Fortuna kod promocyjny | Najwyższy bonus 335 PLN [Maj 2024]

Fortuna kod promocyjny
4.7(822 głosów)

Fortuna kod promocyjny to: MECZYKI. Wpisując kod przy rejestracji uzyskasz najwyższy bonus powitalny Fortuny o wartości nawet 335 PLN. W jego skład wchodzą zakłady bez ryzyka i darmowe zakłady.

Bonus powitalny Fortuna

35 PLN darmowe zakłady 

300 PLN zakłady bez ryzyka 

MECZYKI
Kod promocyjny
Sprawdź
W Fortunie nowi gracze mogą liczyć na powitalne promocje o wartości nawet 335 zł. Jaki kod jest wymagany, aby móc skorzystać z najwyższego pakietu bonusów na start? Jak wygląda rejestracja konta u bukmachera? O tym wszystkim piszemy poniżej i prezentujemy pełną ofertę dla graczy. 

Jaki jest Fortuna kod promocyjny?

Fortuna kod promocyjny to: MECZYKI. Wpisując kod podczas rejestracji można aktywować najwyższy bonus powitalny Fortuny o wartości 335 PLN. Nowi gracze otrzymają zakłady bez ryzyka (3x100 PLN) i darmowe zakłady (łącznie 35 PLN).
Fortuna bonus powitalnyWarunki obrotuKod promocyjny Fortuna
Zakłady bez ryzyka 300 PLNBez obrotuKod promocyjny Fortuna: MECZYKI
Darmowe zakłady 35 PLNBez obrotu wygranąKod promocyjny Fortuna: MECZYKI
Konto u bukmachera Fortuna założymy klikając w przycisk umieszczony poniżej. Przeniesiemy się wówczas bezpośrednio do formularza rejestracyjnego na stronie Fortuny z wpisanym już kodem promocyjnym MECZYKI.
Fortuna kod promocyjny

Kod promocyjny na Fortuna bonus powitalny

Jak wspomnieliśmy już na wstępie, u bukmachera Fortuna kod promocyjny o treści MECZYKI uprawnia do odbioru najwyższego bonusu powitalnego u tego operatora. Szczegóły promocji prezentujemy w kolejnych akapitach tekstu.

Zakłady bez ryzyka 300 PLN z kodem promocyjnym

Fortuna bonus powitalny w formie zakładów bez ryzyka to łącznie 300 zł bez wymaganego obrotu, zatem ze zwrotem od razu na konto depozytowe. To flagowa promocja powitalna u tego bukmachera.
Zakład bez ryzyka, zwany także cashbackiem, pozwala odzyskać stawkę kuponu - lub jego część - w razie błędnego typowania. U bukmachera dostępne są trzy tego typu zakłady na start.

Zakłady bez ryzyka w Fortunie

Wartość bonusu
Cashback za 1. kupon100 PLN
Cashback za 2. kupon100 PLN
Cashback za 3. kupon100 PLN
Bukmacher po rejestracji nowego konta przyzna nam trzy zakłady bez ryzyka. Bonus jest dostępny na trzy pierwsze kupony postawione w historii konta. Stawka zakładów powinna pochodzić ze środków własnych, a każdorazowo otrzymać możemy zwrot 100% do maksymalnie 100 zł na konto, bez wymogu obrotu. 
Fortuna kod promocyjny na cashback
Co ważne, Fortuna bonus powitalny przypisuje do konta w kilka chwil po rejestracji i pozwala z niego skorzystać przez 48 godzin. W tym czasie należy wytypować kupony objęte promocją. Czas na rozliczenie każdego z nich to maksymalnie 7 dni.

Cashback Fortuna z kodem

Wartość
Stawka kuponuDowolna
  Kurs kuponuDowolny
  Obrót bonusemBez obrotu
Fortuna bonus na start pozwala aktywować na dowolnym kuponie, czyli bez kursu minimalnego i bez minimalnej stawki zakładu.  Trzeba jednak pamiętać, że gra za wyższe stawki niż wynosi maksymalny cashback, nie spowoduje zwiększenia potencjalnego zwrotu. Ten zawsze będzie wynosić maksymalnie 100% do 100 zł za pierwsze trzy kupony.
Dobrą informacją dla typerów jest brak obrotu bonusem. To oznacza, że jeśli kupon postawiony w ramach zakładu bez ryzyka będzie przegrany, to bukmacher zwróci pełną wartość stawki (do kwoty maksymalnej) od razu na konto depozytowe gracza. Tu warto zwrócić uwagę także na to, że bukmacher nie potrąca 12% podatku od stawki.
Otrzymane środki można wypłacić lub przeznaczyć na kolejne zakłady w Fortunie. Zwrot następuje w ciągu 24 godzin od rozliczenia zakładu bez ryzyka. Oczywiście, jeśli wytypowany w ramach cashbacku kupon będzie trafiony, to cała wygrana trafia do gracza.

