Tak wygląda aktualna klasyfikacja generalna F1. Poznaliśmy wicemistrza świata, przetasowania tuż za podium

Źródło: Travis Ball / PressFocus
Po zwycięstwie Maxa Verstappena w GP USA Holender klasycznie powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej. Sergio Perez oficjalnie został wicemistrzem świata.
Max Verstappen z Red Bulla odniósł zwycięstwo w osiemnastych tegorocznych zawodach Formuły 1. 26-latek został mistrzem świata w sezonie 2023 już kilka tygodni temu. Ma na swoim koncie już 549 punktów.
Jego kolega z teamu, Sergio Perez, na wyścig przed końcem kampanii zapewnił sobie wicemistrzostwo świata. Meksykanin zajął trzecią lokatę w GP USA i ma już 41 oczek przewagi nad Lewisem Hamiltonem, który uplasował się w niedzielnych zawodach na siódmej pozycji.
Na czwartą lokatę w zestawieniu powrócił Carlos Sainz. Hiszpański kierowca szybko odzyskał pozycję, którą utracił po poprzednim wyścigu o Grand Prix Brazylii. Znaleźli się za nim Fernando Alonso (spadek z czwartego na piąte miejsce) oraz Lando Norris (z piątego na szóste).
Dzięki zajęciu drugiej lokaty w GP Stanów Zjednoczonych Charles Leclerc wciąż może powalczyć o wysokie miejsce na koniec sezonu. Monakijczyk traci do szóstej pozycji już tylko siedem punktów (wcześniej 22).
W czołowej dziesiątce utrzymał się Lance Stroll. Brytyjczyk powiększył przewagę nad Pierre'em Gaslym, po raz drugi z rzędu zajmując piąte miejsce. Przed nim niezmiennie znajdują się George Russell i Oscar Piastri.
Oto klasyfikacja generalna Formuły 1 po Grand Prix USA (kliknij TUTAJ, aby powiększyć). Kierowcy zakończą sezon podczas Grand Prix Zjednoczonych Emiratów Arabskich zaplanowanego na niedzielę, 26 listopada.