Betfan opinie. Czy warto tu obstawiać? Maj 2024

Jakie opinie ma Betfan wśród graczy i ekspertów? Szczegółowo o jednym z legalnych polskich bukmacherów piszemy w tym artykule. Prezentujemy recenzję Betfan na podstawie dostępnej oferty zakładów, przygotowanych promocji, funkcjonalności serwisu i aplikacji, czy też dostępnych form płatności.

Betfan opinie 

Betfan to legalny operator działający w Polsce od 2019 roku, zatem bukmacher zdążył już wypracować sobie pewne opinie wśród graczy i ekspertów. To w pełni legalna firma, która działa na mocy zezwolenia od Ministerstwa Finansów. Oznacza to, że obstawianie w Betfan jest w 100% bezpiecznie i zgodne z polskim prawem. Zakłady bukmachera znajdziemy na stronie internetowej betfan.pl lub w aplikacji mobilnej na systemy Android i iOS.
BetfanInformacje o firmie
Ocena bukmachera4.4/5
Pełna nazwa spółkiBETFAN Sp. z o.o.
Data startu2019
Bonus powitalny300 PLN
Kod promocyjnyMEGABONUS
Metody płatnościBLIK, Przelewy24, VISA, MasterCard, Paysafecard
Aplikacja mobilnaAndroid, iOS
Opinie większości graczy o Betfan są bardzo dobre. Swoją popularność bukmacher zyskał dzięki całemu przekrojowi swojej działalności, wyróżniając się szczególnie kreatywnymi działaniami marketingowymi.
Wpływ na pozycję bukmachera, a także na to, jak gracze oceniają Betfan, miała z pewnością oferta zakładów. Tu bukmacher wyróżnia się w kilku aspektach, choćby dlatego, że pozwala obstawiać nietypowe zdarzenia, dotyczące np. ekonomii, wydarzeń społecznych, rozrywki czy nawet pogody. Betfan kojarzony jest także z popularnym polskim sportowcem, Mariuszem Pudzianowskim, który pełni rolę twarzy bukmachera i często można go zobaczyć m.in. w kampaniach reklamujących Betfan.
Dla nowych graczy w Betfan została przygotowana oferta powitalna pozwalająca otrzymać bonus 200% od pierwszej wpłaty do 300 zł.

Betfan legalny bukmacher

Betfan jest legalnym bukmacherem działającym w Polsce na podstawie licencji wystawionej przez Ministerstwo Finansów nr PS4.6831.3.2018. Zezwolenie zostało wydane 29 października 2018 roku i pozwala spółce BetFan Sp. z o.o. (nr KRS: 0000727637) na oferowanie zakładów wzajemnych w internecie oraz w punktach naziemnych. Kapitał zakładowy wynosi 2 000 000 PLN, a funkcję prezesa zarządu pełni Piotr Sienkiewicz. Siedziba firmy mieści się w Warszawie przy ulicy Śmiałej 26. 
Spółka Betfan jest podmiotem w 100% z polskim kapitałem i została założona 13 kwietnia 2018 roku. Niespełna pół roku później Betfan otrzymał licencję, co jak na polski rynek bukmacherski jest wyjątkowo krótkim czasem. Pierwsze zakłady Betfan zaczął przyjmować na swojej stronie internetowej w kwietniu 2019 roku.
Bukmacher nie jest aktywny na rynku sponsoringu sportowego, natomiast można stwierdzić, że poszedł nie w ilość a jakość. Praktycznie od samego startu Betfana rolę ambasadora pełni Mariusz Pudzianowski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych Polaków. Wizerunek byłego strongmana i aktualnego zawodnika federacji KSW jest wykorzystywany w kreacjach na stronie i reklamach Betfan. Kolejną "twarzą" marki jest koń wyścigowy "Betfan" 
Mottem używanym w przekazie reklamowym przez Betfan jest "Nie grasz, nie wygrasz".
Betfan opinie - hasło reklamowe
Bukmacher stara się skracać dystans między operatorem a graczem, stawiając na bezpośrednią komunikację, memy i będąc bardzo aktywnym w mediach społecznościowych. Jak przeczytamy na stronie Betfan: "Jesteśmy jak kumpel! Codziennie staramy się być dla Ciebie zabawni, nowocześni i mocno lifestylowi. Damy Ci również motywację do wejścia do naszego świata w postaci atrakcyjnych bonusów i promocji.".

