Niesamowite sceny w TdF. Kraksa, lider wyścigu traci rower i... biegnie do mety [VIDEO]

Jaguar MENA, wikipedia
To był niezwykły wyścig. Na dwunastym etapie Tour de France dotychczasowy lider wyścigu, Chris Froome, brał udział w kraksie, jego rower uległ uszkodzeniu i musiał biec do mety, przez co stracił koszulkę lidera.

Na kilometr przed metą najpierw kolarz Richie Porte uderzył w motocykl telewizyjny. Następnie wpadło na niego kilku zawodników, w tym wspomniany Chris Froome. Brytyjczyk nie mógł kontynuować jazdy swoim rowerem, ponieważ uległ on uszkodzeniu. Postanowił więc biec do mety, a międzyczasie zaczekać na samochód techniczny. Z drugim rowerem również coś było nie tak, a kolejny otrzymał dopiero na 500 metrów przed metą.

Froome dojechał do niej z dużą stratą i najprawdopodobniej przestał być liderem wyścigu. Na pierwsze miejsce klasyfikacji generalnej Tour de France wskoczy zapewne Adam Yates. W związku z zaistniałymi wydarzeniami decyzję, kto będzie liderem, mają jednak podjąć sędziowie, którzy w tej chwili obradują.

Najlepszy z Polaków, Bartosz Huzarski, ukończył 12 etap TdF na 52 pozycji, Rafał Majka był 101.

[AKTUALIZACJA - 18:15]

Chris Froome zachował jednak żółtą koszulkę Tour de France. W uaktualnionej klasyfikacji generalnej widać, że Brytyjczyk zachował jednak pozycję lidera. Sędziowie, w związku z kraksą, zdecydowali o neutralizacji ostatniego kilometra wyścigu.

Źródło: sportowefakty.wp.pl