Fortuna opinie Marzec 2023. Recenzja bukmachera

Dodał: Mariusz Dębiec,27 Sty 2023 | 15:20
Jakie opinie Fortuna ma wśród graczy? Ten bukmacher od lat działa na polskim rynku i jest jednym z czołowych przedstawicieli branży. Opinie o Fortunie gracze mogli wyrobić sobie na przestrzeni lat. Jakie one są? Co oferuje bukmacher? Recenzję Fortuny prezentujemy w tym tekście.

Fortuna opinie

Nieodłącznym elementem oferty bukmacherskiej są bonusy powitalne. W tym przypadku Fortuna opinie od zawsze zbiera dość dobre. Obecnie dla nowych graczy, którzy zarejestrują się z kodem o treści MECZYKI, ma bonusy o wartości 635 zł na start.
Bonus FortunaWartość
Zakłady bez ryzyka (cashback)600 PLN
Darmowe zakłady (freebet)35 PLN
Konto u bukmachera można założyć TUTAJ.
Fortuna kod promocyjny
Dostępne na start bonusy pozwolą wyrobić sobie o Fortunie opinie, ale nie jest to jedyna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę przy ocenie tego bukmachera. Fortuna opinie na swój temat może zbierać od wielu lat, bo na rynku działa już od 1996 roku. Tym samym jest to najstarszy, legalny bukmacher w Polsce. Od 2012 roku Fortuna działa w oparciu o zezwolenie udzielone przez Ministerstwo Finansów, które było wymagane w związku z wprowadzeniem nowelizacji w ustawie hazardowej. 
Jest to czołowy polski bukmacher, z jednym z największych udziałów w rynku. Fortuna aktywnie wspiera sport na zasadzie sponsoringu, czym także pracuje na swoje pozytywne recenzje.
Fortuna Informacje o firmie
Ocena bukmachera4.8/5
Pełna nazwa spółkiFORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.
Data startu1996
Bonus powitalny635 PLN
Kod promocyjnyMECZYKI
Metody płatnościVISA, Mastercard, BLIK, Apple Pay, PayU, tpay, przelew bankowy
Aplikacja mobilnaAndroid, iOS