Darmowe zakłady 30 PLN z kodem promocyjnym

Drugą część powitalnej promocji z kodem promocyjnym stanowią darmowe zakłady. Fortuna bonus powitalny bez depozytu w kwocie 20 zł przyzna za rejestrację, a jeśli w jej trakcie podamy kod (Fortuna kod promocyjny: MECZYKI) to będziemy mogli otrzymać też freebet 10 zł po pierwszej wpłacie.
Darmowy zakładWartość
Freebet bez depozytu20 PLN
Freebet z depozytem10 PLN
W Fortunie pierwszy darmowy zakład ma wartość 20 zł i dostępny jest on bez wpłaty własnej. To oznacza, że gracze otrzymują freebet bezpośrednio po rejestracji konta. Każdy nowy użytkownik otrzymuje 20 zł w postaci 2800 tzw. "punktów FKP". Czym są punkty FKP? Są to kredyty Fortuna Klub Plus, które zbierasz jako gracz Fortuny, a które z czasem możesz wymienić na różnego rodzaju nagrody w e-shopie bukmachera. Otrzymane na start punkty na freebet wymienimy od razu.
Uwaga: Fortuna bonus powitalny przyzna po weryfikacji konta. Nie wystarczy zatem szybka rejestracja. Jak w pełni zweryfikować konto? Najłatwiej to zrobić za pomocą funkcji mojeID, czyli uwierzytelnienia Twoich danych osobowych poprzez bankowość internetową, gdzie już wcześniej zostałeś pozytywnie zweryfikowany. Inna opcja jest bardziej klasyczna - musisz wysłać bukmacherowi fotokopię wybranego wcześniej dokumentu tożsamości, a więc najczęściej dowodu osobistego. Jeśli wszystko będzie zgodne ze stanem faktycznym, wówczas Fortuna zmieni status konta na “stały”, jednocześnie dając przepustkę do wspomnianego bonusu freebet 20 zł.
Nieco inaczej wygląda to z drugim freebetem, mającym wartość 10 zł. Przypominamy, że to bonus do którego uwolnienia wymagany jest kod promocyjny Fortuna - MECZYKI. Aby aktywować tę promocję należy też dokonać wpłaty pierwszego depozytu. Bonus będzie przyznany dopiero po jej zaksięgowaniu i ponownie będzie dopisany w formie punktów FKP (1400 punktów). 
Warunki grania za freebet są natomiast takie same w obu przypadkach:
Fortuna bonus z kodemWartość
Stawka kuponuMin. 2 PLN (freebet można dzielić)
Kurs kuponuDowolny
Obrót bonusemBrak obrotu
Graczy może zaciekawić fakt, że przyznane w formie punktów FKP freebety można podzielić na kilka kuponów. Przykładowo: darmowy zakład o wartości 20 zł można postawić na dwóch kuponach po 10 zł, czterech o stawce 5 zł, lub 10 ze stawką 2 zł. Użytkownik ma w tym względzie dowolność, a bukmacher nie narzuca również ograniczeń kursowych czy liczby zdarzeń. 
Jeśli typ okaże się trafiony, to na konto trafia cała wartość wygranej. Przykładowo: gramy kupon o stawce 20 zł z freebetu, a wygrana to 100 zł, czyli do gracza trafi zatem 100 zł. Samą wygraną nie trzeba w żaden sposób obracać. Można ją przeznaczyć na kolejne kupony lub wypłacić na konto bankowe.

Fortuna bonus za udostępnienie kuponu 5 PLN

W Fortunie uzyskać można także bonus w wysokości 5 zł za udostępnienie swojego kuponu. Jak skorzystać z tej promocji? Wystarczy zagrać kupon w Fortunie, a następnie udostępnić go w "Strefie Kuponów". Zasady tej promocji są proste:
 • Udostępnij kupon od razu po jego zagraniu, klikając w przycisk "Udostępnij"
 • Jeśli nie zrobiłeś tego od razu, możesz to zrobić wchodząc w sekcję "Kupony" i klikając "Udostępnij w Strefie Kuponów"
 • Bonus o wartości 5 PLN - przyznawany w punktach FKP - otrzymasz za pierwszy udostępniony kupon
Udostępniany kupon powinien składać się ze zdarzeń z oferty przedmeczowej. Udostępnić kupon należy przed rozpoczęciem pierwszego meczu, który został na nim wytypowany. Jeśli kupon zostanie anulowany lub wypłacony poprzez cashout, to bonus nie będzie przyznany.
Za otrzymane punkty FKP wystarczy zagrać dowolny zakład, analogicznie jak w przypadku freebetów. Wygraną z bonusu nie trzeba dodatkowo obracać. 