Betfan opinie o ofercie powitalnej

Dla wielu nowych graczy Betfan, recenzja oferty powitalnej jest tym, co przykuwa ich największą uwagę. Przypomnijmy, że w ramach bonusu powitalnego przy wpłacie w wysokości minimum 150 zł otrzymamy 300 zł bonusu, a więc razem będziemy mieli aż 450 zł na grę.
Bonus BetfanWartość
Bonus 200% od 1. wpłaty300 PLN
Co dalej? Bonus musimy uwolnić grając za wartość wpłaconego depozytu po dowolnym kursie. Atutem jest także to, że sam obrót bonusem również nie jest zbyt wymagający. Trzeba nim obrócić zaledwie jeden raz, na kuponach z minimum dwoma zdarzeniami. Kurs kuponu to 3.00 lub więcej. Na pełen obrót bonusem są dwa tygodnie (14 dni), a jeśli w tym czasie nie uda nam się obrócić bonusem, to przepadnie bonus przepadnie.
Podsumowując - Betfan nie wyznaczył zaporowych wartości dla wymaganego obrotu. Czas 14 dni również nie jest nadto wymagający, jeśli weźmiemy pod uwagę, że bonusem obracamy tylko raz. To prosty w obsłudze bonus na start, za co można wystawić dobre opinie Betfanowi.
Betfan opinie - bonus powitalny

Betfan recenzja: plusy i minusy bukmachera

Opinie Betfan wystawiamy nie tylko na podstawie opisanej wyżej, powitalnej promocji u tego bukmachera. Jak całościowo wypada Betfan na tle konkurencji? Co go wyróżnia na polskim rynku zakładów? Nasza Betfan recenzja zawiera najważniejsze wady i zalety bukmachera, które prezentujemy poniżej. 
ZaletyWady
Różnorodne zakłady w kategorii “Rozrywka”Tylko jeden bonus w pakiecie na start
Zakłady MyBet i BetBuilderMała liczba transmisji w zakładach LIVE
Solidny bonus powitalny Mała liczba promocji dla stałych graczy
Intuicyjna aplikacja mobilna 
Szeroka oferta na piłkę nożną 
Atrakcyjna oferta na esport 
Wśród największych atutów Betfana można wymienić ofertę zakładów dostępną u bukmachera, ze szczególnym wyróżnieniem kategorii “Rozrywka”. Dobre opinie Betfan zawdzięcza temu, że jako jeden z niewielu bukmacherów wyszedł poza ramy typowania przede wszystkim imprez sportowych, a postawił na sporo dodatkowych rynków zakładów. W kategorii “Rozrywka” znajdziemy bowiem całą gamę typów, które dotyczą codziennych wydarzeń ze świata polityki, ekonomii, showbiznesu czy nawet zjawisk atmosferycznych.
Ponadto u bukmachera dostępne są dwa ciekawe typy zakładów. Są to “MyBet”, zatem opcja samodzielnego proponowania zdarzeń do typowania, a także “BetBuilder” w ramach którego możemy łączyć kilka zakładów na jedno wydarzenie.
Bukmachera możemy także pochwalić za stosunkowo niezły bonus powitalny, choć co do całkowitej oferty promocyjnej w Betfan opinie są podzielone. Bukmacher uruchamia często czasowe promocje. Możemy zatem liczyć, że w miarę regularnie będziemy mieli okazję uzyskać bonusy, ale nie zawsze wiemy jakie i musimy czekać na komunikat ze strony bukmachera.
Atutem Betfana jest też aplikacja mobilna. Tu warto pochwalić stabilność, regularne aktualizacje i komfort użytkowania. Nie jest to aplikacja, która wyróżnia się czymś wybitnie nowatorskim, ale nie o to w niej chodzi. Działa sprawnie i szybko, co jest godne odnotowania.
Na koniec trzeba wspomnieć jeszcze o szybkich płatnościach u bukmachera. Te są i można mu za to wystawić pozytywną ocenę. Betfan nie ma też wpływu na to, jak pracują konkretne banki. Mimo wszystko szkoda, że w wielu z nich nie da się wypłacać ekspresowo środków 24/7. To wina bukmachera tylko w pewnej części, ale taki fakt odnotowujemy.
Opinie graczy o Betfan: 
"Świetna oferta na rozrywkę, szczególnie podoba mi się obstawianie pogody."
"Jest co obstawiać, a nawet jak nie ma, to mogę wysłać swój zakład."
"Mało promocji, w sumie to nic specjalnego."

