Obstawianie meczy | gdzie obstawiać mecze online | TOP strony

Dodał: Juliusz Orciuch,28 cze 2022 | 09:54

Interesuje Ciebie obstawianie meczy? Przed Tobą kompendium wiedzy nt. obstawiania. Rozpoczęcie przygody z zakładami bukmacherskimi musi poprzedzić odpowiednia analiza i dokładne zagłębienie się w temat. Każdy nowy gracz powinien obowiązkowo poznać szczegółowe zasady gry oraz ofertę legalnych polskich bukmacherów, których fundamentalny element stanowią bonusy: powitalne i te dostępne w trakcie obstawiania. Wszystkie firmy legalnie działające na terenie Polski oferują różne promocje na start, które przybliżamy w poniższym tekście. Z artykułu dowiesz się też, jakie są najlepsze strony do obstawiania meczów i jak grać odpowiedzialnie.

Na skróty:

 1. Najlepsze strony do obstawiania meczy
 2. Na czym polegają zakłady bukmacherskie?
 3. Gdzie obstawiać mecze - legalni bukmacherzy w Polsce
 4. Gdzie obstawiać mecze w internecie
 5. Jak i gdzie obstawiać mecze online - odpowiedzialna gra

TOP strony do obstawiania meczy

Dziś na rynku bukmacherskim w Polsce działa już kilkanaście legalnych polskich firm, które oferują obstawianie meczy. Przy wyborze najlepszego bukmachera warto zwrócić uwagę na dostępną w danym miejscu ofertę powitalną z bonusami na start. Poniżej podajemy, jakie są najlepsze strony do obstawiania meczów i jakie bonusy startowe na obstawianie meczy oferują najwięksi polscy bukmacherzy: STS, Fortuna, Superbet, Betclic, Fuksiarz, eWinner, PZBuk, Betfan, ETOTO, LV Bet oraz Totolotek. 

Bonusy startowe na obstawianie meczy online - aktualna lista

Bukmacherzy oferują bonusy na obstawianie meczy przez internet. Poniżej prezentujemy, jakie bonusy na obstawianie mają obecnie w ofercie czołowi, legalni bukmacherzy w Polsce.

Bukmacherzy  Suma bonusu powitalnego Rodzaje bonusu powitalnego Sprawdź bonus
STS 1640 PLN 3x Cashback, Bonus od trzech pierwszych wpłat SPRAWDŹ
Fortuna 2720 PLN Freebet, Cashback, Bonus od drugiej wpłaty SPRAWDŹ
Superbet 1555 PLN Freebet, Cashback przez tydzień, Bonus od wpłaty, Bonus za aplikację SPRAWDŹ
Betclic 200 PLN Zakład bez ryzyka (bonus przyznany w formie Freebetu) SPRAWDŹ

STS - obstawianie meczy

Bukmacher STS na start, przy rejestracji pod TYM LINKIEM, oferuje bonusy na obstawianie meczy. Skorzystanie z bonusów powitalnych jest możliwe, przy użyciu kodu promocyjnego MEGABONUS. Największy polski bukmacher przygotował pakiet powitalny, który składa się z pięciu bonusów, a jego łączna wartość wynosi 1640 zł.

 • Zakład bez ryzyka - cashback 100 zł
 • Bonus od trzech pierwszy wpłat 1500 zł
 • Zakład bez ryzyka na sporty wirtualne - cashback 20 zł
 • Zakład bez ryzyka na BetGames - cashback 20 zł

Wszystkie bonusy na obstawianie meczy są przeznaczone dla nowych użytkowników, którzy w trakcie rejestracji wpiszą odpowiedni kod promocyjny. Zakład bez ryzyka na pierwszy wysłany kupon zabezpiecza jego stawkę do 100 zł, i w razie porażki powoduje zwrot pieniędzy - cashback na konto użytkownika. Podobnie 20 zł zwrotu można zyskać w przypadku sportów wirtualnych, oraz BetGames. Bonus od depozytu w wysokości 1500 zł oznacza zaś premię od trzech pierwszych wpłat. Przy pierwszym depozycie można uzyskać 100% bonusu do 300 zł, przy drugim 50% do kwoty 500 zł, a przy trzecim 50% do maksymalnie 700 zł.

STS kod promocyjny

Fortuna - obstawianie meczy

Bonusy powitalne Fortuny, dostępne po rejestracji z TYM LINKIEM oraz z kodem bonusowym MECZYKI, mają łączną wartość 2720 zł. Oferta powitalna bukmachera to trzy bonusy startowe na obstawianie.