Rejestracja z kodem promocyjnym Fortuna

Warunkiem skorzystania promocji z kodem promocyjnym w Fortunie jest rejestracja u bukmachera. Jak założyć konto? Proces ten jest prosty i składa się z kilku etapów, które opisujemy poniżej. Gracz może założyć konto tymczasowe i stałe. Do rejestracji konta stałego wymagana jest weryfikacja danych, bez której nie będziemy mogli dokonywać wypłaty środków. 
Fortuna kod promocyjny MECZYKI
Opis rejestracji konta u bukmachera krok po kroku, włącznie z informacją gdzie wpiszemy kod promocyjny Fortuna, prezentujemy poniżej.

Fortuna kod promocyjny - rejestracja etap 1

Po kliknięciu w jeden z przycisków lub banerów w tekście przeniesiemy się do formularza rejestracyjnego, gdzie na początek będzie trzeba podać wybrać formę rejestracji. Możemy tego dokonać poprzez logowanie do banku, albo decydując się na wypełnienie formularza.
Fortuna rejestracja nowego konta
Logując się poprzez bank nasze podstawowe dane zostaną wypełnione, a w dalszej części będziemy musieli podać tylko część informacji, jak np. kod promocyjny Fortuna (treść: MECZYKI). W obu przypadkach będzie trzeba wprowadzić informacje, które pozwolą logować się do konta:
 • Pseudonim
 • Hasło
 • Adres e-mail
 • Numer telefonu
 • Kod PIN
Fortuna rejestracja z kodem - krok 1
Kod PIN jest potrzebny, aby móc zalogować się do konta w stacjonarnych punktach Fortuny. Jego podanie podczas rejestracji jest wymagane.

Fortuna kod promocyjny - rejestracja etap 2

Na drugiej stronie formularza rejestracyjnego należy podać swoje dane personalne. Pozwolą one potwierdzić naszą tożsamość, a także wiek. Przypominamy, że rejestracja u bukmachera dostępna jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. W drugim etapie podajemy takie dane jak:
 • Imię
 • Nazwisko
 • PESEL
Fortuna rejestracja z kodem - krok 2
Fortuna na tym etapie pozwala także zaznaczyć opcję “Nie mam numeru PESEL”, która skierowana jest do obcokrajowców.

Fortuna kod promocyjny - rejestracja etap 3

Trzeci etap rejestracji konta jest niezwykle prosty. Wpisujemy tutaj po prostu dostępny dla bukmachera Fortuna kod promocyjny o treści MECZYKI. Ten kod jest niezbędny, aby uzyskać od bukmachera Fortuna bonus na start o najwyższej wartości.
Fortuna bonus powitalny przy rejestracji
Przypominamy, że kod promocyjny Fortuna o treści MECZYKI pozwala uzyskać bonusy powitalne o łącznej wartości 335 zł. Jak widać na powyższym obrazku powitalna promocja to 3x zakład bez ryzyka, bonus za pierwszą wpłatę i bonus za pełną rejestrację konta.

Fortuna kod promocyjny - rejestracja etap 4

Jeśli wpisaliśmy już kod promocyjny Fortuna, to możemy przejść do kolejnej strony. Ostatnim etapem rejestracji konta tymczasowego będzie akceptacja zgód marketingowych.
W tym przypadku możemy wybrać powiadomienia według własnego uznania. Dostępne kanały komunikacji to wiadomości drogą mailową i/lub wiadomości wysyłane na podany numer telefonu drogą SMS-ową.
Fortuna rejestracja z kodem - krok 4
Na ostatniej stronie formularza należy potwierdzić jeszcze znajomość regulaminu bukmachera, w tym fakt ukończenia 18. roku życia, co jest wymogiem niezbędnym do założenia konta. Bukmacher poprosi również o zaznaczenie z jakiego źródła dochodów pochodzą nasze środki na grę. Jest to standardowa procedura u legalnych firm bukmacherskich w Polsce.
Po zaznaczeniu stosownych punktów klikamy “Zarejestruj” i to wystarczy, aby założyć konto tymczasowe w Fortunie. Uwaga! Jeśli zapomnieliśmy wpisać do tego momentu rejestracji w Fortunie kod promocyjny, to po kliknięciu “Zarejestruj” nie będziemy już mogli cofnąć się w celu skorygowania tego błędu.

Fortuna kod promocyjny - rejestracja etap 5

Konto tymczasowe w Fortunie pozwala m.in. korzystać z opisanych już na wstępie bonusów. Dodatkowo gracze mogą wpłacać środki na konto depozytowe i zawierać zakłady bukmacherskie. Jednak, aby móc dokonywać wypłat na konto bankowe, niezbędna jest pełna rejestracja konta. Jak to zrobić? Wystarczy zweryfikować swoje dane.
Fortuna rejestracja konta
W tym celu, po zalogowaniu się do konta na stronie Fortuny, należy wejść w zakładkę “Dane osobowe” i przesłać zdjęcie obu stron dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Jeśli dane będą zgodne z zadeklarowanymi w formularzu, nasze konto zyska status konta stałego. Weryfikacja trwa zazwyczaj kilkanaście minut, ale z różnych przyczyn (np. pory dnia lub przypadającego weekendu) może potrwać nieco dłużej.
Sprawdź również: Fortuna opinie

Fortuna kod promocyjny a stałe promocje

U bukmachera Fortuna kod promocyjny pozwala aktywować bonusy powitalne, które opisaliśmy już w pierwszej części artykułu. Fortuna ma także stałą ofertę promocyjną, gdzie znajdziemy szereg bonusów dostępnych dla wszystkich graczy. Prezentujemy je poniżej.