Fortuna opinie o ofercie powitalnej

Bukmacher Fortuna opinie o bonusach na start, co wspomnieliśmy już na wstępie, zbiera w większości pozytywne. Wśród powitalnych promocji znalazły się 3x zakład bez ryzyka o łącznej wartości 600 zł (cashback), a także 2x darmowy zakład w kwocie 35 zł (freebet). Bonusy dostępne są przy rejestracji z powitalnym kodem o treści MECZYKI. Poniżej prezentujemy szczegóły tych bonusów, a także przedstawiamy jakie opinie Fortuna ma na ich temat od graczy.
Zakłady bez ryzyka 600 PLN (cashback) są flagową propozycją dla nowych graczy w Fortunie. Opinie o tym bonusie można wyrobić sobie na podstawie jego wartości, warunków skorzystania z promocji czy obrotu. W tym ostatnim przypadku Fortuna opinie zbierze wyłącznie pochlebne, bowiem nie wymaga obrotu bonusem. Zanim jednak do tego dojdziemy, opiszemy cały bonus krok po kroku. W Fortunie otrzymujemy na start trzy cashbacki:
 • Cashback 100 PLN na pierwszy kupon
 • Cashback 200 PLN po 72h (3 dniach)
 • Cashback 300 PLN po 144h (6 dniach)
Każdy zakład bez ryzyka działa na dokładnie takich samych zasadach, a różnice są tylko w wysokości potencjalnego zwrotu. Bukmacher dopuszcza granie dowolnego kuponu, istotne jest tylko to, że zawsze cashback obowiązuje na pierwszy wytypowany kupon po jego przyznaniu i aktywny jest przez 72h. 
Zasady zakładu bez ryzyka w Fortunie:
 • Dowolny kurs kuponu i liczba zdarzeń
 • Dowolna stawka (przy określeniu maksymalnego zwrotu)
 • Brak obrotu bonusem 
Jak widać, zakład bez ryzyka w Fortunie wszelkie decyzje co do typowania zostawia po stronie gracza. Dlatego też ten bonus z punktu widzenia graczy jest bardzo korzystny. Nie ma tu ukrytych kruczków, czy wygórowanych wymogów - typujemy dowolny zakład (pre-match lub live) i jeśli okaże się on przegrany, to Fortuna zwraca jego stawkę. Co ważne, jest to pełna stawka (do określonej kwoty) bez potrącenia podatku. Niewielu bukmacherów decyduje się na tak prosto skonstruowany bonus, za co Fortunie należy się uznanie. 
Darmowe zakłady 35 PLN (freebet) w Fortunie opinie również mogą zebrać pozytywne. W tym przypadku otrzymujemy dwa freebety, które przyznawane są w formie punktów FKP. Przyznane na start punkty od razu wymienimy na darmowy zakład o wartości 20 zł. Wcześniej wymagana jest tylko pełna weryfikacja konta. Drugi bonus tego typu, także w formie punktów, przyznany będzie jeśli podczas rejestracji wpiszemy kod powitalny o treści MECZYKI. W tym przypadku bukmacher przyzna bonus o równowartości 15 zł.
Zasady darmowego zakładu w Fortunie:
 • Freebet można dzielić, minimalna stawka to 2 PLN
 • Dowolny kurs kuponu i liczba zdarzeń
 • Brak obrotu wygraną z freebetu
Jak widać znów mamy do czynienia z prostymi zasadami. Otrzymany freebet możemy podzielić na kilka kuponów. Przykładowo: freebet 20 zł można zagrać na 4 kuponach o stawce 5 zł, 2 kuponach po 10 zł, czy 10 kuponach po 2 zł. To gracz decyduje, co na pewno pozytywnie przekłada się na opinie o Fortunie, która nie narzuca również wymagań kursowych czy liczby zdarzeń na kuponie z freebetem. Jeśli nasz typ okaże się trafiony, to na konto gracza trafi wartość wygranej pomniejszona o stawkę. 
Przykładowo: decydujemy się postawić pełny freebet 20 zł na jeden kupon, a wartość kuponu to 100 zł. Jeśli typ okaże się trafiony, to na konto depozytowe trafi 80 zł (100 zł wygranej - 20 zł freebet = 80 zł). Samą wygraną nie trzeba obracać. Proste i z korzyścią dla gracza. Opinie? Fortuna kolejny raz działa w sposób przejrzysty i nie wymaga od gracza skomplikowanego działania.

Opinie o pozostałych bukmacherach:

Fortuna opinie graczy:
“Warunki obrotu bonusami są bardzo korzystne”
“Najlepszy cashback na rynku”
“Bardzo ciekawe promocje za rejestrację”

Recenzja Fortuna: wady i zalety bukmachera

Dostępne opinie o Fortunie przedstawiają tego bukmachera w sposób pozytywny. Rzecz jasna nie brak też recenzji Fortuny, w których gracze mają co do działalności bukmachera pewne zarzuty. Trzeba jednak pamiętać, że to jeden z najbardziej popularnych bukmacherów na rynku, a nie da się wszystkim dogodzić w 100%. 
Patrząc obiektywnie - Fortuna opinie wielokrotnie ma wystawiane przez tych, którzy mieli jakieś gorsze doświadczenia. Zadowoleni klienci rzadziej decydują się pisać pochwalne komentarze i recenzje Fortuny. Jakie są natomiast największe atuty i wady bukmachera? Na podstawie wielu doświadczeń prezentujemy je w tabeli poniżej.
 PlusyMinusy
Oferta bonusowa bez obrotu Brak infolinii
Bogata oferta zakładów 
Transmisje LIVE 
Program lojalnościowy 
Po stronie plusów Fortuny recenzja jest zdecydowanie bardziej bogata, aniżeli jeśli chodzi o wady bukmachera. Oczywiście, każdy gracz może mieć swoje preferencji i wyrobić indywidualną opinie o Fortunie, ale biorąc pod uwagę pozycję bukmachera, rozbudowaną ofertę i dostępność produktów - jest to ścisła czołówka w Polsce.

