LVBet opinie Czerwiec 2023. Recenzja bukmachera

Dodał: Seweryn Krauze,08 Maj 2023 | 13:26
Jakie opinie LVBet zbiera wśród graczy? Czy warto zarejestrować się u tego bukmachera? W tym tekście prezentujemy jakie LVBet opinie zbiera za swoje promocje, ofertą zakładów, a także jak wygląda korzystanie z serwisu bukmachera.

LVBet opinie

Pierwszą opinie LVBet wystawić można już na podstawie pakietu bonusów powitalnych. U bukmachera promocje na start mają wartość 2020 zł. Gracze po rejestracji mogą uzyskać bonus od trzech pierwszych wpłat, a także darmowy zakład bez depozytu. Dodatkowo przez pierwsze 33 dni bukmacher pozwala grać bez podatku.
Bonus LVBetWartość
Bonus 100% od pierwszej wpłaty 500 PLN
Bonus 50% od drugiego depozytu600 PLN
Bonus 50% od trzeciej wpłaty900 PLN
Darmowy zakład bez depozytu20 PLN
Gra bez podatkupierwsze 33 dni
Bonusy w LVBet odbierzemy po rejestracji TUTAJ.
LVBet kod promocyjny
Jednak na kompleksową opinie LVBet składa się wiele więcej, aniżeli tylko promocje na start. W dalszej części tekstu pochylimy się nad ich warunkami, ale przybliżymy też całą ofertę bukmachera. LVBet działa na polskim rynku od 2016 roku. Bukmacher aktywnie wspiera polski sport, a obecnie jest sponsorem m.in. Śląska Wrocław, Wisły Płock czy Stali Mielec. Ponadto ten bukmacher dobrze znany jest fanom Esportu.
LVBetInformacje o firmie
Ocena bukmachera4.1/5
Pełna nazwa spółkiLV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
Data startu2016
Bonus powitalny2020 PLN
Kod promocyjnyMECZYKI
Metody płatności