AKO Bonusy

W ofercie Fortuny dostępna jest promocja "AKO Bonusy". Gracze typując kupony wielokrotne mogą uzyskać wyższe wygrane od 3% do nawet 70%. Wysokość bonusu uzależniona jest od liczby zdarzeń na kuponie.
Oto zasady promocji:
 • Wysokość bonusu: od 1.03 do 1.70 (wyższe wygrane od 3% do 70%)
 • Minimalna liczba zdarzeń na kuponie: 4
 • Minimalny kurs każdego zdarzenia na kuponie: 1.35
 • Oferta zakładów: zdarzenia muszą pochodzić z oferty na następujące dyscypliny: piłka nożna, tenis, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna i hokej.
 • Rodzaj kuponu: AKO
 • Rodzaj zdarzenia: prematch
 • Dostępność promocji: strona internetowa, aplikacja mobilna 

Mistrzowski Boost

Fortuna w swojej ofercie ma również "Mistrzowski Boost", czyli wyższy kurs na określone zdarzenia. Propozycję typu prezentuje sam bukmacher, a dostępny na dany zakład kurs jest wyższy niż w standardowej ofercie. 
Jak widać na poniższym przykładzie, standardowy kurs dla tej selekcji wynosi 1.98 a w ramach promocji to 2.60. 
Fortuna bonus - Mistrzowski Boost
Bukmacher codziennie udostępnia inne zdarzenie w ramach tej promocji, która dostępna jest dla wszystkich zarejestrowanych w Fortunie graczy.

Poleć Przyjaciela

W programie polecającym zarejestrowani użytkownicy mają szansę otrzymać do 500 zł miesięcznie w formie punktów FKP (100 zł za każde polecenie). 
Jeśli nasz kumpel w ciągu 10 dni po rejestracji zagra za co najmniej 300 zł, to otrzymamy 100 zł w punktach FKP. Jeśli w analogicznym okresie postawi kupony na min. 50 zł (ale nie więcej niż 300 zł), wówczas Fortuna przyzna nam równowartość 50 zł w punktach.
Co zyskuje osoba polecona? 20 zł na grę za pełną rejestrację oraz trzy zakłady bez ryzyka do 300 zł bez obrotu. 

Nadchodzące:

Fortuna wpłaty i wypłaty - metody płatności

Znając już propozycje bonusów bonusów - zarówno powitalnych, jak i oferty stałych promocji - pora przejść do kolejnych, ważnym informacji na temat tego bukmachera. Rzeczą, która interesuje wielu graczy jest kwestia płatności. Jak w Fortunie wyglądają wpłaty i wypłaty środków? Z jakich form płatności można skorzystać? Czy dostępne są szybkie metody wpłacania i wypłacania?
Fortuna metody płatności
Na początku trzeba potwierdzić, że Fortuna pozwala na dokonywania szybkich wpłat i wypłat. Pod tym względem bukmacher nie odstaje od konkurencji, a można nawet stwierdzić, że znajduje się w czołówce legalnych bukmacherów na polskim rynku pod względem różnorodności i jakości obsługi płatności.
Metoda płatnościMin. wpłata Max. wpłata
Visa/Visa Electron1 PLN100 000 PLN
Mastercard/Maestro1 PLN100 000 PLN
BLIK1 PLN100 000 PLN
Apple Pay1 PLN100 000 PLN

Przelewy bankowe

1 PLN100 000 PLN
PayU1 PLN100 000 PLN
tPay1 PLN100 000 PLN
Wszystkie transakcje odbywają się bezprowizyjnie, co oznacza, że bukmacher nie pobiera dodatkowych opłat za wpłaty czy wypłaty.

Wpłaty

Wpłat na konto depozytowe w Fortunie można dokonywać błyskawicznie, korzystając z jednego z systemów wpłat wskazanych w tabeli wyżej. Przed dokonaniem wpłaty na konto u bukmachera należy zalogować się do serwisu na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej.
Możliwe jest także wpłacanie depozytu w punktach stacjonarnych bukmachera Fortuna. Wymagane będzie wówczas okazanie dokumentu tożsamości. W tym przypadku limity są niezmienne i wynoszą od 1 zł do 100 000 zł.

