Co za akcja Jeremy'ego Sochana! Polski orzeł przefrunął nad czołowym obrońcą NBA [WIDEO]

Matt Krohn / press focus
W ostatnim meczu San Antonio Spurs Jeremy Sochan popisał się kolejną spektakularną akcją na parkietach NBA. Młody reprezentant Polski bez problemów wygrał pojedynek z Jarenem Jacksonem Jr., czołowym obrońcą ligi.
W nocy ze środy na czwartek San Antonio Spurs zmierzyło się z Memphis Grizzlies. "Ostrogi", zgodnie z przewidywaniami, przegrały 129:135.
Niemniej na docenienie zasługuje kolejny dobry występ Jeremy'ego Sochana. Polak rzucił 11 punktów, a w pamięci kibiców zapisała się solowa akcja z pierwszej kwarty spotkania.
Młody zawodnik pewnie ruszył do przodu, wszedł w strefę obronną rywala, a następnie wygrał pojedynek z Jarenem Jacksonem Jr. Osiągnięcie niemałe, bowiem koszykarz Memphis Grizzlies jest uważany za jednego z najlepszych obrońców w NBA.
Poza tym Sochan nieźle wypadł w innych statystykach - miał 5 asyst, 3 zbiórki i 2 przechwyty. Martwić może gorsza dyspozycja w drugiej połowie spotkania, gdy Polak nie potrafił oddać rzutu na kosz rywali.
Obecnie San Antonio Spurs zajmują 14. miejsce w Konferencji Zachodniej. Nikt jednak rozpaczać nie będzie, ponieważ zespołowi zależy na względnie najniższym miejscu, co będzie premiowane lepszą pozycją w nadchodzącym drafcie.
Hubert Kowalczyk12 Jan 2023 · 12:44