BLIK, Przelewy24, VISA, MasterCard, Plix, PayPal,

Paysafecard, Google Pay, Apple Pay

Aplikacja mobilnaAndroid, iOS

LVBet opinie o ofercie powitalnej

Zaprezentowany na początku tekstu pakiet powitalny, pozwala wyrobić sobie o LVBet opinie, ale jedynie na podstawie wartości poszczególnych promocji. W tym miejscu bonusy opiszemy bardziej szczegółowo, zwracając uwagę m.in. na warunki obrotu.
Przypominamy, że po rejestracji w TYM MIEJSCU gracz może uzyskać bonusy o wartości łącznie 2020 zł + 33 dni gry bez podatku. 
Bonus 100% od pierwszej wpłaty do 500 zł to klasyczny bonus od depozytu. Gracz może uzyskać dwukrotność pierwszej wpłaty. Minimalna wartość wpłaty to 10 zł, a najwyższy bonus uzyskamy przy wpłacie co najmniej 500 zł. Po dokonaniu wpłaty jej wartość i bonus znajdą się na saldzie bonusowym. Aby móc wypłacić środki, należy nimi obrócić. 
 • Należy obrócić cztery razy saldem bonusowym (wpłata + bonus)
 • Minimalny kurs kuponu wynosi 1.75
 • Zakłady powinny pochodzić z oferty sportowej
 • Na pełny obrót gracz ma 30 dni
Bonus 50% od drugiej wpłaty do 600 zł także jest klasycznym bonusem. W tym przypadku gracz uzyska w formie bonusu połowę wpłaconej kwoty. Maksymalna promocja dostępna jest przy depozycie minimum 1200 zł, a minimalna wpłata wynosi 10 zł. Bonus i wpłata trafiają na początku na saldo bonusowe i trzeba nimi obrócić.
 • Saldem bonusowym należy obrócić trzykrotnie (wpłata + bonus)
 • Minimalny kurs kuponu wynosi 1.75
 • Zakłady powinny pochodzić z oferty sportowej
 • Na pełny obrót gracz ma 30 dni
W przypadku opisanych do tej pory bonusów LVBet opinie zbiera dobre w zakresie ich wysokości. Podzielone są natomiast opinie o obrocie bonusem. Tym bardziej, że bukmacher wymaga obrotu zarówno wpłatą jak i bonusem. Warto także zwrócić uwagę na to, że po dokonaniu wpłaty całość środków - zarówno depozyt jak i bonus - znajdą się na saldzie bonusowym. 
Bonus 50% od trzeciej wpłaty do 900 zł to bonus z mnożnikiem. W tym przypadku działa on nieco inaczej, aniżeli dwie promocje opisane wyżej. Nie zmienia to jednak faktu, że promocja jaką można uzyskać to 50% wpłaconego, trzeciego depozytu do maksymalnie 900 zł. Jak łatwo obliczyć, taki bonus pozwoli zdobyć wpłata w wysokości minimum 1800 zł. Minimalna wartość wpłaty uprawniająca do skorzystania z bonusu to 25 zł. Po dokonaniu wpłaty depozyt znajdzie się na saldzie bonusowym, a bonus o wartości 2% wpłaty z mnożnikiem x25 uruchomimy samodzielnie na kuponie spełniającym warunki promocji. Muszą na nim znaleźć się co najmniej trzy zdarzenia, a kurs całkowity kuponu to nie mniej niż 2.50 przy kursie pojedynczego zakładu 1.25 lub więcej.
Jak wygląda przykładowa wygrana na kuponie o kursie 3.00 przy wpłacie 100 zł? 
 • Wpłata 100 zł x 2% = 2 zł bonusu
 • Stawka 2 zł - 12% podatku od gier = 1,76 zł
 • Kurs kuponu 3.00 x 25 (bonus mnożnik) = 75.0
 • 1.76 zł x 75 = 132 zł
Bonus z mnożnikiem można użyć na jednym lub wielu kuponach, aż do wykorzystania całości przysługującego bonusu.
W tym przypadku nie jest wymagany obrót wygraną z kuponów z mnożnikiem, który aktywujemy w dowolnym momencie, ale obrócić trzeba wartością depozytu. Ten początkowo trafia na saldo bonusowe. Wymagany jest trzykrotny obrót na kuponach o kursie kuponu 2.00 i kursie zdarzenia min. 1.50. Na obrót gracz ma 30 dni. 
Na jakie opinie LVBet może liczyć w tym przypadku? Na pierwszy rzut oka bonus może wydać się skomplikowany, ale tak naprawdę jego reguły są łatwe do przyswojenia. Na plus wypada też to, że obrotu wystarczy dokonać depozytem, a nie jak w poprzednich przypadkach wpłatą i samym bonusem. Sama wartość wygranych na kuponach z mnożnikiem nie różni się od tej, którą można uzyskać w przypadku gry za środki bonusowe przyznane w klasycznej formie, a przecież nie musimy już nimi obracać.
Darmowy zakład bez depozytu 20 zł to kolejna promocja powitalna w LVBet. Opinie ten bonus zbiera pozytywne, w końcu nie musimy inwestować własnych środków, aby móc skorzystać z tego bonusu. Wystarczy zarejestrować się poprzez LINK w tekście, a także zaznaczyć chęć udziału w promocji. 
Co ważne, freebet przyznany jest w wysokości 1 zł z mnożnikiem x20. Bonus uruchomimy na kuponie:
 • Zawierającym trzy lub więcej zdarzeń z oferty sportowej
 • O kursie minimalnym kuponu 2.50
 • Kursie minimalnym zdarzenia 1.25
Bonusem należy obrócić dwa razy na kuponach o kursie minimalnym 2.00 składającym się ze zdarzeń o trzydrogowej możliwości rozstrzygnięcia zakładu. Freebet aktywny jest 30 dni.
Gra bez podatku przez 33 dni to dodatkowa promocja na start. Pozwala to uzyskać wyższe wygrane na kuponach typowanych w tym okresie. Zakłady powinny składać się z min. trzech zdarzeń z oferty sportowej (pre-match i live) i być typowane ze środków własnych. Kurs kuponu to min. 2.40.
W przypadku tej oferty gracz może liczyć na wyższe wygrane, bowiem współczynnik zmienia się z 0.88 na 1.00. Wartość podatku bierze na siebie sam bukmacher, a wygranymi nie trzeba w żaden sposób obracać.
Patrząc na całą ofertę powitalną LVBet opinie warto rozpocząć od pochwalenia różnorodności dostępnych promocji. Gracze znajdą zarówno premie od trzech wpłat, bonus bez depozytu, jak i możliwość uzyskania wyższej wygranej na kuponach typowanych przez pierwsze 33 dni gry. Sama wartość bonusów również jest bez zarzutu. Jedynym minusem mogą być warunki obrotu, które za każdym razem są nieco inne - dlatego też trzeba dokładnie zapoznać się z wymogami dla konkretnej promocji.

