Groźne starcie w NHL. Wbił przeciwnika w bandę, cudem nic się nie stało [WIDEO]

Screen/Twitter
W spotkaniu Calgary Flames z Seattle Kraken w ramach rozgrywek NHL miała miejsce groźna sytuacja. Hokeista gospodarzy z ogromną prędkością uderzył w zawodnika rywali.
Calgary Flames przerwało serię pięciu kolejnych meczów bez porażki i przegrało przed własną publicznością z Seattle Kraken 2:4. Jednym z bohaterów gości został Adam Larsson.
Szwedzki hokeista pokonał bramkarza rywali zaraz po rozpoczęciu trzeciej tercji meczu. Kwadrans później padł natomiast ofiarą ostrego ataku. Cała sytuacja wyglądała bardzo niebezpiecznie.
Gracz Calgary Flames, Martin Pospisil, z olbrzymią prędkością wpadł na Adama Larssona. Szwed momentalnie wylądował na bandach, uderzył w nie głową, po czym spadł na taflę lodu.
Mimo tego, że zderzenie Pospisila z Larssonem było bardzo groźne, szwedzki zawodnik wstał, a następnie wrócił do gry. Słowak został zaś upomniany pięciominutowym wykluczeniem.
Zwycięstwo Seattle Kraken nad Calgary Flames (4:2) nie doprowadziło do zmian w tabeli NHL. Triumfator tego starcia utrzymał 11. miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Ich rywal jest 10.