 • Darmowy zakład - freebet 20 zł
 • Zakład bez ryzyka - cashback 600 zł
 • Bonus od depozytu 2100 zł

Darmowy zakład u tego bukmachera nowi użytkownicy otrzymują w postaci specjalnych punktów Fortuna Klub Plus o równowartości 20 zł [2800 pkt]. Można je wykorzystać na dowolne obstawianie meczy i zakłady o dowolnych stawkach, a zatem dopuszczalny jest jeden kupon za 20 zł, jak i np. dziesięć za 2 zł. Wybór należy do gracza. Drugi bonus powitalny to zakład bez ryzyka o wartości 600 zł. Bukmacher realizuje cashback przy pierwszym kuponie rozliczonym jako przegrany. Stawka, nawet jak będzie równa np. 1000 zł, to jej zwrot może wynieść maksymalnie wspomniane 600 zł. Fortuna oferuje także bonus 100% od drugiego depozytu do 2100 zł, czyli podwojenie wpłacanej kwoty. Zasilając konto sumą 2100 zł, możliwe jest obstawianie za 4200 zł.

Bukmacher Fortuna - bonusy i promocje

Superbet - obstawianie meczy

Oferta Superbet na start, dostępna jest dla osób rejestrujących się TUTAJ z kodem MECZYKI. W skład bonusów startowych od Superbet wchodzą cztery bonusy, które można wykorzystać na obstawianie meczy. Łącznie ich wartość wynosi 1555 zł. To najwyższy bonus Superbet na rynku, dostępny z naszym kodem bonusowym. 

 • Darmowy zakład - freebet 35 zł
 • Tydzień bez ryzyka - cashback 1300 zł
 • Bonus od depozytu 200 zł
 • Bonus za aplikację 20 zł

Przygotowane bonusy mogą otrzymać gracze, którzy zarejestrowali się u bukmachera Superbet. Darmowy zakład na obstawianie otrzymamy po pierwszej wpłacie w kwocie min. 50 zł. Dodatkowe 35 zł od Superbet można wykorzystać na obstawianie meczy. Tydzień bez ryzyka, to nic innego jak zabezpieczenie do 1300 zł za przegrane zakłady. Większość bukmacherów oferuje cashback na pierwszy typowy kupon, natomiast Superbet swój cashback "rozciągnął" na cały pierwszy tydzień obstawiania meczy u bukmachera. Bonus od depozytu pozwala podwoić pierwszą wpłatę na konto gracza, maksymalnie do 200 zł. Przy wpłacie 200 zł możemy więc wykorzystać 400 zł na obstawianie meczy. Ostatnim elementem bonusu jest 20 zł za pobranie aplikacji. Trzeba to zrobić w ciągu 7 dni od pierwszej wpłaty, wówczas dostaniemy dodatkowe 20 zł od bukmachera, które można przeznaczyć na obstawianie online.

Superbet - bonusy i promocje

Betclic - obstawianie meczy

Nowi klienci, którzy założą konto korzystając z LINKU i wpiszą kod MECZYKI, mogą liczyć na ofertę powitalną. Jest nią zwrot za pierwszy kupon, gdyby okazał się przegrany, do 200 zł w formie freebetu. Podczas rejestracji trzeba koniecznie pamiętać o tym, by wpisać kod uprawniający do odbioru bonusu startowego.

 • Zakład bez ryzyka 200 zł - jeśli pierwszy kupon będzie przegrany, bonus w formie freebetów

Ten bonus obowiązuje przy pierwszym kuponie, jeśli ten okaże się przegrany. Stawka nie jest odgórnie narzucona - wybór stawki zakładu bez ryzyka stoi po stronie gracza. Betclic jednak zaznacza, że maksymalny zwrot może wynieść nie więcej niż 200 zł.

Bukmacher Betclic - bonusy i promocje

Fuksiarz - obstawianie meczy

Bukmacher Fuksiarz także przygotował zakład bez ryzyka dla nowych użytkowników. Najpierw trzeba założyć konto klikając w TEN LINK i wpisać kod MECZYKI. Wspomniany zakład bez ryzyka tzw. cashback może maksymalnie zabezpieczyć 500 zł, przy pierwszym kuponie obstawianym przez gracza. Zwrot stanowi 50% obstawionego kuponu. Aby w pełni wykorzystać 500 zł zwrotu na konto, stawka kuponu powinna wynieść dokładnie 1137 zł. Trzeba bowiem pamiętać o podatku.

 • Zakład bez ryzyka - cashback 500 zł

Jeśli pierwsze zakład będzie rozliczony jako przegrany, to środki od razu wracają na konto gracza. Można od razu je wypłacić lub wykorzystać na obstawianie meczy, bowiem Fuksiarz nie wymaga obrotu bonusem. 

Bukmacher Fuksiarz - bonusy i promocje

Totalbet - obstawianie meczy

W przypadku bukmachera Totalbet można zarejestrować się TUTAJ z kodem bonusowym MECZYKI. Pozwoli to aktywować pakiet bonusów na obstawianie meczy dla nowych graczy, które łącznie mają wartość 5050 zł z kodem bonusowym. Bonus na start składa się z kilku promocji.

