Liga Europy

24 / 25

Strzelcy

Liga Europy 2024/2025
Liga Europy 24/25
Zobacz więcej

Liga Europy strzelcy - Europa League. Poznaj aktualnego króla strzelców Ligi Europy

Klasyfikacja strzelców Ligi Europy

Na tej stronie można zapoznać się z zawsze aktualną i bardzo szczegółową klasyfikacją strzelców Ligi Europy nie tylko tej, ale także kilku poprzednich edycji tych piłkarskich rozgrywek. Oferujemy dostęp również do innych szczegółów dotyczących Ligi Europy. 

Tuż obok tabeli strzelców Ligi Europy znajduje się lista najświeższych wiadomości, które dotyczą tych rozgrywek, aktualny terminarz oraz odnośniki do innych piłkarskich rozgrywek z całego świata. Na tej stronie można znaleźć także klasyfikację kanadyjską (piłkarzy z największym dorobkiem goli i asyst łącznie), tabelę najlepszych asystentów oraz klasyfikację kartkowiczów.  

Obok każdego nazwiska piłkarza, który znalazł się na liście najlepszych strzelców Ligi Europy znajduje się jego zdjęcie oraz nazwa i herb klubu, w barwach którego występuje. Po kliknięciu w wybranego zawodnika przeniesiemy się na jego indywidualny profil - tam znajdziemy jego dane personalne, wszystkie statystyki, historię kariery i inne szczegóły. 

Liga Europy król strzelców

Liga Europy to międzynarodowe rozgrywki klubowe niższe rangą od Ligi Mistrzów. Jeszcze do sezonu 2009/10 nosiły nazwę Puchar UEFA. Do tej pory wygrało je 29 różnych klubów, a najwięcej zwycięstw w finałach odniosła Sevilla. Drużyna ze stolicy Andaluzji wygrywała Ligę Europy aż sześć razy, z czego trzy razu z rzędu w seonach 2013/14, 2014/15 i 2015/16. Na drugim miejscu w tej klasyfikacji są aż cztery kluby. które zdobyły po 3 puchary: Juventus Turyn, Inter Mediolan, Liverpool FC i Atletico Madryt. 

Dzięki świetnemu wynikowi Sevilli, Hiszpania jest krajem, którego kluby wygrały Ligę Europy lub Puchar UEFA najwięcej razy. Pod nią plasują się Anglia, Włochy i Niemcy. 

Zmagania w Lidze Europy w każdym sezonie rozpoczynają się od kwalifikacji. Kiedy skompletowany zostanie zestaw 48 drużyn, która przebrnie przez ten etap, rozpoczyna się faza grupowa. Od tej pory trwają już właściwe rozgrywki, a bramki zdobyte w niej mają już wpływ na to, który piłkarz zostanie królem strzelców Ligi Europy. Faza play-off rozpoczyna się od 1/16 finału i rozgrywana jest na zasadzie dwumeczów rozlosowanych par. Zwycięzcą Ligi Europy zostaje ta drużyna, która na tym etapie pokona pięciu kolejnych rywali. Wielki finał jest już pojedynczym meczem na neutralnym terenie.