Opinie o pozostałych bukmacherach:

Betfan oferta zakładów

Jak już wspomnieliśmy, oferta zakładów bukmacherskich w Betfanie jest naprawdę ciekawa. Ten bukmacher wyróżnia się na rynku nietypowymi zdarzeniami, które możemy obstawiać, ale rzecz jasna proponuje również zakłady z najważniejszych rynków sportowych i nie tylko. W Betfan znajdziemy następujące kategorie zakładów: 
  • Sport
  • Live
  • Rozrywka
  • Esport
  • Gry karciane
  • Gry wirtualne 
Betfan pozwala typować zakłady z około 30 dyscyplin sportu. Ponadto u bukmachera znajdziemy również typy na żywo na wybrane wydarzenia sportowe i esportowe. Bukmacher postarał się także o solidne opakowanie ofert zakładów na sporty wirtualne i gry karciane. Wśród “wirtualek” znajdziemy m.in. piłkę nożną, koszykówką, wyścigi konne czy wyścigi psów. Gry karciane to sześć tytułów:  kilka wersji rozgrywki w pokera, a także wojna i blackjack.
Pod szyldem “Rozrywka” kryją się natomiast różnorodne typy, które podzielić można na kilka oddzielnych podkategorii. Znajdą się tu zdarzenia wokół świata sportu, takie jakby choćby transfery, wybór gospodarza mundialu czy inne wydarzenia związane z szeroko rozumianym światem sportu, które nie są po prostu meczami lub turniejami. Dodatkowo gracze mogą obstawiać wydarzenia polityczne i ekonomiczne. W tejże kategorii umieszone są również typy na np. gale rozdania nagród filmowych czy muzycznych (Oscary, Grammy, Eurowizja itp.) a także typy będące po prostu wydarzeniami z życia codziennego - jak choćby procent zdawalności matur czy nawet warunki atmosferyczne. 
Betfan tą ostatnią kategorią zdecydowanie wyróżnia się na tle innych bukmacherów w Polsce. To, co można uznać za w pewnym sensie ciekawostkę, tak naprawdę daje graczom zupełnie nowe możliwości typowania zdarzeń i na pewno wpływa dobrze na opinie o Betfanie.

Betfan zakłady na żywo

Zakłady LIVE są ważną częścią całej oferty. Największa dostępność typów w tej kategorii dotyczy meczów tenisowych i piłki nożnej, ale gracze znajdą tu również mniej popularne dyscypliny oraz możliwość typowania na żywo esportu. Dla wybranych zdarzeń bukmacher udostępnia również transmisje na żywo, co również można pochwalić. 
Warto wspomnieć o tym, że typując zakłady LIVE, gracze mogą skorzystać z bonusów bukmacherskich. Mowa tu zarówno o powitalnym bonusie 200% od depozytu, jak i o cyklicznych akcjach, które organizuje bukmacher. 
Jedynym mankamentem jest brak kalendarza planowanych spotkań, które gracze będą mogli obstawiać na żywo. Stąd nieco trudniej zaplanować obstawianie na żywo z większym wyprzedzeniem, jeśli nie wiemy na jakie rozgrywki regularnie Betfan szykuje ofertę zakładów na żywo.