Fortuna opinie o ofercie zakładów

Ocena Fortuny nie byłaby pełna bez przyjrzenia się ofercie zakładów bukmacherskich dostępnych dla graczy. Ta jest jedną z najbardziej rozbudowanych, biorąc pod uwagę wszystkich bukmacherów w Polsce. Do wyboru są typy z kilkudziesięciu dyscyplin sportowych, ponadto w Fortunie znajdziemy zakłady LIVE, sporty wirtualne czy gry karciane. 
Oferta zakładów w Fortunie:
 • Zakłady bukmacherskie - ponad 40 dyscyplin sportowych, zakłady na e-sport, rozrywka, finanse i polityka
 • Zakłady LIVE - czołowe rozgrywki sportowe, w tym tenis i piłka nożna, a ponadto e-sport
 • Sporty wirtualne - w tym piłka nożna, wyścigi koni czy wyścigi psów
 • Bet on Games - gry karciane Poker, Dragon&Tiger oraz Baccarat
Warto zwrócić także uwagę na rodzaje zakładów, które proponuje Fortuna. Opinie na temat różnorodności opcji tworzenia kuponów także powinny być dobre. Bukmacher pozwala tworzyć kupony Solo (pojedynczy zakład), AKO (zakład wielokrotny), Maxikombi (zakłady systemowe), Betbuilder (kilka typów na jedno zdarzenie) czy zawierać Zakłady Bezpieczne (kupon wygrany, nawet gdy jedno zdarzenie będzie nietrafione).
Na recenzje bukmachera Fortuna wpływ mają także kursy, a konkretnie ich wysokość. Tutaj trudno o jednoznaczną opinię o Fortunie. Dla wielu rynków to właśnie ten bukmacher ma najwyższe kursy. W innych przypadkach plasuje się w okolicach średniej kursów dostępnych u wszystkich, legalnych bukmacherów. Większe wygrane można uzyskać m.in. na kuponach AKO korzystając ze stałej promocji AKO Bonus. Ponadto w stałej ofercie Fortuny znajdziemy także Happy Hours, czyli grę bez podatku na wybrane zdarzenia w określonych godzinach.

Sprawdź kody promocyjne:

Fortuna zakłady na żywo

Cieszące się sporą popularnością Zakłady LIVE są jedną z ciekawszych propozycji w Fortunie. Opinie graczy na temat tej kategorii typów mogą być decydujące przy wyborze właśnie tego bukmachera. Fortuna wśród zakładów na żywo umieściła przede wszystkim bogatą ofertę zdarzeń tenisowych, w tym najważniejsze mecze np. w ramach Wielkiego Szlema. Dodatkowo typować można też topowe spotkania piłkarskie. 
Ponadto gracze mogą znaleźć Zakłady LIVE na mniej popularne dyscypliny, jak choćby tenis stołowy czy badminton. Na żywo dostępne są też typy na rynki e-sportowe. Kolejnym atutem w opinii graczy są transmisje wydarzeń sportowych, które także uruchomimy w zakładce Zakłady LIVE.

Fortuna aplikacja mobilna

Użytkowników urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety, z pewnością zainteresuje kwestia aplikacji bukmacherskiej Fortuny. Opinię na jej temat mogą wyrazić użytkownicy Androida i iOS. Aplikację mobilną można pobrać z trzech źródeł:
 • Strona bukmachera Fortuna (dla systemu Android)
 • App Store (dla urządzeń z iOS)
 • AppGallery (dla urządzeń marki Huawei)
Jakie funkcjonalności znaleźć można w aplikacji mobilnej Fortuny? Niemal wszystko to, co dostępne jest również na stronie internetowej, a przede wszystkim:
 • Zakłady pre-match i LIVE na ponad 40 dyscyplin
 • Transmisje na żywo z wydarzeń sportowych 
 • Możliwość szybkich wpłat i wypłat
 • Powiadomienia o dostępnych promocjach i rozliczeniu kuponów
 • Dostęp do statystyk
Typując mecze w aplikacji mobilnej Fortuny można korzystać z bonusów bukmacherskich. Rejestrując nowe konto z powitalnym kodem o treści MECZYKI gracze uzyskają dostęp do promocji o łącznej wartości 635 zł (3x cashback, 2x freebet).