 • Darmowe zakłady - 50 zł
 • Bonus od depozytu - 5000 zł 

Darmowe zakłady od Totalbet można otrzymać za samą rejestracją z kodem promocyjnym i pełną weryfikację konta (10 zł oraz 20 zł), a także za wykonanie konkretnych działań (4x5 zł) takich jak: wpłata depozytu, potwierdzenie zgody marketingowej, pierwszy kupon z konta, pierwszy kupon na sporty wirtualne. Bonus od depozytu to 100% od pierwszej wpłaty. 

Totalbet kod promocyjny

eWinner - obstawianie meczy

Rejestrując się z kodem bonusowym MECZYKI pod TYM LINKIEM można zyskać 610 zł bonusowych od eWinner. Oferta powitalna bukmachera zawiera dwa bonusy na obstawianie meczy. 

 • Zakład bez ryzyka - cashback 110 zł
 • Bonus od drugiego depozytu 500 zł

Pierwszy proponowany bonus to zakład bez ryzyka o wartości 110 zł. Zakłada on zwrot środków w przypadku przegranego zakładu, maksymalnie do kwoty 110 zł. Drugi element bonusu powitalnego od bukmachera eWinner, to bonus od drugiej wpłaty na konto depozytowe. Bukmacher oferuje 50% bonusu od drugiej wpłaty, maksymalnie 500 zł. Aby zyskać największą oferowaną kwotę bonusu na obstawianie meczy, trzeba wpłacić zatem 1000 zł na konto, przy drugiej wpłacie.

eWinner kod promocyjny

PZBuk - obstawianie meczy

W PZBuku wszystkie bonusy powitalne oferowane są tym graczom, którzy dokonają rejestracji konta za pomocą LINKU i zweryfikują numer telefonu.

 • Darmowy zakład - freebet 50 zł
 • Zakład bez ryzyka - cashback 1000 zł

Zakład bez ryzyka musi zawierać minimum dwa zdarzenia, każde z kursem przynajmniej 1.40. Zwrot stawki do 1000 zł następuje za pierwszy nietrafiony kupon, zatem może się okazać, że będzie to np. szósty z kolei, bo pierwsze pięć okaże się skutecznie wytypowanych. Zasady obrotu bonusem (kursy i liczba zdarzeń) są identyczne jak przy zakładzie bez ryzyka. Uwaga: wygrane z bonusu obejmują wyłącznie kwotę ponad jego stawkę, czyli przy pełnym cashbacku (1000 zł) i np. wygranej 2000 zł, gracz otrzyma "na czysto" 1000 zł do depozytu.

Z kolei 50 zł w postaci freebetu można otrzymać po wpłacie przynajmniej 50 zł na konto gracza. Następnie należy wysłać kupon, ze stawką również 50 zł i kursem co najmniej 2.00. Wówczas PZBuk przyzna darmowy zakład w wysokości 50 zł, który należy wykorzystać na zakład wielokrotny (minimum dwa zdarzenia, z których każde musi osiągnąć kurs minimalny - 1.40). Obrót nie jest konieczny. Jeśli kupon zagrany w ramach freebetu będzie wygrany - pieniądze są nasze. Możemy wypłacić je na konto bankowe.

Bukmacher PZBuk

Betfan - obstawianie meczy

Oferta powitalna bukmachera Betfan skierowana do graczy rejestrujących się poprzez TEN LINK, którzy ponadto wpiszą kod promocyjny MEGABONUS, składa się z dwóch bonusów. Łączna wartość promocji na start to 1600 zł.

 • Zakłady bez ryzyka w wysokości 600 zł
 • Bonus od depozytu 1000 zł - od trzech pierwszych wpłat na konto

Cashback, czyli zakłady bez ryzyka na kwotę 600 zł. Przy pierwszej wpłacie (minimum 50 zł) można uzyskać zwrot stawki do 600 zł. Ostatni bonus powitalny to premie od drugiej wpłaty na konto o łącznej wartości 1000 zł. Opisane promocje nie wykluczają się wzajemnie.

Betfan - bonusy i promocje

ETOTO - obstawianie meczy

Bukmacher ETOTO proponuje nowym użytkownikom ofertę powitalną w postaci bonusu od depozytu 200% do 200 zł. Zarejestrować konto można klikając TUTAJ.

 • Bonus od depozytu 200% do 200 zł

Na czym polega bonus powitalny od ETOTO? To proste. Bukmacher potraja pierwszą wpłatę na konto po rejestracji. Maksymalnie jednak do 200 zł. Aby więc wykorzystać promocję w pełni, należy dokonać depozytu na kwotę 100 zł. Dwa razy tyle otrzymamy dodatkowo od ETOTO, a na grę otrzymamy w sumie 300 zł.