Opinie o pozostałych bukmacherach:

Recenzja LVBet: wady i zalety bukmachera

Gdzie znajdziemy największe plusy i minusy bukmachera? W LVBet opinie dobre lub bardzo dobre wystawić warto np. w zakresie całej oferty bonusowej. Także dostępność zakładów jest jak najbardziej na plus. Nie jest jednak tak, że nie ma miejsca na poprawę niektórych aspektów.
PlusyMinusy
Szeroka oferta czasowych promocjiWysokość obrotu bonusami od depozytu
Rozbudowana oferta zakładów na EsportKlarowność warunków obrotu
Bet Builder 
Bonusy dla kibiców 
Bukmachera na pewno warto pochwalić za różnorodność i sporą ilość dostępnych promocji. Dotyczy to nie tylko bonusów na start, ale również stałej oferty. Gracze znajdą w ofercie zarówno bonusy od wpłaty, zakłady bez ryzyka (cashback) jak i darmowe zakłady (freebety). Ponadto dostępne są promocje pozwalające uzyskać wyższe wygrane na kuponach wielokrotnych. Ciekawostką są także promocje dla kibiców klubów, które sponsoruje LVBet. To na pewno wyróżnia go spośród innych, działających na polskim rynku bukmacherów.
Niestety, nie można przejść obojętnie obok warunków obrotu. Te są dość skomplikowane, przede wszystkim z racji tego, że każda promocja rządzi się w tym zakresie swoimi prawami. Bukmacher wymaga także, w przypadku bonusów od wpłaty, aby gracz obracał samym depozytem, co nie jest często spotykane.
Abstrahując jednak od samych promocji, to LVBet opinie dobre i bardzo dobre może zebrać za dostępną ofertę zakładów. Przede wszystkim gracze znajdą tu sporo możliwości typowania Esportu, ale i oferta sportowa jest bardzo dobrze zaopatrzona. Ciekawostką jest także Bet Builder, czyli możliwość typowania kilku zdarzeń w ramach jednego meczu. Z pewnością tym LVBet może przekonać do siebie wielu typerów.

LVBet oferta zakładów

Czas na opinie o LVBet w zakresie dostępnej oferty zakładów bukmacherskich. Już we wcześniejszym fragmencie wspomnieliśmy, że od tej strony bukmacher prezentuje się solidnie. Co konkretnie typerzy znajdą w ofercie LVBet?
Dostępne są takie kategorie zakładów, jak:
 • Sporty (w tym m.in. polityka i rozrywka)
 • Na żywo
 • Bet Builder (wybrane wydarzenia sportowe, głównie piłka nożna)
 • Esport
 • Wirtualne
 • Gry
Kategoria “Sporty” jest najbardziej rozbudowana w całej ofercie zakładów LVBet. Znalazło się tu około 30 dyscyplin sportowych, typy z dodatkowych kategorii jak rozrywka i polityka, ale też zakłady Esportowe, które dodatkowo typować można w oddzielnej kategorii. Część rynków z oferty sportowej i Esportowej dostępna jest również w ramach zakładów “Na żywo”.
Opcja “Bet Builder” skierowana jest do graczy, którzy mają ochotę typować łączne zakłady na jeden mecz. Większość typów w tej kategorii dotyczy meczów piłki nożnej, ale nie tylko. W ramach “Bet Builder” można tworzyć kupon zawierający kilka rynków zdarzeń z jednego meczu - np. wynik końcowy, wynik do przerwy czy przedział goli. Spotkania, na które dostępny jest “Bet Builder” oznaczone są specjalną ikoną.
LV Bet opinie - Betbuilder
Bukmacher bardzo poważnie potraktował rynek sportu elektronicznego. W zakładce “Esport” znajdziemy sporo zdarzeń dotyczących takich tytułów jak League of Legends, Counter-Strike, DOTA 2, Rainbow Six, Call of Duty, Rainbow Six, King of Glory czy Valorant. Bukmacher na zdarzenia Esportowe przygotował w swojej ofercie także dedykowane bonusy bukmacherskie. Wśród fanów Esportu LVBet opinie zbierze zatem bardzo pozytywne.
W ofercie bukmachera znalazły się także “Gry” i “Wirtualne”. Pierwsza kategoria dotyczy gier karcianych, druga zaś sportów wirtualnych. Ponownie gracze mają tu dość szeroki wybór dostępnych opcji typowania, a bukmacher ma w swojej ofercie promocje dedykowane tym rynkom zakładów.

