Piotr Myszka ma realne szanse na medal. O wszystkim zadecyduje wyścig finałowy

Piotr Myszka do samego końca będzie walczył o olimpijski medal. Polak zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej żeglarskiej klasie RS:X.
Piotr Myszka od początku rywalizacji znajduje się w okolicach strefy medalowej. Być może Polakowi uda się wywalczyć srebrny lub brązowy krążek.
Obecnie nasz zawodnik plasuje się na czwartej lokacie w klasyfikacji generalnej. Przed nim już tylko jeden wyścig - finałowym, który liczony jest podwójnie.
Jak Myszka spisał się podczas czwartkowych zmagań? W 10. wyścigu poszło mu nieco słabiej. Polak został sklasyfikowany na 9. lokacie.
Potem znacznie się poprawił. Zajął kolejno 5. i 2. pozycję. To sprawia, że ma realne szanse na medal. O wszystkim zadecyduje sobotni wyścig medalowy.
Myszka w klasyfikacji generalnej do trzeciego Włocha Camboniego traci 3 punkty, a do drugiego Francuza Goyarda 5. Pewny złotego medalu jest już Kiran Badloe.
Daniel Makarewicz29 Jul 2021 · 11:00