Mistrzostwa Europy [EURO]

24 / 25

Najlepsi Strzelcy

Mistrzostwa Europy [EURO] 2024/2025
Mistrzostwa Europy [EURO]
Wszystkie druzyny

11-stka tygodnia

Mistrzostwa Europy [EURO] 2024/2025
Mistrzostwa Europy [EURO]
-
Ostatni skład

ELIMINACJE MISTRZOSTW EUROPY – BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Wyniki spotkań i statystyki eliminacji Mistrzostw Europy 2024 – to wszystko znajdziecie na naszej stronie. Każdy mecz jest przez nas relacjonowany na żywo, dzięki temu możecie być na bieżąco ze wszystkimi wynikami w każdej z grup, w której reprezentacje walczą o to, aby znaleźć się w ostatecznej dwudziestce czwórce drużyn walczących o najcenniejsze trofeum Starego Kontynentu.

Na Meczyki.pl znajdziecie nie tylko relacje i newsy dotyczące tych rozgrywek, ale także szczegółowe statystyki. Każda tabela uwzględnia rozegrane mecze, liczby zwycięstw, remisów i porażek, bilans bramkowy oraz punkty. Można także tam zobaczyć aktualną formę każdej z reprezentacji – po prawej stronie widać piktogramy pokazujące jak kończyły się ostatnie spotkania każdego z zespołów.

W jednym miejscu znajdziecie wszystko, co jest wam potrzebne. Eliminacje Mistrzostw Europy to jedne z najciekawszych i najbardziej wyczekiwanych rozgrywek wśród kibiców – my śledzimy dla was wszystkie mecze oraz analizujemy ich przebieg, abyście mogli po prostu wejść i sprawdzić interesujące was informacje.

EURO 2024 – GDZIE ODBĘDZIE SIĘ TURNIEJ?

Gdzie będzie Euro 2024 – to pytanie zadaje wiele osób, gdyż odpowiedź w pierwszej chwili nie jest wcale taka jasna. Michel Platini, szef UEFA, wpadł kilka lat temu na nieco szalony pomysł. W związku z przypadającą w roku mistrzostw, 60. rocznicę pierwszego turnieju, postanowił, że turniej zostanie rozegrany na 12 stadionach w 12 krajach.

Ten plan udało się zrealizować. Tym samym mecze grupowe i 1/8 finału odbędą się w Kopenhadze, Amsterdamie, Bukareszcie, Dublinie, Bilbao, Budapeszcie i Glasgow. Faza grupowa zagości także w Monachium, Baku, Petersburgu i Rzymie, gdzie zostaną rozegrane także ćwierćfinały. Najważniejsze spotkania, czyli półfinały i finał, odbędą się na ogromnym, mieszczącym 90 tys. ludzi, londyńskim Wembley.

Takie rozwiązanie jest niezwykle trudne pod względem logistycznym, gdyż stadiony dzielą często tysiące kilometrów. Na szczęście jest to wyłącznie pojedynczy pomysł i w najbliższym czasie nie ma planów powrotu do takiej formuły.

Kwalifikacje Euro 2024

Odbywające się kwalifikacje Euro 2024 mają wyłonić 20 reprezentacji, które w czerwcu i lipcu przyszłego roku powalczą o prymat na Starym Kontynencie.

O pozostałych czterech miejscach zdecydują natomiast rozgrywki Ligi Narodów.

Bezpośredni awans z kwalifikacji Euro 2024 uzyskają po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. 

Turniej główny Mistrzostw Europy odbędzie się po raz pierwszy niemal na całym kontynencie, a nie jak było do tej pory, w jednym lub dwóch państwach. 

Mecze będą rozgrywane w takich miastach jak: Kopenhaga, Amsterdam, Bukareszt, Dublin, Bilbao, Budapeszt, Glasgow, Monachium, Baku, Sankt Petersburg, Rzym i Londyn.