LVBet zakłady na żywo

Bliżej przyjrzymy się i wystawimy LVBet opinie za ofertę zakładów na żywo. To wyjątkowa kategoria typów, która pozwala typować rozstrzygnięcia meczów w czasie ich trwania. Gracze dzięki temu mogą znaleźć wyższe kursy, czy obstawiać wybrane rynki zakładów, reagując na bieżąco, na podstawie przebiegu danego spotkania.
Zacznijmy od tego, że w LVBet na żywo typować możemy zarówno zawody sportowe, jak i esportowe. Dla wybranych pojedynków dostępne są też transmisje live. Na pochwały zasługuje fakt, że wśród dostępnych rynków zakładów na żywo znajdziemy nie tylko najpopularniejsze dyscypliny sportu, ale także te bardziej niszowe.
Co do ilości dostępnych zakładów live opinie o LVBet są raczej dobre. Jedynym minusem jest brak kalendarza zbliżających się spotkań, które w tej formie można obstawiać.

LVBet aplikacja mobilna

Bukmacher przygotował aplikację mobilną, z której korzystać mogą użytkownicy systemów operacyjnych Android i iOS. W tym pierwszym przypadku aplikację pobierzemy bezpośrednio ze strony bukmachera (polityka Google Play nie pozwala na umieszczenie aplikacji w sklepie), natomiast posiadacze systemu iOS ściągną ją bezpośrednio z App Store. 
Jakie są największe atuty aplikacji bukmacherskiej od bukmachera LVBet? 
 • Pełna oferta zakładów przedmeczowych i na żywo
 • Możliwość korzystania z bonusów
 • Match tracker, czyli wizualizacje meczów na żywo
 • Błyskawiczne płatności
 • Prostota i łatwość użytkowania
 • Sporty wirtualne w aplikacji
 • Opcja cashout
W przypadku Androida bukmacher stworzył aplikację progresywną, co oznacza, że nie trzeba pamiętać o jej samodzielnym aktualizowaniu. Warto w tym miejscu pokusić się o wystawienie LVBet dobrej opinii, bowiem nie każdy bukmacher pomyślał o takim rozwiązaniu.

Sprawdź kody promocyjne:

Strona internetowa LVBet

Pierwszą styczność z bukmacherem LVBet w sieci będziemy mieli wchodząc na jego stronę internetową. Jak wygląda witryna? Czy układ samej strony jest przejrzysty? Sprawdzamy i opisujemy.
LV Bet Opinie - strona internetowa
 
Bukmacher postawił na swojej stronie na ciemne tło, a także białe i żółte akcenty. Całość prezentuje się schludnie, pomimo tego, że na stronie dzieje się sporo. Jednak po kolei. 
Na samej górze witryny znajdziemy odnośniki do podstron z konkretnymi kategoriami zakładów po lewej stronie, a także opcje logowania i rejestracji po prawej. Rozwijając listę za pomocą przycisku w lewym górnym rogu, możemy znaleźć odnośniki do wielu innych podstron. W tym do opisu dostępnych promocji, instrukcji, listy dostępnych punktów stacjonarnych itp. To co większość bukmacherów prezentuje u dołu strony, w przypadku LVBet znajdziemy właśnie na tej liście.
Poniżej ekran dzieli się na trzy główne części. Lewa strona to spis zakładów, począwszy od najbardziej popularnych czy polecanych, po pełną ofertę dyscyplin dostępnych do typowania. Jeśli rozwiniemy listę klikając “Pokaż wszystko”, to większość rynków zostanie uszeregowana alfabetycznie, poza topowymi kategoriami, które cały czas zobaczymy u góry listy.
W środkowej części witryny widnieje baner prezentujący aktualnie dostępne promocje, a pod nim znajdziemy typy na najważniejsze, zbliżające się wydarzenia. W dalszej kolejności znajdziemy spis zbliżającym się lub trwających już meczów, wraz z dostępnymi kursami.
Z prawej strony dostępny jest podgląd transmisji lub match tracker (dostępne na wybrane zakłady), a także podgląd kuponu. W tym miejscu możemy wybrać również stawkę i wreszcie zatwierdzić zakład. Ciekawostką jest jeszcze podstrona Esport, która charakteryzuje się nieco zmienioną kolorystyką. Układ pozostaje jednak niezmienny, choć sam zabieg ze strony bukmachera warto pochwalić.

