Ewa Swoboda halową wicemistrzynią świata! Gigantyczny sukces polskiej sprinterki

screen/Twitter @OlekSieradz
Ewa Swoboda została halową wicemistrzynią świata! Reprezentantka Polski zajęła drugie miejsce w finałowym biegu na 60 metrów podczas zawodów w Glasgow.
Swoboda od początku tegorocznych mistrzostw prezentowała fantastyczną formę. Z łatwością przebrnęła przez eliminacje z czasem 7,02 sekundy.
Prawdziwy popis 26-latki nastąpił w półfinale. Wtedy osiągnęła wynik 6,98 sekundy, dzięki czemu pobiła rekord Polski i ustanowiła swoją nową "życiówkę".
Ewa Swoboda
Marcin Bulanda / pressfocus
Do finału podeszło tylko siedem zawodniczek. Aleia Hoobs wywalczyła awans, ale nie mogła wystartować z powodu kontuzji.
Swoboda dobrze rozpoczęła decydujący bieg. W drugiej części na pierwsze miejsce wysunęła się jednak Julien Alfred.
Ewa Swoboda dobiegła na metą jako druga z czasem 7,00 s. Alfred sięgnęła po złoto z wynikiem 6,98 s. Brązowy medal zdobyła Zaynab Dosso, która osiągnęła 7,05 s.
Swoboda po raz pierwszy w karierze sięgnęła po medal podczas Halowych Mistrzostw Świata. To także pierwszy krążek dla Polski na tegorocznych zmaganiach w Glasgow.
Sprinterka zdecydowanie dobrze czuje się w szkockim mieście. W tym samym miejscu została halową mistrzynią Europy na dystansie 60 metrów w 2019 roku.