Bundesliga

Niemcy
23 / 24

Tabela

Bundesliga 2023/2024
  • Cała tabela
  • Domowa
  • Wyjazdowa
M - MeczeZ - Zwycięstwa+ / - - Bilans bramkowyPKT - Punkty

Bundesliga tabela ligi niemieckiej

Tabela ligi niemieckiej - gigant z Monachium nie ma sobie równych

W tabeli Bundesligi od lat niepodzielnie rządzi jedna drużyna - Bayern Monachium. Nie oznacza to, że hegemon nie ma żadnej konkurencji i zdobycie każdego tytułu mistrzowskiego przychodzi mu bez wysiłku. Liga niemiecka to jedne z najlepszych rozgrywek piłkarskich na świecie i nie grają w niej byle jakie drużyny. 

Bayern Monachium to najbardziej znana i najbardziej utytułowana drużyna piłkarska w Niemczech. Obiektywnie można powiedzieć również, że jest to jeden z najrozsądniej prowadzonych klubów na świecie. Gigant bardzo regularnie otwiera tabelę Bundesligi i powiększa swoją, i tak już dużą, przewagę nad resztą stawki. Jest to również jedyna niemiecka drużyna, która posiada w swoim dorobku tzw. potrójną koronę, czyli zdobycie w jednym sezonie mistrzostwa kraju, pucharu krajowego oraz Pucharu Europy. 

Tabela Bundesligi - inne czołowe drużyny

Głównym rywalem Bayernu Monachium w walce o pierwsze miejsce w tabeli ligi niemieckiej jest Borussia Dortmund. Realnym zagrożeniem jest również RB Lipsk. W całej historii niemieckiej piłki klubowej pojawiło się wielu, bo aż 29, różnych mistrzów krajowych. Jednak tylko sześć drużyn wywalczyło sobie możliwość umieszczenia złotej gwiazdki na koszulce za wywalczenie przynajmniej trzech pucharów w erze Bundesligi, czyli od sezonu 1963/64. Klubami tymi oprócz Bayernu Monachium są: Borussia Dortmund (dwie gwiazdki), Borussia Moenchengladbach (dwie gwiazdki), Werder Brema, Hamburger SV, VfB Stuttgart (po jednej gwiazdce). 

Tabela wyników: Bundesliga - upadli mistrzowie Niemiec

Wiele drużyn w historii zajmowało pierwsze miejsce w tabeli ligi niemieckiej, a dziś nie należą nawet do krajowej piłkarskiej elity. Przykładami są: TVP 1860 Monachium, FC Kaiserslautern, Blau-Weiss 90 Berlin, Karlsruher Sport-Club, Eintracht Brunszwik, czy austriacki Rapid Wiedeń.