Wypłaty

Użytkownik może wypłacić zgromadzone na koncie gracza środki jedynie za pośrednictwem przelewu bankowego na podany podczas rejestracji numer konta. Aby tego dokonać, po zalogowaniu należy wejść w profil użytkownika, a następnie wybrać opcję "wniosek o wypłatę". 
Wypłaty na konto bankowe realizowane są w sposób błyskawiczny, a środki na koncie mogą znaleźć się w ciągu 15 minut. Wszystko zależne jest jednak od godzin księgowania w banku, na co bukmacher nie ma wpływu. 
Warto pamiętać, że wypłata będzie możliwa tylko wówczas, jeśli konto gracza jest w pełni aktywne, a więc wcześniej użytkownik zarejestrował się, następnie przeszedł pełną weryfikację, uzupełniając wszystkie niezbędne dane i wysyłając skany dokumentu tożsamości. Fortuna nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za wypłatę środków. Gracz może wypłacić nawet 0.01 zł.

Fortuna oferta zakładów

Przy wyborze bukmachera jednym z najważniejszych aspektów jest jego oferta. Fortuna będąc jednym z wiodących bukmacherów na polskim rynku ma w tym względnie sporo do zaoferowania. Gracze znajdą przede wszystkim zakłady bukmacherskie na wydarzenia sportowe, ale nie jest to jedyna kategoria typów dostępna w Fortunie. Jak konkretnie prezentuje się oferta? O tym więcej piszemy w kolejnych akapitach tego artykułu.

Zakłady bukmacherskie

Najważniejszą kategorię zakładów bukmacherskich w Fortunie stanowią zakłady sportowe. W ofercie znajdziemy kilkadziesiąt dyscyplin, wśród których nie brakuje tych najbardziej popularnych. Fortuna ma w ofercie również typy na sporty niszowe. 
W ofercie znajdziemy m.in. zakłady na takie dyscypliny sportu jak:
 • Tenis ziemny
 • Hokej na lodzie
 • Koszykówka
 • Siatkówka
 • Piłka ręczna
 • Żużel
 • MMA
 • Skoki narciarskie
 • Biathlon 
 • Narciarstwo alpejskie
 • Badminton
 • Bandy
 • Baseball
 • Boks
 • Esport
 • Futsal
 • Golf
 • Hokej na trawie
 • Krykiet
 • Lacrosse
 • Lotki
 • Piłka wodna
 • Rugby
 • Snooker
 • Squash
 • Szachy 
 • Tenis stołowy
Fortuna nie ogranicza się jednak tylko do sportu. Wśród zakładów znajdujących się w zakładce “Zakłady bukmacherskie” znajdziemy również inne rynki typów, takie jak choćby coraz bardziej popularny e-sport. 
Bukmacher ma w ofercie także zakłady z kategorii “Polityka”, “Finanse” czy “Rozrywka”. Jest to dopełnienie sportowych propozycji, które są w zdecydowanej większości pośród wszystkich dostępnych w Fortunie zakładów. 

Zakłady LIVE

Fortuna oferuje swoim graczom nie tylko klasyczne zakłady przedmeczowe, ale także te, które można zawierać w trakcie trwania sportowej rywalizacji. Kursy w takich przypadkach zmieniają się na bieżąco, w zależności od przebiegu danego spotkania i jego aktualnego wyniku. 
Wiele meczów, które gracz może typować przed ich rozpoczęciem, jest także dostępna w ofercie live. W przypadku bardziej popularnych spotkań, oferta możliwych do postawienia zdarzeń jest niezwykle szeroka. To nie tylko zwycięzca czy wynik, ale typy na liczbę bramek, strzelców, kartki i wiele innych zdarzeń. 
Zakłady LIVE dają możliwość “wyłapania” naprawdę bardzo korzystnych kursów. Jeśli np. oglądamy dany mecz, widząc, że jedna z drużyn zdecydowanie napiera, a np. w danym momencie przegrywa, możemy typować, że to ona strzeli kolejnego gola, zremisuje czy nawet wygra, odwracając losy meczu. 
Wielu graczy lubi zakłady na żywo za to, że często bardzo szybko następuje rozstrzygnięcie. Nie trzeba czekać cały dzień na wybrane spotkanie, bo ono już trwa, a my od razu po zawarciu zakładu możemy śledzić jego przebieg. Na ofertę live można choćby specjalne promocje dedykowane zakładom na żywo.
Repertuar dyscyplin sportowych możliwych do obstawiania na żywo jest szeroki, choć nie aż tak bardzo jak w przypadku typów przedmeczowych. Najwięcej zdarzeń do postawienia na żywo dotyczy takich dyscyplin jak piłka nożna, tenis ziemny, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, hokej na lodzie, piłka ręczna, tenis stołowy czy e-sport.  
Zakłady na żywo w Fortunie można zawierać zarówno przez stronę internetową, jak i aplikację mobilną, co daje nam z kolei możliwość obstawiania niemal z każdego miejsca i o każdym czasie. Wystarczy telefon z dostępem do internetu.
Co ważne, oferta LIVE nie łączy się z zakładami przedmeczowymi. Oznacza to, że na jednym kuponie mogą znaleźć się jedynie kursy z jednej kategorii typów.