Betfan aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna Betfan pozwala graczom typować mecze w wygodny sposób na smartfonach i tabletach. Aplikacja bukmacherska dostępna jest na Androida i iOS.
Czym wyróżnia się aplikacja Betfan? Opinie użytkowników wskazują na to, że przede wszystkim stabilnością działania i szybkością. To kluczowe aspekty, jeśli decydujemy się np. typować wydarzenia na żywo, gdzie istotna jest każda sekunda. Sam bukmacher chwali się nowoczesnym interfejsem, natychmiastowym logowaniem, szybkością działania oraz dostępnością trybu ciemnego.
Betfan opinie - zalety aplikacji
Ponadto z poziomu aplikacji mamy dostęp do pełnej oferty zakładów, wliczając w to choćby gry karciane. Gracze mogą również korzystać z ogólnodostępnych promocji bukmacherskich, w tym powitalnej promocji 200% do 300 PLN od pierwszego depozytu.

Strona internetowa Betfan

Poza aplikacją mobilną, rzecz jasna możemy korzystać również z przeglądarkowej wersji witryny Betfan. Opinie na temat strony internetowej prezentujemy pod zrzutem ekranu ze strony internetowej na urządzeniu mobilnym. Na wstępie warto już zaznaczyć, że to prosta w obsłudze i intuicyjna witryna.
Betfan opinie o aplikacji i stronie
Wizualnie Betfan proponuje schludną i czytelną stronę internetową. Za to należy się plus. Wszystko zostało podane w przejrzysty sposób, a stylistyka i kolorystyka strony nawiązują do logotypu bukmachera. Jeśli nie odpowiada nam taka odsłona - możemy przełączyć stronę w tryb ciemny. Stosowny przycisk znajduje się w górnym panelu, tuż obok zakładki “Promocje”. 
Cały górny panel składa się z kolejno zaprezentowanych kategorii typów, wspomnianej zakładki “Promocje” a także przycisku służącego do logowania/rejestracji. Pod tym względem bukmacher nie wyróżnia się zbytnio na tle innych stron bukmacherskich, chociaż większość z nich posiada osobne przyciski do logowania i rejestracji. Jednak to tylko detal.
Ciekawie prezentuje się panel po lewej stronie. Tu mamy jasny podział na trzy części. U samej góry dostępna jest wyszukiwarka zakładów, pod nią najbardziej popularne rynki typów a poniżej znajduje się pełna lista dyscyplin. Wszystko zaprezentowane bardzo przejrzyście, co wcale nie jest regułą, patrząc na niektóre strony bukmacherskie.
Po prawej stronie mamy podgląd typowanego kuponu. I tu kolejny raz można docenić bukmachera. W tym miejscu nie znajdziemy dodatkowych banerów, informacji i innych rzeczy, które mogą rozpraszać uwagę. Dzięki temu gracz może skupić się w pełni na weryfikacji tego, jakie zdarzenia zamieścił na kuponie.
Środkowa część witryny internetowej to banery informujące o aktualnych promocjach i topowych wydarzeniach, a także ich prezentacja wraz z podstawowymi kursami. Pod tym względem mamy zatem do czynienia z tym, co na każdej stronie bukmacherskiej.
Na samym dole strony umieszczono skróty do poszczególnych kategorii typów, najważniejsze informacje o bukmacherze, link do podstrony z aplikacją czy zakładkę z kontaktem. Warto zwrócić też uwagę, że w lewym dolnym rogu strony cały czas dostępna jest ikona czatu, za pomocą którego również skontaktujemy się ze wsparciem klienta i np. wyrazimy zdanie o bukmacherze lub zgłosimy problem.