Co istotne, bonusem nie trzeba obracać. Należy jednak zagrać kupony za kwotę równą wartości przyznanego bonusu, aby bonus uwolnić. Trzeba to zrobić zakładami o kursie minimalnym 2.20. Każde zdarzenie musi mieć natomiast kurs nie mniejszy niż 1.30. Na tę czynność mamy 30 dni, w przeciwnym razie bonus przepada. Na kuponach mogą znaleźć się zakłady przedmeczowe, LIVE, zarówno wygrane, jak i przegrane.

Z promocji wyłączone są zakłady na sporty wirtualne - do wyboru mamy więc tradycyjne obstawianie meczy.

Bukmacher Etoto - bonusy i promocje

LV Bet - obstawianie meczy

Dla rejestrujących się poprzez TEN LINK graczy bukmacher LV Bet przygotował pakiet powitalny. Składa się on z trzech bonusów na start, których łączna wartość wynosi 3353 zł.

 • Darmowy zakład - freebet 20 zł
 • Bezpieczny zakład - cashback 333 zł
 • Bonus od depozytu 3000 zł - od dwóch pierwszych wpłat na konto

Rejestrując się na stronie bukmachera LV Bet można zyskać na start 20 zł bez depozytu. To freebet, który pozwoli na obstawianie meczy u bukmachera jeszcze przed wpłatą depozytu. Kolejne bonusy przysługują po wpłatach na konto gracza. Jednym z nich jest bezpieczny zakład o wartości 333 zł. Dzięki niemu możemy liczyć na zwrot stawki za przegrany zakład. 

LV Bet przygotował także dwa bonusy startowe od wpłaty. W sumie można zyskać 3000 zł za dokonanie wpłat na konto depozytowe. Stawka podzielona jest równomiernie - 1500 zł za pierwszy i 1500 zł za drugi z depozytów. Zasady przyznawania bonusu są jednak inne. W przypadku pierwszego depozytu bukmacher podwaja wpłatę. Aby zyskać maksymalne 1500 zł bonusu trzeba wpłacić zatem 1500 zł. Druga wpłata to 50% bonusu od depozytu. Maksymalny możliwy bonus 1500 zł pojawi się na koncie przy wpłacie 3000 zł.

Bukmacher LVBet - bonusy i promocje

Totolotek - obstawianie meczy

Nowi użytkownicy Totolotka, zarejestrowani przy użyciu TEGO LINKU z kodem bonusowym MEGABONUS, mogą liczyć na powitalną ofertę promocyjną składającą się z trzech bonusów startowych. Ich łączna wartości to 574 zł.

 • Darmowy zakład - freebet 25 zł
 • Bonus od depozytu 100% do 500 zł
 • Bonus za wpłatę w aplikacji mobilnej 49 zł

Darmowy zakład o wartości 25 zł przysługuje wszystkim użytkownikom, którzy ukończyli wstępną rejestrację i w pełni zweryfikowali swoje konto po 14 lutego 2020 roku, a następnie wykorzystali w odpowiednim miejscu w panelu gracza (sekcja: "Wpłata") kod promocyjny MEGABONUS. Aby wypłacić środki promocyjne, należy dokonać dwukrotnego obrotu z kursami 2.00 lub wyższymi. Drugi bonus w Totolotku to podwójna premia za pierwszą wpłatę na konto, o ile wynosi ona minimum 20 zł. Bonus nie obowiązuje przy zasileniu depozytu niższą sumą pieniędzy. Maksymalnie można uzyskać bonus w wysokości 500 zł, co daje możliwość obstawiania za łącznie 1000 zł (500 zł depozytu + 500 zł od Totolotka).

Ostatnim elementem bonusu powitalnego jest bonus za wpłatę w aplikacji mobilnej. Po zainstalowaniu i dokonaniu pierwszej wpłaty za pomocą aplikacji można zyskać do 49 zł. Minimalna wpłata wynosi 20 zł.

Bukmacher Totolotek - bonusy i promocje

Zobacz również:

 1. Jak obstawiać mecze? - poradnik dla początkujących
 2. Co obstawiać u bukmachera?
 3. Jak zarabiać na bukmacherce?
 4. Jak obstawiać, żeby wygrać?
 5. Jak ograć bukmachera?

Na czym polegają zakłady bukmacherskie?

Zakład bukmacherski to po prostu obstawianie danego zdarzenia, którym może być praktycznie wszystko - od wyniku pojedynku sportowego po średnią temperaturę pogody w danym regionie. Na zakład przeznacza się określoną kwotę, która może przynieść zysk dzięki mnożnikowi jak jest kurs. Im jest on wyższy, tym większa może być wygrana. Sam bukmacher to natomiast osoba lub firma zajmująca się oferowaniem i przyjmowaniem zakładów sportowych. Pierwsze wzmianki o tego rodzaju rozrywce sięgają starożytnego Rzymu, a nawet i wcześniej, jednak nie miało to wiele wspólnego z dzisiejszą formą gry.