Sporty wirtualne

Dużym zainteresowaniem wśród graczy  cieszą się także sporty wirtualne. To rozgrywki generowane komputerowo, które także można obstawiać. Bukmacher oferuje więc symulacje różnych dyscyplin sportowych, takich jak: piłka nożna (w tym rzuty karne), koszykówka, wyścigi samochodowe, wyścigi konne, a nawet… wyścigi psów.
Poszczególne mecze czy wyścigi rozpoczynają się dosłownie co kilka minut i rozgrywane są bardzo sprawnie, dzięki czemu gracz w szybkim tempie dowiaduje się, czy jego zakład jest wygrany. Po obstawieniu użytkownik może obejrzeć interesujące go rozgrywki, które przypominają trochę te toczone w Football Managerze.
W przypadku meczów wirtualnego futbolu gracz może obstawiać kto wygra dane spotkanie, jaki będzie dokładny wynik oraz ile bramek padnie w całej rywalizacji. W rzutach karnych zakłady dotyczą: zwycięzcy, liczby trafionych "jedenastek" oraz multiwyniku.
Mecz koszykówki polega na wytypowaniu różnych zakładów dotyczących spotkania. Użytkownik ma do wyboru: różnicę zwycięstwa, sumę punktów oraz zakłady łączone (zwycięzca i liczba punktów lub handicap i liczba punktów).
W każdym wirtualnym wyścigu konnym udział bierze od kilku do nawet kilkunastu koni, a typer ma możliwość zawarcia zakładu na zwycięzcę, a także na ewentualne miejsce na podium. Podobnie jest w przypadku wyścigów psów oraz rywalizacji samochodów.

Bet on Games

Wśród zakładów dostępnych w Fortunie znajdziemy również Bet on Games, czyli nic innego jak symulowane gry karciane online, które także można typować. Gracze mogą w czasie rzeczywistym obstawiać rozgrywkę prowadzoną przez krupiera. Na ekranie na żywo wyświetla się aktualna gra. Wybierać zakłady można wśród kilku dostępnych:
 • Poker
 • Dragon&Tiger
 • Baccarat
Jak grać w Bet on Games? Zasady rozgrywki są przejrzyste. Dołączając do gry rozpoczynamy musimy poczekać na rozpoczęcie rundy (jeśli trwa jeszcze poprzednia, co jest możliwe, bowiem gra toczy się na żywo). 
Aby obstawić zakład wybieramy jeden typ z listy, po czym ukaże się panel do obstawiania. W oknie wybieramy stawkę zakładu - jedną z przygotowanych przez bukmachera lub wpisując kwotę samodzielnie. Następnie pozostaje jeszcze zatwierdzenie typu, który pojawi się na kuponie. Po zatwierdzeniu kuponu nie można już zmienić wskazanego typu.
Każda z trzech dostępnych w Bet on Games gier ma swoje zasady, które szczegółowo objaśnione są w zakładce na stronie bukmachera Fortuna. Rzecz jasna, aby typować w Bet on Games należy wcześniej posiadać konto w serwisie bukmachera. Warto wiedzieć, że bonus powitalny Fortuna wyklucza z typów na tę kategorię zakładów.

Rodzaje zakładów w Fortunie

Znając ofertę bukmachera Fortuna warto zaznajomić się też z rodzajami zakładów, jakie możemy zawierać u tego bukmachera. Typów zakładów jest w Fortunie kilka. Mogą one być nieco zawiłe dla początkujących graczy, dlatego poniżej prezentujemy ściągę, która pomoże zrozumieć jak podejść do typowania konkretnych zakładów i co one oznaczają.

Solo

To najprostszy rodzaj zakładu bukmacherskiego, który można znaleźć u każdego bukmachera. Oznacza on tyle, że na kuponie znajduje się tylko jedno zdarzenie. Jeśli będzie ono trafione, wówczas nasz zakład będzie wygrany. W razie błędnego typowania - przegrany. Wszystko zależy wyłącznie od jednego typu, który znalazł się na kuponie.

AKO

Bardziej rozbudowaną kategorią typów są zakłady AKO. W ich przypadku na jednym kuponie znajdują się dwa lub więcej zdarzeń. Atutem tego rodzaju kuponów są potencjalnie większe wygrane. Jak to działa? Dla każdego zdarzenia bukmacher przygotowuje kurs. W przypadku kuponu Solo po prostu mnożymy: kurs x stawka = wygrana, pamiętając o 12% podatku od gier. Przy kuponach AKO mnożnik będzie wyższy, bowiem mnożymy przez siebie dodatkowo kursy wszystkich zdarzeń dostępnych na kuponie. 
Przykład: kurs 1.15 x kurs 3.60 x kurs 1.90 = kurs 7.87. I właśnie taki jest całkowity kurs całego kuponu, przez którego mnożymy przez wartość stawki. Dla stawki 100 zł ewentualna wygrana wyniesie w tym przypadku 692,56 zł. Pamiętać trzeba bowiem o wspomnianych już wcześniej 12% podatku. 
W przypadku zakładów AKO, aby kupon został rozliczony jako wygrany, musimy celnie obstawić wszystkie zdarzenia. Ryzyko jest zatem większe niż przy kuponie SOLO, ale znacznie wzrasta też potencjalna wygrana. 