Nadchodzące:

Opinie o wpłatach i wypłatach Betfan

Jakie opinie Betfan zbiera za dostępne opcje wpłat i wypłat z konta? Solidne, chociaż nie zawsze możemy skorzystać z płatności błyskawicznych, co od razu warto zaznaczyć. Z drugiej strony, o czym pisaliśmy już nieco wcześniej, nie do końca jest to wina samego bukmachera. Wiele zależy bowiem od godzin księgowania w poszczególnych bankach.
Metoda płatnościMinimalna wpłata
BLIK2 PLN
Przelew bankowy2 PLN
Karta płatnicza2 PLN
Paysafecard2 PLN
Bukmacher udostępnia kilka możliwości dokonywania wpłat na konto depozytowe. Przede wszystkim gracze mogą wpłacać środki poprzez tradycyjne przelew, za pośrednictwem platformy Przelewy24. Dodatkowo dostępne są takie opcje jak płatność BLIK-iem, kartą płatniczą (VISA i MasterCard) czy poprzez Paysafecard. Transakcje księgowane są błyskawicznie przez siedem dni w tygodniu i całą dobę. Bukmacher nie pobiera żadnych prowizji od wpłat.
Wypłaty również zwolnione są prowizji ze strony bukmachera, w środki mogą być zaksięgowane już w ciągu kwadransa na rachunku bankowym. Tu jednak warto pamiętać, że płatności błyskawiczne dostępne są tylko w godzinach 8:00 - 0:00. W przypadku wybranych banków ten czas może być krótszy, ze względu na godziny pracy banku. Szybkie płatności nie będą również wszędzie dostępne w weekendy i święta. Dokładne godziny księgowania można sprawdzić w zakładce “Płatności” na stronie Betfan.

Obsługa klienta

W Betfan swoją reklamacje czy pytania możemy wyrazić kontaktując się z działem obsługi klienta. Dostępnych jest kilka kanałów kontaktu:
  • Czat na żywo (9:00 - 23:00)
  • Kontakt mailowy
  • Formularz reklamacyjny
  • FAQ
Przygotowane przez bukmachera formy kontaktu można uznać za dobre. Godziny pracy konsultantów również zasługują na pochlebne opinie, chociaż niektórzy bukmacherzy w tym zakresie zapewniają całodobową obsługę. Odpowiedzi na najważniejsze pytania znajdziemy w FAQ, co także ułatwia korzystanie z usług bukmachera.

Sprawdź:

Betfan opinie - podsumowanie

Jaką Betfanowi opinie wystawimy za całokształt działalności? W szkolnej skali możemy określić to nawet na dobry z plusem. Bukmacher ma solidną ofertę zakładów, jego witryna internetowa i aplikacja mobilna są intuicyjne i funkcjonalne. Doceniamy też podejście Betfana do szeroko rozumianego marketingu, w którym próbuje wyjść przed szereg i robić coś inaczej od pozostałych operatorów. 
Jeśli Betfan rozbuduje swoją ofertę powitalną i udostępni np. więcej transmisji na żywo, to będzie mógł zapracować na piątkę. Mimo tych mankamentów i tak można pochwalić tego bukmachera.

Faq

Czy Betfan jest legalny?

Tak, to legalny bukmacher internetowy. Betfan działa w Polsce na podstawie pozwolenia wydanego przez Ministerstwo Finansów.

Jakie są opinie o bukmacherze Betfan?

Opinie o Betfanie są głównie pozytywne. Gracze doceniają ofertę zakładów tego bukmachera, w tym opcje “MyBet” czy “BetBuilder”, jak i rozbudowaną ofertę na rozrywkę.

Dyskusja

- komentarzy
Nota prawna

Wymieniamy podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Wszystkie one działają legalnie w Polsce. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard może uzależniać i jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich (18+). Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12; FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eWinner Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (KRS: 0000692778, NIP: 5862321957, REGON: 368141505) - zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (KRS 0000662497, REGON 366521110) - zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; . SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019; . Bukmacherska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780;) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020