Nadchodzące:

Opinie o wpłatach i wypłatach LVBet

Jakie opinie o LVBet można mieć na podstawie dostępnych form płatności? Bukmacher oferuje opcje szybkich wpłat i wypłat. Ponadto dostępnych jest kilka, różnorodnych rodzajów transakcji. Na pewno wpływa to dobrze na opinie o bukmacherze.
Forma płatnościMinimalna wpłata
Przelewy241 PLN
Plix1 PLN
Google Pay1 PLN
Apple Pay1 PLN
Karty płatnicze1 PLN
BLIK1 PLN
Paysafecard20 PLN
PayPal20 PLN
Co ważne, bukmacher nie pobiera żadnych prowizji od wpłat czy wypłat. Szybkie przelewy realizowane są poprzez system Rapid Pay. Dzięki tej formie przelewy na rachunku bankowym gracza mogą być zaksięgowane już w 10 minut. Dotyczy to około dziesięciu dużych, polskich banków. Rapid Pay to system działający przez 365 dni w domu, a transakcje błyskawiczne odbywają się od 8:00 do 1:00 codziennie.
Wypłaty poza Rapid Pay realizowane są zawsze w najbliższej sesji księgowania. W wyjątkowych przypadkach bukmacher zastrzega sobie prawo, że środki mogą zostać przelane w ciągu maksymalnie siedmiu dni. To jest skrajne sytuacje, które raczej niezbyt często mają miejsce.
Z kolei wpłaty realizowane są zawsze praktycznie w kilka chwil. Dlatego jeśli środki nie znajdą się na koncie po kilku minutach, to warto zgłosić się do działu obsługi klienta i przesłać potwierdzenie dokonania wpłaty, wówczas dowiemy się, dlaczego transakcja nie została jeszcze zaksięgowana.

Obsługa klienta

W LVBet dostępnych jest kilka kanałów komunikacji z obsługą klienta, a sam bukmacher informuje, że zgłoszenia przyjmuje całodobowo a średni czas odbioru to nawet 10 sekund. Wsparcie klienta, gdzie zgłosimy reklamacje, zapytamy o nurtujące kwestie, czy po prostu wystawimy LVBet opinie w zakresie działania - działa w takich formach jak:
 • Czat na żywo
 • Formularz kontaktowy
 • FAQ
Jak już wspomnieliśmy, obsługa klienta przyjmuje zgłoszenia całodobowo. Wybierając opcję czatu na żywo z konsultantem warto dokładnie wybrać temat rozmowy, aby skrócić czas wyjaśniania sprawy. 
Odpowiedzi na pytań możemy znaleźć w FAQ, gdzie opisane są kluczowe kwestie działalności i oferty bukmachera. W przypadku tego bukmachera opinie o wsparciu klienta są dobre, zatem bez problemu powinniśmy załatwić każdą, nurtującą nas sprawę.

Sprawdź bonusy bukmacherskie:

Nasza opinia o LVBet

Jaka jest końcowa opinia o LVBet? To solidny bukmacher, który wypracował już swoją pozycję na rynku. Patrząc na ogół dostępnej oferty, możemy polecić tego bukmachera typerów i wydać mu dobrą opinię. Choć w LVBet można popracować jeszcze nad kilkoma rzeczami, to na pewno w kwestii samej oferty jest to dobrze prowadzony bukmacher.
Podobne zdanie mają także gracze, co sprawia, że LVBet cieszy się od kilku lat zainteresowaniem typerów, a nowi użytkownicy również chętnie sprawdzają tego bukmachera.

FAQ

Czy bukmacher LVBet jest legalny?

Tak. LVBet jest w pełni legalnym bukmacherem. LVBet działa na podstawie zezwolenia, które wydało Ministerstwo Finansów, co jest niezbędne do prowadzenia legalnej działalności na rynku bukmacherskim.

Jakie są opinie o bukmacherze LVBet?

LVBet opinie zbiera w większości dobre. To bukmacher działający już od kilku lat na rynku, który zdążył pokazać się z solidnej strony. Gracze doceniają m.in. ofertę zakładów czy dostępne promocje, które proponuje LVBet.

0
Głosów: 0

Dyskusja 0

Nota prawna

Wymieniamy podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Wszystkie one działają legalnie w Polsce. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard może uzależniać i jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich (18+). Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12; FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eWinner Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (KRS: 0000692778, NIP: 5862321957, REGON: 368141505) - zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (KRS 0000662497, REGON 366521110) - zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; . SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019; . Bukmacherska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780;) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020