MŚ 2017 w kolarstwie: Kwiatkowski z brązowym medalem

Wei Yuet Wong
Michał Kwiatkowski wraz ze swoją drużyną "Team Sky" wywalczył brązowy medal w jeździe drużynowej na czas w trakcie mistrzostw świata w kolarstwie szosowym w norweskim Bergen.
Najlepsze na finiszu okazała się niemiecka grupa Team Sunweb. Kolarze tej ekipy pokonali 42,5 kilometra w czasie 47.50.42. Drudzy na mecie zameldowali się Amerykanie z BMC Racing Team ze stratą ponad 8 sekund. Trzecia był grupa Team Sky, w której barwach jeździ Michał Kwiatkowski, ze stratą prawie 23 sekund.
Polska grupa CCC Sprandi Polkowice wystąpił w składzie: Marcin Białobłocki, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Mateusz Taciak, Jan Tratnik i Jonas Koch. W końcowej klasyfikacji zajęła ósmą lokatę. Strata do zwycięzców wyniosła prawie dwie minuty.