Maxikombi

Kupony Maxikombi to tzw. kupony systemowe. Pozwalają one w ramach jednego kupony typować zarówno SOLO, jak i AKO, w kilku lub kilkunastu grupach. Na kuponie systemowym może znaleźć się zatem np. zakład SOLO a obok niego kupon złożony z kilku lub kilkunastu meczów.
W systemowych zakładach Maxikombi mamy do dyspozycji 13 grup (A-M) oraz grupę pewniaków (P). Musimy wiedzieć, że jeżeli na kuponie mamy grupę pewniaków (P) to kupon może być rozliczony jako wygrywany tylko wówczas, gdy wszystkie zdarzenia z grupy pewniaków zostały wytypowane prawidłowo i rozliczone jako wygrane.
W zależności od wybranego systemu, nawet jeśli na kuponie będzie kilka grup wytypowanych błędnie, to ten dalej może być zwycięski. Przykładowo: grając systemem “4 z 9” wystarczą cztery grupy trafione a aż pozostałych 5 grup może być rozliczonych jako przegrane z powodu błędnych typów.

Bezpieczny

Wygraną, nawet jeśli nie wszystkie zdarzenia na kuponie będą trafnie wytypowane, można uzyskać w ramach Zakładu Bezpiecznego. Ten zakład musi spełnić kilka zasad określonych przez bukmachera:
 • Na kuponie mogą znaleźć się tylko zakłady przedmeczowe (pre-match)
 • Całkowity kurs kuponu to min. 100.0
 • Kurs pojedynczego zdarzenia to max. 3.50
Jeśli na kuponie znajdzie się tylko jedno błędnie wytypowane zdarzenie, to gracz i tak wygra pięciokrotność postawionej stawki. Co ważne, gracz nie musi sam pamiętać o aktywowaniu Zakładu Bezpiecznego. Jeśli stworzony przez niego kupon będzie spełniał warunki uczestnictwa w tej promocji, to uruchomi się on automatycznie. Zakład Bezpieczny nie łączy się promocją powitalną dostępną z kodem promocyjnym Fortuny. 

Betbuilder

W przypadku zakładów Betbuilder na jednym kuponie może znaleźć się kilka zakładów dotyczących jednego zdarzenia. Betbuilder dostępny jest na wybrane rynki z takich kategorii zakładów sportowych jak Piłka Nożna, NHL, NBA czy UFC. Dostępne w ramach tego rodzaju zakładów rynki to:
 • Kto wygra mecz/1 połowę 
 • Kto wygra uwzględniając handicap  
 • Obie drużyny strzelą gola
 • Suma goli, punktów, rzutów rożnych, kartek
 • Dokładny wynik meczu
 • Podwójna szansa
 • Wynik do przerwy/wynik końcowy
 • Kto zdobędzie bramkę
 • Kto dostanie kartkę
 • Co jeszcze się wydarzy w spotkaniu
 • Ile będzie goli/punktów zawodnika
 • Iloma punktami wygra dana drużyna
 • Ilość punktów danej drużyny
 • Ile/kiedy zawodnik zdobędzie gola
 • Jaki będzie sposób zwycięstwa
 • Kiedy zakończy się walka
 • Jak długo potrwa walka
Zakłady z opcją Betbuildera są specjalnie oznaczone ikoną “Betbuilder” na stronie Fortuny. Wybrane zakłady w ramach jednego kuponu nie mogą się wzajemnie wykluczać.

Fortuna kod promocyjny a aplikacja mobilna

Bukmacher Fortuna pomyślał o użytkownikach urządzeń mobilnych, dla których przygotował aplikację do obstawiania. Sama aplikacja dostępna jest na wszystkie, najbardziej popularne urządzenia. Dostępna jest zarówno na Androida, jak i iOS. Ponadto aplikację mobilną bukmachera można pobrać również z AppGallery dla urządzeń marki Huawei.
W przypadku iOS dostęp do aplikacji mobilnej można uzyskać pobierając ją z App Store. Posiadacze urządzeń z systemem Android mogą ją ściągnąć bezpośrednio ze strony internetowej bukmachera Fortuna.
Z poziomu aplikacji mobilnej gracz ma dostęp do pełnej oferty bukmachera. W tym do sekcji zakładów LIVE. Ponadto może także skorzystać z bonusów, w tym bonusów powitalnych dostępnych z kodem promocyjnym.
Poza dostępem do zakładów bukmacherskich, użytkownicy z poziomu aplikacji mogą również śledzić transmisje na żywo z wydarzeń sportowych, które są dostępne na wybrane wydarzenia z oferty kursowej.
Poprzez aplikację bukmacherską Fortuny gracze mogą również wpłacać i wypłacać środki z konta depozytowego na konto bankowe. Wszystko z wykorzystaniem kanałów płatności, które szerzej opisywaliśmy w jednym z wcześniejszych akapitów.
Aplikacja mobilna Fortuny to także dostęp do statystyk przedmeczowych, wyników na żywo czy szybkie powiadomienia o dostępnych bonusach i promocjach oraz rozstrzygniętych kuponach gracza.