Współczesny format zakładów bukmacherskich zrodził się w Wielkiej Brytanii w XVIII wieku. Wówczas w Londynie rozpoczęto przyjmować zakłady na wyścigi konne, a sama nazwa została zaczerpnięta od prowadzenia księgi zapisów handlowych. Tyle, że w tym wypadku zapisywano przyjęcie zakładu. Początkowo tego typu działalność nie miała dobrej opinii, bo była kojarzona z szemranym towarzystwem i przestępczością. Zmiany w postrzeganiu obstawiania meczy nastąpiły pod koniec XIX wieku.

Zakłady bukmacherskie - historia

W 1888 r. powstała pierwsza na świecie zawodowa liga piłkarska. Miała ona ogromne poparcie mediów, a dziennikarze, pisząc relacje i zapowiedzi, jednocześnie przewidywali ewentualne wyniki. Tym samym wzrosło zainteresowanie obstawianiem meczów, co doprowadziło do otwarcia pierwszego legalnego punktu z zakładami bukmacherskimi. Co ciekawe, miało to miejsce w Liverpoolu w 1922 r. Od tego momentu wszystko potoczyło się lawinowo. Ludzie wiedzieli, gdzie obstawiać mecze, działała "poczta pantoflowa", a coraz większy popyt generował potrzebę lepszej obsługi klienta oraz zwiększenia liczby dyscyplin, które można obstawić. Nie trudno się domyślić, że wraz z rozwojem technologii, rozwijał się też rynek bukmacherski. Początek najpopularniejszych dziś zakładów online datuje się na 1972 rok, kiedy to w Kanadzie zawarto pierwszy legalny kupon za pośrednictwem sieci.

Zakłady bukmacherskie w Polsce

W Polsce długo nie funkcjonowała żadna legalna firma, która przyjmowałaby zakłady bukmacherskie. Bez wątpienia wpływ na to miał ustrój państwa w latach 1945-1989. Pierwszy bukmacher powstał dopiero po upadku PRL. Oczywiście, wcześniej przyjmowano zakłady, ale cała zabawa odbywała się „na dziko”, pod stołem, bez jakichkolwiek regulacji prawnych. W nowej rzeczywistości w 1992 r. na rynku pojawił się Totolotek, który jest na nim obecny i może poszczycić się mianem najstarszego legalnego bukmachera w kraju. Następnie, w latach 1996-97, na rynku pojawiły się Profesjonał (dziś, po zmianach właścicielskich z połowy ubiegłej dekady, znany jako Fortuna) oraz STS. Rynek zaczął się prężnie rozwijać dopiero po 2011 r. Błyskawiczną popularność zyskały zakłady bukmacherskie online. Długo problem stanowiły jednak nielegalne firmy zagraniczne, które poza literą prawa oferowały zakłady polskim graczom. Przełomem była nowelizacja ustawy hazardowej w 2017 roku, która zmusiła nielegalnych bukmacherów do wyprowadzki z Polski. Zyskały na tym legalne rodzime podmioty, powstało kilka nowych serwisów internetowych, a dziś "szara strefa" stanowi rynkowy margines. Największe udziały w rynku mają jednak doświadczeni bukmacherzy: STS oraz Fortuna.

Obstawianie meczów - historia zakładów bukmacherskich w Polsce

Gdzie obstawiać mecze?

Zakłady bukmacherskie przez wiele lat uznawano za hazard i nie cieszyły się zainteresowaniem władz Polski. Wszystko zaczęło się zmieniać, gdy uznano, że może na tym zyskać budżet Skarbu Państwa. Z biegiem lat wprowadzano kolejne restrykcje i obostrzenia, mające wyeliminować nielegalnie działające firmy oraz stworzyć miejsca, gdzie obstawianie meczów będzie uporządkowane prawnie. Jak wspomnieliśmy wyżej, rynek wywrócono do góry nogami w połowie 2017 r. Po wejściu w życie nowej ustawy porządkującej tę branżę doszło do małego trzęsienia ziemi. Eksperci szacowali, że do 2016 roku 90% zakładów zawieranych w Polsce było przyjmowanych w zagranicznych firmach. Z kolei zaś ledwie 10% u legalnych bukmacherów działających na terenie Polski od wielu lat. Gracze tym samym omijali obowiązujący polskie firmy podatek, bo wyszli z założenia, że gdzie obstawiać mecze, jeśli nie tam, bez dodatkowych utrudnień.