Strona internetowa Fortuna

Dla tych, którzy z oferty bukmachera chcą skorzystać poprzez stronę internetową, dostępny jest serwis Fortuna. Opinie o designie, dostępnych opcjach i ogólnych wrażeniach z korzystania z witryny prezentujemy pod zdjęciem.
Fortuna opinie - strona internetowa
Stylistyka strony internetowej utrzymana jest w barwach kojarzących się mocno z bukmacherem. Przeważają zatem kolory czarny oraz żółty. Od strony wizualnej nie ma do czego się przyczepić. Strona Fortuny, choć nie wygląda na specjalnie nowatorską, jest przejrzysta i łatwo do odczywania.
Na górnej belce umieszczone są zakładki z kolejnymi kategoriami zakładów bukmacherskich, a także z informacją o bonusach i strefą typera. Po prawej stronie znajdziemy panel do rejestracji i logowania w serwisie. Ciekawie prezentują się dostępne poniżej głównej belki podstrony. Tam znajdziemy informacje o płatnościach, statystyki, wyniki na żywo czy informacje o punktach stacjonarnych. Wszystkie najważniejsze dla gracza rzeczy, na podstawie których buduje sobie opinię o Fortunie, podane są na tacy.
Centralną część strony wypełnia baner informujący o aktualnych promocjach, a także najbardziej popularne danego dnia rynki zakładów. Po lewej stronie znajdziemy pełną ofertę zdarzeń na wszystkie dostępne w Fortunie dyscypliny sportowe, a także e-sport czy kategorie takie jak polityka i finanse.
Po prawej stronie - na wyraźnie oznaczonym na żółto panelu - mamy podgląd tworzonego kuponu. Możemy tam zarówno zweryfikować poprawność naszego typu, jak i ustalić stawkę zakładu i ostatecznie zatwierdzić kupon do gry.
Jaką ocenę Fortuna może otrzymać za swoją stronę internetową? W skali szkolnej mogłaby być to 4+ albo 5-. Pewne, drobne niedociągnięcia w sferze wizualnej dałoby się znaleźć, ale w żadnym wypadku nie wpływają one negatywnie na samo korzystanie z serwisu.

Sprawdź bonusy bukmacherskie:

Opinie o wpłatach i wypłatach w Fortunie

Jak prezentują się opinie o Fortunie w kontekście wpłat i wypłat? Choć jeszcze jakiś czas temu gracze mogli narzekać, np. na czas oczekiwania na przelewy, to obecnie Fortuna opinie swoich użytkowników przekuła w realne działania i na tym polu nie ma się do czego przyczepić. Szybkie, bezpieczne i bezprowizyjne transakcje są u bukmachera standardem, a na słowa uznania zasługuje też różnorodność dostępnych opcji dokonywania przelewów.
Metoda płatności Min. wpłata Max. wpłata 
Visa/Visa Electron 1 PLN100 000 PLN 
Mastercard/Maestro1 PLN 100 000 PLN 
BLIK1 PLN 100 000 PLN 
Apple Pay1 PLN 100 000 PLN 
Przelewy bankowe1 PLN 100 000 PLN 
PayU1 PLN 100 000 PLN 
tPay1 PLN 100 000 PLN 
Gracze mogą wpłacać środki na konto w sposób tradycyjny - przelewem bankowym - albo wybrać jedną z platform pośredniczących w dokonaniu wpłat. Obsługiwane są również wpłaty za pomocą kart płatniczych. Wpłaty na konto depozytowe w Fortunie można dokonać również w stacjonarnych punktach bukmacherskich, po okazaniu dokumentu tożsamości.
W każdym przypadku obowiązują takie same limity wpłacanych środków, które mają bardzo szerokie widełki:
 • Wpłata minimalna - 1 PLN
 • Wpłata maksymalna - 100 000 PLN
Jeśli chodzi o wypłaty, to panuje jeszcze większa dowolność, a gracze mogą wypłacać środki już od 0,01 zł. W tym przypadku transakcje odbywają się poprzez przelewy bankowe, które powinny być księgowane nawet w 15 minut. Limity:
 • Wypłata minimalna - 0,01 PLN
 • Wypłata maksymalna - brak określonego limitu
Czas wpłynięcia wypłaty na konto bankowe uzależnione jest także od godzin księgowania banku. Bukmacher zastrzega sobie prawo, że maksymalny czas wypłacania środków może trwać do 7 dni, ale spokojnie, zazwyczaj odbywa się to znacznie szybciej i trwa zaledwie kilkanaście minut.

