Dwa kolejne medale Polski na Halowych Mistrzostwach Europy! Popis biało-czerwonych biegaczek

Rafał Oleksiewicz/Pressfocus
Polki zdobyły dwa kolejne medale na Halowych Mistrzostwach Europy w Stambule. Brązowe krążki zgarnęły Sofia Ennaoui i Anna Kiełbasińska.
Polska już wczoraj otworzyła swój dorobek medalowy. Ewa Swoboda zdobyła srebro w sprincie na 60 metrów, drugie miejsce zajęła też Adrianna Sułek w pięcioboju.
Dziś jako pierwsza szansę na medal miała Sofia Ennaoui, która wystartowała w finale biegu na 1500 metrów. 27-latka dość spokojnie rozpoczęła zmagania, przed ostatnim okrążeniem zajmowała czwarte miejsce.
Ennaoui zaliczyła fantastyczny finisz. Ostatecznie dobiegła na metę w czasie 4:04.06, zdobywając brązowy medal. Tym samym pobiła rekord życiowy. Zawody wygrała Laura Muir z czasem 4:03.40.
Już chwilę później na bieżni pojawiła się Anna Kiełbasińska, rywalizując na dystansie 400 metrów. Ona również zajęła trzecie miejsce po biegu w czasie 51,25 s. Wygrała Femke Bol z czasem 49,85 s.
Adam Kłos04 Mar 2023 · 18:49