Kody promocyjne Fortuna VIP - informacje o bukmacherze

Fortuna to przedsiębiorstwo bukmacherskie działające w Polsce, należące do Fortuna Entertainment Group. Na naszym rynku działa już od 1996 roku, początkowo jednak występowało pod nazwą Profesjonał Sp. z o. o. Od stycznia 2012 roku firma posiada także stosowną licencję Ministra Finansów na prowadzenie działalności w internecie. 
Fortuna informacje
Dla czytelników Meczyki.pl dostępne są kody promocyjne Fortuna VIP o treści: MECZYKI, które pozwalają uzyskać najwyższy na rynku pakiet promocyjny u bukmachera w wysokości 335 zł. Bonus powitalny Fortuna składa się z trzech zakładów bez ryzyka o łącznej wartości 300 zł, a także darmowych zakładów w kwocie 35 zł (w tym freebet 10 zł za kod promocyjny).
Bukmacher aktywnie wspiera polski sport. Jest głównym sponsorem klubu piłkarskiego Legia Warszawa. Wspiera też Miedź Legnica czy Radomiaka Radom. Co więcej, Fortuna jest też sponsorem tytularnym rozgrywek piłkarskiej pierwszej ligi polskiej, czyli Fortuna 1. Ligi. W ten sam sposób wspiera również zmagania o piłkarski Puchar Polski, którego również jest sponsorem tytularnym. Działalność sponsorska bukmachera nie ogranicza się wyłącznie do jednej dyscypliny sportu. Fortuna wspiera PlayArenę, czyli rozgrywki w piłce nożnej sześcioosobowej. Jest również głównym sponsorem największej federacji mieszanych sportów walki w tej części Europy, którą jest KSW oraz federacji freak-fightowej - Clout MMA. W portfolio sponsoringowym Fortuny znajdziemy także żużlową PGE Ekstraligę. 
Marka udziela się także w mediach społecznościowych. Profil Fortuny na Facebooku lubi ponad 79 tysięcy użytkowników. Znaleźć można tam sportowe ciekawostki, informacje o ofercie, ciekawsze kupony graczy, a nawet żartobliwe memy. Podobnie jest zresztą na platformach Twitter oraz Instagram. Da się zauważyć, że firma chce w internecie podchodzić do swojej działalności z dużym dystansem.  
Fortuny nie brakuje oczywiście również na YouTube, gdzie publikowane są liczne filmy o tematyce sportowo-bukmacherskiej, które tworzą nawet stałe formaty. Udzielają się tam m.in. znane osobistości - Tomasz Ćwiąkała, Andrzej Twarowski czy Łukasz "Juras" Jurkowski.
Zakłady bukmacherskie Fortuna nie działają oczywiście wyłącznie w internecie. W Polsce znaleźć można liczne punkty stacjonarne, który jest w tym momencie kilkaset. 
Co więcej, od 2001 roku firma wydaje swój własny tygodnik. Początkowo nosił nazwę “Profesjonał”, a od marca 2008 roku “Fortuna Zakłady Bukmacherskie”. Zawiera on ofertę, statystyki, tabele. Dostać można go w punktach stacjonarnych Fortuny. 
Warto wspomnieć, że firma nie zapomina o potrzebujących. W ramach działalności charytatywnej wspiera liczne inicjatywy społeczne. Funduje też lokalnym klubom sportowym sprzęt niezbędny do codziennego funkcjonowania.

Faq

Jaki jest Fortuna kod promocyjny?

Kod promocyjny bukmachera Fortuna ma treść: MECZYKI. Należy go wpisać podczas rejestracji - po kliknięciu w link - co aktywuje bonus powitalny.

Gdzie wpisać kod promocyjny w Fortunie?

Kod promocyjny w Fortunie należy wpisać w trzecim kroku rejestracji. Kod ma treść MECZYKI.

Dyskusja

- komentarzy
Nota prawna

Wymieniamy podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet. Wszystkie one działają legalnie w Polsce. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard może uzależniać i jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich (18+). Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12; FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eWinner Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (KRS: 0000692778, NIP: 5862321957, REGON: 368141505) - zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (KRS 0000662497, REGON 366521110) - zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; . SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019; . Bukmacherska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780;) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020