Obsługa klienta

W Fortunie dostępne jest kilka kanałów komunikacji z obsługą klienta, która może pomóc w rozwiązaniu problemów, wyjaśnić nurtujące kwestie np. związane z bonusami, czy też przyjąć nasze opinie o Fortunie w kwestii funkcjonowania bukmachera. 
Dostępne formy kontaktu ze wsparciem klienta, to:
 • Czat z konsultantem
 • Formularz kontaktowy
 • Poradnik i FAQ
Odpowiedzi na większość pytań znajdziemy w FAQ na stronie Fortuny. Opinie na temat dostępnych porad są dobre. Wszystkie kluczowe kwestie odnośnie zawierania zakładów, bonusów czy funkcjonowania serwisu zostały opisane.
Gdy mimo wszystko będziemy potrzebowali wsparcia technicznego, to można napisać do konsultanta na czacie lub wysłać wiadomość poprzez formularz kontaktowy. Ikona czatu znajduje się pod nazwą użytkownika, po prawej stronie u góry po zalogowaniu na stronie. Formularz kontaktowy znajdziemy u dołu witryny.

Nasza opinia o Fortunie

Nie możemy wystawić Fortunie opinii innej niż pozytywna. To jedna z wiodących firm na polskim rynku, która mimo rosnącej konkurencji od lat znajduje się w ścisłej czołówce legalnych, polskich bukmacherów. Fortuna cieszy się zaufaniem graczy i właśnie ich duża liczba jest najlepszą recenzją Fortuny.
Bukmacher wyróżnia się swoją bogatą ofertą, ma solidną i funkcjonalną stronę internetową oraz aplikację mobilną. To kluczowe aspekty, które niwelują ewentualne niedociągnięcia, o jakich jednak nie też nie da się mówić zbyt wiele. Na opinie o Fortunie dobrze wpływa także proponowana oferta bonusowa - powitalna dostępna z kodem o treści MECZYKI - jak i stała.

FAQ

Czy Fortuna jest legalna?

Tak. Fortuna to w pełni legalny bukmacher, będący przy okazji najstarszym bukmacherem nieprzerwanie działającym na polskim rynku zakładów od 1996 roku.

Jakie są opinie o bukmacherze Fortuna?

W internecie Fortuna opinie ma zróżnicowane, ale biorąc pod uwagę pozycję tego bukmachera na rynku i obiektywną jego ocenę, można go polecić zarówno nowym graczom, jak i tym mającym już doświadczenie w typowaniu zakładów.

0
Głosów: 0
Nota prawna

Wymieniamy podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Wszystkie one działają legalnie w Polsce. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard może uzależniać i jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich (18+). Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12; FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eWinner Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (KRS: 0000692778, NIP: 5862321957, REGON: 368141505) - zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (KRS 0000662497, REGON 366521110) - zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; . SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019; . Bukmacherska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780;) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020