Nowelizacja nałożyła na firmy konieczność zarejestrowania się w Polsce, a także odprowadzanie wspomnianego 12% podatku obrotowego od każdego zakładu oraz podatku dochodowego w wysokości 10% od wygranych powyżej 2280 zł. To był przełom. Rynek przejęli legalni polscy bukmacherzy, wiele podmiotów zdecydowało się na wycofanie swoich usług z naszego kraju, ale niestety część z nich postawiła na nielegalną działalność. Tysiące domen internetowych związanych z zakładami bukmacherskimi zostało w ostatnich latach zablokowanych przez państwo.

Po zmianie ustawy hazardowej, rynek podzielił się na trzy rodzaje firm:

 • legalnych bukmacherów, czyli firm zarejestrowanych w Polsce, płacących podatki i mogących oferować swoje usługi całkowicie legalnie na terenie Polski zarówno poprzez swoje punkty stacjonarne, jak i przez internet; jeśli szukamy miejsca, gdzie obstawiać mecze, to właśnie tam powinniśmy się skierować
 • bukmacherów nieprzyjmujących zakładów od Polaków tj. firm, które po wejściu w życie nowelizacji ustawy, zaprzestały rejestracji i świadczenia swoich usług graczom przebywającym na terenie Polski. Tak postąpił m.in. Bet365, który bił rekordy popularności wśród polskich graczy
 • bukmacherów nielegalnych tzn. firm, które mimo braku rejestracji w Polsce nadal świadczą swoje usługi polskim rezydentom, tłumacząc się nadrzędnością prawa europejskiego nad prawem polskim.

Ostatnia grupa bukmacherów działa na polskim rynku pomimo powołanego po 1 kwietnia 2017 roku Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Ich funkcjonowanie jest jednak mocno utrudnione nie tylko ze względu na owe niedogodności, ale również ze względu na blokadę, jaką na transakcje z nielegalnymi bukmacherami nałożyły najpopularniejsze portfele internetowe takie jak Skrill czy Neteller. 

Żadnego problemu nie mają zaś legalni bukmacherzy w Polsce, w dużej mierze działający na rynku od wielu lat, znani z oferowania zakładów bukmacherskich nie tylko poprzez strony internetowe, ale także w punktach stacjonarnych. Obecnie w kraju gracze mogą wybierać wśród kilkunastu legalnych bukmacherów. Z kolei przedstawiciele wielu firm, które w 2017 r. zablokowały swoje usługi dla obywateli RP, błyskawicznie zapowiedzieli zgłoszenie wniosku licencyjnego. Z biegiem czasu można uznać, że były to nierealne plany. Ze znanych wcześniej podmiotów, do gry ponownie wszedł Betclic. Inni bukmacherzy, którzy rzekomo szybko mieli powrócić na polski rynek, dalej trwają w zawieszeniu lub całkowicie zrezygnowali z tego pomysłu.

Firmy, które dzisiaj sprawnie działają i oferują zakłady polskim graczom, nastawiają się przede wszystkim na rozwój oferty zakładów przez internet, kopiując wiele rozwiązań obecnych na najpopularniejszych stronach zagranicznych. Odbywa się to oczywiście z korzyścią dla gracza, co widać w coraz lepszej ofercie bonusowej legalnych firm bukmacherskich w Polsce i większej konkurencji, jeśli chodzi o wysokość kursów. Jeśli nie mamy pojęcia, gdzie obstawiać mecze, zawsze powinniśmy wybierać legalne źródło. To najważniejszy punkt bukmacherskiego elementarzu dla każdego zainteresowanego.

Główną zaletą grania u legalnego bukmachera jest pewność i szybkość wypłat wygranych. Co istotne, gracz nie musi się rozliczać z wygranych, bowiem podatek – tak obrotowe 12%, jak i podatek dochodowy w wysokości 10% od wypłat powyżej 2280 zł – odprowadza sama firma i nie trzeba tych kwot deklarować w corocznym rozliczeniu PIT. Legalni bukmacherzy w Polsce stale poprawiają ofertę bonusową, a także zwiększają liczbę opcji i zdarzeń dostępnych na stronie. Warto także pamiętać o tym, że legalne firmy bukmacherskie wspierają rozwój sportu w kraju. Obecnie firmy te są sponsorami m.in. reprezentacji Polski w piłce nożnej, a także większości klubów polskiej Ekstraklasy czy I ligi.

Sprawdź kody promocyjne:

Gdzie obstawiać mecze w internecie

Bukmacherzy w Polsce to obecnie kilkanaście legalnych firm działających zgodnie z prawem. Możemy wyróżnić tych najważniejszych. To: STS, Fortuna, Betfan, Betclic, ETOTO, PZBuk, LV Bet czy Totolotek. Pełna lista jest dostępna na stronie Ministerstwa Finansów. Można tam też znaleźć wszystkie informacje dotyczące gry w legalnych zakładach bukmacherskich i tym samym upewnić się, gdzie obstawiać mecze bez obaw, że spotkają nas konsekwencje prawne. Jak pisaliśmy, do wprowadzeniu nowej ustawy, część firm się wycofała, ale teraz ponownie chce wrócić na nasz rynek. Do ministerstwa wciąż wpływają kolejne wnioski, więc można się spodziewać, że liczba dopuszczonych do przyjmowania zakładów podmiotów będzie wzrastać.

