F1. Triumf Maxa Verstappena w sprincie przed Grand Prix Belgii! Urodzinowe problemy Fernando Alonso [WIDEO]

ANP/Pressfocus
Sprint przed Grand Prix Belgii obfitował w ogromne emocje. Ostatecznie zmagania wygrał niepowstrzymany Max Verstappen.
Holender triumfował w kwalifikacjach do dzisiejszego sprintu. Tuż za nim uplasowali się Oscar Piastri i Carlos Sainz.
Pierwotnie sprint miał rozpocząć się o godzinie 16:30. Plany organizatorów pokrzyżowały jednak obfite opady deszczu.
Kierowcy rozpoczęli ściganie dopiero około godziny 17:50. Max Verstappen początkowo pozostał na torze, ale Piastri, Sergio Perez i Lewis Hamilton od razu zjechali po opony przejściowe.
Po przejechaniu jednego okrążenia Holender również skorzystał z pit stopu, aby zmienić deszczowy komplet opon. Mistrz świata wyjechał z alei serwisowej, będąc za Piastrim. Dalej jechali Pierre Gasly, Perez i Hamilton.
Na trzecim okrążeniu na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa. Wszystko z powodu problemów Fernando Alonso, który stracił panowanie nad bolidem i wjechał w żwir. Hiszpan niezbyt miło uczcił zatem swoje 42. urodziny.
Restart wyścigu nastąpił na szóstym okrążeniu. Już po chwili Verstappen bez żadnych problemów wyprzedził Piastriego.
W międzyczasie Hamilton i Perez zażarcie walczyli o czwarte miejsce. Doszło nawet do drobnej kolizji, ale ostatecznie to Brytyjczyk wyprzedził Meksykanina. Niedługo potem kierowca Red Bulla jeszcze wypadł z toru, tracąc szanse na zajęcie wysokiej pozycji.
Verstappen dojechał do mety jako pierwszy z przewagą ponad 6 sekund nad Piastrim. Kolejne miejsca zajęli Gasly, Sainz, Leclerc i Norris. Hamilton spadł na siódmą lokatę przez karę pięciu sekund.
Grand Prix Belgii rozpocznie się jutro o godzinie 15:00. Z pole position wystartuje Charles Leclerc. Verstappen wygrał piątkowe kwalifikacje, ale został cofnięty o pięć miejsc ze względu na wymianę komponentów w skrzyni biegów.
Adam Kłos29 Jul 2023 · 18:20