internetową? W skali szkolnej mogłaby być to 4+ albo 5-. Pewne, drobne niedociągnięcia w sferze wizualnej dałoby się znaleźć, ale w żadnym wypadku nie wpływają one negatywnie na samo korzystanie z serwisu.

Opinie o wpłatach i wypłatach w Fortunie

Jak prezentują się opinie o Fortunie w kontekście wpłat i wypłat? Choć jeszcze jakiś czas temu gracze mogli narzekać, np. na czas oczekiwania na przelewy, to obecnie Fortuna opinie swoich użytkowników przekuła w realne działania i na tym polu nie ma się do czego przyczepić. Szybkie, bezpieczne i bezprowizyjne transakcje są u bukmachera standardem, a na słowa uznania zasługuje też różnorodność dostępnych opcji dokonywania przelewów.
Metoda płatności Min. wpłata Max. wpłata 
Visa/Visa Electron1 PLN100 000 PLN 
Mastercard/Maestro1 PLN 100 000 PLN 
BLIK1 PLN 100 000 PLN 
Apple Pay1 PLN 100 000 PLN 
Przelewy bankowe1 PLN 100 000 PLN 
PayU1 PLN 100 000 PLN 
tPay1 PLN 100 000 PLN 
Gracze mogą wpłacać środki na konto w sposób tradycyjny - przelewem bankowym - albo wybrać jedną z platform pośredniczących w dokonaniu wpłat. Obsługiwane są również wpłaty za pomocą kart płatniczych. Wpłaty na konto depozytowe w Fortunie można dokonać również w stacjonarnych punktach bukmacherskich, po okazaniu dokumentu tożsamości.
W każdym przypadku obowiązują takie same limity wpłacanych środków, które mają bardzo szerokie widełki:
 • Wpłata minimalna - 1 PLN
 • Wpłata maksymalna - 100 000 PLN
Jeśli chodzi o wypłaty, to panuje jeszcze większa dowolność, a gracze mogą wypłacać środki już od 0,01 zł. W tym przypadku transakcje odbywają się poprzez przelewy bankowe, które powinny być księgowane nawet w 15 minut. Limity:
 • Wypłata minimalna - 0,01 PLN
 • Wypłata maksymalna - brak określonego limitu
Czas wpłynięcia wypłaty na konto bankowe uzależnione jest także od godzin księgowania banku. Bukmacher zastrzega sobie prawo, że maksymalny czas wypłacania środków może trwać do 7 dni, ale spokojnie, zazwyczaj odbywa się to znacznie szybciej i trwa zaledwie kilkanaście minut.

Obsługa klienta

W Fortunie dostępne jest kilka kanałów komunikacji z obsługą klienta, która może pomóc w rozwiązaniu problemów, wyjaśnić nurtujące kwestie np. związane z bonusami, czy też przyjąć nasze opinie o Fortunie w kwestii funkcjonowania bukmachera. 
Dostępne formy kontaktu ze wsparciem klienta, to:
 • Czat z konsultantem (dostępny od 8:00 do 23:00)
 • Formularz kontaktowy
 • Poradnik i FAQ
Odpowiedzi na większość pytań znajdziemy w FAQ na stronie Fortuny. Opinie na temat dostępnych porad są dobre. Wszystkie kluczowe kwestie odnośnie zawierania zakładów, bonusów czy funkcjonowania serwisu zostały opisane.
Gdy mimo wszystko będziemy potrzebowali wsparcia technicznego, to można napisać do konsultanta na czacie lub wysłać wiadomość poprzez formularz kontaktowy. Ikona czatu znajduje się pod nazwą użytkownika, po prawej stronie u góry po zalogowaniu na stronie. Formularz kontaktowy znajdziemy u dołu witryny.

Nasza opinia o Fortunie

Nie możemy wystawić Fortunie opinii innej niż pozytywna. To jedna z wiodących firm na polskim rynku, która mimo rosnącej konkurencji od lat znajduje się w ścisłej czołówce legalnych, polskich bukmacherów. Fortuna cieszy się zaufaniem graczy i właśnie ich duża liczba jest najlepszą recenzją Fortuny.
Bukmacher wyróżnia się swoją bogatą ofertą, ma przejrzystą i funkcjonalną stronę internetową oraz aplikację mobilną. To kluczowe aspekty, które niwelują ewentualne niedociągnięcia, o jakich jednak nie też nie da się mówić zbyt wiele. Na opinie o Fortunie dobrze wpływa także proponowana oferta bonusowa - powitalna dostępna z kodem o treści MECZYKI - jak i stała.

Faq

Czy Fortuna jest legalna?

Tak. Fortuna to w pełni legalny bukmacher, będący przy okazji najstarszym bukmacherem nieprzerwanie działającym na polskim rynku zakładów od 1996 roku.

Jakie są opinie o bukmacherze Fortuna?

W internecie Fortuna opinie ma zróżnicowane, ale biorąc pod uwagę pozycję tego bukmachera na rynku i obiektywną jego ocenę, można go polecić zarówno nowym graczom, jak i tym mającym już doświadczenie w typowaniu zakładów.

Dyskusja

- komentarzy
Nota prawna

Wymieniamy podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Wszystkie one działają legalnie w Polsce. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard może uzależniać i jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich (18+). Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12; FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eWinner Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (KRS: 0000692778, NIP: 5862321957, REGON: 368141505) - zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (KRS 0000662497, REGON 366521110) - zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; . SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019; . Bukmacherska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780;) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020