Wszystkie firmy dopuszczone przez Ministerstwo Finansów, to miejsca gdzie najlepiej obstawiać mecze online. To gwarancja bezpieczeństwa. Każdy gracz ma pewność, że nie zostanie oszukany, co nie jest oczywiste przy podejrzanych bukmacherach, które różnymi sztuczkami starają się wabić zainteresowanych, a później równie dobrze potrafią odmówić wypłaty pieniędzy. Legalne źródło gry oznacza, że środki finansowe nie wyparują, ani nie zostaną "zamrożone".

Podsumujmy: mając wątpliwości, gdzie obstawiać mecze, możemy się ich pozbyć, wybierając bukmacherów działających zgodnie z prawem. Ponadto, legalne firmy bukmacherskie mają w swojej ofercie pakiety powitalne, promocje oraz bonusy. Gracze mogą liczyć m.in. na darmowe zakłady, zakłady bez ryzyka, bonusy od depozytu czy grę bez podatku. Spójrzmy, jak wygląda sytuacja z bonusami startowymi u wybranych bukmacherów.

 • STS - bonusy na start m.in.: zakład bez ryzyka 100 zł, bonus od trzech pierwszych wpłat 1500 zł, cashback na sporty wirtualne 20 zł, cashback na Betgames 20 zł;
 • Fortuna - darmowy zakład 20 zł, zakład bez ryzyka 600 zł, bonus od depozytu 2100 zł;
 • Betfan - zakład bez ryzyka 600 zł, bonus od drugiego depozytu 1000 zł;
 • Betclic - zakład bez ryzyka 200 zł w formie freebetu z kodem promocyjnym;
 • Totalbet - darmowe zakłady 50 zł, bonus od depozytu 5000 zł;
 • ETOTO - bonus od depozytu 200% do 200 zł;
 • PZBuk - darmowy zakład 20 zł, zakład bez ryzyka 1000 zł; 
 • LV Bet - darmowy zakład 20 zł, zakład bez ryzyka 333 zł, bonus od depozytu - dwóch pierwszych wpłat 3000 zł; 
 • Totolotek - darmowy zakład 25 zł, bonus od depozytu 500 zł.

Jak i gdzie obstawiać mecze online, aby wygrać najwięcej

Nie istnieją strony do obstawiania meczy, na których możemy być pewni wygranej. To trzeba powiedzieć bardzo wyraźnie. Zakłady bukmacherskie to rodzaj hazardu. Obstawianie meczy niesie za sobą ryzyko i jest nieprzewidywalne. Nie ma osób, które wygrywają zawsze. Nawet największemu faworytowi może powinąć się noga. Warto przyswoić wiedzę, jak obstawiać mecze online, ale wszystko zależy od tego, ile czasu chcemy poświęcić na zgłębianie wiedzy o sporcie oraz zakładach bukmacherskich. Pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą, ale w tym wypadku gra bez przygotowania i rozsądku może skończyć się fatalnymi stratami finansowymi. Wielu początkujących graczy zaczyna obstawianie meczy od zakładów wielokrotnych z kilkunastoma zdarzeniami. Takie "taśmy", jak popularnie mówi się na długie kupony, bardzo jednak rzadko kończą się wygraną.

W celu przyswojenia odpowiedniej wiedzy na temat zakładów bukmacherskich, można dokładnie przeanalizować całą ofertę legalnych polskich firm. STS, Fortuna, Betfan, Betclic i inni bukmacherzy udostępniają zakłady na wydarzenia ze wszystkich najpopularniejszych dyscyplin sportowych, ale mają też także coś dla osób preferujących niszowe rozgrywki. Gra u legalnych bukmacherów to też gwarancja otrzymania rozmaitych bonusów, np. startowych.

Sprawdź bonusy bukmacherskie:

Na czym polega wygrywanie w zakładach bukmacherskich?

Fundamentalna zasada brzmi: zakład jest wygrany, jeśli został rozliczony jako wygrany. Nie zalecamy świętowania np. wysokiego prowadzenia jednej ze stron do przerwy, ani przedwczesnego brania jakiegoś rezultatu za pewnik już przed rozpoczęciem wydarzenia. Wielokrotnie sport potrafił zaskakiwać, czego najlepszym przykładem był słynny finał piłkarskiej Ligi Mistrzów z 2005 r. AC Milan prowadził do przerwy z Liverpoolem 3:0, zapewne wielu obstawiających rozmyślało już, jak zainwestować wygraną, a tymczasem angielski zespół doprowadził do remisu i zwyciężył po rzutach karnych. Podpowiadamy: w razie wybuchu przedwczesnej radości, warto włączyć skrót tamtego wybitnego futbolowego spektaklu.

Przypomnijmy, że celne wytypowanie zdarzeń na jednym czy drugim kuponie nie czyni z nikogo speca od zakładów bukmacherskich. Absolutnie odradzamy ekscytację po małych sukcesach. Porażka jest wkalkulowana w obstawianie meczy. I zawsze nadejdzie. Skuteczność typów w dłuższym wymiarze czasu jest po prostu niemożliwa – każda seria ma swój koniec. Żadne "pewniaki" nigdy nie dają stuprocentowej gwarancji wygranej. Sport jest loterią. Zamiast bezmyślnie wykorzystywać niskie kursy, można poświęcić cenny czas na analizę bukmacherską. Sprawdzić formę i ostatnie wyniki obu stron, bilans statystyczny z przeszłości, aktualne problemy w drużynach. Bukmacherzy wystawiają różne kursy, by zachęcić do gry. Nigdy jednak sami nie stawiają zakładu za gracza.

Gracze nie tylko szukają tego, jaka jest najlepsza strona do obstawiania meczy, ale także sposobów na skuteczne trafy. Nazywa się to strategią lub systemem. Nie istnieje jeden sprawdzony, każdy po prostu szuka odpowiednich dla siebie rozwiązań. Warto zaznaczyć, że stare systemy, jak progresja, mają więcej wad niż zalet i już się od nich odchodzi. Nie należy także ślepo wierzyć internetowym ekspertom oraz ich typom.

Trzeba mieć także na uwadze to, że to, gdzie najlepiej obstawiać mecze, ma drugorzędne znaczenie przy obstawianiu. Pomijając różne promocje i bonusy, prawda jest taka, że bez posiadania odpowiedniej wiedzy zarówno w zakresie zakładów bukmacherskich, jak i danej dyscypliny, nie ma szans na zysk na dłuższą metę. Na koniec przypominamy: obstawiajcie tylko w legalnych źródłach. U legalnych polskich bukmacherów, których wykaz łatwo znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. Nigdy nie należy próbować gry u nielegalnych firm, bo jest to zagrożone poważną odpowiedzialnością karną, np. wysoką grzywną - nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych i utratą wszelkich zdobytych poprzez zakłady środków. Nie warto. Bądźcie odpowiedzialni i rozsądni.

Bukmacherzy - kody promocyjne

Bukmacher Bonus powitalny Kod rejestracyjny
STS

Oferta powitalna 1640 PLN! 100 PLN + 2x 20 PLN cashback + 1500 PLN bonus od trzech pierwszych wpłat.

zobacz kod
Superbet

Bonus powitalny 1555 PLN! 35 PLN freebet, 1300 PLN tydzień bez ryzyka, 200 PLN bonus od depozytu, 20 PLN za aplikację.

zobacz kod
Fortuna

Oferta na start 2720 PLN złożona z trzech bonusów! 20 PLN freebet, 600 PLN cashback, 2100 PLN bonus od depozytu.

zobacz kod
Betclic

Zwrot do 200 PLN w postaci freebetu za pierwszy przegrany kupon.

zobacz kod
Totalbet

Oferta powitalna 5050 PLN! 50 PLN freebety, 5000 PLN bonus od pierwszego depozytu.

zobacz kod
0
Głosów: 0
Zagłosuj
Nota prawna

Podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet: Star - Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000080269, NIP: 642-21-87-001, REGON: 273378209) - zezwolenie z dnia 21 lutego 2012 r. nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12; FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Pejot 1 Sp. z o.o., ul. Powstańców Śląskich 52D, 53-333 Wrocław (KRS:0000573383) - zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eWinner Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni (KRS: 0000692778, NIP: 5862321957, REGON: 368141505) - zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. BetFan sp. z o.o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) - zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Cherry Online Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS:0000678163, NIP: 1132942188, REGON: 367291480) - zezwolenie z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017. TOTOLOTEK S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000027214, NIP: 524-03-02-341, REGON: 010333455) - zezwolenie z dnia 20 czerwca 2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; TOTALbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (KRS 0000662497, REGON 366521110) - zezwolenie z dnia 22 marca 2018 r. nr PS4.6831.15.2017. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000534588, NIP: 954-275-17-76, REGON: 360297047) - zezwolenie z dnia 13 maja 2016 r. nr PS4.6831.9.2016.EQK;. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000370248, NIP 5272639256, REGON 142666660) - zezwolenie z dnia 28 listopada 2014 r. nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; . SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach (KRS: 0000666114, NIP: 9542775133, REGON: 366704393) - zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019; . Bukmacherska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wąchockiej 1F (KRS:0000806643; NIP: 5272907780;) - zezwolenie z dnia 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020